ïi' Lenteconcert0 Boomplantdag in Moergestel Kollekteplan voor 1980 Mobilae in Trefsen- trum Dit jaar zal het tien jaar geleden zijn Dank, -nieuws De pastores klassers van Boszicht en Graaf van Ursel. We krijgen allemaal een schop en mogen beginnen. Eerst komen de burgemeester en iemand van de gemeente werken het voordoen. De boomp jes heten laurier, krent en ribes. Toen alle boompjes geplant waren kregen we nog een sinaasappel en een sticker. Toen de si naasappel op was gingen we terug naar school. Het was erg leuk! Dat de ’’Alpenjagers”, op uitnodiging ’n bal- avond verzorgde in het Friese Dokkum. Dat Pierre Wolfs en Louis v.d.Meydenberg ’n expositie hielden in Den Boogaard. Dat Roef-dames v.h. softbal-team Zuidelijk kampioen werd. Dat de kinder-crèche tijdens 't weekend werd ingesteld. Op vrijdag 11 en op maandag 14 april speelt onze toneelgroep ’s avonds om acht uur in den Boogaard het stuk: ”Het begon in ’n gracht”. Het is zeker de moeite waard om naar dit blijspel te gaan kijken. Het is voor het eerst dat onze nieuwe toneelgroep een avondvullend stuk brengt. Na vorig jaar begonnen te zijn met een wagenspel op het St. Jansplein, hoop iedereen natuurlijk dat ook dit stuk een succes wordt. Daarom, kom op een van deze twee avonden om ze aan te moedigen. de gemeente Moergestel ’n vergunning is ver strekt. Door middel van maandelijkse publika- tie willen we U op de hoogte houden welke kol- lektes U in die periode kunt verwachten. 14 t/m 20 april: Hartstichting 21 t/m 27 april: SAKOR Behalve de genoemde periodes bestaan er ook de ’’vrije periodes”. Dit zijn periodes waarin voor eenieder de mogelijkheid bestaat om een vergunning aan te vragen voor een eventueel te houden kollekte. Vrije periodes: 1. 1 jan. t/m 17 febr. (7 weken) 2. 31 maart t/m 13 april (2 weken) 3. 23 juni t/m 24 aug. (9 weken) 4. 29 sept. t/m 12 okt. (2 weken) 5. 17 nov. t/m 31 dec. (6 weken) Burgemeester en Wethouders van Moergestel Voorjaarsvergadering Zoals jullie vorige week al hebben kunnen le zen is er op 17 april de voorjaarsvergadering. Deze vergadering wordt gehouden in het Draaiboompje, en begint om acht uur. Het is erg belangrijk dat jullie met z’n allen ko men omdat er een paar erg belangrijke dingen op de agenda staan, zoals de stand van zaken met ons ’’toekomstig klubhuis”, verder wat er allemaal moet gaan gebeuren op de sportdag van 8 juni in Moergestel en wat jullie van het afgelopen winterseizoen vonden. Zorg dat je op tijd aanwezig bent, zodat we ook een beetje op tijd kunnen beginnen. Door het Centraal Archief inzamelingswezen is dit kollekteplan 1980 opgesteld. Dit betekent dat er voor deze landelijke kollektes ook door Iris Grimminck De fijne boomfeestdag, 26 maart 1980 De fijne boomfeestdag begon zo. We zaten on rustig in de klas. En toen het tien over negen was vertroken we. Het was mooi weer. De wandeling was helemaal niet lang. Toen we daar aankwamen stonden er nog 2 an dere klassen van de Boszicht en de Graaf van Urselschool. De burgemeester was er ook en de gemeente werkers waren er ook. De burgemeester legde eerst iets uit. Toen moest Mark naar voren ko men. En de burgemeester vroeg aan Mark: ’’Waarvoor zijn de planten hier om hier neer te zetten?” En toen zei Mark: ”Dat weet ik niet”. En toen zei een ander meisje: ’’Omdat het voor de wind is als je aan het tennissen bent!” Er werden laurier, krent en ribes geplant. Dat waren mooie boompjes. Het moest zo gebeu ren. Eerst een gat maken en toen een boompje er in zetten en dan dicht maken met zand en dan een paar keer er op trappen. En we hadden ook nog een lekkere sinaasappel gehad. Het was heel leuk geweest! Marieke van de Wouw Dat het reliëf in Den Boogaard, ontworpen door H. v.Brunschot, werd onthuld. Dat voor de derde keer Jan v.Elderen (Kloosterlaan) de Tilburgse Kennedy-mars vol bracht. Dat Hans de Brouwer en zijn echtgenote hun geheel vernieuwde zaak heropende. Dat gestart werd met gymnastiek voor bejaar den. Dat mini-majorettes zich voor het eerst presen teerden in hun leuke matrozen-uniformen. Dat de heer Th. Boogaers in de lersche Hoek ’n kabeljauw van 12 pond aan zijn hengel kreeg. Het Brabants Blazersensemble, bestaande uit jonge beroepsmusici, allen woonachtig in Bra bant, heeft de traditie van het harmonie- gezelschap in hun provincie de sfeer van de ka mermuziek gebracht en probeert het rijke re pertoire voor blazers onder de aandacht van een groter publiek te brengen. Naast