ook in het goud i s I Sintilla in ’t Trefsentrum Skelterraces en Fancy-fair Prijswinnaars sportinstuif Koninginnedag Overdenkingen van een verkeersbrigadier Koninginnedag u KAMER met badgelegenheid en keuken. TE HUUR GEVRAAGD: i Kerkstraat en wel naar het pand dat ze momen- Ingaande half augustus. S.V. Roef! organiseert op 10 en 11 mei a.s. h Brigadierende moeder zonder schoolgaande kinderen. I De sportinstuif op Koninginnedag in sporthal De Vonder was weer een groot sukses. Zeer ve le kinderen zetten hun beste sportieve beentje voor. De volgende kinderen hebben een prijs gewonnen: Nard van de Rijt, Inge Smolders, Berdie van de Sanden, Maurine Verhoeven, Francien Persoons, Francoise van Tuijn, Vero- nique Schools. Esther Simons, Peter van ler- sel, Noortje Fonken. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevr. 1. Loosveld, Voorbrugstraat 6. Het Oranjecomité. Jf 11 De Gouden Ploeg te Lage Mierde exposeert werk van Huub van Berkel. Van 3 mei t/fn 1 juni toont Galerie De Gouden Ploeg, Vloeieind 14 te Lage Mierde, schilderijen van Huub van Berkel uit Moergestel en functio neel en decoratief ceramisch werk van Myriam Naaijkens uit Tilburg. De vrijetijdsschilder Huub van Berkel, in zijn dagelijks leven calculator-inkoper van de Avang Schoenfabrieken, in schilderskringen bekend als Huub de schoenmaker, schildert in visionaire surealistische trant. Misschien ook wel magisch surealisme te noemen. Aan de metamorfose die hij toepast, zowel in zijn figuren als in zijn land schappen, kunnen dikwijls dubbelzinnige bete kenissen worden gegeven. Met andere woorden, en dit voor hen die voor zijn schilderijen een verklaring zoeken, ze zijn op verschillende ma nieren uit te leggen. Ook Huub zelf weet er di kwijls geen verklaring voor, omdat zijn schilde rijen, ondanks een vooraf bepaald idee en in ge dachte reeds uitgewerkt, tijdens het schilderen hiervan weleens vanzelf veranderen. Zijn werk is prettig om naar te kijken. Men kan er zelfs soms hartelijk om lachen. Huub vindt het alle maal wel goed. Ook hij schildert ze tenslotte voor zijn plezier en wil hiervan ook anderen la ten genieten. Myriam Naaijkens, 32 jaar jong en in haar da gelijks leven ook de zorg voor haar gezinnetje, toont haat ceramisch werk, dat straalt van jeug dige elan maar ook van vernuftig vakmanschap. Ze bakt uitsluitend steengoed. Het geëxposeerde werk van beiden is dagelijks, ook ’s zondags, te zien van 13-18 uur. De toe gang is vrij. Het valt niet altijd mee om telkens maar weer gereed te staan met het brigadieren. Vooral als het S winters koud is of wanneer de regen met bakken uit de hemel valt. Maar toch geeft het ’n grote voldoening te weten dat je mee mag hel pen om de jeugd te beschermen tegen het steeds drukker wordende verkeer. Je moet er niet aan denken dat een van de kinderen iets zou overko men omdat men weigert te brigadieren. Je weet dat je een goed en nuttig werk doet en dat ver dringt de nare ervaringen met het weer of het feit dat je eigenlijk weg zou moeten maar op dat moment niet kunt omdat je moet brigadieren. Misschien is het wel eens goed om daar over na te denken enmisschien vindt U dat U daar ook best aan mee kunt helpen. Dan hoeven sommige brigadiers, voor het merendeel ouders die geen kinderen meer op school hebben, maar één keer per maand te brigadieren. Zijn er nou echt geen moeders, die voor de kleintjes niet thuis hoeven te blijven, en zo eens één keer in de maand een paar uurtjes op willen offeren voor hun eigen kinderen en die van een ander? Laten we het draaiende houden, zodat ook onze aanstaande kleinkinderen veilig kun nen oversteken. U kunt zich ten allen tijde opge ven. De belangstelling voor de balonnenwedstrijd was zo groot, dat de organisatoren bijna onder de voet werden gelopen. Even na vijf uur kon den de kinderen de balonnen oplaten. Deze waren voorzien van een kaart met de afzender. Inmiddels