liYP Exclusief ywinnmfMyf nl II ||l|||l||l^ 1 |fl Rabobank raad- wedstrijd C7 Clannad- concert in Moergestel -* -1 I I II •■■■I I IIMi^^l R.K. Mavo "St. J.B. de la Salie Jeugd vakantie werk Moergestel Kollekteplan voor 1980 Aanmelden van nieuwe leerlingen voor de brugklas «'J* Corry Kastelijn op vrijdag Ouders gelieve testrapport en trouwboekje mee te brengen. op donderdag 6 maart van 3 uur tot 5 uur en van 7 uur tot 9 uur 7 maart van 3 uur tot 5 uur en van 7 uur tot 9 uur. Behalve de genoemde periodes bestaan er ook de ’’vrije periodes”. Dit zijn pe riodes waarin voor eenieder de moge lijkheid bestaat om een vergunning aan te vragen voor een eventueel te houden kollekte. Vrije periodes: 1. 1 jan. t/m 17 febr. (7 weken) 2. 31 mrt. t/m 13 april (2 weken) 3. 23 juni t/m 24 aug. (9 weken) 4. 29 sept. t/m 12 okt. (2 weken) 5. 17 nov. t/m 31 dec. (6 weken) Burgemeester en Wethouders van Moergestel. Plaats: Den Boogaard. Aanvangstijd: 2 uur Entree: één gulden Namens Jeugdvakantiewerk Moer gestel, Attentie - attentie - attentie Op zaterdagmiddag 15 maart organi seert Jeugdvakantiewerk Moergestel een toneelmiddag voor alle kinderen van kleuter- en basisschool. Natuurlijk ook voor de kinderen die buiten Moergestel op school gaan. Op deze middag brengt de Tilburgse To neelgroep ’’Pegasus” het kinderto- neelstuk ’’Lotjes lotgevallen”. - Nadat de prijswinnaars hiervan per soonlijk bericht hadden gekregen, heb ben zij woensdagmiddag 27 februari j.l. hun prijs in ontvangst genomen. Koningshoeven Lourdesplein 4 - Tilburg Tel. 013 - 430194 maar liefst 11 meisjes en ’’maar” 5 jon gens. De gelukkige prijswinnaars zijn: Hoofdprijs, trein met dubbeltjes: Fran cis Berkelmans. Ie prijs, fiets: Marlous Weerts. 2e prijs, draagbare radio: Karin Rui- grok en Marian Geerts. 3e prijs, fototoestel: Arjan van Kem pen, Doris Schoenmakers en Jolanda van Kempen. 4e prijs, spaarboekje 50,-: Jan van Hest, Ad van Aarle, Marco van Zon en Lucas Theeuwes. 5e prijs, spaarboekje 25,-: Margriet Ketelaars, Miranda Jansen, Barbara v.d.Wouw, Judith Ketelaars, Yvonne de Laat. Op zondag 9 maart (14.00 uur) vindt in gemeenschapshuis ’’Den Boogaard” een exclusief optreden plaats van de ver maarde Ierse folkformatie Clannad. De organisatie van dit concert is in handen van Stichting Trefsentrum Moergestel. Clannad bestaat uit vijf jonge muzikan ten afkomstig uit Gweedore, een klein stadje in het graafschap Donegal (N.W. van de Ierse republiek). In deze van toe risme en industrialisatie gespaarde streek zijn de keltische taal en traditiesk goed bewaard gebleven. Clannad vindt hierin zijn inspiratie. Zij zingen overwe gend keltisch materiaal maar zijn noch- thans geen puristen: klassieke-, folkrock- en jazz-invloeden kan men in hun bewerkingen terugvinden. Wat in hun muziek vooral opvalt is de zuivere stem van Maire O Braioinain en de unieke kombinatie van instrumenten. Sinds 1970 speelt Clannad samen en zij Door het Centraal Archief inzamelings- wezen is dit kollekteplan 1980 op gesteld. Dit betekent dat er voor deze landelijke kollektes ook door de ge meente Moergestel ’n vergunning is ver strekt. Door middel van maandelijkse publikatie willen we U op de hoogte houden welke kollektes U in die periode kunt verwachten. 10 t/m 16 maart: Rheuma 17 t/23 maart: Simavi 24 t/m 30 maart: Emmabloem waren reeds te gast in Bretangne, Schot land, Duitsland en Zwitserland. Bezetting: Maire O Braioinain - Ierse harp, bodh- ran, zang. Paul O Braioinain - Fluit, gitaar, bon go’s. Ciaran O Braioinain - Gitaar, contra bas. Padraig O Dugain - Mandola, gitaar, bongo’s. Noel O Dugain - Dulcimer, gitaar. Kaarten voor dit optreden kunnen besteld worden via Tommy (Heuvelhof) of de Imme (Bredaseweg). In Moer gestel kunnen kaarten besteld worden op Postelstraat 16; Irenestraat 12 of in het trefcentrum. Op zaterdagmorgen kan men telefo nisch kaarten bestellen op 04243-2239 (trefcentrum). Het verhaal gaat over een meisje: Lotje. Lotje moet naar haar kamer om som men te maken. Ze vindt dat helemaal niet leuk, want alle vriendjes mogen nu fijn buiten spelen. Lotje zoekt troost bij bij haar lievelingspop ’’Ploontje” en begint te fantaseren... Ploontje kan toveren en tovert allerlei mensen op Lotjes kamer: allereerst de Juf, om voor Lotje de sommen te ma ken. Ook een clown voor de pret. Maar de clown is juist erg droevig, en niet in staat om grapjes te maken, want hij heeft zijn grapjeskoffer verloren. Iedereen op zoek dus naar de grapjes koffer... en dat het allemaal nog goed af loopt kun je zien als je komt kijken op 15 maart! Ter gelegenheid van de feestelijke hero pening van het bankgebouw heeft de Rabobank Moergestel in de week van 8 t/m 15 februari een raadwedstrijd ge houden voor de Moergestelse jeugd. In de bankhal stond een speelgoedtrein opgesteld, waarvan een wagon een aan tal dubbeltjes bevatte. Om mee te dingen naar de prijzen moesten de kinderen raden naar het juiste aantal dubbeltjes (of het aantal zo dicht mogelijk proberen te benaderen) en een rijmpje zo origineel mogelijk af maken. Dat het raden geen eenvoudige zaak was, bleek bij de jurering van de vele oplossingen. (Het juiste aantal dubbeltjes was 912). Wat bij de jurering ook opviel was, dat er relatief veel meer meisjes aan de wedstrijd hadden meegedaan dan jon gens. Dit feit blijkt overigens ook uit de uitslag. Tot de prijswinnaars behoorden ^oela^* V Ik - 'j» j F, *-.X. 1! WOENSDAG 5 MAART 1980 5e Jaargang - Nr. 131 Wordt wekelijks gratis huis aan huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. j. - t 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1