9 8 8 8 9 8 9 0 5 3 Feestelijk weekend rond de priesterwijding van Rinus Hart 5 8 '1 41 :;d 55 r' 1| de Meijerij Rij Bejaardenreis Proficiat geslaagden! Gilde St. Catharina Jodocus was op de buis Brand weerweds trij den te Moergestel KPJ sportdag GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING rt v*L i Van harte proficiat allemaal! 1 Jodocus in gesprek met Jan Terlouw van D '66, vlak voor het begin van de t.v.-opnames. Tussen de verschillende demonstraties door zul len er nog twee zeer aantrekkelijke touwtre- kwedstrijden zijn. De eerste touwtrekwedstrijd gaat tussen de KPJ jongens van Moergestel en de RKJB van een groot aantal jaren geleden. (De RKJB is de oude naam voor de KPJ). De tweede wedstrijd gaat tussen de KPJ meisjes van Moergestel en de dames van de KVO. Al met al een evenement dat zeer zeker de moei te waard is om te bezoeken. Liefst 24 ploegen nemen deel aan de Regionale Brandweerwedstrijden die a.s. zaterdag in Moergestel worden gehouden. De brandweerlie den worden dan weer getest op zowel hun theo retische als praktische kennis. Om 8.30 uur beginnen de wedstrijden op de twee daarvoor in gereedheid gebracht plaatsen, t.w. de brandweerkazerne aan de Kloosterlaan en ”’t Stoom” aan het Rootven voor het door gaand verkeer worden afgesloten. De wedstrijden duren voor de middag tot 12.00 uur terwijl ze om 13.45 uur weer worden voor tgezet. Om 17.00 uur zijn ze ten einde en ’s avonds om 19.00 uur is de prijsuitreiking in ”Den Boogaard” die zal geschieden door Burge meester ter Veer. Lieft 23 jury-leden hebben dan uitgemaakt wie de prijzen mee naar huis mag nemen. Algemeen wedstrijdleider is de heer W. Regeer. Publiek kan de wedstrijden bijwonen maar wordt wel op afstand gehouden door dranghek ken. 4 leden van onze harmonie deden afgelopen za terdag examen aan de Muziekschool te Oister- wijk. Alle vier de kandidaten slaagden en wel: Zondag 8 juni organiseert de Carnavalsvereni ging ”De Durdraaiers” te Moergestel voor de 3e maal een Fotozoektocht voor auto’s. Aan de hand van ’n twintigtal foto’s van Midden- Brabant kan men zijn eigen route bepalen. Daarom ook zijn de te bezoeken plaatsen op het foto-formulier aangegeven. Er is zoveel moge lijk gezocht naar karakteristieke dorpsgezichten en monumenten. De lengte van de rit bedraagt 70 km. Inschrijven kan men bij Café ,,’t Draaiboompje”, Hüd 1 te Moergestel (richting Oirschot) tussen 11.00 en 15.00 uur. Het in schrijfgeld voor deze tocht bedraagt slechts 15,- per auto. De organisatie heeft samen met ’n erkende vakfotograaf ’n werkelijk schitterende route uitgezet welke zeer zeker de moeite waard is. Dion Schepens, diploma A, saxofoon Mark de Groot, diploma A, saxofoon Robert Paulussen, diploma B, saxofoon Ludwig Smits, diploma A, slagwerk Zaterdag 7 juni: 1 met assistentie van pastoor van den Broek en twee van zijn vrienden. Deze plechtigheid werd opgeluisterd door de Moergestelse gilden, ter wijl de gezangen werden verzorgd door het Jon gerenkoor o.l.v. dhr. Donders. Na de Mis werd Rinus op het St. Jansplein gefe liciteerd door vele Moergestelse verenigingen die hem of door muziek, dans of anderszins kwamen gelukwensen met het priesterambt. Daarna vond rond de klok van twee de, zoals gemeld, zeer druk bezochte receptie plaats, waardoor tevens duidelijk werd dat Rinus in Moergestel een graag gezien man is. a.s. Zondag zal Rinus zijn eerste H. Mis opdra gen in zijn geboorteplaats Hoorn, terwijl aan sluitend ook daar voor zijn vele kennissen de ge legenheid zal zijn om hem te feliciteren. Rinus, wij wensen je veel sukses, en hopen van ganser harte dat je nog vele jaren bij ons in Moergestel mag verblijven. Zondag 8 juni gaan onze schutters naar de schietwedstrijden van de "Kleine Kring”. Bij de ze Kring zijn 10 Gilden uit de omgeving aan gesloten. Deze verbroedering zal dit jaar gehou den worden bij Gilde "Sancta Barbara” te Oir schot. Het schietterrein is in ”De Theetuin”. Na loting is vast komen staan dat de schutters van Gilde ”St. Catharina” precies om 13.00 uur in Oirschot aanwezig moeten zijn om te schieten. We hopen hier al onze schutters aan te treffen. Op zaterdag 14 juni onderlinge verschieting op ”Het Draaiboompje” te Moergestel. Samen met St. Joris, Moergestel en St. Ambrosius uit Baardwijk zullen we strijden om de hoogste eer. Aanvang om 18.00 uur. Zondag 15 juni worden alle Gildebroeders van ”St. Catharina” verwacht op de Gilde Kringdag te Middelbeers. Het opstellen voor de optocht is om 12.30 uur op het feestterrein aan de Westel- beersedijk. Plaats no. 10 is gereserveerd voor St. Catharina in de optocht. Wie het bericht in ”Het nieuwsblad van het Zuiden” had gelezen kon afgelopen zondaga vond onze ’’Zondagsdichter” Jodocus op de tele visie zien in een door Koos Postema gepresen teerd programma. Wie