.HTB Rabobank beleefde feestelijke heropening ja.&oiitoiwandel0GUW AANBIEDING!! Nog enkele kleine dingen Valentijndag Carnavals optocht 1980 Zeefdruk De nieuwste LO1S herenblouses van 59.90 en 49.90 nu ƒ35,- M.O./J.S. Zo te zien hén zut ammaol hil aorig beleed. Meneer Dirckx lékt unne Rothschild int klèn: hij heej un beroo van wel vèf meter breed, mar tzö ok wel zes kunne zén! Druk waar ut er zat, ok zonder zeef; want alleman wou wel es zien: waor blèft al dè geld dék die mèdjes geef en dék meej veul tobbe verdien. Hil Gèssel wit naauw wènne zeefdruk is; dés un plaot van de rabo vur nop. Mar witte ok wel wènne zweefdruk is? Unne zeefdruk, mar op zunne kop! bankdirecteuren) en dhr. van Haaren (voorzitter van de Boerenbond Moer gestel). Het zou te ver voeren om alles wat zij ge zegd hebben hier af te drukken, maar al lemaal kwamen ze tot de conclusie dat het met de Rabobank in Moergestel goed gaat. De zeefdruk is meer dan un kleurige plaot die ge récht kunt hange of scheef; hij komt van un bank die er gruts op gaot: Bèj ons ist wel druk, mar ok safe! KOPIJ Mogen wij U verzoeken voor het inleve ren van kopij niet meer aan te bellen. We zijn U natuurlijk graag van dienst indien er uitleg nodig is, maar anders rennen we niet graag de hele zondagavond naar de voordeur. ZOEKERTJES Ten overvloede misschien zij nog ver meld dat we Zoekertjes uitsluitend plaat sen indien zij vooraf betaald zijn. Dit om onnodige administratiekosten te voorko men. Slotwoord. Het slotwoord was voor de heer Helmer, die daarin alle voorgaande sprekers nog eens de revue liet passeren. ”Ik kom niet gauw met komplimenten”, zei hij, ’’maar ik ben blij dat het personeel ze vanmid dag wel heeft gehad, want ze hebben het verdiend.” Overige sprekers. Na burgemeester ter Veer kwamen ach tereenvolgens aan het woord: Drs. Bie- rings (regio-dir. v. d. Centr. Rabobank), Dhr. Geboers (nms. het Kringbestuur), dhr. Lommen (voorzitter van de ver. van Vele genodigden, hadden afgelopen vrijdag dankbaar gebruik gemaakt van de uit nodiging om de officiële heropening mee te maken van onze plaatselijke Rabobank. Ceremoniemeester Wim van Dijk opende de feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid hiervan in de zaal van café-rest. de Brouwer en gaf als eerste het woord aan de heer W. Helmer, voorzitter van de Rabobank. Welkom. De heer Helmer verwelkomde alle aan wezigen. ’n Speciaal woord van welkom lichtte hij tot burgemeester ter Veer en echtgenote, Pastoor v.d.Broek, de beide wethouders, de hoofden van de scholen, dhr. Bierings regio-dir. van de Centrale Rabobank en allerlei vertegenwoordigers van de instanties die aan de totstandko ming van de verbouwing hadden meege werkt. Hij memoreerde in het kort de geschiede nis van de Rabobank in Moergestel en hij gaf een toelichting op het ’’waarom” de bank aan uitbreiding toe was. De van hem bekende kwinkslagen ontbraken ook nu natuurlijk weer niet. Met name de plannenvorming die al dateerde van 1977 ontlokte bij hem de uitspraak: ’’Ge lukkig maalden de molens van aannemer Janssen sneller dan de ambtelijke”. Hij prees dan ook het aannemersbedrijf dat tot op het uur nauwkeurig het geplande schema volgde en die er samen met archi tect van den Beid en kantoorinrichtings- bedrijf Wevers en Wevers ’n modern en fimktioneel kantoor van hebben ge maakt. De heer Helmer bood hierna het ge schenk voor de gemeente aan. Wetende dat deze het bedrag zeker goed zou beste den overhandigde hij de cheque aan bur gemeester ter Veer. Bloemen waren er voor mevr, ter Veer en mevr. Bierings. Lianne Jonkers. Zij, die namens het personeel sprak, wil len we hier toch wel even aanhalen. Li anne vertelde op een uitermate keurige en frisse wijze onder wat voor omstan digheden zij de afgelopen maanden heb ben moeten werken. ”Als er op ’n paar meter afstand van je wordt geboord, ge hakt, of