14.20 april 1980 i 4 g I nederlandse hartweek i| Trouwe werknemer! K.P.J. toneelgezelschap Nieuws van de Jeugdharmonie nederlandse hartstichting, den haag Hartstichtings- campagne ’’Gezond gewicht” (Nederlandse Hartweek 14 t/m 20 april 1980) ’’Ieder pondje gaat door het mondje”, zeiden onze moeders vroeger. En iedereen wist wat er mee werd bedoeld, ook al vertelden mensen el kaar dat zij dik werden van water en dat zij al alles hadden gedaan aan hun gewichtsvermin- dering. \\e^e Het hart middelpunt van leven! AFWEZIG Dr. v. Delft Sr. van 19 april t/m 11 mei Dr. van Delft Jr., Met dank aan Woninginrichting J. Willems, Schildersbedrijf Th. Verbakel, Jan van Bom mel Kerkstraat en W. Willems, Plantenkweke- rij, voor hun spontane medewerking. A.s. zondag zal de Jeugdharmonie ’’Prinses Juliana” een concert verzorgen in de recreatie zaal van Stanislaus. Daar deze te klein is om meer publiek te ontvangen, zal dit concert her haald worden op 27 april in Den Boogaard, aanvang 12.15 uur. Beide concerten staan onder leiding van N. Smits. Op 15 april a.s. is het precies 40 jaar geleden dat Jan van Pelt, Brug. Maeyerstraat 6, in dienst trad bij van Bommel Schoenfabrieken te Moergestel. Als 14-jarige (nu hebben we zijn leeftijd verra den), begon hij destijds in de zwikkerij. Het bedrijf heeft altijd op hem kunnen rekenen, al leen tijdens de oorlog toen het bedrijf enige tijd stil lag, en tijdens zijn dienstperiode (3 jaar Indonesië) moest hij noodgedwongen enige tijd afhaken. Tot 1951 was hij werkzaam in de Kerkstraat (het huidige Trefsentrum) daarna verhuisde hij met het bedrijf mee naar de Oisterwijkseweg. Jan was ook 2 jaar lid van de verkeersbriga- diers, en hielp zijn kollega’s veilig oversteken tussen de middag en om half vijf. Jan, proficiat met je 40-jarig jubileum en we twijfelen er niet aan of de directie van Van Bommel Schoenfabrieken zal jou die dag zeker in de bloemetjes zetten! collecte bussen, tussen 18-21 uur, en hopen U dan thuis te treffen, zodat U met ’’gulle hand” kunt geven. Wat te doen om een gezond hart te houden? Let op wat U eet, neem niet te veel vet, loop eens een extra blokje om, de fiets in plaats van de auto, ga eens naar een trimbaan, doe aan jogging, leef gezond, rook niet te veel en drink met mate, maar en dat moet U niet vergeten: geef met gulle hand op 16 april, zodat, wanneer er toch iets mocht misgaan, uw geld gegeven aan de hartstichting, voor research, uw redding kan betekenen! Alvast bedankt, Nederlandse hartstichting, afd. Moergestel Met de volgende spelers... Martien Burgers, Regien Jonkers, Paul Klaasen, Jan Jonkers, Willy Ketelaars, Frank van de Meijdenberg, Rian Ketelaars, Kees Bierkens, Mario Kete laars, Marion Huisman, Rian Kouwenberg, Rian Op 't Hoog, Adrie Hoeven, en Hermia Ketelaars... brengen U op vrijdag 11 april, en maandag 14 april het vrolijke blijspel ”Het be gon in een gracht...”, onder regie van Eddie Hurkmans, aanvang 20.00 uur, in Den Boogaard, entree 3,50 (kassa open om 19.30 uur). dupe. Er zijn ook mensen die bepaald lijden onder hun overgewicht, soms ook wel aange duid als vetzucht, hetgeen weer leidt tot allerlei vermageringskuren, kortstondige onthouding van voedsel en zelfs schuldgevoelens. Slankheids- en vermageringsclubs leveren werkgelegenheid aan mensen die zich de pro blematiek van de dikkerds aantrekken. Maar tot nu toe was er te weinig wetenschappelijk onderzoek naar een betere en verantwoorde aanpak van de vetzucht. Er moeten meer gegevens komen over de voed- selbehoeften van mensen met een beweging- sarm leefpatroon. Er moet meer onderzoek komen naar de invloed van lichaamsbeweging op de stofwisseling. Ook over het bewe gingspatroon van dikke mensen zelf zou meer bekend moeten worden. Artsen zouden veel meer moeten weten over de problemen rond het dik zijn. Onderzoek is ook nodig naar de mogelijke schadelijke gevolgen van vetzucht bij jonge kinderen. Kortom, er ligt nog een groot terrein braak voor de Nederlandse Hartstichting om ’’Gezond Gewicht” te bevor deren. De voorjaarscampagne 1980 gaat zich bewegen rond dit gezondheidsvraagstuk. Want bekend is, dat overgewicht ook betekent overbelasting, vroegere slijtage van het hart- en vaatstelsel. De Nederlandse Hartweek is vastgesteld van 14 t/m 20 april 1980. In deze derde week van april wordt weer de jaarlijkse geldwervingsaktie ge organiseerd, aansluitend op omvangrijke voor- lichtingsaktiviteiten. De Vrienden van de Hartstichting hebben in het merendeel van de dorpen en steden van Nederland hun aktieve collectecomité’s. Jaarlijks doen zij een beroep op de collectanten, waarvan er niet genoeg kunnen zijn. Onder hen zijn er die al meer dan 10 jaar het werk van de Nederlandse Hartstich ting hebben gediend. Maar er is ook voortdu rend nieuw talent nodig: jongere en oudere mensen, die iets willen doen voor een ander. En het is zo eenvoudig. Een ochtend, een mid dag, een avond met de collectebus of met col- lectezakjes een deel van uw woonomgeving af lopen is nog gezond ook. Met die beweging doet u iets aan de realisering van het jaarthema en u dient er een hele goede zaak mee! Met ha relijk dank aan de gulle gevers. Het is doorgaans geen ziekte, kwaal of afwij king als men dik is. Maar toch wordt het té dik zijn vaak als een pijnlijk probleem ervaren, omdat anderen daarover praten en minder vlei ende opmerkingen maken. Er is een slankheid- sideaal, een fitheidsideaal, een schoonheidsi deaal dat mensen nastreven en de mollige en zwaargebouwde mensen voelen zich soms de H Iedereen heeft een hart, U, uw buurman, uw buurvrouw, uw vrienden en bekenden, kortom iedereen. Maar is ieder hart perfect, slaat het zoals het moet of mankeert er iets aan? Wij, van de hartstichting, hopen van niet, maar wel weten wij, dat er velen zijn bij wie het niet klopt zoals het moet. Ongetwijfelt hebt u gelezen over de hartbrug naar Houston, over hartoperaties in Londen en over het geharrewar van onze eigen ’’Klokkenberg”, waar geopereerd wordt, terwijl het team onderling goed maar met de ’’buitenwacht”, slecht funktioneerd. Waarom dit alles in het ’’Moergestel-nieuws” zult U zich afvragen en dat is om de volgende reden: Op woensdag 16 april is er nl. een hartcollecte: Praktijk wordt waargenomen door Oisterwijkseweg 67, tel. 1424 GEEF.LEEF WOENSDAG 9 APRIL 1980 5e Jaargang - Nr. 136 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1