Verhuisd 1.49 1.29 1.29 1.95 2.29 1.35 2.98 3.50 de vries CRISJE •i Kerkstraat 4 Honingzoete sinaasappelen Hagelwitte champignons Kassla 2 grote kroppen Hagelwitte bloemkool Verse kasandijvie Mooie kaskomkommer Eerste soort witlof Grote grape fruits vtPvr P.V. Moergestel MOERGESTEL- INFORMATIE K.P.J. T oneelgezelschap Ruim drie miljoen gezinnen zijn lid van de kruisvereniging U ook...? Parochie St. Jans Onthoofding Moergestel HET BEGON IN ’N GRACHT Mevr. v.d. Biggelaar a v Verse aardbeien, asperges, meloenen, ananas, druiven, mango, avocado, venkel, kervel, veldsla, radijs, snijbonen, boontjes, Hollandse tomaten, paprika. Nu volop verse spinazie en raapsteeltjes! Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! Een goed adres voor een lekkere haring! Het nieuwe adres voor al uw stoomgoed is: Uitslag wedvlucht Vilvoorde 30-3-’80, lossing 8.45 uur, afstand 85 km. Eerst geconstateerde duif 9.43.39 uur. Laatste prijsduif 9.46.41 uur. J.v. Haren 1-6 Comb, de Laat 2-5 L. v.d.Branden 3-4-7 Comb. Ligt voet 8-9-10-11 Unieke organisatie. Want de kruisvereniging met haar uitgebreide dienstenpakket is een unieke organisatie, zoals je elders in de wereld niet vindt. Uniek is vol gens buitenlanders ook, dat de kruisvereniging niet door de overheid is opgericht, maar door de mensen in dorp of stad zelf. Zij deden dat in het begin (al in 1875) om gevaarlijke epide mieën te bestrijden - cholera, thyphus, tuber culose. Maar toen die ziekten bedwongen wa ren, kwamen er andere behoeften. Het was in die tijd niet ongewoon, als de helft van alle zui gelingen stierf voor ze één jaar oud waren. Dat kwam door onhygiënische toestanden, door infecties, door verkeerde voeding. De kruisve renigingen hebben op belangrijke wijze meege holpen de zuigelingensterfte omlaag te druk ken en momenteel is die sterfte in ons land la ger dan waar ook ter wereld. Van het een kwam het ander en momenteeel beweegt de kruisvereniging zich op een breed terrein van de thuisgezondheidszorg, in samenwerking met huisartsen, verloskundigen, fysiothera peuten en anderen. Wanneer je de diensten van de kruisvereniging in trefwoorden zou willen vatten, dan krijg je ongeveer dit lijstje: voorbereiding op de beval ling (door adviezen, informatie, zwanger- schapsgymnastiek, cursussen voor a.s. moe ders) - hulp bij bevalling en kraambed (as sistentie door de kraamverzorgster bij beval ling thuis, hulp van de kraamverzorgster na Zij weten dat zij een beroep op hun kruisvere niging kunnen doen, wanneer er thuis proble men opdoen met betrekking tot gezondheid of ziekte. De kruisvereniging is voor de meeste mensen al sinds honderd jaar zó vanzelfspre kend, dat zij zich in haar werk niet verdiepen, zo lang ze geen hulp nodig hebben. Maar uit het buitenland komt met de regel maat van een klok groepen verpleegkundigen, artsen, economen en andere deskundigen kij ken hoe men in Nederland ’’thuisgezondheids zorg” geeft. Na enkele maanden van voorbereiding en repe tities, zal op vrijdag 11 april en maandag 14 april, aanvang 20.00 uur in Den Boogaard, door het toneelgezelschap van de K.P.J. te Moergestel, het toneelstuk ”Het begon in ’n gracht”, opgevoerd worden. Meer dan drie miljoen gezinnen en alleenstaan den zijn lid van een van de ruim 800 plaatselij ke kruisverenigingen in ons land. Samen vor men zij zo’n 80% van onze bevolking. Al die mensen zijn niet voor niets lid geworden. voiendammer vishandel Kwaliteit een begrip! GROENTEHAL Pr. Irenestraat - Moergestel Tel. 04243 - 1806 poliklinische bevalling in ziekenhuis met aan sluitend kraambed thuis) - hulp bij de gezonde ontwikkeling van kinderen tot 4 jaar (adviezen van wijkverpleegkundige, consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters, inentingen, vroegtijdige onderkenning van afwijkingen bij zuigelingen en kleuters zoals oog- en gehooraf- wijkingen, PKU phenylketonurie, gespreks groepen voor jonge ouders) - voedings- en dieetvoorlichting door wijkver pleegkundigen en diëtisten - verpleging van thuisverblijvende zieken - uitleen van verplee- gartikelen uit het uitleenmagazijn - nazorg aan ex-ziekenhuispatiënten (begeleiding bij verwer king van handicap of chronische ziekte, hulp bij revalidatie, begeleiding bij het volgen van leefregel en/of dieet, etc.) - voorlichting m.b.t. het verzorgen van thuisverblijvende zieken aan huisgenoten - voorlichting over gezonde voe ding, veiligheid in huis, voorkomen van wel- vaartsziekten, etc. - hulp aan oudere mensen om zo lang mogelijk op een prettige manier zelfstandig te blijven (’meer bewegen voor ou deren’, adviezen, voorlichting, hulp bij aan/uitkleden, wassen, medicijngebruik, etc.) Een hele lijst. Het is een hele lijst en toch is lang niet volledig. Want de