Afdeling dameskoor bestaat 10 jaar! I A K] L» I -i l I I i I OPEN DAG I J Pinksterkollekte Alleenstaanden 6e Haarense jaarmarkt H. Bloed-processie op zondag 1 juni te Boxtel. Zondagscrèche Kindergezinsmis Kontaktavond Brigadiers Gilde - succes voor Moergestel 1 .'1 Ri I Zaterdag 24 mei a.s. bij Plantenkwekerij Wim Willems Daauw-trappe! O Kerkkoor viert feest! Zie de advertentie op pagina 3. r» - Den daauw laag as purpere pèrels te fonkele over de wèj; in ut bos sloege vinke en mèrels en de leeuwerik schoot ut de hèj. De koeje die kwaame gelope, nieuwsgierig as koeje zèn; mar ut vèrke docht: lön we hope dèsse gaauw opgetrommeld zèn! In Osterwèk ginge ze kérke: dèspunt een van de daauwtrapperij; mar toen viel den dorst te bemerke en wier ut un gaauw-tapperij Uw bier smokt zo goed in de merge nao un breujke meej zoute worst; en ge kunt van oew ège nie verge dègge tuiskomt mee hongeren dorst! Opgewekt, mar wè slap in de kuite kwame ze smiddags wir trug; de kepel ging zun buukske te buite, en dun daauw droop dur langs durre rug! Jodocus. Als gevolg van te geringe deelname, komt de kindercrèche van 10 uur te vervallen. De crèche van half 12 gaat gewoon door. De werkgroep kinderkatechese. A.s. zondag, Pinksteren is er een gezinsmis om 11.30 uur. Het thema gaat natuurlijk over Pinksteren. De apostelen, vurig geworden van de boodschap van Jezus van Nazareth, trekken er op uit om overal over Jezus van Nazareth te vertellen. Ze brengen het vuur van deze bood schap tot in alle hoeken van de wereld. Dat doen wij ook in deze dienst en we nodigen daarvoor alle kinderen van de basisscholen voor deze dienst uit. Op verzoek geven wij U een overzicht van de voornaamste punten, die op de vergadering van 7 mei zijn besproken. Elk jaar weten de organisatoren, enkele bestuursleden en fans van Drumband - Fanfare St. Gregorius met de vakkundige begeleiding van marktorganisator Leo Marcelis, de markt levendiger te maken. Ook dit jaar is de markt weer gegroeid van aanvankelijk 80 naar 257 aanmeldingen. Jammer genoeg is het vanwege de ruimte onmogelijk ieders aanvraag met een stand te honoreren. >4 Zondag 25 mei (le Pinksterdag) zal in Haaren, bij Oisterwijk, voor de 6e achtereenvolgende keer de ’’Jaarmarkt” worden gehouden. De eerste jaarmarkt werd gehouden in 1975 ter ge legenheid van de toen honderdjarige fanfare St. Gregorius en is daarna vanwege het steeds terugkerend succes elk jaar herhaald. De kontaktgroep voor Alleenstaanden te Moergestel houdt vrijdag 30 mei a.s. een gespreksavond in Den Boogaard (voorzaal). Aanvang half negen. De vragen die men zich zal stellen zijn o.a. wat is onze bedoeling met de Kontaktgroep en hoe gaan we verder? Iedere belangstellende al leenstaande - ook van buiten Moergestel - is daarbij van harte welkom. Een goede gespreksleider is al gevonden... als U nou ook nog komt, wordt het zeker een goed gesprek. Daar rekenen we dan op! - ..All hull Meer dan 5000 mensen vanuit ons midden wer ken in Afrika, Azië en Latijns-Amerika in het onderwijs en de gezondheidszorg. Zij zetten zich in voor de mensenrechten van de armen, de kleinen en de machtelozen. Ze proberen in hun leven en werken gestalte te geven aan een betere wereld, hierbij geïnspireerd vanuit het evangelie. Deze mensen met een missie hebben behoef ten. Behoeften aan waardering, sympathie en solidariteit. Als ze op verlof komen hebben ze onze gastvrijheid nodig en middelen voor bij scholing, ontspanning, lektuur, reizen, medi sche hulp en een verzekering tegen gezond- heidsrisiko’s. Als ze teruggaan naar hun werk mogen we ze niet met lege handen laten gaan. Naast de kosten, die de orden en kongregaties voor hun eigen leden maken, is er nu per missi onaris en per jaar gemiddeld 800 gulden nodig. Daarom de kollekte in onze parochiekerk tij dens het Pinkster-weekend. U kunt ook rechtstreeks geld overmaken: Week voor de nederlandse missionaris, Giro 676, Den Haag. Veel evenementen worden verder verzorgd door plaatselijke verenigingen die voor ver maak en vertier zorgen met o.a. Haarense ’’struif”, gewicht raden, pony-rijden, klom pen versieren, grabbelton enz. enz. Afgelopen maandag 19 mei vierden de dames van het kerkkoor het 10 jarig