DANSEN VOOR GEHUWDEN I I Veel heisa rond vragen in gemeenteraad The Ragtime Band Disco met Ome Gijs DEN BOOGAARD MOERGESTEL F ara Muziek: •’.M Zondag 9 september: Voor de jeugd: Aanvang: 20.30 uur. Alleen toegankelijk voor het oudere publiek. Zaterdag 8 september: Wethouder Mulders: "Zondebok". het algemeen belang van de mensen, zonder politiek oogmerk. Het CDA stelde tenslotte voor om in het reglement van orde voor de vergadering van de raad een bepaling op te nemen die verbiedt dat raadsleden nog vragen mogen stellen over zaken die in een commissievergadering aan de orde zijn geweest. Burgemeester ter Veer zegde toe dit nog eens in de commissie te behandelen. Waar ging het om? Na dit politiek gekrakeel terug naar de zaak zelf. Ook b. en w. zijn van oordeel dat de herstratingswerkzaamheden niet goed waren uitgevoerd. De aannemer heeft beloofd dit alsnog te regelen. Ook zal de aannemer zorgen dat het geld dat door Zo kwam dan, nog net voor midder nacht een einde aan deze hete, lange avond. Het is een uitgebreid verhaal geworden. Wellicht hebt U weer enig idee gekregen hoe momenteel de poli tieke kaarten in Moergestel liggen. Komt U ook eens naar de raadsverga dering, het is beslist wel eens interes sant. vr. Vragen over vragen. Het CDA was nogal boos over het feit dat tot en met woensdagavond de gestelde vragen niet ter inzage hadden gelegen. De voorzitter beloofde beter schap voor de toekomst. De eigenlijke agenda. Ten slotte nog enig aandacht voor de punten die normaal op de agenda stonden. De minister van volksverhui zing en ruimtelijke ordening heeft me degedeeld, dat hij kan instemmen met de voorgenomen onteigening van een perceel van mevr. Fick dat nodig is voor de uitbreiding van de sportvelden. B. en w. hopen echter alsnog via een minne lijke schikking de zaak te kunnen af ronden. - de Hertog Janschool krijgt nieuwe gordijnen evenals de Graaf van Ursel- school. In de Boszichtschool komen 240 nieuwe stoeltjes. Onder een speel toestel van de Maria-kleuterschool ko men rubber tegels. - het voorstel tot het aanbrengen van dubbele beglazing in de kamer van de burgemeester wordt aangehouden. Be keken zal worden of het oude gedeelte van het gemeentehuis niet in zijn totaliteit geïsoleerd kan worden. - De raad stelde een nieuwe brandbe veiligingsverordening vast. De heer Swinkels vroeg het college in het begin soepel op te treden. De voorzitter zei dat met enige soeplesse en begrip zal worden opgetreden. - De raad besloot ook een bouwveror dening logiesgebouwen vast te stellen. -De vaststelling van herziening van het bestemmingsplan Heidevelden leverde enige discussie op. Het CDA was het niet eens met de voorgestelde zonering rond de molen. Wethouder Mulders maakte duidelijk dat de voorgestelde wijziging geen betrekking had op de bouwkavels van het plan Heidevelden. Dit komt pas later aan de orde. - Op de Hild komen er 4 nieuwe lichtmasten bij, terwijl 7 houten worden vervangen door metalen. -De raad sprak unaniem uit dat de financiële meevallers die er waren zullen worden gereserveerd voor de renovatie van de Kruysackerbuurt. - De rioolbelasting en de reinigingsrech ten gaan met 3,5 omhoog. Boven dien zullen ook de leges voor het merendeel worden verhoogd met ge noemd percentage. Dit betekent een maximale trend-matige verhoging die het rijk toestaat. (1235) voldoende om in actie te komen. - B. en w. zeggen dat de uitgifte van de grond voor de schakelbungalows ge schiedt volgens de spelregels van het selectief gronduitgiftebeleid, zoals die door de raad zijn vastgesteld. Voor vijf van de zeven kavels zijn momenteel serieuze kandidate. De overige twee kavels hopen b. en w. spoedig aan de kandidaten die al een eigen woning in Moergestel hebben. De heer Buijnsters hoopte wel dat deze kavels alleen terecht zullen komen bij Moergestelse mensen. Als de kandidaten uit Moer gestel zijn uitgeput, dan moet de raad opnieuw bekijken wat er dan gedaan moet worden. De overige raadsleden vielen hem hier bij. B. en w. zegden dit toe. - B. en w. zeggen goede hoop te hebben dat na en in overleg met de plaatselijk horeca-bedrijven de overlast die men ondervindt met name op zondagavond zoveel mogelijk zal wor den beperkt. Lukt die niet dan zal er strenger moeten worden opgetreden, aldus burgemeester ter Veer. de onderaannemer ten onrechte aan de bewoners is gevraagd, wordt terugge geven. Zowel de heren op 't Hoog als v. Stiphout (Sociale Volkspartij) pleitten ervoor dat er een goede opzet komt als men in zee gaat met (Moergestelse) aannemers. Plaatselijke bedrijven die nen een kans te krijgen maar dit moet niet ten koste gaan van kwaliteit en moet evenmin leiden tot overlast, ook al is dit de schuld van de onderaannemer. De plaatselijk werkgelegenheid wordt er niet mee gediend als het werk weer wordt uitbesteed aan niet-Moergestel- naren. Peuterspeelzaal "Janneke". De PGB had ook een aantal vragen gesteld over de financiële noodkreet van de peuterspeelzaal. Na enige dis cussie besloot de raad om te aanvaar den dat het peuterspeelzaalwerk een basisvoorziening is in het kader van het welzijnswerk. Deze voorziening hoort ook in Moergestel thuis. De raad zal de financiële gevolgen van