Davis Torneo 1 Kenia v,9ty°ueMS sch°e^ m0EBGEs^ •üs;^on^*’ oproep zijn verWijg^^^ CEESOP'THOOG VELOURS TRUIEN, ƒ5,95 Kan het brigadieren in Moergestel blijven bestaan? SLIJTERIJ "DE STER" Nieuw nummer Kleine Meijerij IND 4 P •V; BLOEMSIERKUNST Vanaf bij OISTERWIJK t/o Rabobank Relatiegeschenken, nu ai bestellen?! Doen! Dan hoeven wij U niet teleur te stellen!! maar dan van een SUPERIEURE KWALITEIT voor het hele gezin. MOERGESTEL: Korenstraat 34 Telefoon 04243-1794 HILVARENBEEK: Apollostraat 3 Telefoon 04255-2651 Fraaie canvas tennisschoen met rubberzool. voor nog meer "grip" op gravel en bij indoor Prima bij tennis en badminton. It t. tn Oktober is de wijnmaand, da 's waar!!! Maar bij ons zijn er kwaliteitswijnen, het gehele jaar!! Ze liggen te rusten bij een constante temperatuur, en zijn kwalitatief heus niet duur!! NIEUW!! DOMAINE DE BAGATELLE 1978 A C. BERGERAC te de de o- jit se in id- □P sle iet ier r>- ■d Is ig i. Ie B- ed se en le- sr- de sn at an d- it- s, <e >g g- Professionele wit leren sport schoen. Met versterkte neus Profiel speciaal voor zaalsporten zoals: volleybal, voetbal, tafel tennis en badminton. 30,- CHRIST SMULDERS trappist of trappistin te Berkel-Enschot, die in 1942 in een der Duitse kampen om het leven kwamen. Over de Oisterwijkse molen en de korte- ling plaats gevonden hebbende restau ratie schrijft drs. Scheirs, terwijl archi varis Wuisman de bevolking van Uden- hout doorlicht op grond van de huwe lijksakten uit de vorige eeuw. Tenslotte bevat het nummer een stam reeks vanaf Karei de Grote tot aan de niet alleen in Oisterwijk, doch in de gehele buurt bekende kantonrechter Abr. de Balbian Verster, o.a. rentmees ter over een deel van Moergestelse en Oisterwijkse bossen- en vennengebied. Voor niet-leden is "De Kleine Meijerij" ad. f 4,- verkrijgbaar bij "De Spar" te Moergestel. Inlichtingen over de heemkundekring en haar werk worden versterkt door J. v.Laarhoven, Broekzijde 6 en door de streekarchivaris, Raadhuis. De werkgroep verkeersveiligheid kinde ren Moergestel is een jaar geleden op initiatief van burgemeester Ter Veer opgericht. Na een voorbereidingsperio de kon het brigadieren door volwasse nen op 1 febr. 1979 van start gaan. Tegen de verwachting van velen in kom op één of twee dagen per maand 5 maal een kwartier in weer en wind in te zetten voor de veiligheid van onze schoolgaande jeugd. Dit is des te meer bewonderingswaardig als je weet dat het merendeel van deze vrijwilligers zelf geen kinderen heeft die deze bescher ming nodig hebben. Maar zij doen dit werk toch omdat zij zich medeverant woordelijk voelen voor onze jeugd en zich daarom sociaal inzetten. Dit is de prettige en stimulerende kant van dit noodzakelijk werk. Het bemoe digt ieder die zich hiervoor inzet, om enthousiast te blijven werken voor de veiligheid van de jeugd. En dat het nodig is zal niemand durven te betwijfe len: het drukke en zware verkeer in ons dorp is een levensgevaar voor elk kind dat zich op straat moet begeven. Toch zullen wij ons de vraag moeten stellen of het mogelijk zal blijven dit brigadieren door volwassenen in stand te houden. Naast de vele hoopgevende ervaringen staan ook negatieve erva ringen, die wij in het voorbije jaar moesten opdoen. En omdat het gaat om onze jeugd en om negatieve erva ringen van onze dorpsgenoten geven wij U enige voorbeelden: - Nog steeds rijden