Taxaties Onroerendgoedbelasting s !1 J h I I i? I Vormsel Het hart middelpunt van leven! Skelterraces in Moergestel Peuterspeelzaal Janneke Oproep voor de zeskamp F V I I 1 Bi I fl 1 i I 5 I I I n i ik ar 7 II 1 -------- A8 liiliLi.LiiJLMW ■MÉS ‘■I t: IM Overzichtsfoto van het Jeugdorkest van onze harmonie, gemaakt tijdens het concert afgelopen zondag in het klooster van St. Stanislaus. Op zondag 27 april geven zij een concert in Den Boogaard dat voor iedereen toegankelijk is. naar de toestand 1975 om uniformiteit te be houden. Dit kan een groot verschil geven voor een in 1978 gebouwd pand dat toen teruggetaxeerd is naar 1975 en nu, een jaar later, getaxeerd wordt naar de toestand 1979. Ook in de ko mende jaren wordt teruggetaxeerd naar de toestand 1979. Door de tijdsperiode van 5 jaren tussen 2 taxa ties kunnen grote verschillen ontstaan. Daar het C.B.S. gemiddelde indexcijfers geeft is het niet redelijk de waarden op basis daarvan jaar lijks bij te stellen. Bij volgende taxaties zullen niet die grote ver schillen voorkomen als nu, omdat de verhou dingen zijn rechtgetrokken. Nederlandse hartstichting, afd. Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Op 24 mei zal vicaris Ooms en pastoor van den Broek aan de kinderen van de 6e klas van de basisscholen het Vormsel toedienen. Ter voorbereiding daarvan worden er drie ou deravonden gehouden. Wilt U de datum daar nu reeds van noteren? Donderdag 1 mei 20.00 uur: Hertog Jan. Dinsdag 6 mei 20.00 uur: Gr. v.Ursel. Woensdag 7 mei 20.00 uur: Boszicht. Het spreekt vanzelf dat U naar die avond gaat, die U het beste uitkomt. Op deze avonden kunt U uw kind opgeven voor het Vormsel. Een uit gebreide folder kunt U deze dagen tegemoet zien. Ouders die kinderen buiten Moergestel op school hebben en toch graag met het Vorm sel in de eigen parochie mee willen doen, wor den vriendelijk verzocht even contact op te ne men met pastor Haft. Op maandag 21 en dinsdag 22 april is er van 14.00 tot 15.00 uur de gelegenheid om nieuwe peuters aan te melden op de peuterspeelzaal, St. Jansplein 5. De speelzaal is van maandag tot en met don derdag geopend van 8.45 tot 11.30 uur en is toegankelijk voor kinderen vanaf 2/2 jaar. Ook de kinderen die pas in de loop van het ko mend schooljaar 2/2 worden kunnen nu reeds aangemeld worden. WOENSDAG 16 APRIL 1980 5e Jaargang - Nr. 137 >pen Bij de industriële objekten wordt gelet op: prefab- of traditionele bouw, bestrating, ver harding, riolering,ouderdom, onderhoud, courantheid of incourantheid. Bij agrarische bedrijven speelt mee de ligging aan een verharde of onverharde weg, de pro- jektiegrond en het erf. De verdere landbouw gronden zijn vrijgesteld van de O.G.B. Beoor deeld wordt of het een traditionele of een pre- fabkonstruktie is, en verder de ouderdom, de erfverharding, aansluiting water en elektrici teit. Met riool- en gasaansluiting wordt geen reke ning gehouden omdat dat niet overal aanwezig is en niet van buitenaf te zien is. Bij rekreatie- voorzieningen wordt de grond wel meegeno men in de taxatie omdat die geen argrarische bestemming heeft. Verder de daarbij behorende gebouwen, voor zieningen en verharding. Caravans zijn geen onroerend-goed, dus worden niet getaxeerd. Verder zijn er een aantal incourante objekten, zoals sportgebouwen, zwembaden, kloosters, scholen, wijkgebouwen, bibliotheken, post kantoren, politiebureaux, bejaardentehuizen, etc.. Ook zijn er een aantal technische installaties waarbij-de incourantiefaktor meespreekt, zo als telefooncentrales, tranformatorhuisjes, weerstations, waterzuivering e.a.. Hierbij kan een incourantiefaktor van 10 tot 50% voorko men. Op zaterdag en zondag 10 en 11 mei a.s. orga niseert de S.V. Roef! in Moergestel voor de tweede maal skelterraces. Het evenement zal plaats vinden op de speel plaats van de Boszichtschool aan de Bosstraat te Moergestel. De technische organisatie berust bij de Skelter Birigade Nederland. Het geheel wordt omlijst door een groots opgezette Fancy-Fair. Wie kunnen aan de skelterraces deelnemen: Ploegen van 5 personen met een minimum leef tijd van 12 jaar zowel dames, heren als ge mengde ploegen. Voorwedstrijden: zaterdag 14.00 uur tot 18.