Prins Pier XVIII MS? Weer priester wijding in Moergestel Nu weer vissen de dupe! Wijziging spreekuur verloskundigen Gladheids- bestrijding •IS AFWEZIG: Dr. v. Delft Sr. van 2 t/m 24 febr. Dr. van Delft Jr., ’t Is wat met de winter... De redaktie Wordt waargenomen door uws Oisterwijkseweg 67, Moergestel, tel. 04243-1424 Nadat hij was ’’aangekleed” met steek, cape en ambtsketen verscheen ook zijn vrouw Rens op het toneel. Zij dwong ie ders, dus niet alleen van de dames, be wondering af door haar schitterende kle ding. Er waren zelfs onder de aanwezi gen die dachten dat ”De Pierewaaiers” voor het eerst over een prinses beschik ten. Dit is natuurlijk een zielige vertoning die op geen enkele manier valt goed te pra ten. Vandaar dat bedoelde persoon ons hiervan in kennis stelde, en we kunnen het niet nalaten om in deze voor vele die ren schrikbarend moeilijke' tijd van het jaar iedereen op het hart te drukken om aan deze toestanden iets te doen. In de hele bedoelde visplek was niet één gat te vinden waardoor de vissen eventu eel wat lucht aankonden. WOENSDAG 23 JANUARI 1980 4e Jaargang - Nr. 125 Wordt wekelijks gratis huis aan huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. In ’’Moergestel-nieuws” nr. 74 van 17 ja nuari 1979 namen wij een ingezonden brief op van een natuurliefhebber die ge tuige was geweest van het doden van weerloze konijnen en duiven die in een voor hen moeilijke periode op zoek wa ren naar het schaarse voedsel. Deze week ontvingen wij weer een dergelijk bericht. De betreffende persoon was een kijkje gaan nemen op ”De Viskuil”. Het betreft hier de visplaats die notabene door ie mand gepacht wordt. Onze waarnemer trof daar in het ijs tientallen doodgevro ren vissen aan, in lengte allemaal schom melend rond de 35 cm. Zaterdag j.l. vond het jaarlijkse Prinsen bal plaats, ’n Bijzondere gebeurtenis tel- kenjare omdat we dan kennis kunnen maken met wie er als Stadsprins tijdens de komende Carnaval de scepter over Moergestel zal zwaaien. Dit jaar is de bijzondere eer te beurt ge vallen aan Piet Weterings, de eigenaar van ’’Breda’s Welvaren”. Schrijver van dit artikel kan, vanwege zijn Alpenjager- periode, de prinsencommissie alleen maar complimenteren met deze keus en zelf is hij zeer ingenomen met het feit dat Piet deze keuze heeft aanvaard. Zaterdag stapte hij, tot ieders verbazing, uit de levensgrote fles die stond opgesteld op het grote podium in ”Den Boogaard”, en waar het de taak was van Burge meester ter Veer om de stop van de fles te halen, ’n Belangrijk moment ieder jaar weer, want velen gissen telkens weer naar wie het zal worden. Dat Piet een moeilijke en drukke tijd te gemoet gaat zal eenieder bekend zijn, maar met zijn gemoedelijkheid en per soonlijke instelling zijn we ervan over tuigd dat hij het de komende Carnaval zeker zal gaan maken. We kunnen niet anders dan hem feliciteren met deze uit verkiezing en we wensen hem en zijn charmante vrouw Rens alle sukses toe voor de komende periode. Piet, namens ’’Moergestel-nieuws”, van harte proficiat. Met ingang van februari zijn de spreeku ren voor de verloskundigen gewijzigd. Zij zijn alleen ’s woensdags om de veer tien dagen bereikbaar van 9.30 tot 10.30 uur, en wel elke 2e en 4e woensdag van de maand. Daar er ons soms vragen bereiken vanuit de bevolking met betrekking tot de glad- heidsbestrijding, leek het ons nuttig om de door de raad vastgestelde methode en werkwijze meer bekendheid te geven bij de bevolking. De gemeente heeft alle bij haar in onder houd zijnde wegen ingedeeld in 3 groe pen, t.w.: 1primaire route 2. secundaire route 3. de woonstraten Wanneer er gladheid optreedt wordt eerst de primaire route gestrooid. Dit houdt in, dat wegen die een doorgaande funktie hebben en de bustroute van de B.B.A behandeld worden. Blijkt dat de gladheid daarna aanhoudt, dat wordt de secundaire route gestrooid. Hierin zijn opgenomen die wegen buiten de bebouw de kom die hoofdzakelijk door bedienend en plaatselijk verkeer gebruikt worden en binnen de bebouwde kom die wegen die gebruikt worden voor het bereiken van openbare gebouwen, zoals scholen, win kels e.d.. Tevens worden de onsluitings- wegen van woonwijken behandeld, Wanneer deze wegen berijdbaar zijn resteert ons nog een aantal woonstraten. Deze woonstraten worden niet onder alle weersomstandigheden gestrooid. Na beëindiging van de routes 1 en 2 wordt beoordeeld naar gelang de weerstomstan- digheden en de te verwachten duur van de gladheid of tot behandeling wordt overgegaan. Hierbij speelt ook de soort van gladheid een rol, b.v. bij ijzel moet eerder gestrooid worden dan bij sneeuwglad- heid. Bij sneeuw horen wij ook veel de opmerking in woonstraten, van strooit U hier maar niet, laat de kinderen maar en kele dagen van de sneeuwpret genieten, immers wanneer alle wegen behandeld zijn wonen de mensen in niet behandelde straten maar op een zeer geringe afstand vanaf een wel behandelde weg. Wij hopen U met deze publikatie eniger mate een inzicht te hebben kunnen ge ven in de te volgen werkwijze. Onze pastoraal medewerker Rinus Hart wordt priester gewijd. Omstreeks eind mei, de juiste datum is nog niet bekend, zal deze gebeurtenis plaatsvinden in onze parochiekerk. Voorafgaande aan deze priesterwijding zal Rinus tot diaken worden gewijd. Dit zal gebeuren op zaterdag 23 februari om 17.30 uur in onze eigen parochiekerk. Evenals voor de later geplande priester wijding zal deze diaken-wijding verricht worden door onze Bisschop J. Bluyssen, die we in een kort tijdsbestek dus twee maal kunnen begroeten in onze woon plaats. We wensen Rinus graag veel bezieling toe in deze voorbereidings periode voor de komende grote gebeurtenissen in zijn pastoraal leven. Binnenkort hoort U er meer van. Doodgevroren vissen, weerloos omge brachte konijnen e.d.; met ’n klein beetje goede wil en verantwoordelijkheidsge voel kunnen we ze op een eenvoudige manier helpen. We kunnen deze persoon alleen maar dankbaar zijn dat hij de moeite genomen heeft om enkele gaten in het ijs te maken. We hopen in dit geval echter wel, dat goed voorbeeld ook goed doet volgen. ITlueiQCSiei 4'W i §1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1