voor een speciaal-prijs! Jan van Bommel Homas sjoelbak 200 cm Dames, proficiat met het goede weer... I VISHANDEL PIERRE JANSSENS Past. Minorettistraat 11 - Goirle Telefoon 013 - 341740 Mj 225.000 keer ’Ha, die zuster’ X GEMEENTE MOERGESTEL Elke donderdagmiddag op het St. Jansplein van 14.00-18.00 uur WARME GEBAKKEN VIS! van f 85,- voor Natuurlijk bij BEKENDMAKING Alle soorten verse vis, o.a. nieuwe haring, garnalen, paling, kabeljauwfilet, scholfilet enz. Oude fietsen, meubilair, boeken, schilderijen, serviesgoed, speelgoed, alles is welkom. Ook oude schoenen, kleding, oud ijzer en papier. Bel even 1383 en het wordt bij U opgehaald Nu kunt U tenminste weer rustig schoonmaken en opruimen! Komt U wat tegen dat U niet meer kunt gebruiken, geef het dan aan de Harmonie. Onze specialiteit: Kerkstraat 16 - Moergestel - Tel. 04243 - 1846 (3/2 jaar ziekenhuis, 2 jaar opleiding verpleegkundige in de maatschappelijke gezondheidszorg). En elk jaar wordt zij door de kruisvereniging enkele dagen bijgeschoold, opdat de hulp die zij U biedt up to date blijft. Niel alleen wijkverpleegkundige. Maar de kruisvereniging bestaat niet al leen uit wijkverpleegkundige. Er werken vele honderden wij kziekenverzorgsters over het hele land. Zij helpen ex- ziekenhuispatiënten bij het maken van revalidatie-oefeningen, vernieuwen ver banden, bezoeken bejaarden die bege leiding nodig hebben, wassen patiënten die dat zelf niet kunnen, etc. Verder zijn er in alle provincies diëtisten werkzaam. Zij houden op vele plaatsen spreekuur, waar U terecht kunt met een verwijs- briefje van uw huisarts, wanneer U een dieet kreeg voorgeschreven. (Bent U echter in behandeling bij een polikliniek van een ziekenhuis, dan krijgt U ook de dieetadviezen van de ziekenhuisdiëtist). De diëtist van de kruisvereniging helpt ook mensen die hun ongezond leefpa troon willen veranderen, gezonder wil len eten, willen stoppen met roken, etc. Wanneer een patiënt uit een ziekenhuis wordt ontslagen is hij of zij nog lang niet altijd gezond. Vaak is er nazorg no dig. In samenwerking met ziekenhuizen zijn de kruisverenigingen bezig over het hele land een sluitend net van nazorg- voorzieningen op te bouwen. Nazorg kan betekenen: het leren verwerken van een amputatie of handicap, het volgen van een leefregel of een dieet, het maken van revalidatie-oefeningen, het advise ren van aanpassingen in de woning van de patiënt en hoe men aan die aanpas singen komt, etc. In al die gevallen kan de wijkverpleeg kundige of de wij kziekenverzorgster be langrijke hulp voor U betekenen. U hoeft er alleen maar om te vragen... Soms ontmoet de wijkverpleegkundige een probleem waarvoor zij met al haar ervaring niet meteen een oplossing weet. Zij kan dan het advies inwinnen van an dere deskundigen in de kruisorganisatie: districtsverpleegsters voor hart- en vaat ziekten, voor revalidatie, voor cara (aandoeningen van de luchtwegen), voor geslachtsziekenbestrijding, voor oncologie (kanker), voor reuma, voor tuberculosebestrijding, voor kinderhy- giëne. En zijn er verpleegartikelen nodig voor de verzorging van een thuisverblijvende zieke, dan is er het uitleenmagazijn van de kruisvereniging, waarop een beroep gedaan kan worden. Of U nu ziek of gezond bent: wanneer U over een of ander onderwerp dat met ziekte of gezondheid te maken heeft, wel eens met een wijkverpleegkundige wilt praten, hoeft U maar te bellen. Er is een kruisvereniging, een wijkge- bouw bij U in de buurt... In één jaar verzorgen de wijkverpleeg kundige en de wijkziekenverzorgsters van de kruisorganisatie in ons