9 8 8 5 5 5 5 5 3 3 Rondom de priesterwijding van Rinus Hart (ii) veizameiaar I I I I 9 1 - i 4 Terras Ih Alleenstaanden Zuster Dominique (Sini) van de Loo Pastoraal Werkster in St. Oedenrode Spuitbalwedstrijden: een sensationeel gebeuren! Historische uitgave: de St. Petruskerk in Oirschot en haar Kerkgestoelte. 1 Voetbal een fijne sport I I i •Hj j: I 1 I cl •T I J f to In een vorig artikel is aandacht besteed aan de Jodocus. M.O. - J.S. a.s. Zondag om 13.30 uur De Herberg aont plein heej naauw vort un terras, ge kunt er vort buite wè drinke; dè komt in de zomer wel hil goed te pas, as de zon in de lucht stao te blinke. Ent plein fleurt er ok wel un bietje van op: tlèkt nie mir zo gres ast gewist is; dè wit en dè rood slaot oe in oewe kop, en ge krègt zón gevuul of ut fist is! Ut bier smokt er goed en de wèn onvervalst, mar ge kunt er oew bene nie strekke; dè is Gèssel ok, mar dan wel op zun smalst: ik zó zegge: Jan, laot zeut zélf mar uitzuuke! De kontaktgroep voor Alleenstaanden te Moergestel houdt vrijdag 30 mei a.s. een gespreksavond in Den Boogaard (voorzaal). Aan vang half negen. De vragen die men zich zal stellen zijn o.a. wat is onze bedoeling met de Kontaktgroep en hoe gaan we verder? Iedere belangstellende al leenstaande - ook van buiten Moergestel - is daarbij van harte welkom. Een goede gespreksleider is al gevonden... al.- U nou ook nog komt, wordt het zeker een goe gesprek. Daar rekenen we dan op! I i Iedereen die eens een middagje zorgeloos wil komen genieten is a.s. zondag van harte wel kom op de Audacia-terreinen aan de Mo lenstraat. Onze plaatselijke brandweervereni ging organiseert daar nl. voor het eerst de z.g. ’’spuitbalwedstrijden”. Een ongelooflijk ”wa- tersport”-evenement. Wat het precies betekent leggen we niet uit, maar dat het een spectacu lair gebeuren is lijdt geen twijfel. 12 Brand weerploegen uit de regio strijden er om de fraaie beker, en de Skippy-bal zal zeker het een en ander te verduren krijgen, ’n Aanrader van de eerste orde dus, deze wedstrijden. Als het weer ’n beetje mee wil werken, en waarom zou dat niet, want water krijgen we daar genoeg te zien, is het zeer zeker de moeite waard om eens naar de Molenstraat te wandelen. We wensen U nu alvast een heel plezierige middag! voorbereiding op de komende priesterwijding en dan met name aan de bezinning op het priesterschap. In dat kader is er aanstaande Op onze vraag hoe de mensen reageren op een vrouwelijke pastorale werkster is Sini nogal la coniek. Ze heeft er niet veel problemen mee ge had. Wel herinnert ze zich haar eerste deelna me aan een dekenale contact-avond van pasto res. Ze was er het eerst, maar de plaats naast haar op de bank bleef het langst leeg. Maar ook dat ijs was gauw gebroken. Op 3 juni aanstaande, worden twee postzegels uitgegeven, die de aandacht vestigen op de in ternationale sportevenementen die in 1980 in ons land zullen plaats vinden. Het gaat om een postzegel van 60 ct. (met 25 ct. bijslag) ten gunst van de Olympische Spelen voor gehandicapten, Paralympics, en een zegel van 50 ct. ter gelegenheid van de Bridge Olym piade 1980. Verder lazen wij nog voor U, dat een nieuwe postzegel voor bijzondere vluchten met een waarde van 1,- verkrijgbaar is op de postkan toren sinds 12 mei 1980, en kan voor het eerst gebruikt worden op 20 mei 1980. Zoals sommige bekend is, heeft Martien Cop- pens tijdens de oorlogsjaren 1942 een fotoboek over de beroemde koorbanken van Oirschot gemaakt. De nu bijna 73-jarige Eindhovense fotograaf Martien Coppens heeft vanaf zijn 19e jaar een schat van foto’s gemaakt over monumenten, oude landschappen, zeden, gebruiken, mensen in hun werk, geloofsovertuiging, lief en leed. Hij heeft als weinig anderen in zijn vak vele za ken vastgelegd, die op dit ogenblik als fotodo- cumenten van groot belang worden geacht. Coppens heeft vele duizende foto’s en negatie ven van het leven en werken, de industrie, am bachten, landschappen en boerderijen,- het le ven en werken op het platte land van met name