BOUWPLANNEN? E.H.B.O. w 4.25 6.- 6.90 8.50 I 3 kilo ribstuk 3 kilo halskarbonade CEES OP 'T HOOG SCHNITZELS MOOI MALS BRAADSTUK SPEKLAPPEN per kilo VLEESRIBBETJES 1 1 kilo GEHAKT 1 kilo VERSE WORST Nieuws van de Sportstichting Bericht van Wim van Oort... Beiaardmuseum en Peelwandeling -vereniging Moergestel De klapper van de week: Telefoon 04117 - 1283 2396, b.g.g. 1231 Neem dan vrijblijvend kontakt op met de heer J. Larmit BOUWONDERNEMING GEBR. SNELLEN B.V. IN HAAREN Voor Uw diepvries: toespreekt groet je. Dit beperk je meestal niet al leen tot het vragen hoe 't er mee is, maar je vraagt ook hoe het werk is, hoe het thuis is en of iedereen nog gezond is. Een verschil met Nederland is o.a. het aangeven van de tijd. In Tanzania begint de dag ’s mor gens om zes uur, en is de dag ’s middags om 12 uur half weg. 7 uur ’s morgens is hier dan ook 1 uur, en 12 uur is 6 uur, terwijl 6 uur ’s avonds 12 uur is. Daarna beginnen ze weer opnieuw te tellen met 1 uur (7 uur ’s avonds). Eigenlijk is de telling veel logischer, in elk geval meer op de na tuur afgestemd; hoewel het wel wennen is. Eu- ropianen maken nogal eens vergissingen: wan neer je tegen iemand zegt dat hij ’s morgens om 12 uur terug moet komen moet je niet verbaasd staan als je 's morgens om 6 uur uit je bed ge haald wordt. Een volgende keer zal ik nog wel wat meer ver tellen over andere gewoonten en gebruiken. 16 februari jl. hebben we in Kipalapala nog een vrij unieke gebeurtenis meegemaakt, nl. een vol ledige zonsverduistering. Gedurende 3 minuten dekte de maan de gehele zon af, met als gevolg dat het ’s morgens om 6 over 11 plotseling don ker werd, en een stuk frisser. Het was zelfs zo donker dat de planeten Venus en Mars zicht baar waren. Vogels raakten in paniek, evenals verschillende mensen in dorpen. Ik heb gehoord dat vrouwen lawaai makend (met pannen en ra tels) rond de hutten liepen, dit om de boze geesten buiten de deur te houden. Zelf was ik te druk met de zon bezig. Met behulp van een ver- roete glasplaat kon je al voor de zonsverduiste- De zwemvierdaagse wordt gehouden van 18 tot en met 22 augustus 1980 iedere dag van 16.00 uur - 22.00 uur. Er kan nu gezwommen worden voor brons, zil ver, goud en goud 4. Nationale Zwemvierdaagse in het overdekte zwembad ”De Leye” Voor de vierde keer wordt dit jaar de zwem vierdaagse georganiseerd in het overdekte zwembad ”de Leye” door O.Z.C. en de Sportstichting. Zondag 8 juni a.s. gaat de Heemkundekring ”De Kleine Meijerij” een bezoek brengen aan het Nationaal Beiaard- annex Peelmuseum te Asten. Na een rustpauze volgt nog een Peel wandeling van 4 km. onder leiding van Tjeu En gels. Vertrek om 10.30 uur vanaf het Gemeentehuis op de Lind te Oisterwijk met partikuliere auto’s. voor slechts Graag eerst even bellen!!! mogelijk te vervullen is het de wens van de E.H.B.O. om bij het 40-jarig jubileum te kun nen beschikken over een E.H.B.O. caravan voor een betere en vlottere hulpverlening. Daarom willen wij een beroep doen op U allen, om die streven te doen realiseren. Vele kleintjes maken een groot. De E.H.B.O. helpt U. Helpt U ons? Het rekeningnummer t.a.v. 40-jarig jubileum E.H.B.O. bij de Rabobank Moergestel is nr. 134541.484. 500 gram 500 gram Dan is er iedere maandag de spekreklame: per kilo VERS VLEES - Donderdag, vrijdag en zaterdag: 27 September a.s. hoopt de E.H.B.O.-vereniging Moergestel haar 40-jarig bestaan te vieren. In deze afgelopen 40 jaren zijn et ontelbare uren door de E.H.B.O.-leden vrijwillig gepost, denkend daarbij aan aktiviteiten als voetbaltoer nooien, zomeravondvoetbal, concoursen, cama- valaktiviteiten van buurtverenigingen. Gilde- feesten, eigenlijk te veel om deze allemaal op te noemen. Al waren de weergoden ons niet altijd goed ge zind de E.H.B.O.-ers stonden en staan nog steeds paraat bij de vele Moergestelse aktivitei ten. Om deze funktie ook in de toekomst zo goed provisiekamertje, douche, toilet (een gat in de grond) en 2 slaapkamers. Alles ziet er nieuw, on gewoond en leeg uit. De eerste dagen hebben we het huis een goede schoonmaakbeurt gegeven en een beetje proberen in te richten (met de wei nige dingen die we hadden). We koken zelf ons potje, hetgeen nogal wat tijd vraagt. Morgen begin ik officieel mijn werk. Dat is ook de dag dat de school ’’echt” begint. Officieel zijn ze op 3 maart al begonnen, maar de eerste 6 we ken hebben ze alleen Engels gedaan. De taal zal overigens nog wel een probleem worden omdat de leerlingen vrijwel alleen Kiswahili verstaan en spreken. Maar ook verschillende officiële ’’schoolpapieren” zijn in het Swahili. Verder zijn er nog vrijwel geen lesmaterialen aanwezig (waaronder boeken), zodat het wel improviseren zal worden. Ik heb wel de indruk gekregen dat ze op korte termijn veel te veel van mij ver wachten. Ik hoop echter dat ze