(LIGTVOET^ Bij ons in de winkel: LEGOLAND® Minilanddoosjes. Die moetje komen zien! Jan van Bommel WINKELBEDIENDE 16 -17 jaar. BURO ’76 c.v. Slagerij HENK VERSCHUUREN I Insecten? gels” ”De Dorstvle- Profiteer nu nog: i DIVERSE HERENSCHOENEN ƒ50 We gaan de laatste week van de OPRUIMINGSTIJD in! p. X n*il GEVRAAGD: slechts Kom eens kijken bij: nr.6363/ 24,20 ggi LEGO® heeft nog heel wat meer leuke doosjes, kom maar eens kijken. Gloednieuw is het doosje ’’autohulp”. Kompleet met garage met gereedschap en walkie-talkie, kraanwagen en servicemonteur. der die dit wenst over de bestrijding van ratten, muizen en in gebouwen voorko mende insekten. Bestrijdingsmiddelen. Alle bestrijdingsmiddelen zijn giftig. Dus pak niet direct die spuitbus en koop zelf geen vergiftigde lokazen als U niet terza ke deskundig bent. Houd insekten bui tenshuis met vliegengaas, e.d. Vang in huis voorkomende ’beestjes’ met de stof zuiger of pak die goede oude vliegenmep per. Dus: zijn er ratten of muizen? Dan direkt melden bij uw gemeente, of bij de afdeling Bestrijding van Ongedier te, Postbus 350, 6700 AJ Wageningen. Last van insekten? Dan eerst laten onderzoeken welke insec ten het zijn. Grijp niet direkt de spuitbus. Informeer bij uw gemeente, of stuur een aantal insecten in een stevig verpakt doosje (zo mogelijk met vermelding van bijzonderheden omtrent vindplaats) naar Postbus 350, 6700 AJ Wageningen. I I l tel. 04243-2268 En met de cross-auto kan je, samen met de bestuurder, eindeloos crossen, buiten en binnen. En tegen een stootje kan ie! nr. 6609/ 3,85 S Prinsenbal op zaterdag 2 februari: Op zaterdag 2 februari 1980 organiseert de carnavalsvereniging De Dorstvlegels een groots Prinsenbal. Het Prinsenbal zal worden gehouden in onze residentie De Korenmaaier. Op deze avond zullen wij enkele bevrien de verenigingen uit de omgeving in de Korenmaaier verwelkomen. De aan vang van de avond zal zijn omstreeks 20.00 uur. Met dit Prinsenbal willen wij de eerste stap zetten in een gezellig carnavalsjaar 1980, voor de gehele Moergestelse bevol king. informeer bij de gemeente Ratten? bel de gemeente Insekten. Determinatie: vanwege het grote aantal 25.000) soorten in Nederland levende insekten, die soms erg op elkaar lijken is het op naam brengen (determineren) van een insekt, het werk van een deskundige (entomoloog, insektenkenner). Slechts als de juiste naam bekend is weet men welke leefwijze het insekt heeft en kan bepaald worden welke maatregelen nodig zijn. Daarom enkele exemplaren in een goed afgesloten doosje opsturen naar het on derstaande adres. U krijgt dan na enkele dagen schriftelijk advies. Wat doet U zelf? Voorkom dat ze voedsel vinden: - vogels voeren in vogelhuisjes of op voertafels, liefst niet op de grond; eendjes voeren: zo vroeg mogelijk, zodat er geen restanten blijven liggen na de scheme ring; - etenswaren en voorraden zo mogelijk onbereikbaar voor ratten en muizen be waren. Voorkom dat ze schuilgelegenheid of toe gangen tot gebouwen kunnen vinden: - houtstapels, etc. circa 30 cm. vrij van de grond en niet tegen buitenmuren; Geen toegang via ventilatieopeningen e.d. in buitenmuren (breedte max. 0,5 cm.), kapot kelderraam, regenwateraf voer; bouwtechnische gebreken zoals de fecte riolering, verzakkingen (laten) her stellen in overleg met de huiseigenaar of gemeente; - onderhoud terrein, slootkanten, e.d. Kosteloos advies. De Afdeling Bestrijding van Ongedierte adviseert de gemeenten en verder een ie- Wat doet U zelf? Voorkom gunstige levensomstandighe den voor insekten in gebouwen: - bestrijding van vochtigheid door ver warming en een goede ventilatie voor komt het optreden van vochtminnende mijten en insekten; - koel bewaren van voedingsmiddelen, zo mogelijk in goed sluitende bussen, voor komt de ontwikkeling van voorraadsin- sekten; - afsluitbare afvalemmers of containers en frequent afvoeren van vuilnis voor komt het optreden van fruit-en vleesvlie- gen en andere schadelijke organismen; - aanbrengen van goed sluitende horren of vliegengaas, goede afwerking van deu ren, ramen, plinten, e.d. voorkomt het binnendringen van insekten. Ratten en muizen. Pb GEZONDHEIDSSCHOENEN LEGO* en LEGOLAND* zijn geregistreerde handelsmerken. 1 Industrieweg 13 Moergestel Telefoon 04243 - 1867 Kerkstraat 16 - Moergestel Tel. 04243 - 1846 5-daagse werkweek, met vakantie regeling Industrieweg 14 - Moergestel - Tel. 2333 oisterwijkseweg 43 moergestel Hg INDUSTRIEWEG 10 - MOERGESTEL - TEL. 04243-2389 A W J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 4