BESLISSING AUDACIA-KANTINE MAAND UITGESTELD PULLOVER in V-HALS i Industriebond FNV, afd. Moergestel RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTELTEL.Q4243 1287 n Het fe/omstreden object. T WELPEN. J.S. 1 1 e s Voorzitter: Burgemeester Ter Veer Aanwezig: voltallig college en raad Publieke Tribune: overvol. partij om de huur voor 1980 vast te stellen op f 12.000,- kon geen meerder heid halen. En daarmee werd de uitein delijke beslissing over de verhuur van de kantine verdaagd naar November. in s- le t GEMEENTERAADSVERGADERING 26 oktober: een fietsbel stoort zelfs geen vogel n i- e e s s n in /- >r sr n Zaterdag 20 okt. hebben wij afscheid genomen van onze akela R. Mulders v. Dijk, en tevens werd onze bako C. op 't Hoog, tot onze nieuwe akela geïnstal leerd. Dit feest werd gevierd in ons hor denhol met de genodigden. Dit vonden we allen een erg leuke middag. Wij danken R. Mulders-v.Dijk voor de vijf fijne jaren die ze met ons heeft doorge bracht. Eventuele opgave van nieuwe welpen is mogelijk bij onze nieuwe akela: Mej. C. Op 't Hoog, Korenstraat 32, Tel. 2121. In verband met 't tekort aan leiding vragen wij jongens of meisjes vanaf 16 jaar die als welpenleidster of verkenner- leider willen meedraaien in onze horde. Inlichtingen bij: Mej. C. op 't Hoog, Tel. 2121, of Mej. M. v.Oirschot, Tel. 1506. Na de koffiepauze was het vooral de herinrichting van de Kruysackerbuurt die de belangstelling had. Het project is aangemeld voor DACW-subsidie, maar reeds eerder was de suggestie geop perd bij uitblijven van de gevraagde subsidie het project zelf en uit eigen middelen ter hand te nemen. Het nu voorgestelde voorbereidingscrediet van f 34.220,- is bedoeld om het project besteksklaar te maken, iets wat in elk geval zal moeten gebeuren. Mevr. Roloff (CDA) en de heer van Stiphout drongen er op aan om in elk geval de buurt bij de plannen te blijven betrek ken. Vooral mevr. Roloff toonde zich hier zeer hardnekkig. Een krediet voor verdere isolatie van het gemeentehuis werd vlot goed gekeurd. Een bijdrage aan Dierenbescherming Tilburg voor de bouw van Quarantaine blokken voor rabiespatiënten lokte enige bedenking uit. Een aanvullend krediet voor de Moergestel-film ondervond geen bezwaar. De aanschaf voor vier nieuwe microfoons voor de raadszaal kon daarentegen de goedkeuring van de raad niet wegdragen. De heer van Stiphout (SVP) vond het schuiven geen bezwaar, zeker niet omdat de rijkste fractie er toch al één voor eigen gebruik had. De heer Buynsters repliceerde dat rijkdom meestal het resultaat is van zuinigheid, en dat hij er dus ook op tegen was. Het krediet in rekening- courant voor 1980 werd vastgesteld op f 1.200.000,- en het college werd unaniem gemachtigd om voor het jaar 1980 kasgeldleningen aan te gaan. Rond half twaalf gaf burgemeester ter Veer het eindsignaal aan zijn wat dolge draaid elftal. De voortekenen voorspelden een onrus tige zitting: protesterende pupillen van Audacia met spandoeken en veel lawaai rond het gemeentehuis en een gedrang van geïnteresseerden om een plaatsje te veroveren op de tribune. Toch had de zitting een vrij rustig verloop, afgezien van wat spektakel dat van buiten de raadszaal binnendrong. Voor de twee vacatures in het Stadsge west en de bibliotheekkommissie werd het nieuwe raadslid Mevr. Denissen- Welten gekozen, respectievelijk met 6 en 11 stemmen. Het voorstel tot standpuntbepaling mi- lieu-aktieplan stadsgewest Tilburg kon de goedkeuring wegdragen, zij het dat algemeen enige reserve te beluisteren viel met een te grote invloed van het stadsgewest in locale aangelegenhe den. Er ontbreekt in kleine gemeenten nogal één en ander, verzuchtte de heer van Os (P.G.B.). Zowel de heer Kuy- pers als de heer van Os wezen nog eens op de milieu-educatieve taak van het basisonderwijs. Het laatste agenda-punt voor de koffie pauze was datgene waarop de publieke tribune zat te wachten: het voorstel inzake verhuur kantine van Audacia aan de Brouwerij Stella. Dit voorstel was ongetwijfeld de climax van een slepend meningsverschil tussen Gemeentebe stuur en bestuur van Audacia over de hoogte van de te betalen huur. Burge meester Ter Veer verklaarde als inlei ding op de behandeling nadrukkelijk dat het een voorstel was van het gemeente bestuur, en niet van één