zijn er al weer enkele kaarten terug gestuurd. De kinderen kunnen deze kaarten in leveren bij Mevr. Verhoeven, Burg. Maey- erstraat 21U hoeft niet te bellen. Stop ze maar in de brievenbus. De uitslag wordt in Moergestel-nieuws bekandgemaakt. Op zaterdag 10 mei, aanvang 21.00 uur, zal in ’t Trefsentrum een optreden plaatsvinden van de groep ’’Sintilla”. De muziek van Sintilla werd een tijdje geleden door een medewerker van Muziekkrant Oor in een lovende recensie omgeschreven als Symp- honische Powerrock. Hoewel de groep aan vankelijk niet zo erg blij was met dit predikant (de groep speelt spektakelrock) geeft het toch wel enigszins de richting van de muziek van Sintilla aan. De groep maakt stevig rockende up-tempo mu ziek die bijzonder dansbaar is, en toch genoeg fraai wendingen en melodielijnen heeft om lang te blijven boeien. Samen met de zeer en thousiaste podiumpresentatie, en een uitge kiende lichtshow, levert de groep een indru kwekkende brok werk af, waarvan je zelf mag bekijken of het nou Powerrock, of Spektakel rock is. Leden van de band zijn: Hein van Grinsven - gitaar en zang. Peter Clement - Basgitaar. Jan van Nuland - Drums en zang. Raymond Steenbrink - Toetsen en zang. Deze evenementen worden gehouden op de speelplaats van de basisschool Boszicht aan de Bosstraat, die daarvoor tot een heus circuit en feestterrein wordt omgebouwd. Voor de skelterraces hebben zich al een gróót aantal ploegen ingeschreven. Van de coureurs zafde nodige vaardigheid en inzicht gevraagd worden. Individuele deelnemers kunnen tijdens de voor- wedstrijden op zaterdag- en zondagmiddag ter plaatse inschrijven, om te strijden voor de prijs van de snelste individuele coureur van Moergestel. De voorwedstrijden vinden plaats: Zaterdag van 14.00 - 18.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Zondag van 14.00 - 18.00 uur. Zondag finales van 19.00 - 21.00 uur. Prominenten uit Moergestel strijden tegen elkaar om de MOERGESTELSE EER. Onze eregasten zijn Burgemeester Ter Veer, Wethouder Smits, Dokter van Delft Jr., Tandarts Stieger, Dierenarts van Helvoort, alsmede de heren Rijnen, Timmermans en Weteringens, bekend uit onze horeca. Last but not least de voorzitters van de twee grootste verenigingen van Moer gestel (M.T.V. Stokeind en Audacia) t.w. de heren de Zwart en Damen. De Fancy fair is nog grootser opgezet dan vorig jaar. Er is voor elk wat wils, waarbij zowel oud als jong aan hun trekken komen. Bij de attracties zijn uiteraard de nodige prijzen te verdienen. Ook dit jaar stelt S.V. Roef! U weer in de gelegenheid om mee te dingen naar het kampioenschap paraplu-hangen van Moergestel. Het bestuur van S.V. Roef! hoopt dat zeer vele dorpsgenoten met familie, vrienden en kennissen naar ’’Boszicht” zullen komen. Niet alleen bezorgen zij zichzelf daarmee enige aangename uurt jes; door hun entree-gelden en deelname aan de wedstrijden en fancy-fair, dragen zij ook bij aan de bedoelingen van S.V. Roef!, om voor haar meer dan 200, hoofdzakelijk jeugdige leden, ver antwoorde sport en ontspanning te bieden. S.V. Roef! rekent op U en niet zonder vertrouwen want dat heeft U in het verleden al vaak waargemaakt. per week kaarten en hij fietst veel. ’’Hij is nooit thuis”, zegt Jans. Vooral ’s morgens kan men hem veel zien op de boerderij van zijn zo nen op de Vinkenberg. Terecht dus dat hij zijn werk zijn hobby noemde. Jans gaat eens per week kaarten en ze help re gelmatig ’’achter de coulissen” van de slagerij. Ze schilt er aardappelen, ze zet er koffie enz. Verder hebben ze nog één ding gemeen: ze gaan allebei dagelijks naar de kerk, maar nooit samen. Hij gaat ’s morgens naar het Antonius- gasthuis en zij gaat ’s avonds naar de kerk, kort bij huis dus. ’s Avonds kijken ze regelma tig televisie. Geliefde programma’s? Neen, niet direct, maar ik interesseer me wel voor politiek zegt Jans, waarop Janus antwoordt dat zijn