I WERKSCHOENEN 13,95 11,95 195,- 59,95 moergestel: RALE/Off Jan van Bommel ff BperenBond - Moergestel Christ Smulders Nieuw in ons assortiment: Speciale aanbiedingen: 3,50 I; nieuws Burö '76 SP d Een moeder met 1.000.000 kinderen - dat is de kruisvereniging J. VOGELS I GEMEENTE MOERGESTEL Tornado droogrek Personenweegschaal Lagostina kookset pan van 16-18-20 cm steelpan van 265,35 voor Pierrot pop Pierrot wandtegel lllilll Echt artikelen voor een reinigings-vakman. BEKENDMAKING Natuurlijk bij Ski-pakken waterdicht maken, velours gordijnen, dekbedden en dekens. oir Kerkstraat 16 - Moergestel - Tel. 04243 - 1846 Lage en hoge werkschoenen met stalen neuzen en olie-/zuurbestendige zolen. Behalve een lederen bovenwerk heeft deze schoen ook een lederen binnen- P en buitenzooi. OOK VOOR U! Bovendien wordt alle kleding veredeld en geapretteerd door een Form-Fix-behandeling. Depot: Oisterwijk - t/o Rabobank MM «on Per jaar zijn er in ons land rond 100.000 zittingen van consultatiebureaus voor zuigelingen en nog eens 64.000 zittingen van consultatiebureaus voor kleuters. Zo’n 2500 artsen en ongeveer evenveel wijkverpleegkundige ontvangen daar ruim 1 miljoen kinderen met hun vaders of moeders. De kinderen worden geme ten, gewogen, onderzocht. De ouders kunnen er vragen stellen en krijgen al lerlei adviezen over voeding en verzor ging van hun kinderen. De kruisvereniging organiseert dat alle maal al zo’n 75 jaar lang en de ’’zuige lingenbureaus” en ’’kleuterbureaus” - zoals ze in de wandeling genoemd wor den - waren dus al een begrip voor uw grootouders. Tot in het kleinste gehucht worden ze gehouden in de wijkgebou- wen van de kruisvereniging. Van ouds her heeft de kruisvereniging veel op met jonge ouders en hun kinderen. Als de kraamverzorgster nog maar nau welijks bij een gezin weg is, staat de wijkverpleegkundige al op de stoep om de jonge ouders uit te nodigen met haar kindje naar het consultatiebureau te ko men. De overgrote meerderheid van alle ouders gaan op die uitnodigingen, om dat ze dan de zekerheid hebben^tat de gezonde ontwikkeling van hun kindje deskundig begeleid wordt. Tot zijn eerste verjaardag is het kind zuigeling en gaan zijn ouders met hem naar het con sultatiebureau voor zuigelingen. Daarna is er tot zijn vierde jaar of langer het consultatiebureau voor kleuters. Op het CB krijgt een kind alle noodzakelijke inentingen. Ook wordt er onderzoek ge daan naar het gehoor en naar een veel voorkomende oogafwijking, het zoge naamde ’’luie oog”. Wordt er op het consultatiebureau door arts of wijkver pleegkundige iets vastgesteld dat medi sche behandeling noodzakelijk maakt, dan worden ouders en kind doorverwe zen naar de eigen arts. Er is tijdens zo’n bezoek aan het consul tatiebureau alle gelegenheid voor de jonge ouders om vragen te stellen, moei lijkheden te bespreken. Ook krijgt ze er allerlei adviezen. Heeft ze die adviezen niet helemaal onthouden of begrepen, dan kan de wijkverpleegkundige tijdens een huisbezoek alles nog eens rustig toe lichten. Hebben ouders een ziek of gehandicapt kind thuis,, dan kan dat allerlei proble men geven. Ook dan weer staat de wijk- verpleegkundige ter beschikking om tij dens een huisbezoek adviezen en goede raad te geven, opdat het kind zo goed mogelijk verzorgd wordt. Ook kent zij de vefe organisaties, stichtingen, fond sen, etc. die er bestaan voor bepaalde groepen gehandicapten en kan dus de ouders op mogelijke hulpbronnen wij zen. Ook kan zij er - in overleg met de ouders - contacten mee leggen. Gepreksgroepen. Zoals in tal van plaatsen gespreksgroe pen voor a.s. ouders (moedercursussen) zijn, zo worden er ook gespreksgroepen voor jonge ouders georganiseerd. Steeds meer wordt ook door jonge vaders aan dergelijke gespreksgroepen deelgeno men. Er wordt veel informatie uitgewis seld, er worden problemen besproken, voorlichting gegeven en zo nodig wor den speciale deskundigen voor een van de bijeenkomsten uitgenodigd. Duizen den jonge ouders hebben al erg veel ple zier gehad van dergelijke gespreksgroe pen. Uw kind hoeft niet ziek te zijn. Uw kind hoeft niet ziek te zijn en U hoef geen probleem te hebben om de wijkverpleegkundige te raadplegen. Ook wanneer U over bepaalde zaken bv. rond de verzorging van een kind meer wilt weten, kan de wijkverpleeg kundige een steun zijn. Als U wilt pra ten over veiligheid in huis voor rond kruipende kinderen of over iets anders wel eens van gedachten wilt wisselen met iemand die erg veel ervaring heeft, kunt U de wijkverpleegkundige opbel len of naar haar spreekuur gaan. De kruisvereniging is er immers voor U... I Moergestel, 5 maart 1980 HUIF Steeds vooraan met Moergestels nieuws!! Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat tot en met 30 april 1980 ter gemeentesekretarie afdeling Algemene Zaken ter inzage ligt de door de Rijkswaterstaat opgestelde nota "Analyse verbetering Brabantse en Midden-Limburgse kanalen". Degenen die hun mening met betrekking tot deze plannen ken baar willen maken dienen dit schriftelijk te doen en hun brieven uiterlijk voor 1 mei 1980 te richten aan het sekretariaat van de Raad van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's-Gravenhage. Zoals uit de stukken die ter inzage liggen blijkt zal de Rijkswa terstaat over de in de nota behandelde plannen op vijf verschillen de dagen en plaatsen voorlichting geven. Burgemeester en Wethouders van Moergestel, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer, De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. 29 meter - van 75, voor van 19,95 voor 55 cm - van 19,50 voor van 4,50 voor Fietsen die zich onderscheiden. UW EERSTE KEUS! Zie onze etalage! Oisterwijkseweg 43 Moergestel Tel. 04243 - 2268 BUI’’’ r- Tweewielerspecialist Rootven 62-68 - Moergestel Tel. 04243-1435 Ook in drukwerk zijn wij haan tje-de-v

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 7