wethouder. Wethouder Smits begon met het standpunt van B en W toe te lichten. Als men tegenover Audacia al te toe gevend zou zijn zou hieruit een rechts ongelijkheid ontstaan tegenover andere verenigingen. Inmiddels waren er ech ter nieuwe, positieve contacten met Audacia, die ver in de richting van de door gemeente geëiste huursom zou den gaan. Daarom stelde de wethouder voor de behandeling van het voorstel een maand te verdagen en in november opnieuw .op de agenda te plaatsen. Hierop vroeg het C.D.A. een schorsing. Na de schorsing kreeg de heer van Gils het woord. Zijn fractie vond het een treurige zaak. Persoonlijk was hij van Op donderdag 25 oktober hield boven genoemde organisatie een bijeenkomst in café Centrum met de daarvoor uitge nodigde leden. Op deze bijeenkomst gaf de districtsbestuurder, de heer van Dijzeldank een uiteenzetting over het ontstaan van de arbeidersbeweging in Nederland, en over die daaruit in de loop der jaren uitgegroeide, wettelijke bepalingen en arbeids voorwaarden, collectieve arbeidsovereenkomsten, rechten en plichten werkeloosheidswet, ziekewet, arbeidsongeschiktheidswet enz. Na duidelijke uiteenzetting werd veel gebruik gemaakt van vragen stel len. Het was een zeer geslaagde bijeen komst, die nogmaals zal worden her haald op donderdag 22 november in café Centrum om 8 uur. Hierbij worden alle leden van het F.N.V. uitgenodigd en wel Textiel, Kletex, groot- en klein metaal, schoen en lederverwerkende industrie. Dus F.N.V. leden, houdt Donderdagavond 22 november vrij voor deze belangrijke bijeenkomst. Namens het plaatselijk bestuur F.N.V. Moergestel. mening dat vanuit de commissie finan- cieën was geadviseerd de kantine aan Audacia te verhuren, desnoods voor 9000 gulden. Oorzaak van alle ellende zou volgens hem wel eens bij de te dure bouw kunnen liggen. Op deze manier werd Audacia verkocht aan een multi national. Burgemeester Ter Veer repliceerde met de opmerking dat het nu alleen maar ging om het voorstel tot verdaging. Het advies van de commissie van finan- cieën was volgens hem niet zo stringent geweest als van Gils deed vookomen. De heer van Os beriep zich in eerste instantie op een pauselijke uitspraak. Hij vond dat het geduld van de gemeente zwaar op de proef werd gesteld. Hij was blij met tekenen van goodwill van de kant van Audacia en vond dat men het voorgestelde uitstel moest benutten. De heer van Stiphout (S.V.P.): het voorstel van het college was ook ons voorstel. Hij zou over heel de verwikke lingen een boek kunnen schrijven. Voor hem was het een merkwaardige zaak dat Audacia oorspronkelijk een bedrag van f 6000,- zou kunnen opbrengen en nu wilde spreken over f 15.000,-. Zijn partij had begrip voor de wens van Audacia de kantine in eigen beheer te houden. Wel vond hij dat in de overeen komst met de gemeente garanties moesten worden ingebouwd krachtens art. 167 van de gemeentewet. Hij stelde bovendien voor in de nieuwe fase van onderhandeling een commissie van goede diensten in te schakelen. De heer Buynsters (V.V.D.) was abso luut tegen huurovereenkomst met brou werij. Deze mensen hebben prima, maar wel zeer langlopende contracten, waar je niet meer onderuit kunt. Wethouder Smits bestreed de bewering van van Gils dat de bouw van de cantine duurder uitgevallen was dan Audacia had gewild: integendeel, de Realiteitszin was destijds van de kant van het gemeentebestuur gekomen. Met enige wrevel verklaarde hij, op een uitdaging van de heer van Gils, dat Audacia de huur over '78 voldaan had. In tweede instantie trok vooral de heer Swinkels (CDA) nogal emotioneel van leer, waardoor hij een schuchter ap plaus van de tribune oogstte. Burge meester ter Veer dreigde met onmiddel lijke ontruiming van de tribune bij herhaling, maar zijn dreigement kon bij j een dreigement blijven. Uiteindelijk werd op aandringen van CDA de huur van de kantine voor 1979 vastgesteld op f 8750,-. Een voorstel van dezelfde in kwaliteit acryl-bouclé. Kleuren paars - cyclaam Maten 38 - 40 - 42 49,90 Zeer ruime sortering in bouclé velours-truitjes in de mode kleuren. Pas binnen: Dikke breiwot, pendikte 4'/i -5, prijs per BOL VAN 200 gram f 5.75 (Op 'n normale bol zit 40 gr.) Ook in de modekleuren, kom gerust kijken

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 5