W. VUGS DE BROUWER QuudQanis DE LEESBRIL.. r Dank Voor een modern kapsel. Dames- en Herenkapsalon Schoonheidssalon Evenementen kalender ja of nee, het ligt aan U Expositie ’’Moergestel Kreatief” Wij wensen U een voorspoedig 1980 Riky en Hans wensen iedereen van harte een Voorspoedig 1980!! brillen Kwaliteit een begrip! CAFÉ-RESTAURANT volendammer vishandel Warme gebakken vis en alle soorten verse vis! Een goed adres voor een lekkere haring! Eerlijk is eerlijk.... Het is even wennen, maar na enkele dagen zult U ervaren wat een handig hulpmiddel dit "Look Over"- montuur is. de en en is- 1979 In het jaar 1979 werden in onze kerk 50 kinderen gedoopt, 28 paren hebben hun huwelijk kerkelijk laten inzegenen en 17 personen uit onze gemeenschap zijn gestorven. e- iri ns :n n- :1, Bij Ruud Panis Brillen in Oisterwijk tonen zij U graag deze "halve maantjes”, het wordt beslist een van Uw beste maatjes. Tot ziens. Opnieuw mogen we terugzien op een jaar, waarin veel mensen hun aktieve bijdrage hebben geleverd aan een goed parochieleven. We willen hen allen oprecht bedanken. Opnieuw willen wij in 1980 weer graag op hen rekenen; gedeelde verantwoor delijkheid blijft een dierbare gedachte... Graag bedanken we ook alle parochia nen, die ons werk hebben ondersteund met hun gebed, met een bemoedigend woord en soms zelfs met een hartelijke attentie. Rond het kerstfeest mochten we weer veel goede wensen ontvangen, we willen deze graag beantwoorden met eveneens goede wensen voor 1980: Mo ge het een jaar voor U zijn, waarin ieder tot zijn recht komt, een gezegend jaar... Uw pastores. i Met ingang van 1979 is van de zijde van de gemeente gestart met het bij houden en publiceren van een evenementenka lender, een en ander in samenwerking met de redaktie van Moergestel-Nieuws en de verenigingen binnen Moergestel. Tijdens de tweede helft van 1979 is het regelmatig publiceren van de kalender niet zo goed uit de bus gekomen aange zien diverse evenementen voor de ge meente onbekend bleven en het als niet verstandig werd ervaren een evenemen tenkalender bekend te maken welke niet kompleet was. Voor vele verenigingen welke wel met veel enthousiasme aan de evenementen kalender hun mederwerking hebben ge geven moet dit een teleurstelling zijn ge weest. Wij als gemeente willen de venementen- kalender nieuw leven inblazen, het doet ons pijn de evenementenkalender dood te zien bloeden. Thans wijzen wij daar om eenieder nogmaals op het belang van de evenementenkalender om zo doende te pogen alsnog tot een weke- lijks terugkerende rubriek in Moergestel-Nieuws te komen. Zoals bij velen bekend zal zijn is de eve nementenkalender in het leven geroepen om te voorkomen dat verschillende ver enigingen op de zelfde avond hun akti- viteiten organiseren en zodoende pu bliek bij elkaar weghouden, een andere ook erg belangrijke reden is geweest om de Moergestelnaren van dienst te zijn omdat zij middels de evenementenka lender in een oogopslag kunnen zien wat er zoal te gebeuren staat in Moergestel. Wanneer nu goed gebruik wordt ge maakt van de evenementenkalender dan kan men op het gemeentehuis (afdeling Sociale zaken en welzijn) informeren of op een in gedachte hebbende datum voor een aktiviteit reeds door een ande re vereniging een evenement is gepland. Planning van aktiviteiten op lange ter mijn is zodoende mogelijk. Tevens kan middels de evenementenkalender voor komen worden dat de verenigingen allen appart hun aktiviteiten door gaan geven aan de redaktie van Moergestel-Nieuws. Wij verzoeken de verenigingen binnen Moergestel mee te werken aan de evene mentenkalender, aktiviteiten voor 1980 kunnen zij doorgeven op de afdeling so ciale zaken en welzijn ter gemeentese- kretarie. Hoogachtend, Burgemeester en wethouders van Moer gestel. Het is een goede traditie dat de Moer- gestelse amateur-kunstenaars zich rond de jaarwisseling presenteren in de bur gerzaal van het Gemeentehuis. De men sen hebben dan meestal wat meer tijd, willen af en toe de ledematen strekken, en dan is een gang naar het gemeente huis een welkome afwisseling. Maar liefst 18 exposanten hebben het er dit jaar op gewaagd, want een waagstuk is het telkens opnieuw, vooral voor de debutanten, die dit jaar rijkelijk verte genwoordigd zijn. Maar bij de amateur- tentoonstelling moet men er van uitgaan dat de bezoekers met een grote dosis welwillendheid en een minimum aan kritische deskundigheid het werk bekij ken. Men stelt zich niet zozeer de vraag of het ’’technisch knap en origineel” is, maar of het ’’mooi en herkenbaar” is. De enkele deskundige zal waarschijnlijk hier en daar zijn hoofd schudden en zijn wenkbrouwen fronsen, maar voor de gewone man is het de moeite van het be kijken meer dan waard. De afdeling ’’keramiek” is ditmaal ruim vertegenwoordigd en van bijzonder goed gehalte. Persoonlijk werd ik het meest aangesproken door de klassieke vormen van H. Albers. Het sterk gra fisch geïnspireerde werk van Bart Trom penaars stak voor mij ook duidelijk bo ven uit. Bij de fotografen imponeerde mij vooral de kleurenfoto’s van A. van Elsdingen. De gedachte om ook de ver bale kunst bij deze expositie te betrek ken in de vorm van ’’geëxposeerde” ge dichten lijkt mij in aanzet geslaagd. Toch zou ik er voor willen pleiten om in de toekomst, bij de officiële opening bijvoorbeeld, de dichters uit eigen werk te laten voorlezen. Het zou zónder meer een verruiming zijn van het door de tra ditie wat beperkte schabloon van een ex positie. In elk geval hopen wij dat de bundel van het exposerend ’’dichter scollectief’ zijn weg zal vinden, want de inhoud is zeker de moeite waard. J.S. '4$ hMNHMMIIIIIIIIiUi, Gemullehoekenweg 11 Oisterwijk Telefoon 04242-2344 's-Maandags op de markt RAADHUISSTRAAT 19, MOERGESTEL, TEL. 04243-1584 11- te er ir- Rootven 11 - Moergestel - Tel. 04243 - 1360 Ruud Panis Brillen, Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, Tel. 04242-4899, 's maandags gesloten, dinsdag de gehéle dag geopend

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 3