begrip op kun nen brengen voor het feit dat ik ook maar een gewoon mens ben en niet alles tegelijk kan. Over een tijdje schrijf ik wel weer eens een brief je om te vertellen hoe de start verlopen is. Groetjes van Wim P.S. Mochter er nog vragen zijn over Tanzania en mijn doen en laten, dat zijn die ten alle tijden van harte welkom. Wim van Oort Shule ya Sekondari ya Rulenge P.O. Box 50, Rulenge. Ngara (via Bukoba). Tanzania. Mwanza. In dit tijd hebben Piers en ik o.a. inko pen gedaan voor ons huis (potten, pannen, bestek, beddegoed, eetwaar, etc.) aangezien we gehoord hadden dat het huis zo goed als leeg was. Verder hebben we genoten van ’t mooie uitzicht op het Victoriameer (alleen jammer dat je er niet zwemmen kunt i.v.m. Bilharzia, wor men van de bloedvaten), en hebben we een be zoek gebracht aan een middelbare school en een landbouwschool met ”Proefboerderij”. Donderdag 3 april vertrokken we vanuit Mwan za per auto rjphting Rulenge, een afstand van 450 km. voor de boeg hebbend. De weg was onverhard, stoffig en vol kuilen. De gemiddelde snelheid waarmee we reden was slechts 40 km. per uur. We hebben overnacht in Katoke, een plaatsje in de buurt van Bilharomu- lo. Daar zijn we ook vrijdag de hele dag geble ven, omdat onze chauffeur daar wat zaken te re gelen had. Zaterdag was het de dag dat we ein delijk in Rulenge aankwamen, een plaatsje dat echt in een uithoek van Tanzania ligt. We wer den van harte welkom geheten door de direc teur van de school, en kregen een rondleiding door de diverse gebouwen. De school ligt boven op de top van een hoge heuvel, een km. of vijf buiten Rulenge en bestaat uit een aantal leslokalen, praktikaloka- len, werkplaats, recreatie- en eetzaal, slaapruim- ten, administratiegebouw en lerarenhuisjes. Piers en ik kregen een huisje in een uiterste hoek van het schoolcomplex, met een schitte rend uitzicht op omliggende heuvels. Naast een vrij grote woonkamer en een keukentje is er een Rama, 13 april 1980. Aan alle vrienden, kennissen en overige be langstellenden, Dit is een eerste rondzendbrief vanuit Rema, waar ik sinds een week woonachtig ben. Mor gen begin ik officieel mijn werk, en omdat er dan een drukke tijd aanbreekt wil ik vandaag nog verslag doen van de afgelopen 2 maanden. In Kipalapala heb ik me vooral met het Kiswa hili bezig gehouden. Dat wil echter niet zeggen dat ik die taal nu vloeiend spreek. Daarvoor is 10 weken een veel te korte tijd, zeker voor mij, omdat ik toch al erg weinig taalfeeling heb. Wel ben ik in staat eenvoudig "huis-, tuin- en keu- kenwahili” te gebruiken. Naast de taal werd er op de cursus ook aandacht besteed aan politieke ontwikkelingen in Tanza nia en de gewoonten en gebruiken die er zijn. Zo is de begroetingsceremonie in Tanzania erg belangrijk. Voordat je iemand iets vraagt of De deelnemerskosten bedragen dit jaar voor kinderen 5,50 en voor volwassenen 6,50, dit is inklusief de entree voor 4 avonden. Over enige tijd zullen we meer informatie ver strekken over de komende zwemvierdaagse. De verkoop van de deelnemerskaarten start op 11 augustus en duurt tot 15 augustus. Iedere woensda^^ gehaktreclame: Aantal deelnemers wordt dit jaar geschat op plus minus 1100. ring de maan beetje voor beetje voor de zon zien schuiven. Het was een geweldige ervaring. 28 maart was de dag dat ik *t droge Tabora ver liet. Droog was ’t er, want het had de afgelopen maanden erg weinig geregend. Het gevolg was dat de meeste gewassen ter velde verdroogd wa ren. Alleen de meer droogteresistente gewassen als cassave en gierst waren nog groen. Maar wanneer de regen uitblijven zal ook die oogst te genvallen. Een ernstig voedeltekort is heel goed denkbaar indien er geen voedsel van elders geïmporteerd wordt. Van Tabora ben ik per trein verder gereisd naar Mwanza, een nachtelijke tocht van 11 uur. He lemaal zonder problemen verliep de reis niet, omdat onze gereserveerde plaatsen dubbel ge boekt waren. Desondanks zijn we er toch geko men. Maar ook in Mwanza was het geen rozen geur en maneschijn. De laatste week was daar nl. cholera uitgebroken, waaraan al op z’n minst 3 mensen gestorven waren. Het noordelijk deel van de stad was geheel afgesloten, terwijl je voor ’t verlaten of binnentreden van de andere stadsdelen een speciale toestemming nodig had, een "Kibisi”. Ondanks dat ben ik 5 dagen in Ny- egezi gebleven, een dorpje even ten zuiden van voor PAGINA 7 BLOEMSIERKUNST iï 56 GEOPEND: maandag, woensdag en donderdag van half 9 tot 6 uur. Vrijdag van half 9 tot 8 uur. - Zaterdag van half 9 tot 4 uur. Dinsdag de gehele dag gesloten. HILVARENBEEK: Apollostraat 3 - Telefoon 04255 - 2651 MOERGESTEL: Korenstraat 34 - Telefoon 04243 - 1794 i "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 JUNI 1980 JÉ!»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 7