J. WILLEMS Vishandel Pierre Janssens DANSEN VOOR GEHUWDEN The Ragtime Band Disco met Ome Gijs Allerlei soorten rieten mandjes, schalen serveerbladen, stoeltjes enz. Elke donderdagmiddag op het St. Jansplein van 14.00-18.00 uur. DEN BOOGAARD MOERGESTEL Warme gebakken vis Verkeersbrigade Muziek: i i 3 INDUSTRIEWEG 10 - MOERGESTEL - TEL. 04243-2389 WONINGINRICHTING Rootven 36 - Moergestel - Tel. 04243-1219 Zondag 11 november: Voor de jeugd: Kijk eens in onze etalage Voor 'n leuk kado vindt U vast wel iets naar Uw zin. Alle soorten verse vis o.a. nieuwe haring, garnalen, paling, kabeljauwfilet, scholfilet enz. Onze specialiteit: Past. Minorettistraat 11 - Goirle - Telefoon 013-341740 Zaterdag 10 november: voldoende bescherming voor de leden van de oversteekbrigade, en de voet gangers. De verkeerssituatie in de Raadhuisstraat verschilt niet wezenlijk van die van het Rootven. Voor de Raadhuisstraat gelden dan ook dezelfde motieven om geen voetgangersover- steekplaats aan te brengen." Aanvang: 20.30 uur. De werkgroep verkeersveiligheid kinde ren Moergestel heeft een tweedelige taak: 1. bevorderen dat de kinderen op een veilige manier door verkeersbrigadiers de drukke verkeerswegen in ons dorp kunnen oversteken op hun weg van en naar school. 2. bevorderen dat er maatregelen wor den getroffen waardoor het mogelijk wordt dat de kinderen, ook zonder verkeersbrigadiers, veilig kunnen over steken. Over 1 punt kon U het één en ander lezen in Moergestel-nieuws van vorige week. Helaas is in dat artikeltje een belangrijke zin gedeeltelijk weggevallen. De bedoeling was aan te geven dat er toch maar ruim 80 mensen in Moerges tel bereid zijn zich in te zetten voor de veiligheid van onze schooljeugd. Zij offeren belangeloos tijd op om in weer en wind klaarte staan voor de veiligheid van de schooljeugd. Ondanks vele negatieve ervaringen bij de pogingen om alles goed geregeld te krijgen spreekt de verkeersgroep zijn waarde ring en bewondering uit voor deze trouwe leden van de verkeersbrigade. Wat punt 2 betreft heeft de verkeers groep enige activiteiten ondernomen om te bevorderen dat er voorzieningen worden getroffen die de veiligheid van de jeugd garanderen. Een van deze deze 85 personen waren 60-70 personen jonger dan 12 jaar. Het merendeel van de overstekers stak over onder begelei ding van verkeersbrigadiers. Uit het ongevallen-onderzoek blijkt, dat tussen 1 jan. '74 en 1 nov. '78 op het Rootven slecht twee ongevallen ge beurd zijn, waarbij voetgangers betrok ken waren. Geen van beide ongevallen hield verband met de oversteeksituatie op het Rootven zoals deze thans aanwezig is. Een ongeval gebeurde tijdens een werk-in-uitvoering, het an der ongeval gebeurde bij slecht zicht tijdens een parkeermanoeuvre. De antwoorden van de provincie en van het College van de gemeente Moerges tel zullen worden besproken op de algemene kontaktavond van de ver keersbrigadiers op woensdag 21 no vember in het Gemeentehuis. Ook personen buiten de huidige brigadiers, die goede voorstellen kunnen doen om de veiligheid van de kinderen beter te garanderen zijn op deze kontaktavond van harte welkom (aanvang half 9). Verkeersgroep veiligheid kinderen secretariaat: Burgm. Maeyerstr. 