t I Over de peuterspeelzaal gesproken i i a Él Zowel voor dames als heren hebben wij een ruime keus! I I I I I I I Ligtvoet Schoenen B.V. I I I I I I I I I I I I I Parochienieuws - a w 3 n. ^r. éi $3 1 1 SU X y |Ï>S£' Industrieweg 13 - Moergestel - Tel. 04243-1867 Overleden is; Albertus van Jaarsveld (76 jaar). Binnen nu en drie maanden wordt op de peuterspeelzaal JANNEKE de in schrijving verwacht van de 500ste peuter! Voor ons aanleiding om eens te gaan praten met een moeder t.w. Mevrouw van der Schoot-van Esch over de peuterspeelzaal. We vroegen haar waarom zij Jan-Hein toen hij ï'/t jaar was naar de speel zaal bracht Antw. Op de eerste plaats voor Jan- Hein zelf natuurlijk. Hij kreeg daarmee de kans om met andere peutertjes om te gaan en verder gaf dit de mogelijkheid om met meer spelmateriaal kennis te maken. Ik heb gemerkt dat voor hem het spelen met kosteloos materiaal erg stimulerend werkte op zijn fantasie en kreativiteit. Ook kon hij zich heerlijk uitleven in de zandbak, op de speeltoe- En op de tweede plaats was het ook voor mijzelf heerlijk eens een morgen mijn handen vrij te hebben omdat een peuter nu eenmaal voortdurend alle aandacht van je opeist. Overzicht van de maanden september en oktober. Gedoopt zijn; Ingrid, dochter van Jacobus Antonis en Amalberger van Spaandonk. Johannes, zoon van Johannes Cloin en Adriana Verhoeven. Petrus, zoon van Johannes Kastelijns en Maria Smits. Gerarda, dochter van Martinus Oerle- mans en Cornelia Antonis. Franciscus, zoon van Franciscus van de Sande en Arnolda de Groot. Getrouwd zijn; Gerard Roozen en Antoinette van Rooy. Rinus Maas en Marise Kleemans. Remi v.d.Wouw en Annie van Esch. Joop Joosen en Tiny v.d.Wouw Antoon Ketelaars en Ria Vermeer. Ad de Wit en Sonja Mensink. i- Jt it :e if n stellen buiten en niet te vergeten de grote traktor waar hij helemaal dol op was! Bovendien leek het mij voor zijn taalontwikkeling ook goed. '.WS Hoe zijn uw bevindingen met betrek king tot de leidsters? Antw. Ik heb erg veel waardering voor de manier waarop de leidsters peuters en ouders tegemoet treden. Ik vind dat door de warme persoonlijkheid van de leidsters een sfeer aanwezig is waarin alle kinderen zich veilig en geborgen kunnen voelen en ik denk dat dit een van de belangrijkste punten voor een speelzaal is. Met hart en ziel wordt door de leidsters voor de speelzaal gewerkt, en ik weet dat buiten de openingsuren om nog eens extra veel tijd gemoeid is met alle bijkomende zaken. U bent lid van de ouderkommissie, vindt U het fijn om daarin te werken? Antw. Ja, ik heb destijds toen mij gevraagd werd lid van deze kommissie te worden graag toegezegd omdat ik op deze manier meer hij het werk op de speelzaal betrokken kon zijn. Het kon- takt met andere ouders was voor mij ook erg belangrijk en ik vond het plezierig door middel van de gezame- lijke aktiviteiten van deze kommissie iets voor de peuters te kunnen doen. U weet dat de financiële situatie verre van rooskleurig is en dat we op dit moment helemaal van de gemeente afhankelijk zijn. Zou U het jammer vinden als we begin volgend jaar de 500ste peuter niet meer konden inschrij ven? Antw. Ik vind dat er in Moergestel zonder meer een peuterspeelzaal be hoort te zijn. Uit het feit dat er in het 6-jarig bestaan'van de speelzaal bijna 500 peutertjes gekomen zijn, blijkt wel dat er een duidelijke behoefte bestaat aan een speelzaal met goede leiding. Tot zover ons vraaggesprek met Me vrouw van der Schoot. De betrokken ouders en het bestuur hopen dat het nu op korte termijn mogelijk zal zijn met de gemeente overeenstemming te berei ken over de aard en structuur van de nieuwe subsidieregeling. Voordat B \N een voorstel aan de raad aanbiedt over de nieuwe subsidiëring wil zij graag goed geïnformeerd zijn over de gedach ten met betrekking tot het speelzaal- werk hier in Moergestel. Vandaar dat zij ons gevraagd heeft steekproefsgewijs een enquête te houden bij ruim 200 Moergestelse gezinnen over dit werk en de financiële konsekwenties daaraan verbonden. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 november a.s. zullen de vragenlijsten worden rondgebracht. Van de uitslag zal veel afhangen. Mocht U in verband met de enquête benaderd worden dan hopen en ver trouwen wij erop dat U deze met aandacht zult willen doornemen en uw medewerking daaraan wilt verlenen. Peuterspeelzaal Janneke.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 5