I HIE® Harmonie aan nieuwe uniformen toe IIIUUI tjvwtUI I Draag ook Uw steentje bij voorde nieuwe uniformen van onze harmonie.... I gH De Hèrremenie in ut pak! elke gulden Daarom is welkom! want voor ons is elke gulden meer dan 'n daalder waard! Natuurlijk hebben we zelf al ijverig gespaard en dragen onze leden zelf 'n flink bedrag per uniform bij, maar toch komen we nog 'n flink bedrag tekort! vele honderden keren uitrukken voor se renades, intochten, optochten, con coursen en uitvoeringen totaal op. Als men nagaat hoe vaak deze pakken drijf nat zijn geworden op de vele tochten in het belang van de gemeenschap, dan kan men alleen maar vaststellen, dat de kwaliteit formidabel en het onderhoud uitstekend geweest moet zijn. Voor het nieuwe uniform wordt gedacht aan een zelfde model als de drumband momenteel draagt, alleen de kleur van de jas zal anders zijn, echter niet meer zwart, zoals we gewend waren. Het aankleden van een muzikant kost nu echter 450,-. Voor een groep van 60 personen betekent dit een enorme uitga ve, en dit maakt dan tevens duidelijk dat de vereniging dit niet zonder ieders hulp zal kunnen opbrengen. Graag sporen wij U dan ook aan uw bij drage aan het uniformenfonds van onze harmonie te geven. Geeft zonder uitstel, vandaag nog, en... al is uw bijdrage nog zo klein, de harmonie zal er U zeer dankbaar voor zijn. Stort uw bijdrage op de rekening van onze harmonie, waarvan U de nummers in de advertentie elders in dit blad ver meld vindt. Wanneer heel Moergestel meedoet, kan ook heel Moergestel straks trot zijn op haar nieuw geüniformeerde harmonie. Het is alweer 16 jaar geleden, dat Har moniek ’’Prinses Juliana” voor het eerst geüniformeerd in Moergestelse straten verscheen. Voor die tijd trok men in eigen kostuums, alleen de vaandeldrager droeg een pet met daarop de naam van de vereniging. Op de oude film over Moergestel is duidelijk te zien hoe trots Tinuske Wal in die tijd, niet alleen op zijn vaandel, maar ook op zijn pet was. De tijden veranderen echter snel en dus ook de gebruiken, zodat het op een ge geven moment ondenkbaar werd om als Harmonie nog ongeuniformeer op straat te komen. Met grote inspanning van de leden en met medewerking van de gehele Moer- gestelsej gemeenschap werden de beno digde gelden bijeengebracht en kon tot aanschaf van de uniformen worden overgegaan. Ondanks het feit, dat de vereniging toen lang niet zo veel leden telde als nu, en een uniform nog geen honderd gulden kostte, moet het voor het toenmalig bestuur een hele toer geweest zijn het ge zelschap aan te kleden. Geen wonder dat de drumband het een tijdje met ca pes moest doen, ondertussen echter zijn zij het mooiste deel van het hele gezel schap. De Harmonie-uniformen zijn echter, na ij I De Harmonie trots met haar eerste uniform in 1963 Jodocus. Stort Uw bijdrage via de Rabobank Moergestel rek.nr. 13.45.99.489 Giro van de bank nr. 107.18.10 As ge denkt bè oew ège: wè doeget er toe! Dan zéde unne grote Jan Klaose! Dan zéde werèchtig zo stom as ons koe: die wit ok van gin toete of blaoze! Tis schaand vur ut durp dè zón goej hèrremenie meej zón vodde de prèze moet winne. Ut hoeft toch ok wir van den èrme nie! Doe ze int pakaanders b/ève ze binne! Wie doe soms nie gère un aander int pak? Naauw krèdde de kaans van oew leve! De hit hèrremenie biedt zich aon vur dè vak, want de aauw pakke hènt al begeve! Wie /opt er ok zestien jaor lang meej één pak? De rèffe/s zèn nie mir te telle! Tinus Stoom moes lést naor ut konkoer meej zun klak, want zun pèt waar nie mir te verstelle! WOENSDAG 12 MAART 1980 5e Jaargang - Nr. 132 Wordt wekelijks gratis huis aan huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1