kruisvereniging is een plaatselijke of regionale zelfstandige vereniging, waarvan de leden - U dus - zelf het beleid bepalen, af gestemd op de plaatselijke behoeften. Dat is al meer dan honderd jaar zo en dat blijft ook zo na 1 januari 1980, wanneer het basispakket van diensten van de kruisvereniging gefinan cierd gaat worden op grond van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Dat het kruiswerk is afgestemd op plaatselijke behoeften, betekent dat men naast de diensten die elke kruisvereniging heeft, in Roosendaal b.v. een consultatiebureau voor bejaarden heeft, in Alphen aan de Rijn een cursus tegen slapeloosheid organiseert, in Zuid-Limburg welfare-werksters in dienst heeft voor ex- mijnwerkers met stoflongen, in Groningen een hecht georganiseerde dienst astmabestrijding, in Limburg afslankcursussen organiseert, in Rotterdam en Eindhoven zwemmen voor be jaarden, in Nijmegen een cursus ter voorberei ding op het naderend pensioen, enz. enz. Wanneer U dus inspraak wilt hebben in de thuisgezondheidszorg in uw eigen woonplaats, dat is lid worden van de kruisvereniging het verstandigste dat U kunt doen.. Deze vrolijke geschiedenis in drie bedrijven, van Wim Dumont, brengt ons in het wereldje van ’n vrijgezel boekhoudertje, die zoals in de meeste van die stukken, in een verrassende si tuatie terecht komt. In het stuk blijkt dat deze vrijgezel- boekhouder, samen met z’n vriend Willem, de ontstane situatie aardig aan kan, en zelfs een vrij gezellige boekhouder wordt. Toch ont staan er enkele moeilijke onneembare hinder nissen, daar zorgt zijn Baas en verdere omge ving voor. En om die leuke voorvallertjes mee te beleven, raden wij U aan om deze klucht eens te komen bekijken. Wij wensen U nu reeds een gezellige avond toe. Kaarten verkrijgbaar aan de kassa, op de avond van uitvoering. Geen voorverkoop, wees er als de kippen bij. Intenties 5-12 april 1980 ZATERDAG: 18 uur Jongerenpaasdienst ’’Schaduwen verdwijnen” 19.30 uur Paaswake. Intenties in beide diensten: Josephus Jansen, overl. fam. Reynen-v.d.Laak, Francis v.Gils, Adrianus Smetsers, Cornelia v.Rooy, Anna Bardoel-Schreppers. ZONDAG: 10 uur Evert Smeets e.v. Marijke v.Tol, Petronella v.Biljouw-Tholen, Petronel- la Klomp-Dijkmans, Mgd. Willem Kwinten e.v. Martina v.Balsvoort. 11.30 uur Thomas v.Alphen e.v. Johanna Ke telaars, Adrianus Rooyakkers e.v. Cornelia de Lepper, Johanna Peters-Hagemans, Robert Boogaers. MAANDAG: 10.00 uur, Johannes v.d.Kerk hof e.v. Helena Akkermans, Johannes v.d. Bosch e.v. Maria Ketelaars echtg., Theo Janssen, overl. fam. Ketelaars en v.Balsvoort. 11.30 uur Hendrikus Bruurs e.v. Maria de Lepper, Denis Ketelaars en Hendrika v.Breda echtg., Kees Hermus e.v. Jo v.Dijk, Toos de Kruyf-v.d.Wouw. DINSDAG: Mgd. Lamberta Timmermans, Jo hannes Rijnen, Sjef Burgers, Maria v.Akeren, Mgd. Gerardus Priemus e.v. Cornelia v.Laar hoven, Petronella Roosen-Willems. DONDERDAG: Mgd. Anna Scheepens-v.Maasakkers, Petrus v.Remunt e.v. Barbara Roosen, Cornelis v.Dijk e.v. Ma ria v.Overdijk, Louis de Vries, Johannes Smet sers e.v. Lamberta v.d.Pol. VRIJDAG: 2 uur (Stanislaus) Huwelijksmis Ad v.Esch e.v. Astrid v.Iersel. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 APRIL 1980 PAGINA 2 Algemeen alarmnummer: 0 0 11 CHEMISCH REINIGEN i. i Moeders voor Moeders: Zr. H. Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk telefoon 04242 - 2098. Hulpcentrale S.O.S. Dag en nacht, telefoon 013 - 433584. Voor Uw giften bestemd voor de derde wereld: bankrekeningnr. 13.45/03.589, Werkgroep voor Missie, Ontwikk. en Vredeswerk. Openbare bibliotheek, Kloosterlaan 32a, tel. 2243. Openingstijden: maandag en vrijdag 15.30 - 20.00 uur woensdag 14.30-17.30 u. Voorlezen: woensdag van 14.00 - 14.30 uur. Gemeentehuis Moergestel, telefoon 04243 - 1235. Geopend elke dag, behalve zaterdag, van 8.30 tot 12.30 uur. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30 - 10.30 uur volgens afspraak. Wijkverpleegkundigen, tel. 1594. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 13.30 - 14.00 uur. Inschrijving voor kraamhulp dinsdags van 15.30 - 16.00 uur. Zondagsdienst pastorieën: Johanneskerk Oisterwijk, tel. 04242 - 2060 Weekenddienst artsen: Weekend 5 april: Dr. van Delft Jr., tel. 04243 - 1424 Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt 's-Woensdags bij Groente ha! Crisje Babysit-centrale: Mevr, van Oirschot, Pr. Irenestraat 9, tel. 04243 - 1506. Voor Oisterwijk: Dr. Donders, Lind 40, Oisterwijk Tel. 04242 - 2128 Oppascentrale voor gehandicapten Tilburg en omstreken: Spoorlaan 320, 5038 CC Tilburg, telefoon 013 - 433584, b.g.g. 560492. 12 stuks doosje per stuk ’/z kilo per stuk 1/2 kilo Roodvlezig - 5 stuks

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 2