Operatie "Reuselhof geslaagd! r mi GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL 1 ■'H P n i- BESTEMMINGSPLAN F Moergestel, 10 oktober 1979. I- BESTEM MINGSPLAN Moergestel, 10 oktober 1979. M.O. De Burgemeester voornoemd, (w.g.) J.B.S. ter Veer. De Burgemeester voornoemd, (w.g.) J.B.S. ter Veer. n it manier van optreden een werkelijke rampsituatie ontstaan. Deze mensen waren over het gehele gebouw ver spreid, van de begane grond tot en met boven op het dak. Nadat deze laatsten uit hun benarde situatie waren gered, lukte het een van hen zelfs in volle paniek te ontsnappen. De anderen werden een voor een vakkundig gered door de in het gebouw aanwezige brandweerlieden. Hevigbloedend” trof de E. H. B. O. dit slachtoffer aan in de keuken. KOMPLIMENT De goede samenwerking van ons blad "Moergestel-nieuws" met de brand weer van Moergestel, met name in de persoon van commandant Roozen, heeft het ons mogelijk gemaakt om het gehele gebeuren op de voet te volgen, zodat we ook de hierbij afgedrukte foto's konden maken. Feit is echter ook dat het een goede zaak is om zo'n oefe ning op een dergelijke plaats te organi seren. We hebben gezien hoe uitermate doeltreffend er in zo'n situatie kan worden gehandeld en we komplimen- teren bij deze alle medewerkenden aan deze zeer geslaagde oefening. 7e de an its ré srs ir i- i- in 3- 10 Ie ig Ie n er en 3rd 10- iar jkt it: ar: an el- te- Bevelvoerder de Kruyff heeft de leiding over de gehele operatie. Hij vraagt assistentie van een bluseenheid (Dies- sen), een ambulance, een hoogwerker (Tilburg) plus nog twee bluseenheden (Oisterwijk). Achtereenvolgens dirigeert hij de arriverende eenheden bekwaam naar de plaatsen vanwaar zij hun taken moeten uitvoeren. Ondertussen is dhr. van Leeuwen (dir. Reuselhof, red.) bezig al het personeel dat niet aanwezig is op te roepen. De brandweer van Moergestel bezet de hoofdingang, brandweer Diessen krijgt de kant van de keuken, Oisterwijk is verantwoordelijk voor de achterkant van het gebouw en de hoogwerker wordt ingezet ter hoogte van de hoofd ingang. Ook de E.H.B.O. is snel ter plaatse en begint aan de verzorging van de eerste geredden. Daarna worden dezen afgevoerd per ambulance naar de z.g. hulppost die is ingericht in het St. Antonius gasthuis. LOTUS_TEAM De "slachtoffers" werden uiterst be kwaam gespeeld door een 15-tal z.g. Lotus-patiènten. Zij volbrachten hun taak voortreffelijk en lieten door hun De Burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat vanaf 12 oktober 1979 gedurende één maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, voor eenieder ter inzage ligt het door de raad dier gemeente op 28 sep tember 1979 vastgestelde bestemmingsplan Bungalowpark. Ingevolge het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, gedurende bovengenoemde termijn schriftelijke bezwaren tegen het vastgestelde bestemmingsplan indienen bij het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant. De Burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat vanaf 12 oktober 1979 gedurende één maand ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, voor eenieder ter inzage ligt het door de raad dier gemeente op 31 augustus 1979 vastgestelde bestemmingsplan, welk bestem mingsplan betrekking heeft op een gebied begrensd door de Bur gemeester Bardoelstraat, de Krijtestraat, de Schoolstraat en de Scheerman. Ingevolge het bepaalde in artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, alsmede eenieder, die bezwaren heeft tegen de bij de vaststelling aangebrachte wijzigingen, gedurende bovengenoemde termijn schriftelijke bezwaren tegen genoemd bestemmingsplan indienen bij het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Met flinkebrandwonden werd dit meisje door de brandweer uit haar benarde positie bevrijd. Met persluchtmaskers moesten de brandweerlieden zich een weg banen door het gebouw om vervolgens de mensen in veiligheid te brengen. Burgemeester ter Veer en commandant H. Roozen hielden het gebeuren nauwlettend in de gaten. GEWOND De oefening leverde wel een gewonde op. Het was Nico van Esch uit de Schout v.d. Wouwstraat. Bij de hem toegewezen opdracht kwam hij onge lukkig ten val en scheurde daarbij zijn enkelbanden. Hij werd ter plaatse door de E.H.B.O. behandeld en door een van z'n kollega's naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij na een noodzakelijke operatie nog een tiental dagen zal moeten verblijven. We wensen hem de nodige sterkte toe. KONKLUSIE Na afloop van de oefening, toen dus officieel het sein "brand meester" was gegeven aan de alarmcentrale Tilburg, kwamen alle deelnemers bijeen in de rekreatiezaal. Hier werden zij toege sproken door dhr. Damen, ondercom- mandant van de brandweer Oisterwijk. Hij gaf uitleg over de bedoeling van deze oefening en zette het gehele ge beuren nog eens op een rijtje. Hij kwam tot de konklusie dat de gehele operatie naar wens was verlopen, al zijn er echter bij zo'n organisatie altijd dingen die je niet in de hand hebt, aldus de heer Damen. Daarna was het woord aan achtereenvolgens de heer de Rooy, instukteur van de E.H.B.O. en Hein Roozen, commandant van de brand weer Moergestel. Zij waren vol lof over het gebeuren en dankten iedereen die bij de oefening betrokken waren ge weest. (Totaal 100 personen, red.). P- ke 79 an an Jd et in at Ml et in an ry id an vanwege een grote brand die hij ont dekte in de keuken van het bejaarden centrum. Op dat moment gaat de alarmcentrale Tilburg aan het werk en roept de brandweer van Moergestel op. Om 19.39 uur zijn de manschappen bij het geheel in rook gehulde gebouw Dit was de aanzet tot de grootscheepse oefening. Dhr. Geerts zet het alarm in werking! TUD In zo'n situatie komt het natuurlijk op tijd aan, een van de belangrijkste pun ten. Het verbaasde daarom de aanwe zige toeschouwers zeer, dat met name de hoogwerker uit Tilburg zo lang op zich liet wachten, 'n Verklaring hiervoor ligt in het feit dat deze wagen geen toestemming had om met loeiende sirene te rijden. De wagen, die gesta tioneerd is in de dépendance tegenover het Maria-ziekenhuis moest dus de gehele stad door en voor elk stoplicht gewoon z'n tijd afwachten. Vervolgens was het de bedoeling, om onnodig beschadiging van het gazon te voorko men, dat deze wagen zou opereren vanaf het verharde gedeelte bij de hoofdingang. Daar dit niet lukte, duur de het alles bij elkaar vrij lang alvorens de personen van het dak konden worden gehaald. Het is woensdag 3 oktober 19.34 uur als de heer J. Geerts, medewerker verbon den aan de "Reuselhof”, alarm slaat gearriveerd en probeert men de eerste slachtoffers bij de hoofdingang tot rust te brengen en hen naar buiten te loodsen. Op dat moment ook is men tot de konklusie gekomen dat het hier "slechts” een oefening betreft, maar wat voor een!.... $23

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 5