MEDEWERKER (m/v) fLIGTVOET^ provinciale bibliotheek centrale voor noord-brabant statenlaan 4 - tilburg Voor de vakantie goed geschoeid, is een zorg minder!!! Gevraagd: EEN MEISJE VOOR VAKANTIEWERK leeftijd 16-17 jaar. Mensink-Kouwenberg B.V. Nieuws van de bejaarden Het school kam van "Boszicht" ■y DENK OOK AAN TIJDIGE REPARATIEül WIJ HOUDEN ONZE VAKANTIE van 29 juli t/m 4 aug. vraagt met ingang van 1 augustus a.s. ten behoeve van de uitleenbibliotheek te MOERGESTEL, een De funktie zal voornamelijk bestaan uit het verrichten van uitleen- en de daaruit voortvloeiende admini- stratiewerkzaamheden. De werktijden, die grotendeels gekoppeld zijn aan de uitleentijden van de bibliotheek, zijn als volgt vastgesteld: maandag van 13.30-17.30 en van 18.00-20.00 uur; woensdag van 14.00-18.00 uur; vrijdag van 13.30-17.30 en van 18.00-20.00 uur. Voor deze funktie wordt gedacht aan een medewerk(st)er met enthousiasme voor het bibliotheekwerk, die minimaal MAVO- of daarmee vergelijkbare opleiding heeft gevolgd. De voorkeur gaat uit naar kandidaten, die woon achtig zijn in Moergestel en enige ervaring hebben in het bibliotheekwerk. voor 16 uur per week, ter vervanging van een van de huidige medewerksters. Industrieweg 13 - Moergestel Telefoon 04243 - 1867 Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de medewerkers van de biblio theek, Kloosterlaan 32a, Moergestel, telefoon 04243-2243 of bij mevrouw E. Wessels, p/a P.B.C., Statenlaan 4 te Tilburg, tele foon 013-685951. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direktie van de P.B.C. voor Noord-Brabant, t.att.v. mevrouw E. Wessels, hoofd biblio theekwerk kleinere woonkernen, Postbus 90114, 5000 LA Tilburg. GEZONDHEIDSSCHOENEN Leden van de toneelclub en zangver eniging de "Echo", op dinsdag 10 juli bijeenkomst van de toneelclub in Den Boogaard met dhr. van Zeeland. Rolverdeling van een kerstspel. Gaarne allen present. Aanvang 13.30 uur. Vergadering van 't zangkoor de "Echo" op dinsdag 17 juli, eveneens in Den Boogaard. Aanvang 14.00 uur. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Telefoon 1259 gooien met de grote en kleine bal en het blokjeslopen was bijzonder leuk. Bij de sportmiddag waren onze gymjuf en mijnheer Hart ook aanwezig, 's Avonds hielden we onze bonte avond, waarbij ook onze ouders aanwezig waren. Al weken hadden wij geoefend op school in play-back en toneelstukjes. De toe schouwers hebben erg veel moeten lachen om onze voordrachtjes en ze vonden het een geslaagde avond. Donderdagmorgen, 21 juni, begonnen we met een wandeling naar de bossen. In de bossen aangekomen, hielden we een sjoelbakwedstrijd en mochten we van mastappels een mozaïek maken. Natuurlijk weer pick-nick in de bossen, want Boszicht had weer eens geluk: het was de hele week goed weer. Na de erwtenzuigwedstrijd gingen we terug naar de boerderij. Na een lekkere warme maaltijd -woensdag en donder dag had de keukenstaf erg lekker gekookt- maakten we ons klaar voor de dropping. We werden met auto's naar een onbekend gebied gebracht. Deze dropping werd bijzonder spannend, want het dreigde te gaan onweren, maar gelukkig zette het niet doorl Vrijdagmorgen, 22 juni, hebben we uitgeslapen en werden we door meester Ceulemans en meester Klomberg verrast met ontbijt op bed. Gegeten dat we hebben! Nadat we ons aangekleed hadden begon de inpakkerij. Elke groep kreeg een prijsje en we hoorden, dat de groep, de "Mabi's" met M onique van Esch, A ns Horrevorts, B