land rond 225.000 thuisverblijvende zieken. Dat is een enorm imponerend getal en toch is het verplegen van thuisverblijvende zie ken niet de belangrijkste taak van de wijkverpleegkundige. Dat klinkt U mis schien vreemd in de oren, want bij het woord ’verpleegster’ denkt U aan een aktieve vrouw, die druk bezig is met ver banden en injectiespuiten. Dat is ook wel juist voor ziekenhuisverpleegkundi ge. Maar de wijkverpleegkundige is ook opgeleid om 'preventieve gezondheids zorg’ te bedrijven. Dat wil zeggen: hel pen voorkomen dat mensen ziek wor den. Daarom heeft ze een belangrijke taak op het terrein van de voorlichting en be geleiding. Voorlichting over van alles wat met gezond leven en veiligheid in huis te maken heeft. Die gezondheidsvoorlichting komt tot uiting in haar huisbezoeken aan a.s. moeders, haar gesprekken met thuiswo nende ouderen om hen te bewegen meer en beter te bewegen, haar adviezen aan jonge moeders tijdens consultatiebu- reauzitting en huisbezoek. Ook bij in formatie die zij geeft aan de huisgeno ten van thuisverblijvende patiënten over de aard en bijverschijnselen van de ziek te en hoe de zieke het best verzorgd en opgevangen kan worden, etc. etc. Daarnaast heeft zij natuurlijk ook veel ’doe-werk’. Als het nodig is, trekt zij haar witte schort aan en verbedt een pa tiënt, geeft een injectie, vernieuwt een verband, helpt bij revalidatie- oefeningen. Maar even later leert zij weer op een ander adres een jongetje hoe hij zichzelf moet injecteren met in suline, omdat hij suikerpatiënt is en in één moeite door leert zij ook de moeder van de jongen hoe zij die taak kan over nemen, wanneer hij zichzelf eens niet helpen kan enhoe het moet met zijn dieet. Ergens anders heeft zij een gesprek met een vrouw, die pas een borstamputatie heeft ondergaan, om haar te informeren over een prothese en heeft met haar een hele gedachtenwisseling over de moei lijkheden bij het opnieuw vanzelfspre kend bewegen in de maatschappij. Het werk van de wijkverpleegkundige is zo gevarieerd als de problemen van ge zonde en zieke mensen in haar wijk. Daarom is zij voor velen de vertrou- wensfiguur met wie je goed over allerlei zaken kunt praten, omdat zij zo’n enor me ervaring heeft. Natuurlijk zijn er goede en minder goe de wijkverpleegkundige. Dat vindt je in elk beroep. Maar altijd is een wijkver pleegkundige een goed opgeleide kracht Jan en Anneke van Beers-Ossenblok Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, aan mevrouw N.A.J. Fick, Kennedylaan 10 te Goirle, vergunning te verlenen tot het bouwen van een woonhuis, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, nrs. 3389, 3313 en 4046 alle gedeeltelijk, plaatselijk bekend Til- burgseweg. Dit bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 21 maart 1980, gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Door de enorme belangstelling is het ons ónmogelijk iedereen hiervoor persoonlijk te bedanken. Nog wat beduusd bij het ondervinden van zoveel felicitaties, bloemen en kadoos, bij gelegenheid van ons 4O-jarig huwelijksfeest, is het ons een genoegen U langs deze weg hartelijk dank te zeggen. Wij zullen steeds met plezier aan deze dag blijven terugdenken. Moergestel, maart 1980 Oirschotseweg 33. f 6995 Gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit bouwplan schrif telijke bezwaren indienen bij het kollege van Burgemeester en Wethouders van deze gemeente. Moergestel, 19 maart 1980. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer De Sekretaris, A.P.A de Rouw.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 4