’’Jantje” van Beers neemt afscheid 'ffim 'ffl'illems I 1 I BOS»! Wie wil leren trommen? PLflNTENKWEKERM Vliegenvanger I I I g ’’Jantje” aan het werk... 3 Verder kunt U nog kiezen uit meer dan 200 verschillende kamerplanten. Iets nieuws: De gezicht van ’’Jantje” als buschauffeur. Zijn kinderen bieden hem dan n.l. een afscheidsreceptie aan in Café ’t Draai- boompje. Ongetwijfeld zal Jan daar ook weer veel herinneringen ophalen over z’n loopbaan, samen met z’n colle ga’s, vrienden en bekenden. We hopen dat het een gezellige drukte zal worden, en vertrouwen daar wel op, want hij heeft in die 33 jaar enkel maar vrienden gemaakt... Jan, wij wensen jou ’n heel fijne dag toe en samen met je vrouw wensen we jou nog vele jaren toe in goede gezondheid! verwarmde bussen kende men nog niet zo. Dan kwamen de passagiers met bes neeuwde jassen binnen, nou, je kunt je voorstellen dat ’s avonds de bus één glij baan was, van voor naar achter”. Uit dat jaar vertelde Jan ’n leuke ge beurtenis die we U ook niet willen ont houden. ”Het was weer zo’n ijzig koude dag, het sneeuwde nogal erg en in Best stapte ’n grote man in de bus met ie mand onder zijn jas, dicht tegen zich aangedrukt. Terwijl die doorliep de bus in, bestelde de man de kaartjes. Ik zeg tegen hem: ’’Meneer, die kleine is die al tien?”, waarop hij me verwon derd aankeek en zei: ”Die kleine, me neer, dat is mijn vrouw”. Aldus één van de ongetwijfeld vele leu ke dingen die Jan heeft meegemaakt. Hij vertelde ons, en hij is er terecht trots op, dat hij 32 jaar schadevrij heeft gere den. Tot in 1978. Hij kwam toen met z’n bus terecht in ’n olievlek, op ’n plaats waar hij moest remmen vanwege ’n militaire kolone. U kunt nagaan wat daar, net voor ’n viadukt had kunnen gebeuren. Jan, met ’n overvolle bus, was echter goed bij z’n positieven en wist ondanks blikschade de bus goed in de hand te houden. Niemand had ook maar enig letsel, veel bedankjes en schouderklopjes kreeg Jan; van passa giers, van de militairen, van de politie en ook van de direktie van de Zuid-Ooster. Afijn, a.s. vrijdag 11 januari komt er dus definitief een einde aan het bekende 30 december 1946, 33 jaar geleden dus, trad Jan van Beers in dienst van de toen malige busonderneming ’’Vitesse”. Voor velen onder ons bekend, omdat dit bedrijf gevestigd was aan de Oisterwijk seweg. Jan woonde naast de garage en hij vlaste er op om nog eens als chauf feur in dienst te treden van deze buson derneming. Voordat de bussen in die tijd ’s morgens vertrokken zorgde men bij de fam. van Beers voor het kokend water dat men elke dag nodig had, ook Jan hielp dan mee om de motoren aan de gang te draaien. Deze geste leverde de gehele familie dan ook vele gratis busreizen op en zo leerde Jan ook al vroeg erg veel over deze bussen. Ondanks het feit dat hij terecht kwam op een schoenfabriek had Jan dus toch maar één grote liefde: buschauffeur. In 1946 was het eindelijk zover dat men Jan in dienst nam. In 1951 vond dan een fusie plaats tussen Maas-Buurt en Vites se en zo ontstond de Zuid-Ooster, welk bedrijf toen werd gevestigd in Gennep (Nijmegen). Het was ook in die tijd dat men beschikte over ’n conductrice (we zagen de bekende Gonnie nog op de fo to) en Jan heeft zelfs ’n tijdlang z’n ei gen dochter Joke op de bus gehad. Hij kan urenlang vertellen over zijn baan, over de controleurs die hem er wel eens op betrapten dat hij buiten de vast gestelde stopplaatsen nog mensen mee nam of uit liet stappen. Van hogerhand heeft hij er echter nooit geen problemen mee gehad. ”We moeten ons weekgeld toch van die mensen krijgen,” zei Jan dan. Ook over het feit dat hij de man van de klok was, zodat men hem vooral graag op vroege diensten inzette. ”Ik ben nooit te laat gekomen”, zegt Jan. ”Ook niet in die verschikkelijke winter van 1962, op de fiets naar Oirschot om half zes 's morgens. Je had het ijskoud, ging dan de bus is, goed ingepakt, want Tussendoor gauw thuis even ’n bekske koffie... 1 GIJSBERTHUS ADRIANUS Hij werd geboren op 7 januari 1980 Moergestel, Krijtestraat 19 Peter: Oom Ad - Meter: Tante Sjan WOENSDAG 9 JANUARI 1980 4e Jaargang - Nr. 123 Wordt wekelijks gratis huis aan huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Tijdelijk adres: St. Elisabethziekenhuis, afd. 7 Tilburg Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Adrie en Els Kouwenberg-Heijkants Adrian Caroline SCHOOLSTRAAT 3 la 5066 EC MOERGESTEL TEL 04243 1442 j Zeer merkwaardige insekten- etende plant, die deze vangt met de z.g. "vallen" aan het uiteinde van de bladeren. F mnmnPQtAL lllUGiyCOUTI M.O. nieuws Bij de drumband van onze harmonie is momen teel weer plaats voor enkele goede tamboers of voor hen die daarvoor willen worden opgeleid. Onze instrukteur, Martien Oerlemans, zou graag in kontakt willen komen met enkele serieuze jongelui vanaf 'n jaar of tien. Je hebt dan de kans, na 'n serieuze privé-opleiding die zowel praktijk- als theoretisch gericht is, de kans om plaats te nemen in 'n fijne gezellige groep die elke zondagmorgen repeteert in de zaal van Café "De Brouwer". Heb je interesse of wil je er eens over praten maak dan eens een afspraak met Martien. Je kunt hem bereiken op Oister wijkseweg 43 of telefonisch onder nr. 2268. Hij vertelt dan wel wanneer het hem 't best uitkomt of hij komt bij je thuis over het een en ander praten. t V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1