warme pantoffels h/LIGTVOET^ Sonerien Du in Trefcentrum I SINT NICOLAASVERRASSING!! GESCHIKTE KANDIDATE VOOR SINT NICOLAAS een paar GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL Het was weer geweldig Dansen voor ouderen Ml Van Gemeentewege wordt bekend gemaakt: Bij aankoop van een paar lederen schoenen een :(v' 11 s n GEZONDHEIDSSCHOENEN J A Sinds enige weken is in de sportzaal een tafeltennistafel aanwe zig, reeds op verschillende tijdstippen wordt door diverse Moer- gestelnaren getafeltennist. Gebleken is dat er momenteel nog twee uur een halve zaal be schikbaar is en wel op woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Zij die interesse hebben kunnen voor f 10,— per uur van de zaal gebruik maken. Men dient zich op te geven op de afdeling sociale zaken en welzijn. Afhankelijk van de leeftijd ligt het brutoloon tussen plm. f 220,— en plm. f 360,— per mnd. Schriftelijke aanmeldingen gaarne zo spoedig mogelijk ten gemeentehuize. Burgemeester en Wethouders van Moergestel, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer. De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. Industrieweg 13 - Moergestel Telefoon 04243 - 1867 Bezetting: Patrick Leroux - Kromhoorn. Yann Goas - bombarde Gilles Roland - Accordeon en orgel Jean-Pierre Le Cam - Elektr. basgitaar Raymond Riou - Gitaar en zang. Voor het gedurende 1’/z uur per avond schoon houden van het gemeentehuis, zoeken wij een Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend, dat zij voornemens zijn om, met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet, aan Gebr. van de Wouw, Heuvelstraat 28 te Moer gestel, vergunning te verlenen voor het bouwen van een melkstal op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie D, nr. 1190, plaatselijk bekend Heuvelstraat 28. Het betreffende bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 30 november 1979 gedurende 14 dagen voor eenieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen het bouwplan schrif telijke bezwaren indienen bij het kollege van Burgemeester en Wethouders van Moergestel. Moergestel, 28 november 1979. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer. De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. streken Plinn, Montagne, Fisel en Leon. In die instrumentale stukken vertolkt de Bombarde de hoofdrol, bijgestaan door de wat meer eigentijdse geluiden van Het tweedaags bezoek van Sint Nico- laas aan ons Moergestel is weer gewel dig goed verlopen. De belangstelling langs de route van de intocht was enorm groot, hetgeen de Goedheilig Man echt deugd heeft gedaan. Ook bij de ontvangst bij het Gemeentehuis waren vele ouders met hun kindertjes aanwezig om de Sint een hartelijk welkom toe te roepen en te zingen. Na dit officiële gedeelte begon het bezoek van de kinderen, tussen 2 en 8 jaar, in "Den Boogaard", leder kind kreeg de gelegenheid om zijn wensjes kenbaar te maken en kregen een leuke verrassing plus een fruit-snoepzakje. Hoewel het voor Sint Nicolaas -en uiteraard ook voor Zijn Pieten- twee vermoeiende dagen zijn geweest, wa ren zij uiterst enthousiast over de wijze waarop ook zij weer dit jaar zijn ontvangen in onze gemeente. Bij ons afscheid op zondagavond be loofden zij om weer positief te reageren op de uitnodiging die wij hopelijk het volgende jaar wederom zullen sturen. Ook willen wij -als Sint Nicolaas-comité- de gehele Moergestelse bevolking dan ken voor de spontane medewerking die wij mochten ontvangen om dit jaarlijks feest voor onze kinderen weer te laten slagen. Namen noemen is zeer moeilijk, omdat er dan meestal vergeten worden. Daar om: iedereen die op zijn uitnodiging Tussen 1970 en 1975 maakte de Bre tonse muziek in het spoor van Alan Stivell een explosieve ontwikkeling door. Van de vele groepen die in deze periode de Bretonse folk-scene gingen bevolken, groeide Sonerien Du uit tot een nationale topper. Zaterdag 1 december (21.00 uur) is deze groep voor het eerst in deze regio te zien en wel in Trefsentrum Moergestel. De naam Sonerien Du (Bretons voor "zangers in het zwart") is een eerbe toon aan een Bretons zangersduo uit de stad Pont L'abbé, dat door de Franse klassejustitie in de vorige eeuw voor een vermeende diefstal ter dood werd ver oordeeld. De huidige Sonerien Du (eveneens af komstig uit Pont L'abbé), is een vijfkop pige formatie die als geen ander de zgn. "Fest Noz" muzikaliteiten (Bretonse volksdansen) weet te vertolken. Vocale werkjes, hoofdzakelijk uit Vannes en West-Bretagne worden afgewisseld met vlotte instrumentale stukken uit de elektronisch orgel en basgitaar. Met vele toernees door landen als Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Engeland en Skandinavië en nu ook in ons land is Sonerien Du dé vaandel drager van een groot brok Bretonse kuituur (muziekkrant OOR noemde So nerien Du "beslist origineler en vinding rijker dan Alan Stivell). Meestal beslaat een gedeelte van het optreden het uiteenzetten van, en het uitnodigen tot deelname aan Bretonse volksdansen. "Dansen is plezier voor 2". De inspan ning die U hierbij levert en uiteraard niet te vergeten het plezier dat U eraan beleeft, is gewoon bevorderlijk voor uw gezondheid en uw kontakt met ande ren. U blijft rn konditie door de bewe gingen die U maakt. Uw spieren wor den wat soepelder; en bovendien is dansen bijna voor iedereen herkenbaar. U deed het vroeger al, U danste waar schijnlijk toen al de wals, valeta, mazur ka, de spaanse wals. Wanneer U echter nog nooit gedanst heeft, behoeft dat geen belemmering te zijn. De grondpassen worden U geleerd en U kunt de verdere variaties tijdens het dansen oefenen. Er wordt gedanst in "Den Boogaard" elke woensdagmiddag van 2 tot 5 uur. U krijgt daarbij 1 maal per 2 weken les van dhr. Nico Kuiper van Dansschool van Opstal uit Tilburg. Wie kan er meedoen? Iedereen die 60 jaar of ouder is en iedereen vanaf de 55 jaar, die op de een of andere manier niet meer aan het arbeidsproces deelneemt. Dus mensen, loop gerust binnen, U bent van harte welkom!! "De aktiviteitenkommissie van Ouderen", Moergestel. acte de présence gegeven heeft "onze hartelijke dank". Het Sint Nicolaas-comité.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 11