Nieuws van de KADOBONNEN Winkeliersvereniging Moergestel DANSEN VOOR GEHUWDEN BoerenBond - Moergestel 7 The New Formation Disco met Ome Gijs Strooi vochthoudend materiaal in uw tuin! Winkeliersvereniging Moergestel DEN BOOGAARD MOERGESTEL V.A.M. siertuincompost Trefcentrum Kinderfestival Het wordt weer kouder Dieren Welzijn Economie Turfstrooisel i Ook voor U f 6,95 NAAM: ADRES: LEEFTIJD: *lk kom naar de: Muziek: Zondag 7 oktober: Voor de jeugd: Aanvang: 20.30 uur. Alleen toegankelijk voor het oudere publiek. Deze zijn te koop bij de Rabobank te Moergestel en kunnen ingeleverd worden bij alle winkeliers, die op de achterkant van de kadobonnen vermeld staan. Hier invullen naar welke aktiviteit je wilt komen. geeft alles wat uw tuin nodig heeft. 25 en 50 liter, vanaf Het verdere programma voor de ko mende tijd is als volgt: Zaterdag 13 oktober: Free Fair (jazz- rock), aanvang: 21.30 uur. Zondag 21 oktober: Folk 'och Rackere (Zweedse folk), aanvang: 14.30 uur. Zaterdag 3 november: Gilgamesj (soft- rock), aanvang: 21.30 uur. Zaterdag 6 oktober: Wilt U uw familieleden, vrienden en kennissen eens verwennen met een geschenk en U weet niet zo gauw WAT u moet geven, dan kunt u vanaf 1 oktober a.s. OOK in Moergestel KADOBONNEN KOPEN ter waarde van f 5,-; f 10,-; f 15,-; f 25,- en f 50,-. De geldigheid van de bonnen is gesteld op 1 jaar na de uitgeefdatum. gratis. Alle kinderen die mee willen doen aan één of meer van deze aktiviteiten, worden verzocht onder staand strookje in te vullen en in te leveren op Postelstraat 16. Er zal dus een compromis gezocht moeten worden tussen de belangen van de boer enerzijds en de niet-boeren anderzijds. Dit is een zaak die iedereen aangaat! Oplossingen kunnen niet door één van deze twee groepen gevonden worden, maar uitsluitend door deze twee groepen samen! Zolang de boeren ervoor zorgen dat er bij U betaalbaar vlees en zuivelpro- dukten op tafel komen, bent ook U verantwoordelijk voor de wijze waarop dit gebeurd. Wanneer daarom gekozen wordt voor verandering van de huidige manier van dieren houden, dan mogen extra kosten niet alleen afgeschoven worden op de boeren, maar moet ook U bereid zijn meer te gaan betalen voor deze landbouwprodukten. De agrariërs hebben vorig jaar een eerste stap gezet door hun bedrijven open te stellen voor alle belangstellen den. Als vervolg op die open dag willen we nu op maandagavond 15 oktober een eerste aanzet geven tot een eerlijke discussie tussen boer en burger over de manier waarop dieren gehouden moe ten worden. Volgende week kunt U in dit blad meer lezen over de opzet van de avond. Houdt 15 oktober dus alvast vrij! f 20,35 f 8,05 f 5,40 In de herfsvakantie organiseert het trefcentrum op 16,17 en 18 oktober een kinderprogramma. Dit ziet er als volgt uit: Dinsdag 16 oktober: 14.00 uur: Poppenkast in het Trefcen trum voor de kleuters, 1e en 2e klassers. 15.30 uur: Een groots opgezette zeep kistenrace voor de 3e, 4e, 5e en 6e klassers. Dit vindt plaats op de speel plaats van de Boszichtschool. Iedereen die mee wil doen kan nu dus al beginnen met het maken van een zeep kist. Er zijn prijsjes voor de winnaars en voor de makers van de mooiste zeep kisten. Woensdag 17 oktober: 14.30 uur: Film in het Trefcentrum, (voor alle leeftijden). Donderdag 18 oktober: 14.00 uur: Vlaamse Kermis vóór het Trefcentrum met allerlei spelletjes, zoals Rad van Avontuur, sjoelen, blikken gooien en vogelpik. Na afloop worden er weer leuke prijsjes uitgereikt. De toegang voor al deze aktiviteiten is De tuinstoelen kunnen weer worden opgeruimd. Het is weer gedaan met het buiten zitten 's avonds. Voor Jan, voor Tonnie, voor Toos, voor Tinus, voor Rien, voor Cor en voor vele anderen. Het was fijn wat te buurten na een dag van arbeid. Al hebben we weinig kunnen genieten, we zullen het er weer voor een jaar mee moeten doen. Stilaan gaat de kachel hoger en zijn we weer blij dat 't binnen lekker warm is. Ook de winter kan mooi zijn... Op maandagavond 15 oktober a.s. wordt er in Den Boogaard een informa tieavond gehouden met als thema dieren - welzijn - economie. Het doel van deze avond is U te informeren over de verschillende aspekten van het wel zijn van de landbouwdieren. Hiermee willen we een discussie op gang bren gen tussen agrariërs en burgerbevolking over de wijze waarop dieren gehouden moeten worden. De laatste jaren heeft er zich in Brabant een geweldige ontwikkeling plaats ge vonden van de veehouderij, met in het bijzonder de varkenshouderij en de pluimveehouderij. Deze ontwikkelingen werden gekenmerkt door een sterke vergroting van de bedrijven, het geen mogelijk was door de invoering van ar beidsbesparende werkmethoden en be drijfssystemen (mechanisatie en auto matisering). De laatste tijd komt er steeds meer kritiek op deze manier van veehouderij. Vooral heeft men bezwaren tegen de saaie huisvesting en de beperkte bewe gingsruimte van deze dieren. Steeds meer mensen dringen dan ook aan op veranderingen. Het doorvoeren van veranderingen is echter geen eenvoudige zaak, omdat we te maken hebben met tegenstrijdige belangen. Immers: "Wie noest bezig is middels moderne mesterijmethoden de welvaart te bevorderen, krijgt voor de voeten geworpen dat hij het milieu verpest of calorieën en eiwitten ver kwist die beter rechtstreeks voor men selijke consumptie gebruikt hadden kunnen worden. En wie zich verzet tegen onmenselijke behandeling van dieren, krijgt de vraag voorgelegd: "En hoe wil jij dan dat de boer nog het hoofd boven water houdt?" ter verbetering van de bodemstruktuur (losse grond wordt meer samenhangend, zware grond wordt losser). Press-pack 0,17 m3 Zak van 80 liter. Zak van 40 liter.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 6