Rijde Meijerij.... dusGazelle I I HENK SCHEPENS 8® Organisatie volksfeest Biest-Houtakker 1980 bijna rond! Nieuws van de Sportstichting Gemeenteraads vergadering P.V. Over Berg en Dal x r Toren-hymne Kwaliteit een begrip! 1 I ü- 1 iii i Kr 4 t til k2 Opgedragen aan Rinus Hart. J Zetkaa. Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! Dames van het kerkkoor, Allemaal proficiat hoor! Tien jaar is niet niks geweest, Daarom maar eens fijn gefeest. Zingen als het leven schoon is. Zing bij vreugde, zing bij rouw Blijf nog lang je koor getrouw! Koor-fan. Een goed adres voor een lekkere haring! Nu zijt ge dan van de kuur hersteld Weer staat ge daar in pracht en glans Niet als vertegenwoordiger van Jezus held Maar ge geeft de verdrukten weer de kans Zich te warmen bij de Geest die levend maakt Terwijl Jezus hen in het leven als in een dans Juist hier in het midden hunner harten raakt. Waar ge in vroeger lang vervlogen tijden Als kern van het leven dienst deed Simpelweg niet waart te mijden In die dagen ook bij gebrek aan leed, Daar heeft de tijd wél Uw functie aangetast; Wanneer vroeger een boerenkar voorbijreed Was diens uitlaat U zeker niet tot last. Zo weet gij de tijd te trotseren Door de eeuwen en eeuwen heen Onder Uw spits tracht God ons te leren Dat Hij geen mens moederziel alleen Laat verdwalen tussen muren verstard, Waarlijk: zó een God is hij geen Wiens genegenheid als specie verhard. Priemend de onmeteiijke hoogte in Onweerstaanbaar teken van eenheid Teken van hernieuwd aangevangen begin Hier is het dat Gij aanwezig zijt, Temidden van deez muren uit zand en steen Is het dat wij zondaars worden geleid Via Hem naar liefde en vrede heen. Een spits met kruis naar boven gericht Heeft zozeer haar stempel gedrukt Op dit nietig dorp haar gezicht, Het is aan haar wis en zeker gelukt Deel te worden aan dat dorps leven En met het schijnsel van Hemels Licht Dit dorp een stuk zichzelf te geven. Nationale Zwemvierdaagse in het overdekte zwembad ”De Leye” Voor de vierde keer wordt dit jaar de zwem vierdaagse georganiseerd in het overdekte zwembad ”de Leye” door O.Z.C. en de Sportstichting. De zwemvierdaagse wordt gehouden van 18 tot en met 22 augustus 1980 iedere dag van 16.00 uur - 22.00 uur. Aantal deelnemers wordt dit jaar geschat op plus minus 1100. Er kan nu gezwommen worden voor brons, zil ver, goud en goud 4. De verkoop van de deelnemerskaarten start op 11 augustus en duurt tot 15 augustus. De deelnemerskosten bedragen dit jaar voor kinderen 5,50 en voor volwassenen 6,50, dit is inklusief de entree voor 4 avonden. Over enige tijd zullen we meer informatie ver strekken over de komende zwemvierdaagse. Hier moet de aarde wel vruchtbaar zijn Waar zij tijdloos een toren metershoog Tot vaste grond dient, zo zuiver en rein De hemel in stuwt tot dicht bij Uw oog, En zich vastberaden verzekerd weet Van het aangezicht der hemelsboog Wijd verheven boven al het aardse leed. volendammer vishandel PS. GEFELICITEERD! de ”geslaagde”fiets: altijd kvzaliteit prima service vele modellen, Z maten en kleuren. Laat je vakkundig adviseren. Kom gauw langs bij: Zondag 8 juni organiseren ”De Durdraaiers” voor de 3e maal een Fotozoektocht voor auto’s. Aan de hand van ’n serie foto’s van Midden-Brabant kan men zijn eigen route bepalen. Er is zo veel mogelijk gezocht naar karakteristieke Brabantse dorpsgezichten en monumenten. De lengte van de rit is 70 km. Inschrijven kan men in Café ,,’t Draaiboompje” tussen 11.00 en 15.00 uur. (ƒ15,- per auto). Tevens kan men zaterdagavond 7 en zondag 8 juni barakken en toepen om vele mooie prijzen, Reserveert U dit weekend alvast? Uitslag wedvlucht Louvres, afstand 336 km., los 8.30. Eerst geconstateerde duif 13.31.39, laatste prijsduif 14.9.14. H. Schepens 1, 10, 15, 20, 25, 27, 36, 38; Jan v.d. Wouw H. 2, 4, 8, 34, 45; L. v.d. Branden 3, 6, 12, 21, 23, 41; P. Hermans 5, 28; C. van Bommel 7, 40, 42; L. v.d, Ven 9, 11, 13, 14, 19, 24, 29, 31; J. Smolders 16, 17; Joh. v.d. Wouw 18, 35; H. de Brouwer 22, 33; A. op ’t Hoog 26, 30, 32, 39, 44; Jan van Bommel 43. Serie II: Jan v.d. Wouw 1; L. v.d. Ven 2; H. Schepens 3. Serie III: Jan v.d. Wouw H. 1; L. v.d. Bran den 2; H. Schepens 3; L. v.d. Ven 4. Winnaar buffet poule H. Schepens. Winnaar taart H. Schepens. A.s. vrijdag is er om 20.00 uur weer een open bare raadsvergadering in het gemeentehuis. De agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Beëdiging nieuw benoemd lid van de ge meenteraad. 