Bestemmingsplan Oistelvoirt" vastgesteld! a 1,95 Blanke zure haring per pot nu ook WARME GEBAKKEN VIS GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING BEKEN DM AKING VOLENDAMMER VISHANDEL Gemullehoekenweg 11 - 5061 MA Oisterwijk Telefoon 04242-2344 Moergestel, 3 oktober 1979. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer. De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. Moergestel, 3 oktober 1979. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J.B.S. ter Veer. De Sekretaris, A.P.A. de Rouw. Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de algemene verkla ring van geen bezwaar, gegeven door het Kollege van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant d.d. 15 december 1976, G nr. 232.735, aan D.J.C.M. van Gorp, Pastoor van den Boogaard- straat 41 te Moergestel, vergunning te verlenen tot het verbou wen van een woonhuis, gelegen op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, nr. 3723, plaatselijk bekend Pas toor van den Boogaardstraat 41 Dit bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 5 oktober 1979 gedurende 14 dagen voor eenieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen genoemd bouwplan schriftelijke bezwaren indienen bij het Kollege van Burgemeester en Wethouders van Moergestel, Raadhuisstraat 21, 5066 AP Moergestel. Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet aan: 1. W.C. Wolfs, Vinkenberg 16 te Moergestel, vergunning te ver lenen tot het bouwen van een rundveestal, op het perceel ka dastraal bekend gemeente Moergestel, sektie D nr. 1396, plaatselijk bekend Vinkenberg 16; 2. A.M. Hofhuizen, Broekzijde 10 te Moergestel, vergunning te verlenen tot het verbouwen van een berging, op het perceel kadstraal bekend gemeente Moergestel, sektie D nr. 1412, plaatselijk bekend Broekzijde 10. Bovengenoemde bouwplannen liggen met bijbehorende beschei den vanaf 5 oktober 1979 gedurende 14 dagen voor eenieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen de bouwplannen schriftelijke bezwaren indienen bij het Kollege van Burgemeester en Wethouders van Moergestel, Raadhuisstraat 21, 5066 AP Moergestel. uitgegaan van een gelijke en gelijkma tige opbouw van de betrokken scholen en dat de indeling van de voedingsge- bieden daaraan ondergeschikt is. Wel zei de wethouder, dat als het schoolbe stuur vooroverleg heeft met de ouders met betrekking tot plaatsing op een school, er veel onvrede weggenomen kan worden en er meer begrip voor deze aangelegenheid zal bestaan. Interessant alhoewel niet in de nota vervat, was de discussie rond de kwaliteit van het onderwijs en de democratisering van het schoolbestuur. Dhr. Van Os was blij dat met deze gegevens meer zekerhe den verkregen worden voor de komen de jaren. Raadsvergadering d.d. 28-09-1979. 's Maandags op de markt, 's Woensdags bij Groentehal Crisje. Ten aanzien van een voorstel tot verkoop van een woningwetwoning merkte burgemeester Ter Veer op, dat nog slechts twee aanvragen in behan deling zijn en dat vooralsnog geen nieuwe verzoeken meer in behandeling worden genomen. Een nota inzake verkoop woningwetwoningen staat op stapel. Stiphout een dankwoord richten aan het adres van het scheidend raadslid voor diens werk ten dienste van de gemeenschap, voor de Sociale Volks partij en voor de steun die hijzelf ontvangen had. Op aanwijzing van de heer Ter Veer gingen de heren Op 't Hoog, Kuypers en Van Stiphout in conclaaf om de geloofsbrieven van Mevr. Denissen te onderzoeken. Na akkoordbevinding werd het nieuwe raadslid toegelaten. De beëdiging zal op 12 oktober plaatsvinden. De scholennota werd aan de raad ter vaststelling voorgelegd. De nota, het supplement en de veelheid aan toege voegde stukken van de zijde van de onderwijscommissie en het Schoolbe stuur maakte dat het geheel erg tech nisch was. Dhr. Van Stiphout vond, dat het schoolbestuur te sterk afgebakende voedingsgebieden hanteerde en pleitte dat ouders zeggenschap zouden moe ten hebben in de keuze van de school. Wethouder Smits zei, dat primair wordt Om 8 uur opende burgemeester Ter Veer de vergadering met de mededeling dat Dhr. Buijnsters verhinderd was en dat Dhr. Chr. van Riel te kennen had gegeven de verwikkelingen vanaf de publieke tribune te willen volgen. Een en ander werd aanhoord door een veertigtal belangstellenden, die achter het koord hadden plaatsgenomen. Naar aanleiding van een goedkeuringsbesluit van G.S. voor wat betreft aanleg centrale verwarming in 9 woningwet woningen, vroeg Dhr. Op 't Hoog wanneer de aanleg een feit zou gaan worden. De voorzitter zei, dat vóór de winter de mensen van de nieuwe voorziening, waarvoor een huurverho ging berekend is, zouden kunnen profi teren. De brief van dhr. Chr. van Riel, waarin hij zijn ontslag aanbood als lid van de raad, gaf dhr. A. van Gils aanleiding tot het uitspreken van hoop op goede contacten met