I Voor drie jaar naar Tanzania Driekoningen Poockel Band in Trefsentrum Oudej aarsconcert Harmonie verdient meer aandacht Meisjes van Moergestel Abram De schooljeugd: Op maandag 7 januari kunnen de kinde ren van onze basisscholen meedoen aan het ’’Driekoningenzingen”. Ze gaan daarbij op pad om te kollekteren voor onze dorpsgenoten in de derde wereld. Wie meedoet krijgt op maandagmiddag om 3.00 uur vrij van school. Daar wordt iedereen ingeschreven en daar worden de kollektebussen uitgereikt. Verder van 15.30 tot 17.00 uur: Drieko ningenzingen. Van 17.00 ot 18.00 uur in ”Den Boogaard” inleveren van de kol lektebussen, beoordeling door de jury op zang en kleding, chocolademelk en negerzoenen, de ouders zijn van harte welkom. Het jongerenkoor: Dit koor levert hun eigen bijdrage aan de viering van Driekoningen. Vanaf 18.30 tot 20.30 uur trekken de leden van het koor zingend door ons dorp. De grote kerstboomverbranding: Een ieder, die zijn kerstboom wil oprui men, kan terecht op het terrein tegeno ver de basisschool ’’Boszicht”: vanaf 17.30 uur inleveren van kerstbomen, om 18.45 uur kerstboomverbranden. Op zaterdag 5 januari vindt er om 21.00 uur een optreden plaats van de funk- groep ”Poockel-Band”. De muziek van de Poockelband ken merkt zich door een grote variatie in muzikale stromingen o.a. van Zuid- Amerikaans naar wat steviger werk in de vorm van Hollandse Dijk Reggae, tot aan Funk die wel het grootste deel van het repertoire inneemt. Veel zang, zowel solo als vierstemmig en stukken instrumentaal vaak met ruimte voor improvisatie maar wel in vaste vorm en ook zeer zeker niet langdradig. Dat deze 6-mansformatie aanslaat bij het publiek wordt bevestigd door het feit dat de Vara-radio in het prgramma ’’Popkrant” geruime tijd aandacht heeft besteed aan de Poockel-Band en ook studio-opname met hen maakte. Hierop volgde zeer positieve reacties va nuit geheel Nederland. De Poockel-Band bestaat uit: Frans Bandoin - Toetsenman Jo Bröckling - Slagwerk Onno v.d.Laak - Slaggitaar en zang Hans Meeuwisse - Prescussionist Jan Roossen - Sologitaar en zang Henk Vorstenbosch - Bas. De Poockel-Band wordt tijdens hun op tredens bovendien nog eens extra in de schijnwerpers gezet door hun eigen lichtshow die wordt bedient door de vaste technici; Toon de Coster en Simon Kostman. De Harmonie ’’Prinses Juliana” heeft de laatste jaren een traditie opgebouwd om op de laatste zaterdag van het jaar een consert te geven, met een dans- festijn na afloop. Zoals ik reeds in vorige recenties heb willen aantonen, wordt er thans in onze harmonie zodanig gemusiceerd, dat er voor welke liefhebber dan ook heel wat te genieten valt. Ook al lijkt de zaal van ”Den Boogaard” op het eerste gezicht aardig gevuld (familie en kennissen zijn na tuurlijk trouw), zou ik er toch voor wil len pleiten, dat deze harmonie nog veel meer aandacht krijgt. Als er in de lande lijke pers aandacht wordt geschonken aan harmonieën in Loon op Zand, Beek en Donk, Horst enz., wil dat nog niet zeggen, dat het gezelschap uit Moer gestel daar zover onder ligt. Integendeel zelfs. Onder de inspirende leiding van de dirigent W. Schreurs en het enthousi aste bestuur, is het niveau de laatste ja ren zodanig opgeschroefd, dat met recht gesproken kan worden van ”het visite kaartje van Moergestel”.Het consert van zaterdagavond was daar weer een bewijs van. Voor ’’symfonie-orkesten” geschreven werken werden door