WjTl 98 ct. L25 BperenBond - Moergestel I s GAAS: 3-pack Banjo Vleesbouillon Verrekijkers ƒ95,- "DE BROUWER K J. VOGELS 1 UB r o U hoeft niet ziek te zijn om plezier van de kruisvereniging te hebben! R ZOEKERTJES Louis v/d Meydenberg 1 WAARDEBON Gezinsmarkt Moergestel een afrasteringsprodukt zonder onderhoud!! Wij hebben voor U een grote sortering in voorraad, zowel verzinkt als geplastificeerd, in diverse hoogten. Verder hebben wij voor U verschillende palen in diverse hoogten en diktes. Voor partijen, vergaderin gen en bruiloften!! Trefpunt voor alle sportlui F OOK VOOR U! ”De kruisvereniging heeft wijkverpleeg kundigen in dienst en die komen zieken thuis verplegen”. Dat is wat de meeste mensen weten van de kruisvereniging. Maar in feite besteedt de kruisvereni- WAARDEBON l' ging meer aandacht aan pogingen men sen gezond te houden, dat zieken te hel pen genezen. Natuurlijk worden thuis- verblijvende zieken verzorgd, hun huis genoten geadviseerd, etc. Maar veel nadruk ligt bij het werk van de kruisvereniging ook op de ’’preven tieve gezondheidszorg” - helpen voor komen dat mensen zieken worden. Daarom wordt voorlichting gegeven over een gezonde leefwijze, gezonde voeding, meer en beter bewegen en over tal van andere zaken. Dat gebeurt door persoonlijke voorlichting in gesprek ken, bijvoorbeeld tijdens huisbezoek van de wijkverpleegkundige. Maar het gebeurt ook door cursussen en gespreks groepen. Zo zijn er in tal van plaatsen gespreksgroepen voor a.s. en jonge ou ders, groepsbijeenkomsten en lezingsa- vonden voor a.s. en jonge ouders, groepsbijeenkomsten en lezingavonden over gezonde voeding, het voorkomen van hart- en vaatziekten, etc. De aktiviteiten kunnen per dorp of stad verschillen, afhankelijk van plaatselijke kruisvereniging, de vraag van de leden. Teveel leden van de kruisvereniging zijn er zich niet van bewust, dat zij om be paalde hulp, een bepaalde dienst van hun kruisvereniging kunnen vragen. Als lid hebben zij daar recht op, want de le den bepalen het beleid van de kruisvere niging. Bovendien heeft een kruisvereni ging niet een vastomschreven takenpak ket. Er zijn natuurlijk basisdiensten, die men bij elke, kruisvereniging vindt. Maar wanneer er in een bepaalde buurt, dorp of stad speciala wensen of behoef ten zijn met betrekking tot de gezond heidszorg, dat schiet de kruisvereniging daarop in. Toen er honderd jaar geleden nog bijna nergens waterleiding was, ging de kruisvereniging in de ene plaats een dorpspomp aanleggen (hier en daar staan zulke pompen nog) en in een an- van drugs (met het oog op uw opgroei ende kinderen), dan kunt U er om vra gen aan uw eigen kruisvereniging. Het bestuur van een plaatselijke kruis vereniging bestaat uit vrijwilligers en U kunt zich voorstellen, dat de bestuursle den -'bij al hun activiteit en goede be doelingen - ook niet alles weten op het gebied van de gezondheidszorg. Maar zij kunnen om advies en hulp terugval len op heel die enorme achterliggende organisatie van provinciale en landelijke verenigingen met hun specialisten. Want misschien denkt U dat er bij een kruisvereniging alleen wijkverpleegkun digen en kraamverzorgsters werken, maar dat is een vergissing. dere plaats werd geijverd voor de aanleg van waterleiding. Zo zijn er in diverse plaatsen ook de gemeentelijke riolerin gen tot stand gekomen. Toen in Zuid- Limburg de kolenmijnen nog werkten en er veel arbeiders met stoflongen als invaliden thuis moesten blijven, stelden de kruisverenigingen daar wellfare- werksters aan. In een Brabantse plaats met veel dikke kinderen, begon de kruisvereniging een gespreksgroep voor de ouders, onder leiding van een sociaal-pedagoog, een diëtist en een wijkverpleegkundige. In Rotterdam biedt men hulp aan mensen die willen stoppen met roken. De kruisvereniging is er voor de leden en de diensten, welke zij aanbiedt, zijn af gestemd op de behoeften van de leden. Zijn er veel leden met belangstelling voor zwangerschapsgymnastiek, dan komt die er. Wil een groep bejaarde le den bejaardengymnastiek of zwemmen voor bejaarden, dan zal de kruisvereni ging aan die vraag trachten te voldoen. Wenst U een lezingsavond over bijvoor beeld goede voeding, over de gevolgen Er werken bij de kruisorganisatie in ons land ruim 10.000 mensen in meer dan 60 beroepen: wijkverpleegkundigen, zie kenverzorgsters, diëtisten, kraamver zorgsters, gespecialiseerde districtsver- pleegkundigen voor de bestrijding of opvang van patiënten met allerlei chro nische ziekten, artsen, gezondheids- voorlichters, pedagogen, sociologen, psychologen, agogen, fysiotherapeuten, computerdeskundigen, allerlei soorten administratief personeel, etc. Wanneer U zelf nog nooit een beroep op de kruisvereniging hebt gedaan, denkt U misschien dat de kruisvereni ging alleen goed is voor a.s. moeders. Maar bekijkt U deze cijfers eens: in één jaar heeft het kruiswerk in ons land in zorg 225.000 thuisverblijvende zieken, 154.000 ouderen (65 plussers), 80.000 a.s. moeders en meer dan 1 miljoen kin deren tot 4 jaar. Daarnaast worden dan nog voorlich tingsbijeenkomsten, cursussen, etc. voor gezonden gehouden. Ruim 3 mil joen gezinnen zijn lid van de kruisvere niging. Ongeveer 1/5 van alle leden leent wel eens verpleegartikelen uit het uitleenmagazijn, die in elk dorp, elke stad te vinden zijn. Lid zijn van een kruisvereniging is een verstandige en nuttige zaak... Dat wisten uw overgrootouders al...! If'- CAFÉ-RESTAURANT Itob aarjoarai vanaf 6 liter voor ll NOTTINGHAM ^^ngianoj| - - I Industrieweg Kies voor Raleigh of BSA Sport Nu inclusief verzekering! Geldig van Tl maart t/m 2 april Tegen inlevering van deze bon Photo-atelier Rootven 26 - Moergestel Tel. 04243 - 1421 Geldig van 27 maart t/m 2 april Tegen inlevering van deze bon (max. 1 bon per klant) (max. 1 bon per klant) voor in de natuur op vakantie Verloren! Vermoedelijk omg. Tilburg- seweg. Wie kan ons inlichtingen geven over ons bruin bastaard hondje, vrouwtje, luisterend naar de naam Doe- fie; heeft donkergroen halsbandje om. Tegen beloning terug te bezorgen bij Kees van Balkom, Schoolstraat 14a, tel. 04243 - 1647. Rootven 11 - Moergestel Telefoon 04243 - 1360 een echte Raleigh, koopje alleen bij de echte vakman: Tweewielerspecialist Rootven 62-68 Moergestel Tel. 04243 - 1435 uHMnfeSSSL Ruim 10.000 mensen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 5