PHILIPS nu voor 1995 Frans van Velthoven en hoofdtelefoon gratis! 1 GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL Nederland volgens Frans weekblad het beste land van Europa Rack-apparatuur H iFi/S tereo-pla tenspeler AF677. Semi-automaat met direct-control snelheidsregeling. HiFi/Stereo-tuner AH694. Met 5 FM voorkeuze- zenders. HiFi/Stereo-versterker AH594. Vermogen 2 x 40 watt continu. U kunt het rack aanvullen met het bijpassende HiFi/Stereo-cassettedeck N2544 en een hoofdtelefoon. C C Rack ER9467 Afgewerkt met fraai aluminium-profiel. Grote platenberging. Nu Philips kwaliteit voor zomerprijzen. Profiteer daarvan. Alleen deze maand! - r I 595 595 AF 677 BEKENDMAKING L’? ti BEKENDMAKING nr. Schoolstraat 7 - Moergestel - Telefoon 04243-1245 BESTEMMINGSPLAN Moergestel, 17 oktober 1979. De Burgemeester, J.B.S. ter Veer INGEZONDEN Burgemeester en wethouders van Moergestel, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer. De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. Moergestel, 17 oktober 1979. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer. De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. l E 1 X P 4 C J N 4 F X c 4 4 F 4 E l X X f l c 1 F 4 De Burgemeester van Moergestel brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ter openbare kennis, dat vanaf 19 oktober 1979 gedurende één maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage ligt het door de raad dier gemeente op 28 sep tember 1979 vastgelegde bestemmingsplan "Oistelvoirt". Ingevolge het bepaalde in artikel Tl van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend en zij, die bezwaren hebben tegen bij de vaststelling aangebrachte wijzigingen in het ontwerp-bestem- mingsplan, gedurende bovengenoemde termijn schriftelijke be zwaren tegen het vastgestelde bestemmingsplan indienen bij het kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. AH 594 i De zaak met de echte service: 4 Totaal 2585 Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van de algemene verkla ring van geen bezwaar, gegeven door het kollege van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant d.d. 15 december 1976, G nr. 232.735, aan Fam. van Breda, Heuvelstraat 6 te Moergestel, ver gunning te verlenen tot het verbouwen van een woonhuis op het perceel, kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie D, 1444, plaatselijk bekend Heuvelstraat 6. Dit bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf vrijdag 19 oktober 1979 gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentese kretarie, afdeling Algemene Zaken ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit bouwplan schrif telijke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wethouders van Moergestel. Nouw zijn die twee klein mannen van mijn niet bepaald baldadig, maar toch kun je er als vader zijnde, rare dingen mee beleven. Het was op ene zondag, het was zalig weer, de vrouw was 's morgens in alle vroegte met een bus vertrokken naar den H. Gerardus in het Limburgse Wittem. Ik had die dag de zorg over mijn huishouden, waaronder ook de twee klein mannen. Ze waren gezellig aan het spelen op de plaats achter het huis, schoten zo nu en dan de keuken in, vervolgens naar de kamer, en zo ook weer omgedraaid. Dat zal vandaag wel lukken, dacht ik bij mezelf, terwijl ik mijn pijpekop vol heerlijk ruikende tabak stopte. Ik zat buiten in m'nne stoel te lezen, te schrijven en af en toe hield ik nog een oogske vrij voor de spelende mannekes. Op de middag hadden we gegeten, zo goed en zo kwaad dat een huisvader klaar kan maken, was toen na den omwas weer buiten in m'nne stoel terecht gekomen, en lag zo lekker lui naar de vogels van den buurman te luisteren. Het moet 'n uur of vijf geweest zijn, toen ik mijn twee manne kes al lang niet meer op de plaats had gezien, het was zo akelig stil in de keuken en in de kamer, dat ik dacht eens op onderzoek uit te gaan. Dat is een buitenkansje. De traditionele gevoelens van de Ne derlander om tevreden te zijn met zich zelf heeft een stevige grondslag gekre gen. Sluimerende aarzelingen die twijfel zou den oproepen aan de zelf verworven wetenschap dat Nederland en zijn in woners wel degelijk de leermeesters kunnen zijn van de wereld, kunnen verder worden opgeborgen. Een van de laatste nummers van het in Nederland weinig bekende weekblad "Le Point" geeft een overzicht van de mate van welvaart en welzijn van de negen landen van de EEG. Liefst 55 maatstaven zijn er aangelegd. Het eind resultaat is zo klaar als een klontje. Nederland is het gelukkigste land: goe de tweede is Denemarken, dat wordt gevolgd door Frankrijk als drie en West-Duitsland als nummer vier. Daar na komen België, Luxemburg, Italië en Groot-Brittannië. Het is zuur voor het groene eiland, maar Ierland is hekke- sluiter. Natuurlijk zijn we niet in alles even goed. Maar we staan wel aan de top voor wat betreft de gezondheidszorg, het inkomen van de werknemer, het aantal autowegen per duizend vierkante kilometer en ook de uitgaven voor politie en rechtspraak. Is het dan zo mal om Nederland als een veilig land te zien? Alleen de Ierse republiek (dus zonder Ulster) schijnt nog veiliger te zijn. Dat we ons ook in sociaal opzicht op de borst kunnen kloppen wekt minder verbazing, doch ook daar zijn de Denen ons net een streepje voor. De Duitsers slaan ons wat betreft de mogelijkheden het hoofd koel te hou den bij economische moeilijkheden. De Denen kunnen het minst tegen zaken als werkloosheid, geldontwaarding en andere economische tegenslagen. Het is natuurlijk allemaal niet zo be langrijk wat cijfers kunnen uitwijzen, al groeit de nationale trots als we zien dat Nederland naar verhouding meer No- belprijs-winnaars tot de zijne kan noe men dan Duitsland, Engeland en Frank rijk. bloempotten die in de kamer stonden, en dat waren er enkele tientallen, hadden ze alle bloemen en een groot gedeelte van het blad afgeknipt, geen enkele bloempot hadden ze vergeten. Toen ik van de eerste schrik bekomen was, zag ik dat de grote hanger aan het plafond nog in bloeiende staat verkeer de, die hoogte hadden ze niet kunnen bereiken. Ik heb 's avonds toen mijn vrouw thuis kwam, heel wat onze-vaders en wees gegroetjes naar mijn hoofd geslingerd gekregen, dat ik dacht.... Heilige Ge rardus sta me bij.... w En jawel hoor, ik hoorde een gemompel van twee kleine kinderstemmetjes, en af en toe een ingehouden lachje. Toen ik in de deuropening van de kamer stond, sloeg de schrik me in de benen, daar stonden ze allebei met een grote knipschaar in de handjes. Met één oogopslag volgen mijn ogen door de kamer rond, wat hier wel aan schade zou zijn aangericht. Gelukkig het tafel kleed was nog heel, de hond liep nog met zijn staart rond, en de bank- bekleding van het bankstel was nog i(4 zijn oude staat. Maar toen leek het of ik door de vloer bedekking zakte, mijn twee mannekes waren tuinmannetje aan het spelen geweest, zo vertelde ze me later. Wat was er gebeurd, wel... van alle AH 694 Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekejid dat binnenkort de mogelijkheid bestaat om op de zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur te tafeltennissen in sportzaal "De Von der”. Het tarief bedraagt f 10,— per uur. Belangstellenden gelieven zich te melden op de afdeling Sociale zaken en Welzijn. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 4