ii HENK BOOGAERS 1 in Pr^s L’ Lois corduroy éénmalig - - erlaaga Parochienieuws m GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL Dagelijks aanvoer van verse groenten: champignons, boontjes, aardbeien, komkommers enz. tegen dagprijzen! J| Pantalon 100% katoen, rechte pijp RAADHUISSTRAAT 17- MOERGESTEL TEL.04243 1287 BEKENDMAKING Moergestel, 12 december 1979. BEKENDMAKING T.V.-uitzending Eucharistieviering 16 december Bijeenkomst parochie-medewerkers Parochieberaad en Kerkbestuur Brief Bisschoppen van Nederland Tot zaterdag 22 dec. EXTRA WINST voor Uü! Moergestel, 12 december 1979. De Burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis dat het bij besluit d.d. 3 oktober 1979, G nr. 244.321, door het kollege van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant goedgekeurde vastgestelde bestemmingsplan "Aan de Dreef" onherroepelijk geworden is. Het bestemmingsplan "Aan de Dreef" heeft betrekking op een gebied gelegen ten noordoosten van het hoekpunt Rootven- Kloosterlaan, omgeving kleuterschool. Het onherroepelijk geworden bestemmingsplan ligt vanaf 14 de cember 1979 voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Al gemene Zaken, ter inzage. Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van de algemene verkla ring van geen bezwaar, afgegeven door het kollege van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant d.d. 15 december 1976, G nr. 232.735, aan R.G.C.H. Damen, Van Rijckevorsellaan 12 te Moer gestel, vergunning te verlenen tot het bouwen van een prieel, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, nr. 3187, plaatselijk bekend Van Rijckevorsellaan 12. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit bouwplan schrif telijke bezwaren indienen bij het kollege van Burgemeester en Wethouders van Moergestel. Dit bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 14 decem ber 1979, gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekre tarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Begin 1980 wordt het nieuwe LOIS kantoorgebouw in Zwanenburg in gebruik genomen. Om dit te vieren heeft LOIS samen met ons een actie op touw gezet! Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer, De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. De Burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Ook bij ons kunt U Uw kadobonnen besteden! I Rootven 5 - Moergestel Kleuren: kastanje, saffraan, blauw/groen, havanna Prijs: van 72.50 voor Wees er vlug bij om teleurstelling te voorkomen! zullen dragen als zij niet met hulp van de H. Geest tot stand komen. Wij hopen dat Maria met ons bidt dat de H. Geest tot stand komen. Wij hopen dat Maria met ons bidt dat de H. Geest de kerk gemeenschap in ons land bezielt om te komen tot het ideaal zoals de situatie was na de nederdaling van de H. Geest op Pinksteren in Jeruzalem: "De menig te die het geloof had aangenomen was één van hart en één van ziel". Dinsdag 27 november is er een geza menlijke vergadering geweest van paro chieberaad en kerkbestuur. Het invoe- i ren van de nieuwe bestuursvorm zoals die voor de toekomst aanbevolen wordt: het parochiebestuur (een sa mengaan van kerkbestuur en parochie beraad) lijkt voorlopig in onze parochie niet nodig. De onderlinge verhouding en taakverdeling tussen kerkbestuur (materiële zaken) en parochieberaad (pastorale zaken) is zeer goed. Kerkbe stuur zowel als parochieberaad zien geen reden daar verandering in te brengen. Wel wordt het wenselijk ge acht om in een gezamenlijke vergade ring eens wat nader contact te hebben met elkaar en van gedachten te wisse len over algemene parochiezaken. Ge sproken werd op 27 november over het ontwerp pastoraal plan, de bijeenkomst van parochiemedewerkers, eventuele viering 50-jarig bestaan kerkgebouw en het functioneren van parochieraad en kerkbestuur. De conclusie van deze avond: nuttig en voor herhaling vat baar. Onlangs hebben de bisschoppen van Nederland een brief doen uitgaan over hun komend overleg met de paus. Het lag in de bedoeling deze brief in de kerken te laten voorlezen. Door de lengte van de brief en het niet passen in de betreffende diensten leek het ons zinvoller hier een verkorte weergave van de brief te laten volgen. "Maandag 14 januari van het volgend jaar begint in Rome een bijzondere synode. Hierin zullen de bisschoppen van Nederland onder voorzitterschap van de paus overleggen hoe in de hui dige situatie de pastorale taak in ons land uitgeoefend moet worden. Behal ve de bisschoppen van Nederland ne men aan deze synode deel de bisschop van Antwerpen, twee Nederlandse reli gieuzen de synodesecretarissen en en kele kardinalen. De synode heeft als doel te bevorderen dat de kerk in ons land duidelijk als gemeenschap naar voren treedt. Hierbij gaat het niet alleen om de collegaliteit van de bisschoppen onderling en met de paus; het betreft ook de verbonden heid en een heid van allen binnen de Nederlandse kerkgemeenschap. De synode is voor de kerk in ons land van grote betekenis. Natuurlijk kunnen niet alle problemen die onze kerkpro vincie bewegen, worden behandeld en opgelost. Wel hopen wij dat door het overleg op de synode wegen werden gevonden waarlangs het geloof in God, de verbondenheid met Christus en de eendracht binnen onze Kerkgemeen schap worden versterkt en verdiept", aldus de bisschoppen. In hun brief vragen de bisschoppen verder om te bidden voor het welslagen van de synode, en wel in het bijzonder tot Maria, omdat zij een bijzondere band had met de H. Geest. "Wij zijn er van overtuigd dat de besluiten van onze synode geen vrucht Op 14 januari 1980 wordt weer de jaarlijkse bijeenkomst gehouden voor de leden van alle werkgroepen die in onze parochie op kerkelijk terrein actief zijn. Dit keer worden ook uitgenodigd al diegenen die daarnaast hun diensten aan de kerk in onze parochie geven, zoals collectanten, leden kerkkoor, mis dienaars, werksters, etc. Het programma voor deze avond ziet er als volgt uit: - Begin om 19.45 uur in Den Boogaard met kop koffie. - Bespreking in groepen van het ont werp pastoraal plan, zoals dat door het parochieberaad wordt opgesteld. Dit plan lig in de lijn van de ontwikkelingen naar 1985 en omvat een overzicht van het pastorale werk in onze parochie, van wat er nu gebeurt en hoe het even tueel in de toekomst zou moeten gebeuren. Deze bespreking zal onge veer een uur duren, waarna een kort verslag. - Parochiekwis. Als besluit van de avond en om in een gezellige sfeer eens nader met elkaar in contact te komen een kwis die op een speelse manier het gehele parochiegebeuren zal belichten. - Sluiting om ongeveer half elf. Houdt U al vast rekening met de datum: 14 januari. Zondag 16 december vindt er een rechtstreekse televisie-uitzending plaats vanuit de kerk van Moergestel. Het betreft een H. Mis om 11.00 uur, die gezongen wordt door het Tilburgs Gregoriaans Koor. Dit koor heeft al meerdere malen voor televisie een mis gezongen. Op eigen verzoek van het koor vinden nu de opnamen plaats in onze parochiekerk. Het thema van de dienst is: "Met onze vragen naar Johannes de Doper". De eucharistie viering begint om elf uur. Wilt U deze bijwonen dan wordt U dringend ver zocht ruim op tijd aanwezig te zijn. Als gevolg van de T.V.-opnamen zullen zondag de missen van tien en half twaalf komen te vervallen. Ook is er die zondag géén kindercrèche.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 4