voor gift van Rabobank vurehout; hardhout; plafondbalken; alle plaatmaterialen; deuren; schroten; glaswol etc. Nog geen bestemming BIJVELT v/d VEN Cligtvoet^ AUTOBEDRIJF I Breng eens een bezoek aan onze vernieuwde en verruimde garage Hout- en bouwmaterialen Voor Uw nieuwe Volvo of Opel naar de autospecialist bij uitstek! Het juiste schoentje voor Uw allerkleinste I Uw leverancier voor: "Met onze machinale helpen wij bij Uw bouw" E.T. H IIndustrieweg 1 - 5066 XH Moergestel Mini-serie 18 - 23 Industrieweg 5 - Moergestel Tel. 04243 - 2134 J GEZONDHEIDSSCHOENEN A.v.d.W. ir Industrieweg 13 - Moergestel Telefoon 04243 - 1867 Wethouder Smits Langdurig pleidooi voor onderwijs te ’P ns de re ar or Raadsvergadering van 29 februari 1980. De gift ad 10.000,- van de Rabobank t.g.v. de heropening van deze bank is door de raad uiteraard in dank aanvaard, doch het voorstel van B en W om dit bedrag aan te wenden voor uitbreiding van het boekenbestand van het informatiecentrum van de bibliotheek werd door de raad aangehouden. ils af g- ;n e- li- ig dl >e te le c, ct it 5 sal le- k- an en k. ns it- ;rs iet ig re »t- ni- :n- el- ek o- ;ze an ;er ng is. :e- k- n- ar se en is- te :r- ke li et Onroerendgoed belasting Naar aanleiding van een vraag van de VVD in de vorige vergadering werd toe gezegd terug te komen op de taxatiewij- ze van Bouwtoezicht West-Brabant. Na eerst de raad door deze instantie te wor den geïnformeerd, zal een antwoord in een openbare raadsvergadering aan de orde komen. Alle frakties stonden wel sympathiek tegenover het voorstel, doch het CDA de PGB en SVP meenden betere suggesties te hebben. Alleen van het SVP kwamen we de suggestie te weten nl. de bestemming voor een ’’heemtuin”, waarin alles wat vroeger groeide en bloeide, maar nu zeldzaam is geworden, in onder kan worden gebracht. Het CDA en de PGB hielden hun suggesties voor zich en wilden dit bespreken in een informele vergadering. Afwachten dus. Renovatie ’’Kruysackerbuurt” Het college kreeg alle lof toegezwaaid in de snelle aanpak van zaken. De toege kende subsidie geeft echter geen vol doende soelaas. Om ’’taktiese” redenen wordt daarom de Kerckackerstraat bui ten het plan gelaten. Mocht dit niet lei den tot aanvullende subsidie, dan zal het werk in eigen beheer worden uitge voerd. Welzijnsbeleid. In het kader van de decentralisatie- wetgeving op dit gebied en de gekozen richting van de raad werd een wergroep in het leven geroepen. Dhr. van Gils (CDA) miste de middenstand in deze werkgroep en deed een beroep op het college in het kader van bezuinigingen de presentiegelden goed te bewaken. In belang van de hele gemeenschap, die hiermede te maken krijgt volgt hier een opsomming van alle leden van deze werkgroep: Mw. J. Beerens-v.d.Zanden, Stokske 4; Mw. H. Bergman-v.d.Loo, Past. Jans- senstraat 15; Dhr. M. Zollinger-Caliezi, van Rijckevorsellaan 32; Dhr. A. Nou- wens, Huysackerstraat 15; Dhr. P. v.d.Wiel, Postelstraat 16; Dhr. W. Pel- lis, ambt. afd. financiën; Dhr. V. Theeuwes, afd. welzijn; Weth. Smits en Dhr. J. van Hout, afd. Welzijn. geldende bestemmingsplan sing moet worden gezocht vi kene. Vooral onduidelijkheden voor de leek in diverse bepalingen en voorschrif ten in deze materie was voor de raad aanleiding om toch het college te advise ren meer afstemming tussen de diverse voorschriften te krijgen b.v. d.m.v. het komplan. Ook het ’’selectief gronduitgiftebeleid” kwam aan de orde via een brief van een oud-Moergestelnaar. Vooral het CDA (dhr. Swinkels) had problemen. In een herziening van dit beleid zal het pro bleem van de ’’spijtoptanten” opnieuw worden bezien. eep. oplos- jör befrok- Heel wat langer werd stilgestaan bij het vaststellen van het bedrage per leerling voor zowel kleuter- als lager onderwijs ten behoeve van per 1 augustus 1980 aan te vangen schoolbegeleiding door de schoolbegeleidingsdienst Tilburg. Ge kozen kon worden tussen een pakket van 40,-, 65,- en 90,- per leerling. Blijkbaar was er geen eenstemmige advi sering van de diverse deskundigen op dit gebied. Met name onder het onderwij zend personeel wordt verschillend ge- i*- i'i Bouwbeleid in Moergestel. Door een inwoner van Moergestel in de Past. v.d.Boogaardstraat werd een be roepschrift ingediend tegen weigering van een vergunning voor het bouwen van een ’’carport” bij zijn woning. Op louter ’’formele” gronden kon de raad niets anders beslissen dan ongegrond. Alle frakties waren echter van mening dat via herziening vanhet bestem mingsplan of mogelijkheden binnen het Ml Kt® dacht. Dit was aanleiding voor het CDA bij monde van mevr. Roloff en de VVD (dhr. Buijnsters) voor te stellen voor het eerste jaar te kiezen voor 40,- (verho gen kan altijd nog). In een lang betoog, waarbij de laatste ontwikkelingen op dit gebied nog wer den betrokken, hield wethouder Smits een pleidooi voorhet collegevoorstel van 65,-. Mede op grond van de zich ont wikkelende uniformiteit binnen het Stadsgewest (hoewel nog erg pril) werd na een schorsing van de vergadering (op verzoek van het CDA) het voorstel van B en W van 65,- per leerling zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Onderwijs. Voor de pauze van deze vergadering lag het accent op diverse voorstellen op on derwijsgebied. Vooral door toedoen van de daling van het leerlingenaantal zag de raad zich genoodzaakt het bedrag per leerling voor 1980 vast te stellen op 443,75. Zonder noemenswaardige dis cussie werd dit aanvaard, evenals ook de vergoedingen voor het vakonderwijs (handwerken en lichamelijke opvoe ding). jr- ;k- tal gd di en te en

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 3