I Wij hebben alles voer Voor uw schoolfiets Jan van Velthoven doe-het-zelf loodgieters! vanaf f 230,- met licht, slot, jasbeschermer. naar Henk Schapens Tweewielerservice fll Hulp in de huishouding Folkdag buiten gewoon geslaagd V '1 Oisterwijkseweg 19-21, 04243 - 1282 v rr n ti 9 I mi' O iihTè vraagt 1 Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 Moergestel - Telefoon 04243-1284 Ook voor aanleg van centrale verwarming en stalverwarming naar. CV-MATERIALEN SANITAIR GASBOILERS EN GASGEYSERS KOPER- EN PVC-PIJP ALLE AANSLUITMATERIALEN GEREEDSCHAPPEN EN IJZERWAREN GEVELKACHELS voor 2 halve dagen óf 1 dag per week. Al met al was het toch een groot succes voor de Stichting Folkdag Moergestel. Zonder de steun van de Gemeente, stichting Trefcentrum en vele anderen (vooral de 85 vrijwilligers) had deze dag echter nooit plaats kunnen vinden. Zoals uit de voorpubliciteit al op te maken viel zijn door de AVRO-radio opnames gemaakt tijdens de Folkdag. De eerste uitzendingen zijn al bekend 14 augustus - Mc Caimans 21 augustus - lona 4 september - Bob Davenport The Marsden Rattlers 25 september - Five Hand Reel Dit alles in het programma "Folk-Live" op Hilversum 1 van 20.30 - 21.00. Deze Folkdag, na twee jaar uitgegroeid tot het grootste ééndaags festival in ons land, is zeker voor herhaling vatbaar. De organisatie heeft besloten om de twee succesvolste groepen van de afgelopen folkdag, clannad en de Mc Caimans, te contracteren voor het vol gend jaar. De organisatie hoopt dezelf de steun te ondervinden als dit jaar om zo uit te bouwen tot een traditie. MEVROUW SCHREPPERS, Hondsbergselaan 3, Oisterwijk J pen moeten zijn. De organisatie heeft wat dat betreft het nodige geleerd voor volgend jaar. De planning wordt dan iets anders in elkaar gezet, zodat in ieder geval na twaalf uur geen geluids overlast meer zal voorkomen. de Mc Caimans met uitvoeringen van oude "Mills Brothers"-nummers. Deze laatste groep ontkwam niet aan het geven van enkele toegiften, iets wat vóór hen La Bamboche en de Delaware Water Gap ook overkwam. Door al die toegiften kreeg de organisatie te kam pen met een grote achterstand op het tijdschema, wat echter adekwaat werd opgelost door het optreden van de Franse formatie L'echo du Bayou te verplaatsen naar het kiosk. Op hun aanstekelijke cajun-klanken werd door het in grote getale aanwezige publiek naar hartelust gedanst. Uit het avondprogramma zijn vooral vermeldenswaard de optredens van Clannad en Five Hand Reel. Clannad, een groep die nog zingt in de oude Keltische taal (Gaelic), bracht zeer ingetogen muziek, waarin vooral een hoofdrol weggelegd was voor zangeres Maire O'Braonain. Ook zij ontkwamen niet aan het geven van de nodige toe giften. In scherp contrast hiermee stond het optreden van Five Hand Reel. Deze elektrische folkgroep, speciaal overge vlogen uit Schotland, bracht een set waarop massaal gedanst werd. Vooral de Typisch Schotse "pipe-tunes" leen den zich hier uitstekend voor. Na Five Hand Reel was het de beurt aan Bob Davenport en TheMarsden Ratt lers. Deze oude rotten in het vak haddenin een mum van tijd het ver moeide publiek weer op de been met hun "country-dances". Binnen het totale aanbod van de Folkdag stonden, naast de muziek, nog twee dingen centraal; de instrumenten bouwers en het kinderprogramma. Veel belangstelling, en niet alleen bij de kinderen, ondervond het poppentheater Robhetty en een aantal mimespelers van de groep Nabuchadonisor. De twee instrumentenbouwers Lutgerink en Montagne zorgden voor een sfeervolle omlijsting. Zo kon men ondermeer bekijken hoe een doedelzak gemaakt wordt en werden er tevens talloze demonstraties gegeven. Rond 01.00 was de rust weergekeerd op het St.-Jansplein. Dat was het enige feit waar de organisatie niet zo gelukkig mee was. In oorspronkelijke planning had het festival om twaalf uur ofgelo- Moergestel staat sinds 5 augustus in hoog aanzien bij veel volksmuzieklief- hebbers. De Folkdag werd namelijk een buitengewoon succes. Niet alleen qua bezoekersaantal (bijna 4000), maar ook qua artistiek nivo. En vooral met dat laatste heeft de Stichting Folkdag Moergestel een stevige basis gelegd voor de komende jaren. Recensies, die tot nu toe verschenen zijn, logen er niet om. Ook de mondelinge reacties, die de organisatie kreeg, waren meer dan lo vend. Daaronder waren er van bijvoor beeld burgemeester Ter Veer, en van de organisaties van andere belangrijke fes tivals zoals Rotterdam Folk en Bel gische Spiegelfestival. De lofuitingen strekte zich echter ook uit tot het technische organisatiedeel. Zo was men zeer te spreken over de aankleding van het terrein en over de sanitaire voorzieningen. Iets waar de organisatie niet minder blij om was. Om dat alles zo perfect mogelijk te krijgen hadden immers ruim tachtig vrijwilligers zich enkele dage uit de naad gewerkt. Het aantal bezoekers heeft alle ver wachtingen overtroffen. De voorver koop weer al op een behoorlijk aantal. In totaal werden vóór 5 augustus al zo'n kleine duizend kaarten verkocht. Om half twee waren er al 1800 bezoekers op het terrein. Drie uur later konden de mensen aan de ingang al een antal van boven de 3000 doorgeven. De organi satie had niet meer dan 2500 bezoekers verwacht. Het terrein was overvol. Rond de kiosk kon men bij wijze van spreken over de hoofden lopen. Na verloop van tijd werd de toegangsprijs lager. Deze ging van ƒ12,50 naar ƒ10,-, ƒ7,50, ƒ5,- en op het laatst ƒ2,50. En zuiver aantal van het aantal betalende bezoekers is daardoor niet bekend. De organisatie schat het op een kleine 36oo. Met kinderen, vrijwilligers, geno digden en muzikanten haalde de Folk dag 4000 bezoekers, een aantal dat Nederlands grootste meerdaags festival "Rotterdam Folk", op de drukste laat ste dag niet haalt. Ondanks enkele organisatorische pro blemen bij de aanvang van het festival, de groep La Mirlitantouille stond met autopech in België, hebben de toe schouwers met volle teugen genoten van het gebodene. De Belgische groep Rum opende het festival op het grote podium overtui gend. Vooral de muzettes, uitgevoerd door de gitaarvirtuozen Wiet van Leest en Juan Masondo, oogstten veel be wondering. Voor de komische noot in het programma zorgden de Snaar, met persiflages op de huidige disco-rage, en Tel. 04242-2750, graag na 17.00 uur. INDUSTRIEWEG 10 MOERGESTEL - TEL. 04243-2389 SEiitliKOf'U;!]

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 6