bestaan van hun afdeling, het dameskoor. Opgericht door de ’’muzikale” pastoor Muskens wisten de dames onder de bezielende leiding van Jan Welvaarts gesteund door mevrouw Diane Nijman-Beitzel spoedig een muzikaal peil te bereiken, waar door zij in staat waren met de heren de vele kerkelijke feesten en vieringen extra luister bij te zetten. De dames hebben een mooie reis gemaakt, in clusief een boottocht, genoten van een diner en ’s avonds met de heren van het koor een gezel lig feestje gevierd. Naar ons idee volkomen terecht en alleen al voor de vele huwelijks- en uitvaartmissen, waarvoor, als er gezongen moet worden, zij steeds klaar staan meer dan verdiend. Dames van harte proficiat en wij hopen nog lang van uw prachtige zang en van die van de heren te mogen genieten. De volgende dames hebben vanaf de oprich ting af hun beste krachten aan het koor gege ven: mevrouw Nel van Eert-Bombay, me vrouw Cor van Erve-Kolen, mevrouw Diana Nijman-Beitzel, mevrouw Bertha Smits- Dekkers, mevrouw Corrie Smolders-Beuken, mevrouw Fien Verbakel-van Eindhoven, me vrouw Mariet Versteijnen-van de Bosch. Een aantal jaren vóór 1380 droeg een zekere priester, genaamd Eligius van den Aker, die rector was van het H. Geest altaar te Esch, de H. Mis op in de Boxtelse St. Petruskerk, aan het altaar der Driekoningen. Na de consecratie stiet de priester door onvoorzichtigheid de kelk met het H. Bloed om, dat uit witte wijn gecon sacreerd, de corporale en de altaardwaal over goot, en daarin rode vlekken achterliet. Dit is in het kort de historische-legendarische achtergrond van deze nog bestaande H. Bloed processie. In ons land worden tegenwoordig nog slechts weinig processies gehouden, Boxtel houdt aan zijn H. Bloedprocessie vast. Niet alleen om de dierbare traditie die er mede verbonden is, maar vooral om op deze wijze, in ingetogen heid, maar ook in een wisseling van muziek, zang, voordracht, ritme en kleur, eer te bren gen aan Christus in de Eucharistie en getuige nis af te leggen van onze dankbaarheid jegens Hem. Feest in Boxtel bij het 6de eeuwfeest op zondag 1 juni. De processie vertrekt om 3 uur door de straten onder het gelui van de klokken, als opluistering bij dit 600-jarig bestaan, zal een delegatie vanuit de kerk van Hoogstraten uit België vertegenwoordigd zijn. En Haaren is Haaren niet zonder antiek al zal dit jaar een andere presentatievorm worden ge kozen, namelijk een ouderwets boelhuis, het geen een sooirt ouderwetse veilig betekent. Of schoon het tijdens de vorige jaarmarkten nog nooit heeft geregend, en mede gezien de vele kostbare stukken die hier staan durven de or ganisatoren deze veiling niet buiten te houden en zijn hiermede overdekt in ”Den Domp” gaan bivakkeren. Er zal geen entree worden ge heven, en vanaf 10.00 uur kunt U hier al gaan kijken. De veiling echter begint pas evenals de jaarmarkt om 12.00 uur en duurt tot alles is uitverkocht, doch uiterlijk tot 18.00 uur. Een bezoek aan deze rijk gevarieerde jaar markt, waarvan de opbrengst dit jaar bestemd is voor de jubilerende Drumband, kunnen wij U van harte aanbevelen! Op het gehouden schietconcours op zondag 18 mei te Biest-Houtakker werden er door enkele Moergestelse Gildebroeders geweldige resulta ten geboekt. Bij de Kruisboog op Wip werd deelgenomen door ruim 200 schutters. Na zeer lang en span nend afkampen wist tenslotte op het ’’Personeel-schieten” Frans Becx van Moer gestelse Gilde ”St. Catharina” zich als 2e beste schutter te plaatsen. Frans, proficiat. Maar ook mogen we het een knappen prestatie noemen om als jongste en kleinste schutter een 6e plaats te bereiken. Sjefke Op ’t Hoog jr. van Gilde ”St. Joris” was deze ’’grote” kleine man die toch maar lieft ’n 200 ”reuze”-schutters achter zich liet. Hartelijk gefeliciteerd Sjefke en ga zo door. Hein Bruurs van St. Catharina eindigde op ’n mooie 9e plaats. Het 190-jarig jubilerende Gilde van Onze Lieve Vrouwe Broederschap van Biest-Houtakker welke deze schietwedstrijden heeft georgani seerd mogen wij ook proficiat wensen met hun perfecte organisatie. Ook vindt dit jaar (voor de 4e keer) weer een landelijk Standwerkersconcours plaats waar voor maar liefst 50 kandidaten zich aanmeld den. Bij loting kregen ca. 25 ’’radde tongen” een plaatsje toegewezen. j la I I i w. 1. De verkeerssituatie in de Kloosteriaan. De onveiligheid daar wordt niet zo zeer door de B.B.A.