9 9 8 5 Theo Raaymakers gaat het liefst weer terug i 9 8 8 C.V. De Pierewaaiers Met open oog (en Gerard Kuypers) door de natuur Koningvissen voor de jeugd Zangvereniging ’’Crescendo” naar concours in Made Open podium Trefsentrum Moergestel H.H. Tuinliefhebbers 1 Lj a I Op zaterdagmorgen 14 juni a.s. wordt op het Blekven het jaarlijkse koningvissen voor de jeugd gehouden. Er wordt gevist van 9 tot 11 uur. Aanmelden tot een uur voor aanvang van de wedstrijd in het clublokaal café de Klaore. die ons willen feliciteren zodit al nodig is, kun nen contact opnemen met Hans de Brouwer die weet voor we uit Made vertrekken of we geslaagd zijn of niet. Het concours wordt beide dagen gehouden in de Blasiuskerk in Made. Het bestuur zangver. ’’Crescendo” Wanneer je, net als ik, totaal geen idee hebt van de plan tenrijkdom van Moeder Aarde, en je hebt dan eens het geluk om erop uit te kunnen trekken met de heer Gerard Kuypers, openbaart zich in enkele uren tijd, een geheel nieuwe we reld. We gingen met hem naar het prachtige land goed ’’Heerebeeck” in de omgeving van Boxtel. De plantenrijkdom die we daar aantroffen in ’n ongerept natuurgebied grenst aan het onge looflijke. De duidelijke uitleg en veelal ook de typische schoonheid van de besproken planten, maakten van deze tocht ’n soort ’’ontdekkin greis”. Vraag me echter niet om namen, maar In de tijd dat hij is weggeweest heeft hij een on gelooflijke hoop werk verzet. Een ’n dorpje van 7.000 inwoners in de buurt van de stad Kurnool was zijn ’’thuis”. Hij bouwde er in de direkte omgeving, verspreid over 10 dorpen, maar liefst 150 huizen, hij legde er elektriciteit en waterlei ding aan, en momenteel is men druk bezig met de afbouw van ’n kindertehuis, bestemd voor 80 kinderen. Hij leerde er de meest voorkomen de ziektes kennen zoals cholera, en het gevaar van slangebeten. Dientengevolge verstrekt hij medicijnen aan de inwoners. Ook aan de me laatsen. Beter worden kunnen ze niet, zegt Theo, maar door de medicijnen kunnen we de ziekte wel stopzetten. Liefst 4 van de bevol king is er melaats, en volgens de officiële cijfers heeft Theo in de afgelopen 2 Vi jaar maar liefst 18.000 patiënten per jaar bij zich gehad. De gemiddelde leeftijd van de inwoners ligt er op 45 jaar. Oorzaken daarvoor zijn er na tuurlijk te over, o.a. ook het ernstige voedselte kort. Men leeft veelal van eigen oogst, doch toen Theo vertrok had het er al enkele maanden niet meer geregend. Wanneer dat niet gauw ge beurt zullen de gevolgen weer verschrikkelijk zijn, zegt hij. Het betekent onherroepelijk een slechte oogst, met als gevolg dat er voor veel Hoewel Carnaval 1981 nog ver verwijderd is heeft C.V”De Pierewaaiers” zich al op diverse vlakken beziggehouden met organisatorische zaken. Door het wegvallen van het Hofhou- dingslid Theo Louer bleek het nodig een nieuw lid te zoeken. Alle goede dingen doet men echter in drieën. Drie Moergestelnaren bleken het een eer te vinden om onze Hofhouding te doen uit groeien tot achttien personen. De nieuwe leden zijn de heren Jan Maas (Oisterwijkseweg), Leo Stein (Past. v.d. Boogaardstr.) en Frans Sebregts (Ruymheuvel). Tijdens de ledenvergadering vond er een bestuurswisseling plaats met als volgende resul taat: Ton Hoffmans (vrz.), Jos Denissen (vice- vrz.), Adrie Linschoten (secr.), Piet van Berkel (penn.), Jack van Gooi, Joost Emmen en Jan Venrooy (commissarissen). Als experiment werd dit jaar voor het eerst ge- dauwtrapt: alleen de Hofhouding en de Hofka pel met hun dames en kinderen namen hieraan deel. Gezien de enorme belangstelling wordt overwogen het volgend jaar ook de leden in de gelegenheid te stellen mee te wandelen. Op organisatorisch vlak wisten wij ons te verze keren van de medewerking van de S.V.P. en het P.G.B., die instemden met het verlenen van een vergunning voor het organiseren van een mini- kermis tijdens de carnaval. Hiervoor onze dank, hoewel wij het wel betreuren dat het C.D.A. en de V.V.D. de initiatieven van onze vereniging niet steunden. Zaterdag 23 augustus organiseren wij voor de derde maal het Barberjès-festival. Wij wisten ons reeds te verzekeren van de medewerking van ’The Wooltown Jazzband” met zangeres Hanneke Dirven, ’The Dirty Stream Band” uit Oisterwijk en orgelspeler Albert Christ. Nadere gegevens hierover ontvangt U t.z.t. in de regio nale en lokale bladen. Deze avond wordt tevens de trekking gehouden van de Barberjès-loterij. De komende weken zal één van onze mensen het verzoek tot U richten om daarvoor loten te kopen. Wellicht vindt U dit een uitstekende ge legenheid indirect uw waardering uit te spreken voor de Camavalsorganisatieü! Dameskoor ”Amor Musaë” in Made, organi seert op 14 en 15 juni bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een internationaal