de opvolgster, Mevr. I. Denissen-Welten en deed dhr. H. van Het bestemmingsplan Bungalowpark werd zonder veel discussie vastgesteld. Met betrekking tot bezwaarschriften merkte Dhr. Van Stiphout op, "dat iedereen vindt dat er niet gebouwd moet worden, alleen bij zichzelf". Hij pleitte ervoor, dat het openbaar groen ook inderdaad openbaar gemaakt moet worden als de verkoop om een of andere reden niet doorgaat. "Nu moet men bukkend en kruipend het openbaar groen binnentrekken en ontdekt dan een stortplaats voor tuinafval". Wet houder Mulders zei, dat in het kader van verkoop stroken openbaar groen 2/3 van de geënquêteerden gereageerd hebben, van wie de helft zich in principe uitsprak voor aankoop en de andere helft niet in de aankoop geïnteresseerd was. Na de pauze kwam het bestemmings plan "Oistelvoirt" ter raadstafel. Dhr. Van Stiphout, die aanvankelijk begrip kon opbrengen voor de bezwaren van de agrariërs in het achterliggende ge bied, heeft zich na uitvoerige bestude ring en bespreking in de beleidscommis sie van zijn partij geheel kunnen vinden in het plan, zoals dat door het college van B en W is ontwikkeld. De bestaan de weg Oostelvoortjes verbreden - en handhaven zou het plan in tweeën splitsen en dit is volgens hem onaan vaardbaar. Dhr. Swinkels kon met het voorliggen de plan niet akkoord gaan. Hij wilde namens het C.D.A. de volgende wijzi ging aangebracht zien: de haakse boch ten in de planweg doen vervallen en daarvoor een flauwe bocht te leggen in de richting van de Reusel, aansluitend op de bestaande Oostelvoortjes. Verder wilde hij aan twee reclamanten tege moet komen, t.w. door aan dhr. M. Ketelaars een groter agrarisch bouw blok te geven en door woningbouw toe te staan aart mevr. C. Mast op het perceel aan de Oirschotseweg tussen het Broothuys en dokter Van Delft. Dhr. Van Os zei, dat de woningbouw- mogelijkheden de laatste jaren beperkt zijn gebleven en dat daarom de stap over de Reusel de noodzakelijke ruimte moet geven. Het plan Oistelvoirt is een veilig plan, heeft voldoende open ruim te en biedt perpectief voor de sociale woningbouw. Van de 193 woningen is 40 bestemd voor woningwetbouw en nog eens 40 voor de premiebouw. Wel plaatste dhr. Van Os vraagtekens bij de economische haalbaarheid. Dhr. Kuypers lichtte toe, waarom hij nu een ander standpunt had dan vooraf in de commissie Ruimtelijke Ordening, toen hij zich met het plan akkoord verklaarde. Dhr. Op 't Hoog vond dat de essentie van het plan, t.w. de hoofd- structuurweg, niet weggenomen mocht worden. Het toeleveringsverkeer zal met haar planning rekening moeten houden en een verbetering en vrebre- ding van de Heiligenboom zal voor de agrariërs van het achterliggende gebied veel problemen wegnemen. Wethouder Mulders zette duidelijk uiteen dat bij integreren van het bejaardenhuis Reu- selhof in het plan Oistelvoirt de recht stand van de bestaande weg Oostel voortjes een belemmering is. De ver keersintensiteit vraagt dan om verbre ding en dan heeft de weg in het plan een scheidende functie, terwijl dat juist niet mag gebeuren. Als de rechtstand gehandhaafd blijft, dan wordt de ziel uit het plan weggehaald. Hij kon wel begrip opbrengen voor de bezwaren van de agrariërs maar bij afweging van belang en kwam het zwaartepunt te liggen bij handhaving van de hoofdstructuurweg, zoals die in het plan is opgenomen. T.a.v. uitbreiding agrarisch bouwblok merkte de wethouder op, dat de maxi male mogelijkheden benut zijn, zowel uit hinderwetstechnisch als uit planolo gisch oogpunt. De voorzitter liet de raadsleden het woord voeren in een 2a-instantie, maar toen sommigen het hele alfabet wilden binnenhalen, bleek dit geen genade te kNDEL r A kunnen vinden in de ogen van burge meester Ter Veer. Door een uiteinde lijke stemming, waarbij de C.D.A.-frac tie zich tegen het onderhavige plan verklaarde, werd Oistelvoirt vastgesteld. Naar aanleiding van C.D.A.-vragen over de huurovereenkomst kantine Audacia- Roef, zei wethouder Smits dat deze aangelegenheid in een afrondende sta dium verkeert. In het onderzoek zijn verschillende mogelijkheden onderzocht waaronder verpachten aan een brouwe rij. De raad heeft eerder middels de be groting de huur voor de kantine vastge steld op f 14.000,-. Indien de raad mocht besluiten tot een geopperde huur van f 9.000,-, dan zal, aldus wethouder Smits, tevens aangegeven moeten worden hoe en waar het tekort van f 5.000,- gehaald moet worden. De gemeente dient rekening te houden met haar verantwoordelijkheid ten opzichte van andere verenigingen en t.o.v. Ge deputeerde Staten, welk college f 17.000,- als huurprijs astgesteld heeft. In de oktobervergadering zal deze zaak opnieuw onderwerp van bespreking zijn. Om half twaalf hamerde de voorzitter af, waarna de tabaksdamp kon optrek ken. ■tv OP DE MARKT! Ja

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 5