Aankoop gronden in plan Oistelvoirt heet hangijzer j d Ut nuuw pak |f In het nieuw! Kinderfeest Trefsentrum Offeren voor onze zieken 7 -1 I Ziekengroep. Raadsvergadering 28 maart 1980 Varkensbedrijf uit de kom. De raad stemde in met het voorstel een krediet ter grootte van 10.000,- beschikbaar te stellen i.v.m. de beëindiging van het bedrijf van mevr. Denissen-van Kerkoerle, Rootven 18. Hoewel dit op grond van de hinderwet niet verplicht is, achtte de raad het billijk dat voor de beëindi ging van dergelijke bedrijven in de kom, welke Evenals in de herfst- en kerstvakantie, wordt er in de paasvkantie weer een groot kinderfestival gehouden voor alle Moergestelse kleuters en basisschoolkinderen. Ook deze keer is de orga nisatie hiervan weer in handen van het Trefsen trum Moergestel. Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag 9 april: Een groot bosspel. Wat dit zonder hinderwetsvergunning steeds zijn ge doogd, een vergoeding van gemeentezijde wordt toegekend. allemaal precies inhoudt, houden we nog even geheim. Wie mee wil doen, moet wel al om 1 uur in het Trefsentrum aanwezig zijn. Wij ver trekken dat te voet naar de bossen. Donderdag 10 april: Een Vlaamse kennis. We gens sukses geprolongeerd, althans zo luidt dat in de volwassen taal. Wegens groot sukses in de herfstvakantie herhalen we deze kermis dus nog eens. Iedereen die mee wil doen, moet om half twee in het trefsentrum aanwezig zijn. Vrijdag 11 april: ’s middags om half 3 een film voorstelling in Den Boogaard. Deze Neder lands ingesproken film is geschikt voor alle kleuters en basisschoolkinderen. -H de gemeente gebruik was gemaakt. In de toe komst moest naar de mening van de heer Stip hout inzake een dergelijke kwestie eerst een informele raadsvergadering worden gehouden. Hoewel ook de heer Swinkels namens het C.D.A. kritiek had op het korte tijdsbestek waarmee de raad was geconfronteerd, kon hij zich van alle sprekers toch het meest vinden in het voorstel van het college van burgemeester en wethouders. Hij achtte het een slechte zaak dat de andere sprekers aan de pers en de pu blieke tribune een verkeerde voorlichting had den gegeven ten aanzien van de taxatie en over eengekomen prijs. Het is beslist niet zo dat de grondeigenaren de genoemde prijs werkelijk in hun zak steken. Rekening moet o.a. gehouden worden met schadeloosstelling en pachtontbin- dingen. Ook het C.D.A. vindt de te betalen prijzen hoog. Gelet echter op het feit dat er weer ver vangende grond moet kunnen worden aange kocht, niet te hoog. Het is echter niet mijn taak de desbetreffende taxaties uit te leggen. Wel moet het me van het hart dat velen hier blijkbaar niet in de agrarische wereld thuis zijn. Het C.D.A., aldus de heer Swinkels, vindt dat de gehele zaak voor 14 april een toe lichting behoeft, desnoods met de taxateur er bij. Na een schorsing van ongeveer drie kwartier achtte voorzitter Ter Veer het geen goede zaak om het voorstel er geforceerd door te drukken. De tijd is eerlijk gezegd te kort geweest. Wij slagen er niet in thans alle vragen, vooral van technische aard, te beantwoorden. Daar U recht hebt op een goed antwoord, geeft ons college U in overweging het voorstel tot ko mende week op te schorten. Alvorens te beslui ten zal e.e.a. in een informele raadsvergade ring nog worden toegelicht. De raad ging una niem met dit voorstel akkoord. Voorbereidingsbesluit. Van de heer F. van der Sande, Heren- goedstraat 2, was een verzoek ingekomen om zijn boerderij te verbouwen tot 2 wooneenhe den. Dit verzoek kon overeenkomstig het ter plaatse vigerende bestemmingsplan Reuseldal niet worden ingewilligd. De raad ging daarom op voorstel van het college van burgemeester en wethouders akkoord met de voorbereiding van een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Reuseldal. Naar aanleiding van vragen van de raad of er naderhand op nieuw een agrarisch bedrijf zou kunnen wor den gevestigd, merkte wethouders Mulders op dat dai door de in het bestemmingsplan op te nemen voorwaarde niet mogelijk zou zijn. Onroerend-goedbelasting. In verband met een door de V.V.D. gestelde