13,95 59,95 Eiken bankstellen Woninginrichting J. Willems Jan van Bommel r Speciale aanbiedingen: 3,50 11,95 195,- CEES OP 'T HOOG Emancipatie ter plaatse Schaken in Moergestel GEMEENTE MOERGESTEL met lederen of gestoffeerde bekleding Tornado droogrek Lagostina kookset pan van 16-18-20 cm steelpan van 265,35 voor Personenweegschaal Pierrot wandtegel Pierrot pop i en 1980 is binnen!! De nieuwe koüektie groente- bloemzaden seizoen i Natuurlijk bij B i BEKENDMAKING Kerkstraat 16 - Moergestel - Tel. 04243 - 1846 5 de OOK DIVERSE KLEINE MEUBELEN Wij staan graag tot uw beschikking. BLOEMSIERKUNST HILVARENBEEK: Apollostraat 3 - Telefoon 04255 - 2651 Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet aan M.J. Beije, Campina 2 te Boxtel, vergun ning te verlenen tot het verbouwen van een woonhuis, kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie B, nr. 2113, plaatselijk be kend Zandstraat 5. Dit bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 14 maart 1980 gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen tegen dit bouwplan schrifte lijke bezwaren indienen bij het kollege van Burgemeester en We thouders van deze gemeente. Moergestel, 12 maart 1980. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester, J.B.S. ter Veer, De sekretaris, A.P.A. de Rouw. t f 29 meter - van 75,— voor van 19,95 voor van 4,50 voor 55 cm - van 19,50 voor MOERGESTEL: Korenstraat 34 - Telefoon 04243 - 1794 Rootven 36 - Moergestel - Tel. 04243-1219 Dit schooljaar is men op de Hertog-Jan- School gestart met het geven van schaakles in klas 4 en 6A. De kinderen volgden een schaakcursus van de Stich ting Nederlandse Onderwijs Televisie. Aan het eind van de cursus werd een examen afgelegd van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Van de 43 kinderen die deelnamen slaagden er 42 voor het eerste diploma, het pionnendiploma. De diploma uitreiking was op 5 maart. Voor deze gelegenheid werd er een si- multaanséance georganiseerd. Hiervoor werd de voorzitter van de Schaakvereni ging Oisterwijk de heer Nijman uit Moergestel uitgenodigd. Hij verklaarde zich spontaan bereid zijn schaakkunsten te meten met die van de kinderen. Er werd gespeeld op 41 borden. Na 3 kwar tier had de heer Nijman zijn eerste over winning binnen. Daarna volgden er spoedig meer. Twee uur later was de strijd beslist. De heer Nijman won aan 36 borden. Hij speelde remise tegen: Paul van Kempen, Alex Smetsers, Es ther Vriens, Frans Horsten en Wilbert Smits. Deze eerste schaakhappening op de Hertog-Jan-School is zeer succesvol ver lopen. Het is een prima stimulans ge weest voor het volgende diploma, het torendiploma. Door het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk is een folder uitgegeven onder de naam ’’Emancipatie ter plaatse”, de uitgave geeft informatie over te tijdelijke rijks bijdrageregeling ter stimulering van emancipatie-aktiviteiten. De regeling is tot stand gekomen in het kader van de decentraliseringsbeleid op het gebied van welzijn. Decentralisatie betekent dat de gemeenten zelf gaan uit maken waar het geld van welzijnsvoor zieningen naar toe gaat, het te voeren beleid wordt dan zo dicht mogelijk bij de gebruikers van de welzijnsvoorzie ningen en samen met die gebruikers be paald. Het beleid dient gevoerd te worden overeenkomstig de richtlijnen die de centrale overheid in een rijksbijdragere- geling aangeeft. Op grond van zo’n rijksbijdrageregeling krijgt de gemeente een tegemoetkoming van het rijk in de door de gemeente verleende subsidies. De in dit artikel aan de orde zijnde rijks bijdrageregeling heeft een tijdelijk ka rakter en zal te zijner tijd worden opge nomen in de sinds 1 januari 1979 van kracht zijnde Rijksbijdrageregeling So ciaal Culturele Aktiviteiten. De regeling voor emancipatie- aktiviteiten is tijdelijk om zodoende de emancipatore aktiviteiten de nodige aandacht te geven en te voorkomen dat bedoelde aktiviteiten in een groter ver band verloren gaan. Aktiviteiten welke onder emancipatie-regeling vallen zijn: - aktiviteiten die het zelfbewustzijn van vrouwen als individu en als groep ont wikkelen; - kunnen leiden tot doorbreking van rol- beperkingen voor mannen en vrouwen; - gericht zijn op het veranderen van situ aties waarin sprake is van een onge rechtvaardigd verschil in behandeling tussen mannen en vrouwen; - gericht zijn op het veranderen van de maatschappelijke strukturen en verhou dingen die belemmeringen en achter standen van vrouwen veroorzaken. Opgemerkt moet worden dat de aktivi teiten aan moeten sluiten bij initiatieven en behoeften van de vrouwen zelf. Wan neer U nu van mening bent, dat U voor de regeling in aanmerking komt moet U zich wenden tot het gemeentebestuur, in deze het kollege van burgemeester en wethouders, met verzoek voor subsidie. In een latere instantie zal uw verzoek dan ter beslissing aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De gemeente op haar beurt heeft dan de taak de aktiviteit via een lijst in te die nen bij het ministerie van C.R.M. te Rijswijk om te pogen voor een rijksbij- drage in aanmerking te komen. Voor onze gemeente wordt door het Rijk vooralsnog een bedrag gereserveerd van 0,34 per inwoner. Voor de goede gang van zaken delen wij U mede dat de aktiviteiten welke in dit artikel bedoeld worden slechts nieuwe aktiviteiten mogen betreffen die niet reeds voor een gemeentelij kse subsidie in aanmerking komen. Indien U omtrent dit onderwerp nader geïnformeerd wenst te worden dan kunt U kontakt opnemen met Jos van Hout, ambtenaar van de afdeling sociale zaken en welzijn van het gemeentehuis. Bij hem is ook de folder ’’Emancipatie ter plaatse” verkrijgbaar welke door het ministerie is uitgegeven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 6