hielden U op de hoogte over hoe hij daar terech kwam, en al blijft de vraag of men zijn gedichten niet uit het pro gramma zouden knippen, feit was wel dat hij naar de televisie-opnames mocht. Die vonden daags tevoren plaats in ”De Flint” in Amersfoort. Met ’n handjevol supporters maakt hij de reis naar deze stad in Utrecht en - volgens op zondagmorgen zijn eerste Mis op Jaarlijks wordt voor alle bejaarden uit onze ge meente een uitstapje georganiseerd. Deze be jaardenreis wordt zoals voorafgaande jaren weer georganiseerd door het ’’Overkoepelend orgaan algemene belangen - Moergestel - afd. bejaardenreis”. Het bejaardenuitstapje zal dit jaar worden ge houden op woensdag 25 juni 1980. Bejaarden van Moergestel houdt U vooral deze datum vrij voor deze reis!! Voor deelname aan deze bejaardenreis is nu al de gelegenheid om U op te geven bij één van de onderstaande adressen: A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 1596; Mevrouw Verhoeven-Mulders, Oirschotseweg 44, tel. 1332; Mevrouw v.d. Loo-Vugts, Til- burgseweg 19, tel. 1118; Mevrouw van Esch, Schout van de Wouwstraat 15; H.J. Wolfs, Heuvelstraat 16, tel. 1341. Voor nadere gegevens komen wij hierop nog te rug. daar aangekomen werd hij voorgesteld aan en kele wel heel bekende Nederlanders. Aan zijn tafel zat o.a. Jan Terlouw, de grote man van D’66 en deze was zeer onder de indruk van Jodocus zijn gedichten. Twee ervan werden vervolgens opgenomen en een daarvan, ”Volkstunders” is dan ook afgelopen zondag uitgezonden. Daarmee heeft dan wel een groot aantal landgenoten kennis genomen van wat de heer Stroucken in zijn mars heeft, en hij kreeg daarmee enigszins loon naar werken, omdat zijn gedichten nu eenmaal een bijzondere aandacht verdienen. Jacques, graag ’n kompliment voor deze presta tie en we hopen dat Moergestel in ieder geva nog veel kan genieten van jouw ’’Jodocus”. Dit jaar wordt de KPJ kringsportdag gehouden in Moergestel. A.s. zondag 8 juni zal het Audacia-terrein de plaats zijn waar meer dan 500 KPJ-ers (sters) van kring Tilburg hun beste beentje voor zullen zetten om van deze dag iets moois te maken. Deze dag is altijd weer een van de hoogtepunten uit de aktiviteiten van de KPJ. Deze jaarlijks te rugkerende sportdag wordt dit jaar georgani seerd door de Moergestelse KPJ. De sportdag is van oudsher een dag van ver broedering tussen de verschillende afdelingen van de kring geweest. Naast het verbroedering- selement is er natuurlijk ook het kompetitie- element aanwezig. Op deze sportdag wordt na melijk op een groot aantal onderdelen naar de hoogste eer gestreden. Voor de individuele spor ter zijn er de atletiek-wedstrijden, en voor de af delingen gezamenlijk zijn er de ritmische oefe ningen, jazzoefeningen, volksdansen, pyramide- bouw en de touwtrekwedstrijden. Voor de prij zen wordt vooral in de voormiddag gestreden. ’s Middags na de officiële opening zijn de prij zen dus eigenlijk al verdeeld. Na de officiële opening, die op 14.00 uur verricht zal worden door burgemeester ter Veer, begint men met de massademonstraties. Dan zullen alle sporters en sportster gezamenlijk de verschillende oefenin gen demonstreren. Dit is altijd weer een groots gezicht wanneer honderden jonge mensen mas saal de verschillende oefeningen draaien. Voor een compleet programma zou ik graag wil len verwijzen naar het programmaboekje dat vorige week bij U in de bus gevallen is. 1 1 i 11 I t d j 1 Omringd door zijn familie neemt Rinus glimlachend, en beschermd door de paraplu, de felicitaties van de Moergestelse verenigingen in ontvangst. Een zeer druk bezochte receptie betekende het einde van de officiële feestelijkheden rond de priesterwijding van Rinus Hart. Tijdens deze receptie werden hem cadeaus aan geboden in de vorm van een lederen zitbank en een bureaustoel. De plechtigheden begonnen zaterdagavond in A I onze parochiekerk met de eigenlijke wijding die I werd verricht door Mgr. Drs. J. Bluyssen. Na de handoplegging door de bisschop legden ook pastoor van den Broek en alle andere aanwezige priesters de nieuwe priester de hand op. De plechtigheid werd opgeluisterd door het paro- chieel kerkkoor o.l.v. dhr. M. Ceulemans. In de prachtig versierde kerk droeg Rinus ver- INA 8 WE f Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 4 JUNI 1980 5e Jaargang - Nr. 144 i Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij bij hun besluit van 21 mei 1980 besloten hebben om, in verband met de te houden regionale brandweerwedstrijden op 7 juni 1980, van 06.00 uur tot 18.00 uur de Kloosterlaan voor pand nr. 22 voor doorgaand verkeer af te sluiten. Moergestel, 4 juni 1980. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer, De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. I i if, moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1