deze uitspraak nog nader aan de orde krijgen via de begroting voor het jaar 1980. Hoe groot die financiële consequenties zullen zijn zal mede afhangen van de uitslag van de enquête, die het bestuur van de Peuterspeelzaal zal moeten houden on der de bevolking van Moergestel, over de behoefte voor de toekomst. Diverse partijen (Buijnsters, WD en mevr. Roloff (CDA) vroegen of de gemeente de enquête niet kon verzorgen. Wet houder Smits (PGB) bleef vasthouden aan het uitgangspunt dat dit primair een taak is van het bestuur van de speelzaal. Afgesproken werd dat de afdeling welzijn ter zake de helpende hand zal bieden. VVD-vragen. Ook de WD had zich niet onbetuigd gelaten met het stellen van een aantal vragen. De voornaamste punten noe men we even. - De glascontainer zal, aldus het ant woord van b. en w. binnen twee weken hopelijk worden afgeleverd. - Op het venten zonder vergunning zal de politie toezien. B en W verwachten echter ook wat meer activiteiten van het publiek. Men moet naar hun vergun ning vragen. Blijken zij niet over een vergunning te beschikken dan is een telefoontje naar het gemeentehuis deze hele affaire over de voorwaarden voor de keuze van de aannemer aan de orde is geweest in de commissie voor de ruimtelijke ordening. Dit geschiedde n.a.v. vragen van het CDA. De com missie heeft met een en ander inge stemd. Daar was ook de heer van Gils bij. Toen de voorzitter deze discussie ein delijk afhamerde, vroeg de heer op 't Hoog (PGB) het woord. Hij vond het een onoirbare handeling van het CDA om een vraag van het PGB aan te grijpen om andere zaken goed te praten. Ik heb de vragen gesteld voor I De raadsvergadering van 31 augustus j.l. leek zo'n rustige vergadering te worden. Een korte agenda, een prach tige na-zomeravond. Maar het pakte geheel anders uit. Bij de beantwoording van de ingekomen vragen sloeg de CDA-vlam in de pan. De Partij voor Gemeenschappelijke Belangen (PGB) had vragen gesteld over de uitvoering van herstratingswerkzaamheden in de Voorbrugstraat e.o. De kwaliteit van het werk liet volgens PGB nogal te wensen over. Bovendien was het deze partij ter ore gekomen dat de bewoners zelf voor de werkzaamheden, die nodig waren voor de aanpassing van de uitritten, hadden moeten betalen. De heer van Gils (CDA) verweet de PGB naar de bekende weg te vragen. Deze zaak is volledig in de commissie voor ruimtelijke ordening behandeld. Hij vond dat de wethouder van die partij (de heer Mulders, red.) deze vragen tegen had moeten houden. Deze vra gen betekenen een slag onder de riem van de plaatselijke aannemer, aldus de heer van Gils. Het CDA is bij de heer Mulders op bezoek geweest in de loop van de vorige week in gezelschap van twee firmanten om te spreken over het feit waarom ondere plaatselijke aanne mers is geweigerd in te schrijven voor de reconstructie van de Schoolstraat. Deze mensen waren al lang tevoren bij de wethouder geweest maar deze heeft nagelaten om zich te oriënteren over de kwaliteit van de werkzaamheden die deze aannemers elders al hebben ver richt. De heer Swinkels (CDA) vulde de heer van Gils aan; het CDA heeft in de commissievergadering van ruimtelijke ordening hierover vragen gesteld. (De aannemer had beloofd de zaak te regelen. Zijn mening over het stellen van vragen was dezelfde als van de heer van Gils.) Als vertegenwoordiger van de PGB deze commissievergadering niet voortijdig had verlaten, dan was men volledig op de hoogte geweest en had men deze vragen niet behoeven te stellen. Wethouder Mulders (PGB) zei met stijgende verbazing te hebben geluis terd naar het betoog van de CDA-ers. "Ik pieker er niet over om vragen van eigen partijgenoten tegen te houden. Zij mogen vragen stellen of ze mij nu wel of niet welgevallig zijn. Die vrijheid bestaat binnen de PGB." Wat betreft de kwes tie van de inschrijving door andere aannemers merkte de heer Mulders o.a. het volgende op. Deze aannemer is enkele dagen nadat ik wethouder werd bij mij geweest. Ik heb hem toen duidelijk gezegd welke strategie hij moest volgen. De aannemer moet dan zelf met de feiten bij het college komen en niet andersom. Ik heb de aannemer toen toegezegd dat al zijn werkzaamhe den zouden worden onderzocht. B. en w. zijn aan het proberen om t.a.v. de inschrijvingen door (plaatselijk) aanne mers aan de hand van de opgedane ervaringen een beleid te vormen. Rond januari a.s. hoop het college een uitgangspunt ter zake te hebben en dat wil ik met de raad bespreken, aldus de heer Mulders. Bij de beslissing welke aannemer de Schoolstraat mag recon strueren hebben twee factoren een rol gespeeld nl. hij moest meerdere werken hebben gemaakt en hij moest het werk in korte tijd en wel vóór de komende winter klaar kunnen hebben i.v.m. de grote verkeersintensiteit. Niet alleen de gunning van werken is een taak van b. en w. maar ook zijn zij verantwoordelijk. De heer van Gils verweet wethouder Mulders dat deze zijn naam en die van de heer Swinkels had genoemd tegen over de aannemer, als zouden zij als raadsleden tegen de gunning van het werk in de Schoolstraat aan deze aannemer zijn geweest. Wethouder Mulders antwoordde dat

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 7