arbara Drubbel en I ngeborg Verhagen het hoogst gescoord en de eerste prijs gewonnen hadden. Ze kregen als aan denken aan dit kamp een mooie bewerkte tegel. Tegen 12 uur gingen we in groepjes met de fiets naar huis; we moesten thuis nog even uitrusten, want om half acht moesten we fit in de kerk zijn voor de plechtigheid van het Vormsel. Iedereen vond het jammer, éet we naar huis moesten, want we hebben het er zo geweldig naar onze zin gehwt Wij willen met dit stukje in Moergestel Nieuws de hele kampstaf bedanken, vooral onze onderwijzers, mijnheer Ceulemans en Mijnheer Klomberg. Maar ook onzé keukenstaf Mevr, v.cf Loo, Mevr. Vissers en Mevr. Berkel- mans mogen we niet vergeten. Na zes jaar samen op school -de basisschool "Boszicht"- lief en leed te hebben gedeeld, was dit schoolkamp voor ons een "onvergetelijk afscheid". Enige dankbare leerlingen van de basisschool "Boszicht". Helaas is ons schoolkamp weer voorbij. Vijf dagen lang hebben we volop genoten en plezier gemaakt. Natuurlijk waren we vrijdagmiddag erg moe, toen we naar huis gingen, toch had het kamp van ons nog wel enige dagen langer mogen duren. Het kamp begon maandagmorgen, 18 juni, met een leuke oreèntatietocht. We vertrokken in groepjes van plm. vier personen, die onderweg allerlei ge zellige en ingewikkelde opdrachten mochten uitvoeren. Na ongeveer 4 5 uur fietsen waren alle opdrachten uit gevoerd en kwamen we allemaal samen bij het Maria-kapelletje in Westelbeers. We vertrokken toen gezamenlijk naar ons einddoel: de boerderij van de heer Vermeulen te Netersel. Wat een prachtige tuin en wat een prettig in gerichte kampeergelegenheid was het hierl Eerst begonnen we met het uitpakken van de koffers en de plunje zakken. Onze nieuwe kampbedjes lagen er al. Toen onze bedden opmaken. Een heerlijk en luidruchtig werkje! Want die wilde bij die slapen, maar 't kwam allemaal voor mekaar. Daarna aten we een lekker slaatje en kreeg elke groep een leider of leidster toegewezen, waarmee we naar het bos gingen voor een nadere kennismaking. Toen we onze leiders en leidsters - er waren er wel tien en allemaal erg aardig- wat beter kenden, gingen we op lakens onze groepsnamen en andere kamp- taferelen schilderen. De drie mooiste lakens werden gebruikt voor versiering bij de bonte avond van woensdag, 's Avonds gingen we weer op pad voor een spooktocht, die pas ver na midder nacht afgelopen was. De spoken, griezelig verklede onderwijzers uit Moergestel, die we onderweg tegen kwamen, waren vreselijk eng, maar toch heeft niemand er nachtmerries van gehad en hebben we "kort maar goed" geslapen! Dinsdag, 19 juni, waren we vroeg uit de veren voor de Vlaamse Kermis -erg leuk die spelletjes van 5 minuten-. Daarna kregen we een morse-opdracht uit te voeren. Na de pick-nick in de bossen, hadden we 's middags een prachtige fietstocht van plm. 30 km. met onge veer 50 korte vragen en opdrachten. De tocht ging van Netersel langs Hulsel, Hooge en Lage Mierde en zo door het landgoed "De Utrecht" weer terug naar Netersel. We waren bijna in België. Halverwege kregen we een uitgebreide fritesmaaltijd in een klein cafeetje in Hooge Mierde, 's Avonds hebben we generale repetitie voor de bonte avond. Woensdagmorgen, 20 juni, kregen we een beroepentest, opnieuw weer pick nick in de bossen. Want we moesten nieuwe krachten opdoen voor de sportmiddag. De sportmiddag met hoog- en verspringen, hardlopen,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 7