-bus veroorzaakt, als wel door de auto’s van de ouders die hun kleuters komen brengen en afhalen. Er is door het team van de Mariakleuterschool aan de ouders gevraagd hun auto’s aan één kant van de straat te parke ren. Aangezien er nog niet veel verbeterd is in de situatie, zal door de oudercommissie van de Mariaschool nogmaals aandacht hieraan besteed worden. 2. De vorderingen in het overleg met gemeente politie. Ten aanzien van extra verlichting bij slecht zicht, deelt de politie mee dat verlichte spiege leieren alleen bij nacht mogen worden ge bruikt. Bij mist is het raadzaam de kinderen in zo klein mogelijke groepjes te laten overste ken, zodat de brigadier zo kort mogelijk op de weg staat. Over de plaatsing van dranghekjes op ’t Rootven wordt nog onderhandeld door de politie. Over de plattegrond op ’t Rootven zal de werkgroep nog eens kontakt opnemen. Het toegezegde verkeersonderricht aan de scholieren van de 3e t/m 6e klas zou plaatsvin den als de diensten van de politie wat meer sta biel zijn. 3. De 11.30 dienst op Gem.huis/Kloosterlaan. Enkele brigadiers hadden opgemerkt dat er soms voor niets wordt gestaan om 11.30, om dat er geen kinderen verschenen. De werk groep heeft verschillende mogelijkheden over wogen om dit op te lossen, maar geen enkele bleek afdoende. Ook enkele suggesties van de aanwezige brigadiers waren niet te verwerkelij ken. Omdat de veiligheid van de overstekende kinderen boven alles gaat, blijft de situatie als van ouds. 4. Op tijd komen en gaan van brigadiers. De werkgroep wil nog eens uitdrukkelijk vra gen precies op tijd bij de oversteekplaats aan wezig te zijn en niet vóór het kwartier om is te vertrekken. Het langer blijven staan is ander zijds ook weer niet nodig. Iedereen weet dat de oversteekplaatsen 5x per dag gedurende een kwartier bemand zijn. 5. Aantal brigadiers Schoolstraat. De politie deelde ons mee dat het brigadieren door één persoon ongewenst is, omdat de vei ligheid van de kinderen er niet mee gediend is. De verkeersintensiteit laat het niet toe en bij slechte weersomstandigheden is het onverant woord. In hoeverre wij als werkgroep de be lasting die het brigadieren vormt willen hand haven bij het consequent uitvoeren van de taak, moeten wij zelf beoordelen. Omdat de meningen onder de aanwezigen brigadiers van de Schoolstraat verdeeld waren, houdt de werkgroep dit onderwerp nog in beraad. De 11.30 dienst in de Schoolstraat is m.i.v. 8 mei overgenomen door de dames R. Bergman en N. de Rijck. 6. De kontaktavonden. Deze worden met algemene instemming ge handhaafd op 2x per jaar. Hebt U suggesties voor de vorm en inhoud van deze avonden, laat het de werkgroep weten. 7. Subsidie-aanvraag voor attentie aan briga diers. Deze aanvraag voor een bedrag van 1000,- is niet goedgekeurd door de gemeenteraad, de rest van de begroting 315,-) wel. 8. De hoofden der scholen hebben ons toege zegd vóór de vakantie een lijst te sturen van nieuwe leerlingen die in augustus naar hun school zullen gaan. Deze lijsten zal de werk groep gebruiken bij het opstellen van de nieu we roosters. Nog steeds zijn er klachten van brigadiers over kinderen, die de fluitsignalen van de brigadiers negeren en op eigen houtje oversteken. Ook gaan er nog steeds kinderen veel te vroeg naar school. Ouders, stuur uw kinderen niet naar school vóórdat de oversteekplaatsen beveiligd zijn!!! (één kwartier voor het begin van de school). De schoolhoofden hebben toegezegd dat, als er klachten zijn over het gedrag van de kinderen die oversteken, de brigadiers of ie mand van de werkgroep gerust op school kun nen komen om erover te praten met de leer kracht. We besluiten dit verslag met dank aan de heer C. Freijse, die ons zo’n voortreffelijk kopje koffie schonk. Werkgroep verkeersveiligheid kinderen KqwfeEtomwjgg» MA 8 AWW Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 21 MEI 1980 5e Jaargang - Nr. 142 r' 1 Pastoor Müskens, in 1970 oprichter van het dames-kerkkoor .❖MwX'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1