vraag, deed burgemeester Ter Veer namens het college duidelijk verwoorden hoe de onlangs gedane taxaties voor de onroerend- goedbelasting in Moergestel tot stand waren gekomen. Zij oordeel was o.a. dat de vroeger ontstane oneffenheden waren uitgewist. Bij volgende taxaties zullen dan ook niet meer die grote verschillen voorkomen als nu, aangezien de verhoudingen zijn rechtgetrokken. Tenslotte wees burgemeester Ter Veer erop dat de bezwaarhebbenden, die naar hun gevoel bij het gemeentebestuur hun recht niet hebben ge vonden c.q. gekregen, de mogelijkheid hebben dit recht te zoeken bij een hogere instantie. Tegen half twaalf sloot de voorzitter de verga dering, welke door een redelijk bezette publie ke tribune was bijgewoond. Ouders: Vanwege de hoge kosten, welke aan deze da gen verbonden zijn, moeten wij (helaas!) een kleine vergoeding vragen van 1,- per dag. Konsumpties in het Trefsentrum zijn aange past en kosten 0,50. De groepsindeling bij bosspel en Vlaamse kermis geschiedt zoveel mogelijk naar leeftijd. Deze keer hoeven geen invulstroken worden ingeleverd. Wie mee wil doen, kan gewoon op de bovengenoemde tij den naar het Trefsentrum, resp. Den Boogaard komen. Nadere informatie volgt nog via de Moergestelse kleuter- en basisscholen of kan telefonisch worden ingewonnen bij: Werk groep kinderaktiviteiten, Stichting Trefsen trum, Kerkstraat 15, Moergestel, tel. 04243- 2239. Op Witte Donderdag 3 april a.s. in de avondmis van half acht, bent U weder om in de gelegenheid iets te doen, voor de langdurig zieken uit onze parochie. Achter in de kerk, en bij de zij-ingang staan manden gereed, om uw gaven bij een te brengen, liefst in de vorm van fruit. Geld is ook zeer welkom, daar wordt dan fruit van gekocht. Wanneer we dit samen voor onze zieken kunnen doen, kan dit voor hun een echt Paas feest betekenen, ’t idee dat ze niet door ons vergeten worden. Nauwelijks anderhalf jaar nadat Moergestel-Nieuws aarzelend de stap naar week blad zette is het zo uit zijn vertrouwde jasje gegroeid, dat een paar maatjes groter noodzakelijk werd. Van oudsher is Pasen de gelegenheid geweest om zich in het nieuw te steken: ook wij houden deze traditie graag in stand! De door de redaktie gehanteerde formule blijkt zo suksesvol te zijn dat een uitbrei ding van de mogelijkheden onvermijdelijk werd. Bewust hebben we daarom geko zen voor dit zogenaamde ’’weekend-formaat”, omdat het onbeperkte mogelijkhe den biedt m.b.t. het aantal pagina’s. Technisch gezien is dit een grote vooruitgang. Onze dank gaat op de allereerste plaats uit naar onze adverteerders. Door het feit dat zij via Moergestel-Nieuws hun waren en diensten willen aanbieden, is het ons mogelijk U wekelijks een belangrijk pakket informatie en verpozing te geven. Wij hopen dan ook dat hun dienst aan de gemeenschap door Uw klandizie gehonoreerd mag worden. Door de ruimtelijke uitbreiding van het weekblad hopen we dat er ook meer ruimte zal komen voor vaste rubrieken, interviews, jubilea enz. De redaktie hoopt dat Moergestel-nieuws in zijn nieuwe out-fit nog meer dan voor heen een band zal scheppen tussen allen die Moergestel een warm hart toedragen. De redaktie. Alvorens de gemeenteraad zijn oordeel over de aankoop uitsprak, vroeg burgemeester Ter Veer begrip voor het feit dat vanwege tijdge brek de commissie financiën niet was gehoord. Als uiterlijk 14 april de notariële akte niet is verleden, zal de aankoop immers als ontbon den worden beschouwd. Hij benadrukte voor ts dat er wederzijdse belangen aan de orde wa ren, nl. van de agrariërs en de woningzoeken den. Het voorstel heeft, gelet op de hoge kosten, ongetwijfeld ook zorgelijk kanten, doch een lange lijst woningzoekenden kijkt ons aan, aldus voorzitter Ter Veer. De raad had echter geen goed woord over voor de manier waarop het voorstel door het college van burgemeester en wethouders was gelan ceerd. Behalve over de te korte voorbereiding was men ontstemd over het feit dat de commis sies ruimtelijke ordening en financiën over een zodanig belangrijke zaak niet waren gehoord. Ook inhoudelijk hadden de meeste