Ken je dorp Zaterdag 19 januari in Den Boogaard GROOTS PRINSEN BAL Schotse Bi Driekoningen: grandioos! Mevr. Stieger NETTE HULP met onthulling van de Stadsprins 1980 Aanvang 20.30 uur Toegang gratis! voor drie halve dagen per week. Diverse orkesten en hofkapellen zorgen voor de muzikale omlijsting. Gasthofhoudingen uit acht verschillende gemeentes. rk rk In ie k- ik -e ;rl d een record: 2005 gulden en 13 cent. ’s Avonds is het jongerenkoor het dorp ingetrokken en wist het niet geringe be drag van ƒ516,51 in de collectebussen te zingen. Het KVO-koor zong op de boerenge zinsdag in december 210,- bij elkaar. Dit betekent een mooi resultaat: een to taal van 2731,64. De werkgroep voor Missie en Ontwikkeling wil iedereen van harte bedanken, die meegeholpen heeft aan de organisatie en aan het welslagen van dit Driekoningenfeest. En ook ge vers: hartelijk dank! Uitslagen: Algemeen klassement: le prijs, groep 68 van Gertrude Doreen van Kuyk met 236 punten; 2e prijs, groep 50 van Maartje Drubbel met 226 punten; 3e prijs, groep 8 van Maureen Verhoeven met 222 punten. Klassement kleding: le prijs, groep 31 van Arno v.d.Kant; 2e prijs, groep 36a van Angelique van Eerdt; 3e prijs, groep 10 van Marlous Weert s. Klassement zang: le prijs, groep 54 van Jozette Pijnen borg; 2e prijs, groep 36 van Noortje De nissen; 3e prijs, groep 32 van Jacqueline Vermeer. Klassement geld: le prijs, groep 39 van Lorette van Alp- hen; 2e prijs, groep 35 van Jack Delaert; 3e prijs, groep 56 van Margaret Kete laars. De mensen met de volgende lotnummers van de Kerstboomverbranding hebben prijs: 407, 414, 488, 730, 761, 811, 819, 875, 952. Prijsuitreiking vindt plaats op 18 janua ri 1980 om 4.00 uur op de basisschool ’’Graaf van Ursel”. P.S.: Gevonden voorwerpen: ’n stallan taarn, ’n dekentje, ’n klein messing geldkistje. Het driekoningenzingen van dit jaar is bijzonder verlopen. Maandagmiddag 7 januari 1980: 3.00 uur. De lucht is betrokken en het weer rede lijk. Het enthousiasme van de jeugd op de basisscholen: niet te temmen. Zowat alle jongens en meisjes, zo leek het wel, hadden zich verkleed om als koning voor de dag te komen. Het betekende veel werk voor het personeel van de scholen, want al die jongelui moesten worden ingeschreven. En toen op weg: uit volle borst zingend door de straten. Groot en klein deed mee. Geweldig! Tegen vijf uur trokken de kinderen in de richting van den Boogaard, in zo’n enorme getale, dat de jury’s hel allemaal niet zo gauw konden verwerken. De opkomst was zo overwel digend, dat de jurybeoordeling bijna een uur uitliep. Elk groepje wijzen kwam voor de jury van de zang, van de kleding en natuurlijk moest het geld ge teld worden. De opbrengst was enorm: Jodocus De Scheerman 2 Moergestel - Tel. 1948 Ons dorp heeft verschillende erg mooie dingen. Gewone dingen die toch niet elke dag zullen opvallen, vandaar dat we van tijd tot tijd zo iets moois wat nader onder Uw aandacht én oog willen brengen. Wat te denken van dit eerste kiekje, 'n werkelijk schitterende plaat die geen verder uitleg be hoeft. De naam zegt al waar het te zien is en het hangt aan de ingang van het café aan de Schoolstraat. Zo zijn er nog tientallen plaatjes te maken van kleine schoonheden die ons dorp rijk is. Ook al vallen ze niet elke dag op vraagt voor haar gezin met drie kinderen een Ik docht bè mun ège opins: waart nie wès as de paus hier sinode kwaam haauwe? In Gèssel daor gaon ze over twee naachte ès, wor ze in Rome op tien nie vertraauwe! Toch wier dur al aorig gezwierd en gekrast. De küster waar rap as 'ne voren; de mister zun snor leek wel op unne kwast; zunnen ossum waar wit aongevrore! Ze han gin geduld en meteen nao de kérk toog ik meej de jong naor ut Braandven. Ik hurden ukt kraoke want twaar nog nie stérk, en ik docht: Goed dék hier aon de kaant ben! Theej aorig gewènterd de leste daag, en de kènder die wón al gaon schotse. Ge wit hoe dé gao: ast van moeders nie maag, dan zeej hullie vadder: Och, lotze! Op ut Braandven wier de zondag al volop geschotst. WOENSDAG 16 JANUARI 1980 4e Jaargang - Nr. 124 Wordt wekelijks gratis huis aan huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. ei et moergestel:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1