6. Voorstel tot voorziening in de vakature als lid van de Stadsgewestelijke Raad van het Stadsgewest Tilburg e.o. en van diverse commissies. 7. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 28 en 31 maart en 25 april 1980. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet en het vestigen van zakelijke rech ten in verband met het verplaatsen van een riooloverstort. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bestekgereed maken van het verbouwingsplan van het oude stoom gemaal aan het Rootven tot brandweergarage/gemeentewerken en voor terreinverharding ten behoeve van dat com plex. 10. Voorstel tot het instellen van een jaarlijkse minikermis tijdens de karnavalsdagen. PAUZE. 11Voorstel tot intrekking van de Regeling Se lectief Gronduitgifte-beleid. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanpassen van de woning wetwoning De Aanstede 8 op grond van de beschikking geldelijke steun huisvesting ge handicapten. 13. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 28 maart 1980, nr. 26 betreffende ver koop grond aan mevr. N.A.J. Fick-v.d.Wouw. 14. Voorstellen tot verkoop van vier bouwper celen in het bestemmingsplan De Hoefkens. 15. Voorstellen tot intrekking van besluiten tot verkoop van percelen in het plan De Hoef kens. 16. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening groot 1.500.000,- d.t.v. de Ne- derlandsche Middenstandsbank N.V. 17. Eventueel ingekomen vragen. 18. Sluiting. f I 4 I Sinds enige tijd is in de kleine kern Biest- Houtakker een comité bezig met de organisatie en de voorbereiding van de derde editie van het Volksfeest Biest-Houtakker. Dit gebeuren, georganiseerd door en ten be hoeve van alle Biestse verenigingen, zal dit jaar niet tijdens het gebruikelijke derde weekend van juni worden gehouden, maar op 31 mei en 1 juni a.s. Reden van deze afwijkende data is het feit dat men in Biest-Houtakker in het der de weekend van juni ongestoord wil genieten van het Europese voetbalkampioenschap in Rome! Het gebeuren, dat plaatsvindt op en in de om geving van het voetbalveld in het Vossenhol, begint dit jaar op zaterdag, 31 mei om 20.00 uur met een feestavond voor gehuwden/ouderen in de feesttent. Deze avond is inmiddels uitgegroeid tot een soort reunie of verbroederingsfeest voor inwoners van Biest-Houtakker, oud-inwoners en vrien den en kennissen uit de verre omtrek. Het hoofdgebeuren zal plaatsvinden op zon dag, 1 juni a.s., op het feestterrein aan het Vossenhol. Vanaf 12.00 uur kunt U op dat feestterrein genieten van een kunst-, antiek- en curiosamarkt (men verwacht een zeventig stands), demonstraties van oude ambachten (waarbij o.a. schaapsscheren en spinnen), een tentoonstelling van (klein)vee en een grote rommelmarkt. Daarnaast zijn er verschillende kleinere activiteiten, zoals gulden schot, grab belton, poppenkast, rad van avontuur, e.d. Als nieuwe aktiviteiten kan men dit jaar genie ten van de kunsten van een aantal standwer kers, die elkaar in een onderling concours zul len bestrijden, alsmede van de in de feesttent te houden wedstrijden op hometrainers tussen o.a. carnavalsverenigingen uit de omtrek. Als klap op de vuurpijl kan men om ongeveer 15.00 uur getuige zijn van een demonstratie modelvliegen gegeven door de Oisterwijkse modelvliegclub. Tot slot wordt er door een aantal handboogschietverenigingen een onder linge schietwedstrijd gehouden. Op het ruime feestterrein hebt U ruimschoots de gelegenheid om zonder op de tenen getrapt of weggeduwd te worden met de bekenden, die U ontmoet, samen een hapje te eten of een drankje te drinken. Zondagavond is er vanaf 20.30 uur in de feest tent voor de jeugd van 16 jaar en ouder een op treden van Avro’s Toppop Disco Show. Het organiserende comité hoopt de naam, die zij in voorgaande jaren bijde meer dan 10.000 bezoekers maakte, ook dit jaar opnieuw volle dig waar te kunnen maken. Het ziet in dit Volksfeest naast een leuk gebeuren voor de in woners van de Biest voor ieder ander een prachtige gelegenheid om eens kennis te kun nen maken met de kleine kern Biest- Houtakker. 1 i *51 .4 I'J ff - I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 28 MEI 1980 PAGINA 3 Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags bij Groenteha! Crisje 4 GAZELLE fietsen njden op VREDESTEIN banden XJCJ TWEEWIELERSPECIALIST Oisterwijkseweg 19-21 - Moergestel Telefoon 04243 - 1282 V Y ..■O c r 4 *4 i i j t* 11

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 3