gemetseld, is dat niet altijd even prettig, om nog maar niet te spreken over het vele stof dat we de afgelopen tijd heb ben binnengekregen.” Zij besloot met: ”We zijn best trots op ons nieuwe kan toor, we hebben ons graag ingezet, on danks de vele ongemakken”. Lianne overhandigde namens het perso neel een voorzittershamer. Gelukwensen. Rest ons nog de gelukwensen aan de heer Dirckx en zijn personeel met hun nieuwe en ruime kantoor. We hopen dat zij ons nog vele jaren op de bekende goedmoedige manier van dienst zullen zijn. Tot de heer Dirckx zouden we tot slot willen zeggen: Na hetgeen we bij de hero pening gehoord hebben moet U wel een erg gelukkig man zijn met zoveel ”rech- ter”-handen! Namens ’’Moergestel-nieuws”, van harte proficiat. Officiële heropening. Om half 8 precies stak burgemeester ter Veer de sleutel in het sleutelgat van de Rabobank. Onder luid applaus ging hij de genodigden vooraf in het ’’nieuwe” bankgebouw. Hierna was het een komen en gaan van kijklustigen en vooral de zeefdrukken vonden gretig aftrek. Vele honderden hebben het afgelopen weekend gebruik gemaakt van de mogelijkheid om het ge heel eens goed te bekijken en de bewon dering van vooral de kluis was erg groot. De laatste jaren horen we er steeds meer van, maar wat betekent het eigenlijk? Volgens de encyclopedie is de naam ont leend aan de priester Valentinus, gestor ven in 306. Zijn feestdag is 14 februari. Op deze dag kan men iemand die men een warm hart toedraagt een kaart of ge schenken sturen. Ook in deze krant komt U het woord V a- lentijndag enkele malen tegen, vandaar dat we U wat wilden vertellen over het ontstaan en de gebruiken op deze dag. Met name in Engeland heeft deze dag ’n grote betekenis, maar voornamelijk ook de laatste jaren wordt Valentijndag hier meer en meer ’n begrip. Kompliment voor personeel. Hierna was het woord aan burgemeester ter Veer. Hij kon het voorval wat betreft de ambtelijke molens natuurlijk niet over zijn kant laten gaan, vertelde hij. We hebben nu eenmaal te maken met toestemmingen van hogerhand en ook b.v. planologen hebben wel eens een an dere kijk op zaken als bouwwerken in het centrum van een dorp. Het verwijt, be greep hij, betrof dus gelukkig niet de ambtenaren van Moergestel. Zoals ook voorganger Helmer al had ge daan, stak ook de burgemeester zijn lof niet onder stoelen of banken ten aanzien van de heer Dirckx en zijn personeel. Zij hebben de ongemakken heel goed op gevangen en vooral de keurige en nette bediening mag zeker ’n opsteker zijn voor iedereen die de bank wel eens be zoekt. Dit ontlokte bij het aanwezige pu bliek natuurlijk een hartelijk applaus. Namens het gemeentebestuur overhan digde hij ’n gesloten couvert aan voorzit ter Helmer. Zondag 17 februari is het einde lijk weer zover. Dan gaat de jaar lijkse Carnavals-optocht weer door de Moergestelse straten trekken. De route is gelijk aan 1979, t.w.: de Scheerman - Schoolstraat -Korenstraat - Krijtestraat - Rootven - Raadhuisstraat tot het gemeentehuis waarna de optocht ontbonden wordt in de Klooster- laan. Beleefd willen wij de grote groe pen, wagens van klein en groot formaat en reklamewagens ver zoeken zich op te stellen via de Schoolstraat, langs de molen de Scheerman in. Bewoners langs de opstelplaats en route worden vriendelijk ver zocht hun auto’s niet langs de route te parkeren, dit om bescha diging te voorkomen. Al iedereen hieraan meewerkt, zullen we zeker weer een grandio ze Carnavalsoptocht krijgen. Wij danken allen voor de mede werking. De Optocht-commissie, C.V. ”De Pierewaaiers” Jodocus MODEHUIS WOENSDAG 13 FEBRUARI 1980 4e Jaargang - Nr. 128 Wordt wekelijks gratis huis aan huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. moergestel Diverse kleuren en dessins. Zie onze etalage! Profiteer er NU van! ‘O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1