vrouw er veel meer van weet dan hijzelf. Dinsdag 13 mei staan ze echter zelf de hele dag in de belangstelling. Samen met hun 7 kinde ren, 16 kleinkinderen en ’n grote familie gaan ze de gouden bruiloft vieren. Om 11 uur is de H. Mis in onze parochiekerk en de receptie is van 17.00 tot 19.00 uur in ’t Draaiboompje. Jans en Janus, namens Moergestel-nieuws van harte proficiat, ’n heel fijne dag en hopelijk nog vele jaren in goede gezondheid! AZ. U. •Q. f ■w f 'i *4 teel nog bewonen. ’’Hier willen we niet meer weg”, zeggen ze samen. Tijd voor hobbies is er genoeg. Allebei zijn ze lid van de bejaardenbond. Janus gaat drie keer Ons derde gouden paar in de maand mei zijn Janus Ketelaars en Jans Wolfs. Op dinsdag 13 mei wordt het feest gevierd, 'n Dag eerder is de eigenlijke trouwdag, maar mede door problemen van technische aard is het feest verplaatst naar dinsdag. We zochten hen op in hun woonhuis aan de Kerkstraat nr. 8 en onder het genot van ’n kop koffie kwam het volgende artikel tot stand. Jans Wolfs is de helft van een tweeling die werd geboren op 28 juli 1901Ze kwam ter we reld in ”De Korenmaaier”; haar vader was daarvan de eigenaar. De oudsten onder ons weten misschien nog wel dat hij leerlooier was bij ”de mulder”. Al bij al leverde hem dat toch niet het gewenste financiële resultaat op. Reden dus dat zij in 1911 het café verlieten en terecht kwamen op Vinkenberg 10. Haar ou ders hadden de boerderij gekocht en gingen er dus ’’boeren”. Hier lag tot aan haar trouwdag de taak van Jans. Ze was 14 jaar toen haar moeder stierf, en als oudste bleef er voor haar geen keus. Sa men met haar zus Marie deed ze het huishou den. Het gezin Wolfs telde toen 7 kinderen. Janus Ketelaars zag het levenslicht op Vinken berg 11. De datum 22 januari 1900. De familie Ketelaars was echter dermate groot dat hij al spoedig de naam kreeg; Janus van Driekske van Gonnekes. Iedereen zal hem toen onget wijfeld zo gekend hebben, hoewel die naam echter na verloop van tijd werd veranderd. Zijn vader nl. was horlogemaker, dus werd het Janus de loziemaoker. Het huis waar Janus woonde gonsde indertijd van bedrijvigheid. Naast de horlogemaker was er een boerderij en een timmerbedrijf gevestigd, maar het was de boerderij die Janus toch het meest trok. Met z’n 12 jaar kwam hij van school en begon hij voorzichtig aan het boerenbedrijf. Eerst 1 koe, later 2 enz. Zijn kennismaking met Jans kwam wel heel eenvoudig tot stand. De huisnummers 10 en 11 liggen niet zo ver van elkaar en aangezien Ja nus ook nog kameraad was met Sjef Wolfs, ’n broer van Jans, hebben ze elkaar wel makke lijk ontmoet. Maar ja, waarom ver halen als... juist! Na vier jaar ’’verkeren” zijn ze getrouwd. Pastoor Janssens verrichtte de plechtigheid op 12 mei 1930 in onze parochiekerk. Na hun hu welijk trokken ze in op de boerderij van Janus. In het gemengd bedrijf wat ze daar hadden viel (zals we in de beide voorgaande artikelen ook al hebben gezien) ook niet al te veel te verdie nen. Klagen doen ze daar echter niet over. Ze konden rondkomen en dat was het voor naamste, ook al moest er dan keihard en veel gewerkt worden. Speciale hobbies had Janus toen nog niet, maar, zo vertelt hij er uitdruk kelijk bij: mijn beroep was mijn hobby! Hij was 64 jaar toen ze het bedrijf overdeden aan hun zonen Harrie en Piet. Zelf verhuisden ze naar Schoolstraat 41. Terwijl ze daar woonden kochten Ad en Jan, twee van hun zonen, de slagerij aan de Kerkstraat. Vader en moeder gingen mee. La ter, toen Jan trouwde, gingen zijn ouders naar de Kloosterlaan en bleven daar 6 jaar wonen. In juli 1978 kwamen ze weer terug naar de 4 MMBBMEmmI A8 I M.O. Kontakt op te nemen met Buro '76 of C. Smits, Seda meubelen, Industrieweg 10, Moergestel. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 7 MEI 1980 5e Jaargang - Nr. 140 ■V. I •Üi - ‘l y

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1