DE LEESBRIL Raad ziet af van aankoop J. WILLEMS I <jhjud<panis 8 $3 Het wordt weer tijd voor een heerlijk donsdekbed!!! WINDSOR en nog vele andere merken HOOG IN KWALITEIT EN PASVORM. LAAG IN PRIJS EN ONDERHOUD. ZOEKERTJES woninginrichting Politiehonden vereniging 50 jaar Tuin van Brabant in het Strand restaurant van de Beekse Bergen I I brillen v -r Eerlijk is eerlijk.... Het is even wennen, maar na enkele dagen zult U ervaren wat een handig hulpmiddel dit "Look Over”- montuur is. Bij Ruud Panis Brillen in Oisterwijk tonen zij U graag deze "halve maantjes”, het wordt beslist een van Uw beste maatjes. Tot ziens. y Ruud Panis Brillen, Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, Tel. 04242-4899, 's maandags gesloten, dinsdag de gehéle dag geopend zacht en warm, licht en luchtig! -Te koop: Een elektrische naai machine, z.g.a.n. - bijna niet ge bruikt, wegens overcompleet. C. Freijse, Rootven 55. in n, ijf a- 'al rd 3k n. el J. ak de ist Rootven 36 - Moergestel dt ir- g) ur 's ge an lie ke n- an e- nt in >ld 2 an vergadering was heropend kwam het CDA met het voorstel de onderhande- lingen met dhr. van Riel voort te zetten om te komen tot een voorlopige koop- acte. Het zou de raad dan nl. meer duidelijkheid verschaffen omtrent de definitieve koopprijs en de voorwaarden die aan de eventuele koop zouden moeten worden verbonden. Dit voor stel werd met 6 tegen 5 stemmen door de raad verworpen. Het voorstel van het college tenslotte, om van de aankoop van de boerderij met de daarbij behorende gronden af te zien werd met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Op vrijdag 19 oktober is er een receptie van 19.00 tot 20.30 uur in het clubhuis 't Stokske. Op zondag 21 oktober begin nen om 8.30 uur 's morgens de wedstrijden. Om 14.00 uur begint het spectaculaire stelwerk op het voetbal- terrein in de Zandstraat. De opening van deze wedstrijden wordt verricht door burgemeester ter Veer die ook de prijzen na afloop uit zal reiken. Het zal zeker de moeite waard zijn om te gaan kijken. De toegang tot dit gebeu ren is uiteraard gratis. -Te koop: Capri 1700 GT XL 1970 59.000 echte km. Telefoon 04243-1801. Het strandrestaurant van de Beekse Bergen (tussen Tilburg en Hilvarenbeek) is op 19, 20 en 21 oktober a.s. omgetoverd tot de "Tuin van Brabant", een show door Haarense kwekers, met als doel de bezoekers informatie over alles wat met de tuin te maken heeft, te geven. Talloze bomen, coniferen, hei deplanten, heesters, azaia's, fruitbo men, lelies, enz. zijn te bewonderen in de volgens diverse methodes opge maakte tuinen. Ook is te zien wat men kan doen met kiezelstenen, bielsen, palen, gras, tuinverlichting e.d., om van de tuin een aangenaam buitenverblijf te maken. Nieuw tijdens de show zijn de bomen en planten in zogenaamde containers. Hiermee is het mogelijk het hele jaar door te planten, en dus niet meer alleen in voor- en najaar. Deze containerbo- men en planten kunnen ook uitstekend gebruikt worden bij officiële openingen, festiviteiten, of voor de complete aan kleding van bestaande winkelstraten. Kinderen zullen op deze show erg gauw hun stekje vinden. Voor hen is een hoekje ingeruimd om te experimenteren met het stekken van planten. Zij mogen hun stek mee naar huis nemen om het daar verder op te kweken. Ook is er nog een grote versierboom, waarin kinderen zelfgemaakte of echte meegebrachte herfstbladeren mogen ophangen. Voor de meest originele in zendingen zijn leuke prijzen beschik baar. De "Tuin van Brabant" show in het hartje van Brabant is geopend op vrijdag 19 oktober van 13.00 - 20.00 uur. Op zaterdag 20 oktober en zondag 21 oktober van 10.00 - 18.00 uur. De entreeprijs bedraagt f 5,- voor volwas senen en f 2,50 voor kinderen tot en met 11 jaar. Volgt U de borden "Strand park Beekse Bergen", tussen Tilburg en Hilvarenbeek. De Haarense kwekers staan voor U klaar in het Strandrestau rant. Haaren/Hilvarenbeek, oktober 1979. P.S. Leerlingen van scholengemeen schap Quirijn, AFDELING AGRARI SCHE TECHNIEKEN, zullen U laten zien hoe een eenvoudige siertuin opge bouwd wordt, hoe met takken van besheesters en coniferengroen een aar dige corsage gemaakt kan worden, ene tenslotte hoe houtige gewassen gestekt en opgepot worden. De raad kon vrijdagavond een nieuw lid in hun midden begroeten Mevr. Denis- sen-Welten kwam de gelederen ver sterken als opvolgster van Chris van Riel. Wat de rest betreft was het vrijdagavond nogal wat langdradig en vrij uitvoerig. Over één agendapunt werd dan ook niet minder dan 2 uur ge debatteerd en de woordvoerders van de diverse fracties gingen in hun betoog dan ook uitvoerig op de materie in. Waar ging het nu eigenlijk allemaal om. In de geheime raadsvergadering van 13 juli j.l. was besloten een optie te nemen op de boerderij van dhr. Van Riel aan de Heirbaan in het "Broek". Deze optie gold voor een termijn van drie maanden voor een bedrag van 25.000 gulden. De boerderij zou namelijk moeten dienen als ruilobject voor agrariërs die gronden moeten afstaan voor de aanleg van de T-31 en voor toekomstige uitbreidings plannen van de gemeente. Die optie nu liep vóór 15 oktober 1979 af en nu stelde het college aan de raad voor om van de aankoop van de gronden af te zien. Alvorens echter hierover te kunnen vergaderen en besluiten in een openbar vergadering was een raadsbesluit no dig, waarbij de geheimhoudingsplicht van de raadsleden over de vergadering van 13 juli werd opgeheven en de notulen van die vergadering openbaar werden. Aldus werd besloten. Dhr. Ter Veer vond dat de tijd van drie maanden tekort was geweest om deze onderlinge ruiling tot stand te brengen. Met enige teleurstelling moet het college derhalve aan uw raad voorstellen van de aan koop af te zien, zo stelde de voorzitter. Dhr. Buijnsters (WD), meende dat de provincie net zo'n grote belanghebben- was als de gemeente in dit geval en vond dat de raad spijt zou hebben als de raad tot niet-aankoop zou besluiten. Ook vroeg hij zich af of een en ander bij de provincie wel goed was doorgedron gen. Dhr. Swinkels (CDA), complimen teerde de voorzitter het college met het vele werk dat in de afgelopen drie maanden was verzet. Hij vond dat de betrokken agrariërs voor een tijdslimiet waren gesteld. Het CDA stelde voor de zaak nader te gaan onderzoeken en verder te onderhandelen met dhr. van Riel over een eventuele aankoop. Dhr. van Stiphout (SVP) vroeg zich af of de raad geen bestuurlijke blunder had gemaakt in de ogen van de Moergestel- se bevolking. Hij stond wel volledig achter het voorstel van het college. De medewerking van de Boerenbond was naar zijn mening echter niet groot geweest hetgeen hij wel eens anders had gezien in bepaalde gevallen. Dhr. van Os (PGB) had waardering voor het vele werk van het college en hij sloot zich aan bij het voorstel van het college van burgemeester en wethou ders. Dhr. Ter Veer antwoordde dat de optie-termijn te kort was maar deze termijn wordt naar zijn mening eenzijdig door de verkoper bepaald. Wanneer de raad tot aankoop zou besluiten was het naar zijn mening niet voldoende onder- bouwd om het besluit aan Gedeputeer de Staten ter goedkeuring voor te leggen. Bovendien had het college bij de onderhandelingen over de ruil met de betrokken agrariërs de indruk gekre gen dat het bij deze mensen nogal wat te geforceerd overkwam. Tenslotte vroeg het CDA schorsing van de vergadering aan om zich nader te beraden over hun standpunt. Nadat de Industrieweg 13 - Moergestel Telefoon 04243 - 1867

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 3