Frans en Dien trouwden zonder ringen KIENAVOND zl II fl I n MEDEDELING MET "GEZWIENE WAAI" I Van onze scholen Eerste communie Vastenaktie ’80 Jeugd-orkest geeft koffie-concert Kopij in de brievenbus Mei 1980 - drie gouden bruiloften Zondagsdichterstoernooi GRANDIOOS PRIJZENPAKKET o.a. 11 op vrijdag 25 april om 20.30 uur in de zaal van Café-Rest. de Brouwer, Moergestel. Wedgewood koffieservies, elek. snijmachine, mixer op standaard, Seda mimiset, wekker radio, houten schemerlampen, keukentrap, dopsleutels en ALS KLAP OP DE VUURPIJL de grootste maat Philips grill-bakovenü I J 1 li n I 1 JA 8 Jodocus M.O. De Rijkspolitie. In verband met de festiviteiten rond 1 mei worden de inwoners van Moergestel verzocht in de nacht van 30 april op 1 mei a.s. hun eigendommen afdoende te beveiligen. In Eindhove was ut te doen op de mèrt: daor wier meej gedichte gestreje! De sfeer was petent, mar ut weer was niks wèrt: zondagsdichters zèn toch gauw tevreeje! Ze zonge van liefde en èrmoej en dóód, van de wolke de zon en de krokus. Ik docht bè mun ège: ik geef me nie blööt: ik blèf mar gewoonweg Jodocus! De zjurie die bleek vur zun taok hil bekwaom, dè is bè dun utslag gebleke. Ze noemde werèmpel opt lést unnen naom die mèn naauw in mun kilsgat b/èft stekel 'on tlost laar uit- 1. 17. 1-9 0-1 0-0 7-0 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. van den Berg, Nelleke Cloin, Chantal Corne lissen, Coen van Dijk, Eric Hoosemans, Guus Hurkmans, Brigit Jansen, Gregor Janssen, Monique Jansen, Chantal en Sandra de Laat, Jackie Linkels, Henriette Mutsaerts, Bernadet te Oerlemans, Frank van Oers, Francien Per- soons, Jorian van Riel, Annelies Ruygrok, Marjon Roosen, Danielle Smits, Charlotte van Spaendonck, Marga Sterke, Brigitta Theuns, Saskia Vergeer, Ad Vugs, Emilie Weerts. WOENSDAG 23 APRIL 1980 5e Jaargang - Nr. 138 1-2 0-2 6-0 3-2 0-0 Oorspronkelijk stonden er in mei vijf gouden bruiloften gepland, maar door omstandigheden die na zo’n levensperi ode nu eenmaal ’n rol kunnen gaan spe len zijn er nu nog ’’slechts” drie bruilof ten over. De komende drie weken gaan we U voorstellen aan deze drie gouden echtparen. Als eerste zijn dat Frans Roosen en Dien Roosen-van Remunt, Postelstraat 25. Op donderdag 1 mei vieren zij hun gouden feest. a.s. Zondag doet de eerste groep kinderen van de basisscholen zijn Eerste H. Communie. We feliciteren de kinderen van harte en wensen hen allemaal een fijne maar vooral zonnige dag toe. Dit zijn de kinderen die zondag voor het eerst de Communie ontvangen: Boszichtschool Bas van der Werf, Daniëlle Appeldoorn, Christel van Bommel, Corné Fonken, Adje op ’t Hoog, Sandra Schilders, Gilbert van de Wel, Marie-Louise van Boxtel, Hanneke Roefs, Kees Geerts, Erika Rijnen, Gertrud en Doreen van Kuijk, Jeroen Linssen, Ingrid Wolfs, Mi randa Becx, Eric Kreijveld, Coise op ’t Hoog, Boris van Berkel, Elske Mensen, Perry Kou- wenberg, Jeroen Marien, René Bruurs, Katrien van Gils, Marco van Dijk, Muriël Zeegers, Corné Horrevorts. Graaf van Urselschool Hennie Beerens, Jan-Willem Beerens, Pascal Nogmaals het dringende verzoek om kopij zoals verenigingsnieuws e.d. in de brievenbus te doen. Belt U a.u.b. niet meer aan, alleen als er eventueel wat uit leg nodig mocht zijn. Als U de tekst in de brievenbus stopt, zorgen wij er wel voor dat we het vinden en dat het ge plaatst wordt. We rennen nl. niet graag de gehele zondag naar de voordeur. Bij voorbaat dank voor uw medewer king. Allebei geboren buiten Moergestel bewonen zij nu, na een arbeidzaam leven, ’n knus en gezel lig huisje aan de Postelstraat. Nadat we ons hadden voorgesteld, vertelden zij met graagte hun levensverhaal. Over hun 50 jaar samenzijn gaat het nu volgend artikel. Dien van Remunt werd geboren op 28 augustus 1905 te Haaren. In 1910 verhuisde zij met haar ouders naar Moergestel (Zandstraat, het huisje dat bekend staat als ’t huisje van van Kerkoer- le). In 1917 ging Dien werken op de ’’Rosep- hoeve” (rogge binden en aardappelen rapen). Daar bleef ze vier jaar in dienst tot men met de familie in 1922 weer verhuisde naar ”De Logt” in Oisterwijk. die tijd stonden echter nog wel heel lage prij zen vermeld. Zo bracht ”unne liter röme” 3!