't DRAAIBOOMPJE Planten maken van je huis een thuis. Wim iliems PLflNTENKWEKERid ■I Zondagscrèche nu ook om 10 uur! Basiscursus biologie van het LV.N. zandstraat! tel. 04243-1385 moergestel Sauwelen Gedeelde zorg Iedere zondag disco! GEMEENTE MOERGESTEL a Mevr.J.C. Hoekman Kuvener OPENBARE KENNISGEVING De werkgroep kinderkatechese. 2 BLOEMEN HOUDEN VAN MENSEN. Met ingang van zondag 20 januari a.s. is er tijdens de mis van 10 uur en tijdens de mis van half 12 kindercrèche. Er zijn tij dens deze missen altijd 2 meisjes aanwe zig, die de kinderen prettig bezig hou den. 1 (disco „'fdraaiboumpjE' Hoewel het Prinsenbal nog niet achter de rug is, willen wij U er nu reeds op at tenderen, dat op zaterdag 2 februari voor de tweede maal de strijd om het Sauwelaarskampioenschap zal losbre ken. Wij zijn blij te kunnen zeggen, dat diverse bekende Moergestelnaren posi tief hebben gereageerd op onze oproep om mee te dingen naar de titel van Op- persauwelaar. De sauwelavond zal plaats vinden in ”Den Boogaard”, zo dat wij hopelijk niet zoveel mensen moeten teleurstellen als het vorig jaar. De voorverkoop van de slechts 350 kaarten is reeds gestard, U kunt echter alsnog kaarten verkrijgen bij J. Denis sen, Brug. Maeyerstraat 9, of bij de deelnemers: - G. Simons, Past. v.d.Boogaardstr. 11 - G. de Kort, Regenbeemdeke - Th. op ’t Hoog, Regenbeemdeke 7 - A. Nouwens, Huysackerstr. 15 - W. Dominicus, Pr. Christinastr. 8 - A. v.d.Wouw, Pr. Irenestr. 13 - J. Stroucken, Voorbrugstr. 3 - P. Wouters, P. Breugelstr. 39, Oister- wijk Om teleurstellingen te voorkomen advi seren wij U om z.s.m. uw kaarten a 5,- per stuk af te halen. Het Instituut Voor Natuurbescherming- seducatie gaat in maart wederom met een basiscursus biologie van start. Aan deze cursus kan een ieder die ouder is dan 18 jaar deelnemen. De duur van de ze cursus is acht maanden. Tijdens deze cursus zijn er acht theorie-avonden en tien excursies. Je leert in deze cursus kijken, en waar nemen, wat je ziet. En het ’’waarom die plant hier en niet daar staat”. Namen van bomen, planten, vogels en zoogdie ren, die je buiten tegen komt. Alle zwar te vogels zijn nog geen kraaien! Maar wie kent het verschil tussen kraai, roek en kauw? Wie heeft ooit de eik zien bloeien? Zo zijn er vele dingen, die je eerst moet weten voor dat je ze gaat zien. Heeft U interesse in het natuurge beuren? Opgeven voor deze cursus kunt U vanaf heden bij: de heer A.J. Donders, Pater v.d.Elsenstraat 18, Oisterwijk, tel. 3230 of G. Kuijpers, Voorbrugstraat 13, Moergestel, tel. 1712. Onder dit motto wordt dit jaar de lande lijke aktie gehouden voor de christelijke kerken, ook wel de aktie Kerkbalans ge noemd. Het is een zorg voor alle kerken om een financiële goede basis te hebben voor al le aktiviteiten. Het is geen zorg van de enkeling, maar een zorg, die iedereen deelt, die het de moeite waard vindt, dat die kerken er zijn, dat een christelijke sfeer onder ons volk wordt bewaard. Toegespitst op onze eigen parochie: wie gelooft, wie het leven in de geest van het evangelie van Jezus van Nazareth be langrijk vindt, zal het ook belangrijk vinden om alle werk daartoe te on dersteunen met belangstelling, met een waarderend woord en geldelijke bijdra ge. Het kerkbestuur is goed tevreden over de bijdragen van vele parochianen. Maar dat neemt niet weg, dat toch nu en dan de noodzaak van een redelijke bij drage onder de aandacht van ieder ge bracht moet worden, wil de financiële situatie van de parochie gezond blijven. Veel parochianen hebben hun bijdrage zeven jaar geleden vastgelegd. Er is in tussen op financieel terrein zoveel ge beurd, dat bij sommige gezinnen vol gens de hedendaagse verhoudingen de bijdrage wat laag genoemd kan worden. Vandaar de vraag om deze bijdragen eens wat krities te bekijken m.n. die bij dragen die automaties worden overge schreven via de Rabobank... Er zijn ook nog enkele parochianen, die niet meedoen met de gezinsbijdrage. Als zij toch vinden, dat de parochie recht heeft van bestaan... wel: die week krijgt U huis aan huis een brief met een strook er onder, die gebruikt kan worden voor de aanmelding. Er staan ook voordelen tegenover van financiële aard: gratis dienstverlening bij het doopsel, huwe lijk van dochter, uitvaart en kroting bij een jubileummis. Graag dus deze week uw volle aandacht voor ’’Kerkbalans”, opdat ook daar door de parochie wordt tot gedeelde zorg... TEVENS VOETBALVELD TE HUUR. Hild 1 - Moergestel - Tel. 04243-1315 Gedipl. pedicure - Manicure behandeling met de modernste apparatuur. Voor afspraak: telefoon 04242 - 6701 Komt ook bij U aan huis! DE ZAAL VOOR BRUILOFTEN EN PARTIJEN. Moergestel, 16 januari 1980. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer de sekretaris, A.P.A. de Rouw SCHOOLSTRAAT 3 Ja 5066 EC MOERGESTEL TEL: 04243 J442 Burgemeester en Wethouders der gemeente Moergestel maken bekend dat ter voldoening aan artikel 10 van de Grondwaterwet Waterleidingbedrijven ter sekretarie van hun gemeente m.i.v. 17 januari 1980 gedurende twee maanden voor een ieder ter inzage liggen de aanvrage met bijbehorende stukken d.d. 25 september 1973 van de N.V. Waterleidingmaatschappij Oost-Brabant te 's- Hertogenbosch om vergunning als bedoeld in artikel 2, eerste lid, der aangehaalde wet voor het oprichten van een pompstation tot onttrekken van water aan de bodem aan de Heibloemdijk op de percelen, kadastraal bekend gemeente Oirschot, sektie H, nrs. 148, 150, 151, 179, 181, 186, 187, 271, 272, 286, 347 en 348. Gedurende de termijn van terinzageligging kunnen belanghebben den schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning indienen bij burgemeester en wethouders der ge meente, binnen welke het onroerend goed waarop de bezwaren betrekking hebben, is gelegen. Het recht op schadevergoeding, als bedoeld in artikel 6 der aangehaalde wet, blijft bestaan, ook in dien geen bezwaarschrift is ingediend. Op 17 maart 1980, om 14.30 uur zal ter sekretarie van de gemeen te Oirschot een openbare zitting worden gehouden, waarop voor belanghebbenden die tegen het verlenen van de gevraagde ver gunning bezwaren hebben ingediend, gelegenheid bestaat de in gediende bezwaren mondeling toe te lichten en overleg te plegen met de aanvrager. ■J kske MOERGESTEL tel 1315 INDUSTRIEWEG 10 - MOERGESTEL - TEL. 04243-2389

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 6