vele mensen met auto, brommer en fiets door terwijl de brigadiers bezig zijn de kinderen te laten oversteken. Zijn deze weggebruikers zich niet bewust van het gevaarlijke dat dit gedrag betekent voor de oversteken de kinderen? Weet U dat ook vele Moergestelnaren zich aan dit gevaarlijke gedrag schuldig maken? - Hoe was de reactie van de ouders in de Heivelden, die via de Boszichtschool gevraagd werden tijdelijk brigadiers- functies te willen verrichten i.v.m. de gevaarlijke verkeerssituatie door afslui- De Dweilstertjes van Het Herengoed, carnavalsoptocht 1979, cat. B. - no. 2, worden vriendelijk verzocht OP ZATER DAG 3 NOVEMBER a s. HERBERG 'DE VEERKES" TE KOMEN AANDWEILEN. De werkgroep heeft de verantwoorde- lijkszin van de ouders in de Heivelden te hoog ingeschat. Er kwam zegge en schrijve één aanmelding binnen. Hierna heeft de werkgroep aan de politie gevraagd of die bereid was twee maal per dag te komen helpen bij het overste ken, zolang de werkzaamheden duren. Maar de politie zag hiervoor geen mogelijkheden en was bovendien van mening dat dit op de eerste plaats een verantwoordelijkheid van de ouders zelf is. - Vanzelfsprekend valt er ook bij het brigadieren af en toe iemand uit, die niet meer de mogelijkheid heeft nog te blijven brigadieren. Voor zulk een open gevallen plaats moet een nieuwe briga dier gezocht worden. Voor niet ingewij den is het onvoorstelbaar zich in te denken hoeveel tijd, moeite en overred- dingskracht er nodig is om één nieuwe brigadier te vinden. Toch zijn er in Moergestel zoveel mensen die op de vereiste tijden zich zouden kunnen inzetten: bejaarden, kloosterlingen, werklozen, arbeidsongeschikten en moeders zonder kleine kinderen. Bo vendien is het de ouders van school gaande kinderen niet mogelijk op één dag van de maand even een oppas voor eigen kinderen te vinden, wanneer die uit school komen? Hierdoor zouden ook zij het mogelijk kunnen maken dat het beschermen van de jeugd op de weg van en naar school door de brigadiers in stand kan worden gehouden. Op het eind van het jaar moeten de nieuwe lijsten van het brigadieren tot aan de zomervacantie weer worden op gesteld. Indien niet meer mensen uit de Moergestelse bevolking dit werk gaan steunen, kan en wil de werkgroep de verantwoordelijkheid voor de veiligheid van de Moergestelse jeugd niet langer dragen indien het aantal brigadiers niet voldoende is om het brigadieren op een verantwoorde wijze te laten geschie den. Mogen wij daarom op ieder van U, voor wie het ook maar enigszins mogelijk is, een beroep doen om U voor één dag per maand aan te melden als brigadier. Neem kontakt op met ons secretariaat. Burg. Maeyerstraat 13, tel. 1187 of kom naar de algemene kontaktavond van alle brigadiers op woensdag 21 novem ber in het gemeentehuis. De brigadiers die zich reeds geruime tijd wel voor dit werk inzetten, mogen wij bijzonder dankbaar zijn. M. Akkermans-Wolfs, Schoolstraat 16, Moergestel, tel. 04243-1350 Kinderen Moergestel. Dezer dagen verscheen weer een num mer van "De Kleine Meijerij" het kwartaalschrift van de gelijknamige heemkundekring. Uit de inhoud noteren we van de hand van A. van Dorp een relaas over de In grijsblauw suède met aangespoten rubberzool. Prima en sterke sport/vrijetijdsschoen Idem als Volga maar nu in lichtbruine suède uitvoering.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 7