het standaard-repertoire kan het ensemble putten uit een unieke verzameling uit niet- gepubliceerde werken, in autograaf of manus cript, ontdekt door David Whitwell, Ameri kaans professor en musicoloog en Cees Verhei- jen, hoboist in het ensemble, in privéverzame- lingen, bibliotheken en musea in Europa. Met de bedoeling om juist deze muziek ten ge hore te brengen, is het Brabants Blazersensem ble in 1977 opgericht. Daarnaast is het reper toire uitgebreid en bevat hedendaagse Neder landse en Amerikaanse composities, opgedra gen aan het ensemble. De concerten, die het Brabants Blazersensem ble geeft, krijgen in het gehele land een en thousiast en warm onthaal van het publiek. Verscheidene Nederlandse omroepverenigin gen hebben opnames in hun bezit van het Bra bants Blazersensemble. Rock-en-roll-bal Op 25 april komt dan het door jullie gevraagde rock-en-roll-bal. Je hebt hier al het een an an der over kunnen lezen in het KPJ-krantje. Het belooft een te gekke avond te worden. Dus hou die zaterdagavond al maar vast vrij. weten op te bouwen. Het repertoire bestaat uit Afro-rock (Santana e.d.), Rock and Roll en Funk. De zeven bandleden zijn: Alex - zang, sologitaar, percussie Raymond - zang, gitaar Peter - leadgitaar Roy - orgel, stings, el. piano Jeffrey - basgitaa, zang Richard - drums Johnny - congas, percussion Op zaterdag 12 april, aanvang 21.00 uur, zal in trefsentrum Moergestel een optreden plaats vinden van de uit Tilburg en omgeving afkomstige groep ’’Mobilae”. Mobilae is een vrij nieuwe groep die desondanks al een aardige bekendheid heeft Dat op de basisscholen de eerste schoolkrant verscheen. Dat tandarts C.W. Huberts zijn dubbele prak tijk opgeeft en naar Oisterwijk verhuist. Dat de plaatselijke N.K.V. Centrale ’’Moer gestel” haar 60-jarig herdenkingsfeest vierde. Dat het Schoenmagazijn Ligtvoet -verkoop van schoenen- geopend werd. Dat de voetbalwedstrijd Were Di - Audacia 2-3 als uitslag kende. Dat het Judo-team St. jan het kampioenschap behaalde van de West-Brabantse B-teams. Dat het toneelstuk, ”Het Jonge Mannenhuis”, werd opgevoerd. Dat Bart de Laat zijn zwarte band in de Judo- sport behaalde. Dat Moergestel ’n Europese Gemeente is ge worden. Aan allen, die hoe dan ook hebben bijgedra gen aan de Goede-Week-viering willen wij har telijk dank zeggen. Dat zijn heel wat mensen: kosten, acolythen, misdienaars, werkgroep kerkverzorging, zangkoor, collectanten... Met vereende krachten is heel wat te bereiken. Daarom mogen we terugzien op een zeer fijn verzorgde goede weekliturgie. Zeer bijzonder mag ook dank gezegd worden aan de vele pa rochianen, die zo devoot de diensten hebben meegevierd: het was bemoedigend naar elkaar toe. Het Brabants Blazers Ensemble zal op vrijda gavond 11 april om 20.30 uur in de kerk van Moergestel ’n Lenteconcert geven, met werken van o.a. Mozart - Strauss. HET BRABANTS x-n// BLAZERSENSEMBLE SPEELT WERKEN VAN ff Naar aanleiding van de Nationale Boomplant dag 1980 werden ook in Moergestel weer tien tallen bomen geplant door de schooljeugd. Ter gelegenheid hiervan kregen we enkele opstellen zoals die gemaakt zijn door leerlin gen van de 5e klas van de Hertog-Janschool. Bijgaand plaatsen we er drie van. Aan hen en aan de anderen zeggen we graag: bedankt voor jullie inzendingen, de redaktie heeft het zeer op prijs gesteld! Boomplantdag 26-3-1980 Woensdag ben ik met heel de klas naar de ten nisbaan geweest. We moesten daar bomen gaan planten. Eerst moest de burgemeester nog wat zeggen, maar gelukkig duurde het niet lang. Toen de burgemeester klaar was, moch ten we meteen aan de slag. We mochten drie soorten bomen planten: de laurier, de krent en de ribes. Ik had er zes ge plant, maar ik weet niet precies welke. Op het laatst hebben we een sinaasappel ge had. In vond het heel leuk. Doreth van Alphen Het is vandaag een boomfeestdag, en daarvoor gaan we met de hele klas naar de tennisbaan, om daar boompjes te planten. De mensen van de tennisbaan hadden daar al lang om gevraagd. Er zijn ook andere vijfde PAGINA 5 Overzicht van de Boomplantdag uit een der vorige jaren RAYMOND PETER JEFFREY AI.EX ROY De hoes van de plaat zoals die onlangs werd uitgebracht door het Brabants Blazersensemble Toneel RICHARD JOHNNY FRA KROMMER KRAMAR JOSEF TRIEBENSEE JOS VAN AMELSVOORT MAX REGER De boomplantdag, 26 maart 1980 MOERGESTEL-NIEU WS" - WOENSDAG 9 APRIL 1980 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 5