zangcon- cours waaraan zo ruim 40 koren deelnemen. Ook zangver. "Cescendo” is hiervoor uitgeno digd en wel op zondagmiddag 15 juni om 14.45 uur. Ieder deelnemend koor moet een verplicht en een vrij werk zingen. Daar ’’Crescendo” in 1978 op een concours te Oisterwijk in de tweede afde ling zo’n goed resultaat bereikte is er nu voor de eerste afdeling ingeschreven. Als verplicht werk is gekozen ”de Kikker” van Leo Smeets als vrij werk het "Locus Iste” van Anton Bruckner. Mocht de jury het vereiste aantal punten niet toekennen, hebben we pech en doen het een vol gende keer beter, krijgen we wel het aantal pun ten van de jury toegekend dan gaan we in een opgewekte stemming naar huis en zullen om streeks 6 uur bij Hans de Brouwer zijn. Diegene de heer Kuypers kent ze allemaal, met naam en toenaam, zelfs soms wel drie of vier. Natuurlijk zijn er de eenvoudige planten en gewassen, zo als het riet, maar kent U de fabel nog die de heer Kuypers eens vertelde in zijn rubriek in onze krant? En zo zijn er nog vele die hij met graagte onderweg vertelt, ook aan de jeugd, en onder weg te zien had vooral voor hen het z.g. "kleef kruid” ’n enorme ”aantrekkings”kracht. We hebben ze allemaal gezien, plantjes waarvan er in het hele gebied maar twee te vinden zijn, planten die in Moergestel absoluut niet voorko men, en ga zo maar door. Ik heb er, samen met de andere wandelaars, erg van genoten en ik hoop dat nog velen eens de kans krijgen om met deze plantenkenner bij uit stek, de heer G. Kuypers, de natuur in te trek ken. Ikzelf zal zeer zeker nog wel eens van de partij zijn. Amateur-muzikanten uit welke muziekrichting dan ook, kunnen op zondagmiddag 15 juni (aan vang 14.30 uur) gebruik maken van het open podium en de aanwezige installatie in Trefsen trum Moergestel. De bedoeling is dat muzikale spontaneïteit op deze middag de boventoon gaat voeren, terwijl enige muzikale kwaliteit als ”meegenomen-maar-niet-verplicht” zal worden beschouwd. Wie interesse heeft om zich op bovenvermelde datum te presenteren en misschien te promoten, wordt verzocht kontakt op te nemen met het Trefsentrum (04243-2239; b.g.g. 1420) en wel tot uiterlijk één dag vóór de geplande aktiviteit. Let wel: Wie het eerst komt, het eerste maalt en vol is vol. Voor het publiek is dit natuurlijk een aardige mogelijkheid om te komen aanschouwen wat er zoal in de nabije omgeving aktief met muziek gedaan wordt. Toegang voor zowel publiek als muzikanten gratis. Op 15 juni a.s. is er weer een Open Dag bij de Volkstuindersvereniging Het Reuseldal. Wij no digen U allen uit om een kijkje te komen ne men. U bent van harte welkom. Openingstijd is van ’s morgens 11 uur tot 17.00 uur in de na middag. Tot ziens op 15 juni. mensen ook weer geen werk zal zijn. Dit alles bij elkaar bekeken maakt duidelijk dat Theo het niet makkelijk heeft gehad, integen deel zelfs, maar hij wil graag weer terug, ook al mag hij niet meer naar dezelfde plaats. Hij is zich dan ook terdege bewust van het feit dat hij op een andere plaats weer helemaal opnieuw zal moeten beginnen, doch dat deert hem helemaal niet. Op het moment dat we dit schrijven (zondag morgen) is Theo onderweg naar het moederhuis van de Mill-Hill-missionarissen te Londen. Hier zal o.a. besproken worden waar eventueel zijn nieuwe werkterrein zal komen liggen. Over 14 dagen komt hij weer terug om zijn welver diende vakantie af te maken. Als hij dan weer vertrekt zullen we ongetwijfeld weten waar onze dorpsgenoot terecht gaat ko men en zeker zullen we daar in één van onze volgende nummers op terugkomen. Theo, we bedanken je graag voor dit praatje, en we hopen hierdoor ’n idee te hebben kunnen ge ven van jouw enorm zware werk in India. Hopelijk is de volgende opdracht ook naar je zin, ook al heeft het verloop van het gesprek ons duidelijk gemaakt dat je wat dat betreft maar één. wens hebt! M.O. Het is zaterdagmiddag half 3 als we aanbellen bij de familie Raaymakers in de Schout v.d. Wouwstraat, om eens een praatje te maken met Theo, die in oktober 1977 vertrok naar z’n mis siepost in het verre India. 21/? Jaar is hij weggeweest en op 11 mei keerde hij terug naar huis om te komen genieten van ’n welverdiende vakantie. Ondanks alle dorpse verhalen is dit de enige echte reden van zijn terugkeer. Verhalen als zou hij het niet naar zijn zin hebben, ziek zijn, of er werd zelfs verteld dat hij het werk niet aankon, zijn volledig uit de lucht gegrepen. Integendeel, het ver dere verloop van dit artikel zal duidelijk maken dat Theo op dit moment slechts één wens heeft, nl. teruggaan naar ’n missiepost. NA 8 1 M.O. moergeste I WOENSDAG 11 JUNI 1980 5e Jaargang - Nr. 145 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. 1 W L» 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1