/z cent op en men verkocht 40 eieren voor 1 gul den. Werkdagen van 17 uur was voor die tijd ook nog heel normaal. Samen hebben ze dus heel hard moeten werken voor hun gezin, 3 dochters en 1 zoon. De afgelopen week, nl. maandag 21 en dinsdag 22 april is er gelegenheid geweest om de kinde ren van de eerste klas en de nieuwe kleuters voor het schooljaar 1980-1981 op te geven. Hoewel velen van deze gelegenheid gebruik ge maakt hebben, bleken enige ouders met een oudste kleuter niet op de hoogte van deze in- schrijfdata. Vandaar dat U maandag 28 april om 4 uur op de Mariakleuterschool in de Kloosterlaan en op de kleuterschool ”’t Heide- veldje” in de Schoolstraat nog terecht kunt voor die kinderen, die nog niet opgegeven zijn en in de loop van 1980 vier jaar worden. Ook kunt U op de Graaf van Urselschool in de Kloosterlaan op maandag 28 april om 4 uur komen om een ’’vergeten” leerling voor de eerste klas in te schrijven. De hoofden van de scholen 4 februari 1970 hielden ze het voor gezien. Ze verkochten de boerderij en verhuisden naar de 'Postelstraat om daar in alle rust te gaan genie ten. Samen houden ze het huisje bij en doen het huishouden. Frans is de man van de stof zuiger, schilt 4 aardappelen per dag en Dien verzorgt de verdere maaltijd. In haar vrije tijd zet ze koffie voor de bejaarden en ze is al vijf jaar bestuurslid van de bejaardenbond. De te levisie staat alleen aan voor het nieuws, want daarna wordt er gekaart, of thuis met z’n tweeën, of elders, maar gekaart wordt er, elke dag, waarbij Frans dan nog vertelt, dat hij ’n borreltje op z’n tijd niet afslaat. Aldus zo’n beetje de levensgeschiedenis van Frans en Dien, twee vitale mensen die samen met hun vier kinderen en 9 kleinkinderen op 1 mei het Gouden feest gaan vieren. Om 10.30 uur is de H. Mis in onze parochie kerk terwijl de receptie is voorzien van 16.30 tot 18.00 uur in ”Den Boogaard”. Frans en Dien, ook namens ’’Moergestel- Nieuws” onze hartelijke gelukwensen, en we wensen jullie graag nog vele jaren toe in goede gezondheid. In de afgelopen vastentijd heeft de werkgroep Missie-, Ontwikkeling- en Vredeswerk uw aan dacht gevraagd voor drie projekten in Mozam bique. Geld was nodig voor de gezondheidszorg, de aanschaf van lesmateriaal en voor het landelijk alfabetisatieprogramma. De voorlopige opbrengst in Moergestel is 9701,20 een mooi bedrag. Het is maar liefst 1762,29 meer dan de opbrengst van de vaste naktie van vorig jaar. Hartelijk dank voor uw bijdrage aan dit stukje ommekeer ommekaar. n moergestel: In 1930 kwam ’n eind aan de verhuizingen van de familie van Remunt. Ze keerden terug naar Moergestel en namen hun intrek in een huis aan ”d’n*Hippelpad”. Frans Roosen zag het levenslicht op 16 juni 1904 te Oirschot. 14 jaar later, in 1918 dus, trad hij in dienst als boerenknecht bij Bart Mulders op ’t Stokeind. Hij bleef daar tot 1922. In dat jaar kwamen zijn ouders naar Moergestel (Heikant) en moest hij thuis komen helpen op de boerderij. Frans ging de roomwa- gen rijden, ’n Gebruik in die tijd was, dat de gene die het laagst daarvoor inschreef de kan nen melk ophaalde. Frans deed het 7 jaar lang. Voor 0,75 per dag moest hij 42 kannen laden, een karwei dat dagelijks 3 Vi uur in beslag nam. Het is tijdens die periode geweest dat hij Dien leerde kennen. Zij werkte hij haar broer om diens vrouw en de pasgeboren baby te verzor gen. Frans kwam daar dagelijks de kannen melk ophalen, zodoende. Na 3 jaar en 3 maan den verkering trouwden ze op donderdag 1 mei 1930 ’s morgens om acht uur en... zonder rin gen, want dat was in die tijd alleen nog maar voorbehouden aan rijke lui, zei Frans. Ze betrokken na hun huwelijk ’n boerderij op ’t Hippelpaadje. Als bijverdienste ging hij wer ken bij de ruilverkaveling en werkte hij in dienst van de Heidemaatschappij, bij de Ro- sephoeve. Als het goed weer was verdiende hij daar 18,- per week, als het regende was dat echter ’n stuk minder. In 1936 is hij daarmee gestopt en ging ’n gemengd bedrijf opzetten op het adres Broekzijde 7. Ze hielden daar kip pen, varkens en koeien. In de boekhouding uit A.s. zondag, 27 april zal het jeugd-orkest ’’Prinses Juliana” een concert verzorgen in Den Boogaard. Aanvang 12.15 uur. Muzikale leiding: N. Smits. Programma: 1. Mars Over and Out, R. Beek 2. Clarinet Caper, Lloyd Conley 3. Linike Suite, Arr. A. den Arend 4. Hoorn-duo 5. Three Jolly Trompets, W. Laseroms 6. El Condor Pasa, Daniel Robles, Ar.. M. Everaarts. 7. Saxorella, W. Laseroms 8. Klarinet-duo 9. West op the Chaparral, Mike Leckrone 10. Saxofoon-duo 11. In den Barock, A. den Arend 12. Mars Albula, Oscar Tschuor De nummers 4, 8 en 10 werden uitgevoerd tij dens een solistenconcours te Bladel eerder dit jaar. De hoorns behaalden een mooie 2e plaats, evenals de saxofoons. De klarinetten behaalden een welverdiende le prijs. Dit concert is een herhaling van 13 april in de kapel van Stanislaus. Tot ziens op zondag aan staande in Den Boogaard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1