I I In memoriam A. Rooijakkers KIENEN in de Audacia-kantine 1 n Spouwmuur-isolatie waarschijnlijk oorzaak van te hoge hertaxatie 3 a a.s. Vrijdag 28 maart 51 ’I (5 Verder vele waardevolle prijzen, o.a. schemerlamp, baddoeken enz. HOOFDPRIJS: Complete tuinset met parasol EXTRA PRIJS: Zonnebed We beginnen om 20.30 uur en Uw gratis kopje koffie staat natuurlijk weer klaar! -nieuws i. JO ig ■k '.5 5 S >0 g g F5 1-9 Bowlingen. Zoals jullie vorige week al hebben kun nen lezen gaan we a.s. vrijdag 28 maart bowlingen in Tilburg. We vertrekken om kwart over acht zodat iedereen zeker WOENSDAG 26 MAART 1980 5e Jaargang - Nr. 134 Wordt wekelijks gratis huis aan huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. ur ur X) ir g Dames voetbal. Het damesvoetbalteam van het Trefsen- trum heeft ons uitgenodigd om tegen hen te voetballen. Dit is te doen op za terdag 29 maart van 18.00 tot 19.00 uur. Supporters zijn natuurlijk in spor thal de Vonder van harte welkom. hoeft te zijn. Bij bewoningen met een groot glasoppervalk aan de voorzijde zal het nauwelijks 10% bedragen. Op grond van deze gegevens heeft het gemeentebestuur dan ook gemeend de mogelijke gedupeerden voor een herzie ning van de taxatiewaarde in aanmer king te moeten doen komen. Gegadig den, die voor herziening in aanmerking denken te komen, kunnen zich dinsdag 1 april a.s., ’s morgens tussen 10-12 uur, melden op het gemeentehuis, afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Zij moeten een bewijs (bijvoorbeeld rekening) van de verrichte isolatie, daterend van vóór 1 October 1979, kunnen voorleggen. Als dit niet mogelijk is kan men volstaan met een monster van het gebruikte ma teriaal, dat op ouderdom en chemische samenstelling zal worden onderzocht. Met nadruk moet er echter op gewezen worden dat alleen isolotatie met het type R.B.-schuim voor herziening van de taxatie in aanmerking komt. Woensdag is de heer A. Rooijakkers, onder grote belangstelling begra ven. De heer Rooijakkers heeft tijdens de tweede wereldoorlog grote ver diensten verworven voor het verzet, en vele mensenlevens mee helpen red den, die veelal slechts konden worden gered met inzet van zijn eigen leven. De familie Rooijakkers met twee neergeschoten piloten in oorlogstijd medio 1943 bij de boerderij. Op de foto v.l.n.r. Pater Th. Vermeulen (verzetsleider), 'n piloot, A. Rooijakkers, mevr. Rooijakkers met dochter en de andere piloot. I mee kan wanneer hij zin heeft. We zul len weer zoveel mogelijk met auto’s gaan. Dus als je de beschikking over een auto hebt laat dat dan even weten als je nog een paar plaatsjes over hebt. We vertrekken bij de Boerenbond. I Als blijk van waardering heeft hij zowel Amerikaanse, Canadese als Engelse onderscheidingen ontvan gen, tevens werd hij onderscheiden met het Bronzen Kruis in de orde van erkentelijkheid van het Natio naal Verbond der Belgische Oorlogs- kruizen, welke ook aan mevr. Rooij akkers werd toegekend. Tijdens de uitvaart waren vele oude vrienden vertegenwoordigd, onder andere de Nederlandse vereniging van pilotenhelpers uit de 2e werel doorlog The Escape, waaronder de regionaal vertegenwoordiger van Brabant-Zeeland de heer B. v.d.Klei uit Eindhoven en 45 mensen van de Stichting 1940-’45. Na de uitvaart dienst werd nog het woord gevoerd door Aalmoezenier Mr. Th. Ver meulen, die de overledene ken schetste als een gastvrij en groot Ne derlander, en onderstreepte nog maals de grote gevaren die aan dit werk verbonden waren, dat bewezen was doordat de groep Tilburg gro tendeels was gefusilleerd of omgeko men in kampen. De familie Rooijakkers mocht tevens vele blijken van medeleven ontvan gen uit alle landen van het land. A.v.d.M. mOCiyCSlCr: In deze gevaarlijke oorlogsjaren heb ben in huize Rooijakkers, achten veertig piloten en ongeveer vijftig a zestig onderduikers levensgevaarlij ke gastvrijheid genoten, onder hen ook enige Joden en Franse krijgsge vangenen, en dat terwijl met de Ca nadezen dikwijls ook nog ingekwar- tierde Duitsers in huis waren. Aan vankelijk werden de piloten in een zolderkamertje verborgen, maar toen dit te gevaarlijk werd, zijn ze ondergebracht in een ondergrondse schuilplaats in de buurt van de boer derij aan de Heiligenboom. De heer Rooijakkers ging deze me demensen drie maal per dag voorzien van eten en drinken, zonder dat hier voor ook maar iets betaald kon wor den. Ook heeft hij hen menigmaal naar een verzamelpunt gebracht en werden zij vandaaruit via internatio nale vluchtlijnen teruggevoerd naar hun basis. Dat hij tijdens de laatste oorlogstijd door het oog van de naald is gekropen, is wel gebleken toen een van zijn medehelpers de heer P. Leermakers uit Biest- Houthakker werd doodgeschoten en uit het feit dat 2 jaar na de oorlog in België een kist is opgegraven met Duitse documenten, waarop ook de naam Rooijakkers voorkwam. Ris Het grote aantal bezwaarschriften (bijna 200) dat bij het college van B W is bin nengestroomd naar aanleiding van de recente hertaxatie voor de Onroerend-Goed- Belasting, is voor het gemeentebestuur aanleiding geweest om het uitvoerend bureau om verantwoording te vragen. Bij de hertaxatie is gebruik gemaakt van het aller nieuwste apparaat om van buitenaf het interieur van de woning tot in de fijnste de tails te kunnen bekijken, de I.B.S. Externintrospectograaf Type AZ.397. I Deze in Moergestel voor het eerst ge bruikte apparatuur blijkt bij diepgaand onderzoek een merkwaardige afwijking te vertonen, die met de wetenschappelij ke term Spumallergofobie wordt aange duid. Dit wil zeggen dat de Externin trospectograaf duidelijk vergrotend rea geert op huizen waarvan de spouwmuur is geïsoleerd met het zogenaamde R.B.-schuim. Zodoende worden de bin nenmaten automatisch zwaar vergroot gecalculeerd, terwijl ook het aanwezige meubilair een bijzondere kostbare in druk op de calculator registreert. Brons en koper, veel toegepast voor lichtarma- turen, krijgen bovendien bij spouw- muurisolatie op de Externintrospecto graaf het kengetal van 18 kar. goud. En zo zijn er bij spouwmuurisolatie nog enige, minder belangrijke, vertekenin gen. Het onderzoek heeft aangetoond dat een overtaxatie van 30 tot 50 hiervan het gevolg kan zijn, maar niet persé Sport oefening. Op maandag 31 maart komt de kringsportleidster naar de training van de meisjes om de sportoefening nog een keer grondig door te nemen. Het is daarom belangrijk dat zowel adspiranten als KPJ-leden dan naar de training komen, de eerste sportdag is namelijk al in zicht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1