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; zondag 14.00 tot 18.00 uur. Finales: zondag 19.00 tot 21.00 uur. Prijzen beschikbaar voor deelnemers van bui ten Moergestel en van binnen Moergestel. Contactadressen waar U alle informatie kunt krijgen zijn de volgende: J. v.d.Meijdenberg, Bosstraat 25; A. Schoenmakers, Burg. v.Hees wijkstraat 10, tel. 1103; J. Verweijmeren, Pr. Beatrixstraat 16, tel. 1603. Bestuur S.V. Roef! Een aantal inwoners hebben bezwaar gemaakt tegen de getaxeerde waarden van hun eigendom men voor de onroerendgoed-belasting. Ook in de gemeenteraad is gevraagd om meer duidelijk heid te verschaffen over de gedane taxaties. Op deze vraag is aan de gemeenteraad het volgende antwoord gegeven en dat is zeker ook voor de inwoners van belang. De taxaties zijn uitgevoerd door Bouwtoezicht West-Brabant te Breda, en deze dienst heeft een speciale afdeling taxaties OGB. De medewerkers daarvan zijn bouwkundige en hebben een opleiding voor makelaar-taxateur ge volgd. el Iedereen heeft een hart, U, uw buurman, uw buurvrouw, uw vrienden en bekenden, kortom iedereen. Maar is ieder hart perfect, slaat het zoals het moet of mankeert er iets aan? Wij, van de hartstichting, hopen van niet, maar wel weten wij, dat er velen zijn bij wie het niet klopt zoals het moet. Ongetwijfelt hebt u gelezen over de hartbrug naar Houston, over hartoperaties in Londen en over het geharrewar van onze eigen ’’Klokkenberg”, waar geopereerd wordt, terwijl het team onderling goed maar met de ’’buitenwacht”, slecht funktioneerd. Waarom dit alles in het ’’Moergestel-nieuws” zult U zich afvragen en dat is om de volgende reden: Op woensdag 16 april is er nl. een hartcollecte: 26 dames en heren gaan dan ”op pad” met collecte bussen, tussen 18-21 uur, en hopen U dan thuis te treffen, zodat U met ’’gulle hand” kunt geven. Wat te doen om een gezond hart te houden? Let op wat U eet, neem niet te veel vet, loop eens een extra blokje om, de fiets in plaats van de auto, ga eens naar een trimbaan, doe aan jogging, leef gezond, rook niet te veel en drink met mate, maar en dat moet U niet vergeten: geef met gulle hand op 16 april, zodat, wanneer er toch iets mocht misgaan, uw geld gegeven aan de hartstichting, voor research, uw redding kan betekenen! Alvast bedankt, It n Op Koninginnedag 30 april a.s. organiseert het Oranje-Comité een zeskamp op het St. Jansplein. Tot dusverre hebben een aantal vereni- gingsploegen ingeschreven. Ook is het voor in- dividuelen mogelijk om een ploegje te vormen van 6 personen (min. leeftijd 14 jaar). U kunt inschrijven tot 20 april a.s. bij Irène Loosveld, Voorbrugstraat 6, Moergestel, tel. 2275. Het spel mogen jullie zelf bedenken en de hiervoor benodigde attributen zelf fabriceren. On kosten i.v.m. de aanschaf van deze materialen worden na overleg met ons vergoed. Vemeld het spel en een eventuele omschrijving daarvan even op het aanmeldingsformulier. Verenigingen welke alsnog een sportieve prestatie willen leveren, formeer een ploeg en schrijf in voor dit spectaculaire gebeuren. Het Oranje Comité Het verschil tussen de eerste taxatie en de her- taxatie is vooral gelegen in het feit dat de ge meente aanvankelijk geen bestand had. Dat is nu opgebouwd. Dat bestand is aangevuld met nieuwe gegevens, zodat zuiverder gewerkt kon worden. In de eerste taxatie zaten verschillen die er nu uit zijn gekomen, zoals de exacte aan tal m2. Daardoor zijn verschuivingen in de waarde gekomen en is het ene perceel forser gestegen dan het andere. Gestreefd is naar het uitwisselen van oneffenheden. Bij tussentijdse taxatie zijn de na 1975 gereed gekomen of verbouwde panden teruggetaxeerd Deze afdeling bestaat 5 jaren en de medewer kers hebben in die tijd alleen taxaties voor de O.G.B. verzorgd zodat naast de aanwezige deskundigheid een grote ervaring is opge bouwd. Er is een systeem ontwikkeld om tegen redelijke kosten een zo goed mogelijke taxatie te geven door het stelselmatig vaststellen van de waarde van de objekten. Daarbij worden zo min mogelijk panden betreden. Bij het begin van de taxatie wordt de gemeente ingedeeld in sektoren, zoals het buitengebied met varianten voor verharde en onverharde wegen, de kom met de diverse bestem mingsplannen. Daarbij wordt rekening gehou den met het aanzien van het gebied, de groen voorziening en de bebouwingsdichtheid. Daar op wordt per sektor globaal de waarde van de grond vastgesteld. Bij het taxeren kan de ligging van de grond een verschil uitmaken, met name of het een perceel betreft met een breed front of een erg diep per ceel. In dat geval zal de waarde van de achter liggende grond afzonderlijk bepaald moeten worden. Dit laatste kan aanleiding geven tot bezwaren omdat de betrokkenen alleen uit gaan van de oppervlakte. Uitgegaan wordt van de economische waarde, leeg opgeleverd. Dat is 100%. Bij de vermogensbelasting wordt uitgegaan van de woning in bewoonde straat, of ongeveer 2/3 van de verkoopwaarde. De waarde wordt bij de taxatie van buitenaf vastgesteld en wordt aan de voorzichtige kant gehouden. Ook wordt geen rekening gehouden met de interne situatie. De basisgegevens per perceel worden met toestemming van B. en W. verkregen van het computercentrum. Door de afdeling Financiën wordt daaraan toegevoegd de oppervlakte vol gens het kadaster. Bij de taxatie van een woning wordt beoor deeld de konstruktie, de ligging, situering, glo bale inhoud, de ouderdom, de onder- houdstoestand, met of zonder garage en aan sluiting op gas, water elektriciteit en riool. I*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1