fracties veel moeite met het voorstel. De heer Buynsters van de V.V.D. begon zijn langdurig betoog door te zeggen dat hij aan vankelijk een felicitatiewoordje voor het colle ge in zijn gedachte had voor het behaalde suc ces. Zich echter in het voorstel en cijfers ver diept hebbend, had hij nog slechts woorden van afkeuring. Het college heeft ondanks dc slechte perspectieven geen belemmering gezien om eens flink met de geldbuidel te zwaaien. Elk greintje van kennis van zakelijkheid heeft kennelijk ontbroken. Men heeft tegen de on derhandelaars niets anders ingebracht dan ja en amen. Een minnelijke aankoop is mislukt, men heeft immers alleen maar toegegeven. Woningbouw akkoord, maar niet ten koste van alles, aldus de heer Buynsters. Voor slech te bouwgrond moeten de mensen straks inclu sief B.T.W. ruim 224 gulden betalen. Dit gaat alle perken te buiten. Voorts hoop ik dat de verordening ’’Selectief gronduitgiftebeleid” liefst vanavond nog wordt verscheurd, aldus de fractievoorzitter van de V.V.D. Ingaande op het op de aankoop betreffende cijfermateri aal vuurde de heer Buynsters vervolgens diver se vragen en opmerkingen op het college af. De berekeningen van de taxateur achtte hij een warverhaal. Ruim 20 gulden betalen voor de grond was zijns inziens nog nooit vertoond. Achtergrond van zijn ernstige kritiek yormde o.a. het feit dat hij in het verleden als wethou der voor dezelfde grond met een heel wat klei nere geldbuidel de wei was ingestuurd. De V.V.D. is tegen uw voorstel. Ik vertrouw op het gezonde verstand van het college van gede puteerde staten, beëindigde de heer Buynsters. Ook de heer Op ’t Hoog van de P.G.B. had er nstige bedenkingen tegen het voorstel. De be hoefte aan bouwen is groot, maar moet dit te gen elke prijs? Hij begreep best dat de afstand van grond voor de grondeigenaren geen pretje was, doch vond dat de gemeente teveel als melkkoe werd gehanteerd. Ook de heer Op ’t Hoog achtte de taxaties te onduidelijk en de prijzen veel te hoog. De meeste mensen wor den op deze manier voor de aankoop van grond in de vrije sector uitgerangeerd. Het se- lektief gronduitgiftebeleid moeten we maar vergeten. Het wordt tijd dat de eigendomsver houding in Nederland nog eens uitdrukkelijk onder de loep wordt genomen en dat de ge meente als le gerechtigde bij een verkoop de voorkeur krijgt, aldus de heer Op ’t Hoog. Vervolgens had ook hij nog diverse vragen voor het college in petto. De heer v.Stip hout van de Sociale Volkspartij had eveneens zijn vraagtekens. De S.V.P. was getroffen door tweeërlei gevoelens. Hij ver heugde zich over de voortgang van de woning bouw, maar had een groot gevoel van onge noegen inzake de overeengekomen prijs. On teigening had zijns inziens meer in de te volgen lijn gelegen. Met een dergelijke geldbuidel kun je ook wel zonder deskundigen op stap, aldus de heer v.Stip hout. Hij was voorts van me ning dat door de wederpartij op een onrecht vaardige manier van de moeilijke situatie van Wanneer U dit verslag leest is de raad wellicht alsnog akkoord gegaan met de aankoop en pacht- vrij maken van de gronden in het plan Oistervoirt le fase. Vrijdag j.l. kwam men er vanwege de te korte voorbereiding in ieder geval niet uit. Afgesproken werd daarom om op zeer korte termijn een nieuwe vergadering te beleggen. Hieraan zou dan een uitvoerige toelichting van onder meer de taxateur vooraf dienen te gaan. T '1 :il 5 1 I Jodocus. eL me J. Buynsters met kleinere geldbuidel de wei in. Meej de Paose komt iedereen goed vur den daag, Op zun Paosbest is dè zogezeejd! In de kérk kèkt ut vraauwvo/k omhoog en om/aog, naor de hoej en de schoen ent kompleet. De herremenie krègt un nuuw uniform, de veugelkes virkes int dons; ons vraauw it nuuw voedsel, dè hiet bionorm, en ut kost mar vèf gulden un ons! Ons blaojke dè groeide ok ut zunne frak; naauw higget un pak op de groei. Ut leej hèndig uit, en ut zit hil gemak: dès un waorhèt zo groot as un koej. WOENSDAG 2 APRIL 1980 5e Jaargang - Nr. 135 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. 1 F I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1