Zuid-Nederland in zijn archieven, welke echter nooit gepubliceerd zijn. In het fotoboek van 1942 werden een 40-tal fo to’s gepubliceerd en een uitvoerige tekst verklaring van de beeldvoorstelling van het houtsnijwerk. Door de vondst van de negatie ven, die Coppens nooit had afgedrukt, zijn er nu meer dan 80 foto’s van de koorbanken be schikbaar. De ontdekking van 40 nog nooi gepubliceerde foto’s van de koorbanken brachten het fotoco- mité Coppens op het idee het Oirschots In dustrieel Contact te verzoeken zich garant te stellen voor de uitgave van dit historisch waar devol boekwerk. Ter gelegenheid van Oirschot 1500 jaar en pa rochiekerk St. Petrus 500 jaar heeft het Oir schots Industrieel Contact het initiatief geno men dit nieuwe uitgebreide en volledige foto boek van de verwoeste koorbanken, de grote brand van de kerk en beelden van de kern van Oirschot voor het nageslacht vast te leggen en uit te geven. Het fotoboek zal het formaat hebben van 29 x 19 cm; 120 pagina’s, waarvan 80 pagina’s met 85 foto’s. De oplage is beperkt en een herdruk zal niet plaatsvinden. Het Oirschots Industrieel Con tact wil belangstellenden in de gelegenheid stel len bij voorintekening dit unieke fotodocu- ment te kopen. U kunt in het bezit komen van dit unieke werk door storting van 52,- op bankrekening 45.55.54.439 ten name van OIC onder vermel ding van ’’Fotoboek Coppens”. In de maand juni zal het boek bij U worden af geleverd. De voorintekening zal op volgorde van binnen komst behandeld worden. I I leerzaam is geweest. Voordat er ook maar van kerk-opbouw sprake kon zijn, moest er eerst aan normale gemeenschapsopbouw gewerkt worden. Vooral de vrouwen voelden zich in deze nieuwbouwwijk volkomen vereenzaamd. Via koffie-uurtjes groeide langzaam de be hoefte aan praat-uurtjes en begon er langzaam een gemeenschap te groeien. Waarschijnlijk heeft zuster Sini met de titel van haar scriptie ’’Beeld van God schiep hij Hem” dat zij in haar pastorale werk geprobeerd heeft de men sen in elkaar weer ’’Gods Beeld” te laten ont dekken. Met haar benoeming in Rooi is Sini erg geluk kig. Ze denkt dat de mentaliteit van de mensen haar wel zal liggen. Het wordt een hele nieuwe start met een nieuwe pastor die zelf ook nog vol enthousiasme is. Haar taak zal eerst en vooral pastoraal zijn: begeleiding van mensen in alle fasen en problemen van hun leven. Maar daarnaast heeft ook de opbouw en vorm geving van de liturgie haar bijzondere be langstelling. Ze wil dan ook liefst maar meteen aan de slag. Op 21 mei 1.1. slaagde zuster Dominique v.d. Loo, in Moergestel beter bekend ais Sini van de Loo (van de Oirschotseweg) voor haar doctoraal-examen Theologie aan de Theologische Faculteit in Tilburg. Zij studeerde af in de pastoraal-theologie met een lijvige scriptie ’’Beeld van God schiep hij Hem”. Deze scriptie was de neerslag van een tweejarige pastorale arbeid in een nieuwe wijk in Boxtel-Oost. Met ingang van 1 juni a.s. is de nieuwe doctoranda door de bisschop benoemd tot pastoraal werkster in St. Oedenrode, waar zij samen met de nieuwe pastor Martien Hurkmans zich gaat inzetten voor de kerkopbouw in deze parochie. Voor het redactie-team van Moergestel-Nieuws aanleiding genoeg om eens een praatje te gaan maken met zuster Sini van de Loo. We bezochten haar zondagmorgen in het Moe derhuis van haar congregatie op de Bredase- weg in Tilburg. Het is de congregatie, als ik me niet vergis, van ”de dochters van Maria van het heilig hart”. Je moet daar maar niet teveel over nadenken, want anders raak je meteen in de hoogste mystiek! En deze mystiek lijkt ons zuster Sini helemaal vreemd. We praten met een jonge vrouw, niet opvallend, maar wel mo dieus gekleed, die met vaste hand een kopje koffie in schenkt, een sigaret aanbiedt en er zelf ook een opsteekt. Sini is vlot van de tongriem gesneden. In het begin gaat het over en weer nog in Algemeen Beschaafd Nederlands, maar weldra is het van weerszijden onversneden Moergestels wat de klok slaat. Daar had zelfs Jodocus nog van