de ’’klarinetgroep” van de harmonie zoda nig opgevangen, dat van enige desonan- tie geen sprake was. Ook solistisch wer den grote prestaties geleverd. Waar zij vraagt verdient dit gezelschap de on dersteuning van heel onze gemeenschap. Albert van der Werf Als dit nummer van Moergestel-Nieuws bij U in de bus valt is Wim van Oort op de Zandstraat nr. 1 zijn koffers aan het pakken. Want op 5 januari vertrekt on ze 22-jarige dorpsgenoot naar Tanza nia, waar hij, in het kader van ontwik kelingshulp, voor drie jaar gaat werken. Na een periode van drie maanden in Ta- bora, vooral om de Swahilitaal te leren, zal hij op zijn uiteindelijke standplaats Rulenge terechtkomen. Daar moet hij een landbouwschool gaan leiden en een schooltuin annex modelboerderij op bouwen. Een leraarstaak, die heel praktijkgericht is. Wim volgde de Hogere Landbouw school in den Bosch en daarna nog een lerarenopleiding. Hij komt dus zeker ’’beslagen ten ijs”, voorzover men daar in Afrika van kan spreken. Het moeilijk om Wim in deze laatste weken te pakken te krijgen, want er moesten natuurlijk allerlei voorberei dingen getroffen worden. Wim wil over igens zelf helemaal niet veel ophef ma ken over deze stap. Voor hem is het de gewoonste zaak van de wereld, en dat is het eigenlijk ook. Van de werkgroep Missie en Ontwikke lingssamenwerking kreeg Wim een schrijfmachine cadeau. Hij zal ons ook via deze werkgroep van zijn ervaringen op de hoogte houden. Wim, goeie reis en veel succes in Tanzania. De werkgroep kinderkatechese vraagt voor zo spoedig mogelijk, enkele meis jes die tijdens de mis van half 12 de kin dercrèche willen verzorgen. De bedoeling is dat je één keer in de twee weken op de crèche aanwezig bent. De zomermaanden zijn vrij. Heb je hiervoor belangstelling dan kun je con tact opnemen met mevr. Bex, De Dag- maet 1. Of je kunt je opgeven op de pastorie. werkgroep kinderkatechese De voorzitter van de Werkgroep Missie-, OntwikkeHngs- en Vredeswerk, Wim Verhoeven, overhandigt namens het thuisfront aan Wim een schrijfmachine. Onze hartelijke gelukwensen aan Jodocus met het bereiken van deze mijlpaal. We geloven dit ook zeker te mogen doen namens de vele Jodocus-fans onder de lezers van ons blad. Hij schoof alle scheve, nie meej geweld, mar bedachtzaom, as gaauwe munte En toen ze opt ènd vur um wiere geteld, toen hattie presies vèftig punte. Ons vraauw zeej: "Wè hadde gè gère gehad?" Mar ie zeej: "Khè vandaog veul gep/osterd(2j! Van stol en banket zèk al hillemaol zat: Gif mar un beschütje meej mosterd!" Ik heb um gezien op de valreep vant jaor. Hij waar oud, mar ie kos nog goed tope. Hij ha unnen baord van spierwit haor en ut hoofddeksel van unne popel 1}. Hij gaaf me de haand, mar ie zeej nie veul. Ik zeej: "Zet oe in mènne teeveestoeH" Mar ie vroeg: "1st goed dèk meej de kender speu! dèk meej hullie un spelleke meej sjoel?" Jodocus (1) unne pope: unnen ortedokse pestoor zoas ge die in griekeland en rus land nog veul ziet rondlope; dur hoofddeksel hi veul weg van unnen om gekeerde hoge zèje. (2) geplosterd: gepleisterd, bezuuke afgeleejd. WOENSDAG 2 JANUARI 1980 4e Jaargang - Nr. 122 Wordt wekelijks gratis huis aan huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaksie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór het verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. I mnorrinctpL 11 lUGIUGdld

Weekblad Moergestels Nieuws | 1980 | | pagina 1