13 Moergestel, tel. 1187. Voetgangers oversteekplaatsen worden alleen aangebracht op plaatsen, waar voortdurend veel voetgangers overste ken bij relatief lage verkeersintensitei ten. Verder dienen dergelijke oversteek plaatsen bij voorkeur niet op voor- rangswegen te worden aangelegd. Aan deze punten is in het onderhavige geval niet voldaan. Slechts gedurende korte perioden van de dag steken bij het begin en het einde der schooltijden kinderen over. Tijdens het resterende gedeelte van de dag is het aantal overstekende voetgangers gering. De verkeersintensiteiten zijn voorts niet bijzonder hoog, en de betrokken weg is aangeduid als voorrangsweg. In verband met het voorgaande kunnen wij niet voldoen aan uw verzoek om op het Rootven een voetgangersoversteek- plaats aan te brengen. De schoolkinderen steken thans over onder leiding van verkeersbrigadiers. De oversteekplaats is gemarkeerd met zogenaamde kanalisatiestrepen op het wegdek, terwijl het verkeer daarop geattendeerd wordt door waarschu wingsborden. In situaties als deze vor men deze voorzieningen een voldoende beveiliging. Tenslotte merken wij nog op dat de bevoegdheid van de verkeers brigadiers is gebaseerd op de Wegen verkeerswet. Ingevolge deze wet zijn de weggebruikers verplicht de aanwijzigin- gen op te volgen, die door hen worden gegeven. Dit samenspel van wettelijke bepalingen vormt met de aanduidingen voor het verkeer naar onze mening een pogingen is het verzoek, via het ge meentebestuur, aan het college van provinciale staten gedaan om over steekplaatsen voor voetgangers aan te leggen op de provinciale weg Oirschot- Moergestel-Tilburg op het Rootven en Raadhuisstraat. De provincie Noord-Brabant deelt ons het volgende mee: "De dienst van de provinciale water staat heeft uitgebreid onderzoek ge daan naar de verkeerssituatie op het betrokken weggedeelte (Rootven). Daartoe zijn verkeersstellingen gehou den en is een ongevallen onderzoek verricht. In 1978 bedroeg de verkeersintensiteit ca. 7500 motorvoertuigen per werkdag. De spitsuur-intensiteit bedroeg ca. 700 motorvoertuigen in de avondspits. De oversteekbewegingen van de school kinderen vinden buiten het spitsuur plaats, hetgeen betekent dat dan de oversteekmogelijkheden nog ruimer zijn. Uit de leerlingenlijst van de Maria- kleuterschool, de Graaf van Urselschool en de Hertog Janschool blijkt, dat van deze scholen tesamen circa 130 leerlin gen potentiële overstekers zijn van het rootven voor de relatie huis-school. Een deel van deze leerlingen wordt gehaald en gebracht door de ouders, terwijl een deel met de fiets gaat. Uit de tellingen van het aantal overstekers op het Rootven gedurende aan- en uitgaan van de scholen blijkt, dat per uur circa 85 personen het Rootven oversteken. Van Verder heeft de verkeersgroep, via het gemeentebestuur van Moergestel, een verzoek aan de Provincie Noord-Bra bant gedaan om toestemming te krijgen voor het plaatsen van twee waarschu wingsborden op de provinciale weg op het Rootven, teneinde de weggebrui kers extra te attenderen op de over steekplaats voor voetgangers. Gedeputeerde staten van Noord-Bra bant antwoordt het volgende: aan het College te Moergestel: "Ofschoon wij van mening zijn, dat de door U bedoelde borden in de onderha vige situatie niet beslist noodzakelijk zijn, hebben wij tegen het aanbrengen daarvan geen overwegende bezwaren indien U zulks gewenst acht!" Het gemeente bestuur van Moergestel heeft de gevraagde borden op het Rootven laten plaatsen. Verder delen zij ons mede dat het verzoek om zulke borden ook bij de Raadhuisstraat te plaatsen eerst dan bij het provinciaal bestuur zal worden ingediend nadat enige ervaring met de situatie aan het rootven zal zijn opgedaan. Op de Schoolstraat zullen zulke borden direkt na de rekonstructie van de Schoolstraat worden aangebracht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 6