kunnen leren! Ze begon haar Theologiestudie in 1973, en deed er dus, inclusief de stageperiodes^ nog geen 7 jaar over. Dat is, wat men noemt een vlotte studie. Haar stage-periode, die uitliep tot twee jaar, deed zij in Boxtel-Oost. Een pe riode die voor haar onthutsend, maar ook zeer donderdagavond (29 mei) een forumgesprek: 20.00 uur, Burgerzaal gemeentehuis, iedereen is van harte welkom. Richten we ons nu op het komend weekend. Op zaterdag 31 mei komt bisschop Bluyssen naar Moergestel om Rinus Hart priester te wij den. Dit zal gebeuren om 18.00 uur in onze pa rochiekerk tijdens een plechtige viering met medewerking van het kerkkoor. Velen zullen de wijding van Rinus willen mee beleven: ieder is van harte welkom. Er worden slechts enkele plaatsen gereserveerd (alleen voor de aller naaste familie van Rinus). Na de dienst is er voor familie en genodigden een koffietafel in den Boogaard. De H. Mis van half acht komt die avond te vervallen. Zondag 1 juni is het feest. Aan de bewoners van de Kerkstraat en de Raadhuisstraat willen wij hierbij vragen om op die dag de vlag uit te hangen. Om half twaalf draagt Rinus zijn eerste H. Mis op. Deze misviering is samengesteld en wordt verzorgd door de werkgroep jongerenliturgie en het jongerenkoor. Direkt na deze viering (ongeveer half één) be ginnen de feestelijkheden op het St. Jansplein. Huldiging, aanbieding cadeaus, toespraken, presentatie van de Moergestelse verenigingen, etc. Om alles vlot te laten verlopen, de verenigin gen de nodige ruimte te geven en het publiek de mogelijkheid om alles goed te bekijken, wordt die dag een gedeelte van het plein met drang hekken afgezet. Dit houdt tevens in dat die dag niet geparkeerd kan worden op het plein. Na de festiviteiten buiten (bij slecht weer wordt uitgeweken naar Den Boogaard), wordt vanaf ongeveer twee uur de gelegenheid gegeven om Rinus te feliciteren. Van twee van tot half vier receptie in Den Boogaard. Zoals U wellicht bekend is, is het voetbalspel de meest populaire sport in de huidige wereld. Vooral nu met het Europees kampioenschap in het verschiet, staat het weer volop in de be langstelling. Maar ook in ons dorp, Moergestel, kan het vo lop in verenigingsverband worden beoefend. En wel bij onze plaatselijke vereniging ”Auda- cia”, die reeds een grote jeugdafdeling heeft. Wij willen en kunnen echter nog meer leden, vooral jeugd, de gelegenheid geven om het voetbalspel in georganiseerd verband beoefe nen. In verban met de opgave aan de KNVB, is het echter noodzakelijk dat men vóór l-7-’80 het ledenbestand kent. Kinderen die voor l-8-’80 de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt kunnen zich opgeven bij N. Oerlemans, Pater Helmer- plein 22, tel. 1283; C. Denissen, Tilburgseweg 41, tel. 2124 of H. v.d. Heuvel, Raamac- kerstraat 2, tel. 2522. Als men zich na 1-7-’ 80 opgeeft, loopt men het risico dat men op een wachtlijst geplaatst wordt, omdat dan de elftallen reeds ingedeeld zijn. We proberen er dan natuurlijk een mouw aan te passen, maar garanderen kunnen we niets. Hoe groter ons ledenbestand wordt, hoe liever het ons natuurlijk is. Maar dit betekent ook dat we meer trainers en vooral leiders zullen moeten hebben. We doen dan ook een beroep op de ouders en andere geïnteresseerden, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen. Voor verdere informaties kunt U hiervoor te recht bij de reeds genoemde adressen. Iedereen wil natuurlijk met jeugd bezig zijn, dus reke nen wij op veler medewerking. Jeugd en ouderen, tot ziens bij Audacia, onze plaatselijke voetbalvereniging. 4 1 4' u Donderdagavond zal Sini deelnemen aan de gespreksavond in de burgerzaal van het ge meentehuis ter bezinning op de priesterwijding van onze pastoraal-werker Rinus Hart. Wij wensen Sini veel kracht en succes in haar nieuwe taak! I i 1 4/ I. |20cxvdlrlasd| Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 28 MEI 1980 5e Jaargang - Nr. 143 1 moergestel- 'I 4 j .7. 1 I <4 - ’>1 IA 8

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1