Vishandel Pierre Janssens KALE/&H lm iilems Vooruop vakantie gaat.. 1\ PbflNTENKWEKERkJ Warme gebakken vis J. VOGELS Even alles goed regelen bij de Rabobank in de buurt. Tot ziens! Uw adres voor kamerplanten en snijbloemen Elke donderdagmiddag op het St. Jansplein, van 14.00-18.00 uur. Vijf jaar Durendael KeiSVeTZeKeniig IVN-wandelingen Wat doet het IVN? h ji S Tel. 04243-1435 Bij de Rabobank vindt u een kompleet pakket ’’vakantievoorzorgen” onder één dak. Gemakkelijk! U kunt er terecht voor Buitenlands geld, Reischeques, Rabobank-reisverzekering, ANWB Internationale Reis-en Kredietbrief, Benzinebonnen voor Italië, Eurocheques, Rechtsbijstandverzekering en Tijdelijke auto-cascoverzekering. Met 3100 kantoren is de Rabobank Pohfl altijd in de buurt! IldUUUdllK LM geld en goede raad PASPOORT V ZondagmiddagwandeHngen [14.00 uur} vanaf 't Stokske Alle soorten verse vis o.a. nieuwe haring, garnalen, paling, kabeljauwfilet, scholfilet enz. vanaf Groot Speyk vanaf 't Stokske vanaf Venkraai vanaf Duinven vanaf Groot Speyk vanaf 't Stokske vanaf Venkraai vanaf Venkraai vanaf Groot Speyk vanaf 't Stokske vanaf Venkraai Vanaf Groot Speyck SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 1442 Onze specialiteit: Past. Minorettistraat 11 - Goirle - Telefoon 013-341740 Tweewielerspecialist Rootven 62-68 - Moergestel Fietsen die zich onderscheiden. UW EERSTE KEUS! Zie onze etalage! 2 september vanaf Groot Speyk 7 oktober 4 november vanaf Venkraai 2 december vanaf Groot Speyk 26 december vanaf 't Stokske 6 januari 3 februari 2 maart 6 april 4 mei ZomeravondwandeHngen [19.00 uur} 19 juni 27 juni 5 juli 10 juli 18 juli 26 juli 31 juli 8 augustus vanaf Duinven 16 augustus vanaf Groot Speyk 21 augustus vanaf 't Stokske 29 augustus vanaf Venkraai Het I.V.N. organiseert de komende maanden weer verschillende wandelin gen o.l.v. deskundige gidsen in het natuurreservaat Oisterwijk. Hieronder volgen de data en vertrekpunten. De Oisterwijkse r.k. scholengemeen schap Durendael bestaat dit jaar vijf jaar en men is van plan om dit eerste lustrum uitbundig te vieren. De school heeft de meest uiteenlopende festivi teiten in petto die op donderdag 28 juni plaats zullen vinden op het Dotterveld en in de Biezenstraat te Oisterwijk. De leerlingen hebben dan gelukkig hun overgangsproefwerken achter de rug en kunnen zich ten volle inzetten om er een gezellige dag van te maken. Voordat we meer gaan vertellen over de feestdag, eerst een overzicht van de groei van de school. De exacte cijfers zijn ons ter beschikking gesteld door de stichting V.O.O.O. Het aantal leerlingen is in vijf jaar toe genomen met 468, in 1974 waren het er nl. 959, nu zijn het er 1427. Hierdoor kon de docentengroei niet uitblijven: in 1974 43, nu 77. Opmerkelijk is nu dat het aantal leer lingen zich met de helft vermenigvul digd heeft, terwijl het docentenbestand zich vertweevoudigd heeft. Is het nu zo dat de leerlingen lastiger worden of de leraren kieskeuriger? Zoals uit deze cijfers blijkt, gaat het de school voor de wind. Dit zal op die bewuste 28 juni dan ook duidelijk te merken zijn. Allen, leerlingen, docenten en niet te vergeten ouders, hebben zich ingezet om de dag te doen slagen. De lustrumdag wordt gestart met een opening in de Petruskerk om 8.45 uur. De aktiviteiten die zich daarna zullen afspelen zijn zo talrijk dat we er slechts een greep uit kunnen doen. Er is een zeepkistenrace waarbij de leerlingen zich onder het motto "rijd er eens uit" als ware snelheidsduivels in de strijd zullen werpen. Jan Hein Donner en twee plaatselijke grootheden zullen hun medewerking verlenen aan een schaaksimultaan. De strijdkreet "Du rendael zonder grenzen" is bestemd voor de hindernisbaan en diegenen die gaan proberen veilig het eind van de baan de bereiken. Verder zijn er oude ambachten te zien zoals emailleren, pottenbakken, por- trettekenen etc. Er wordt een vlaamse kermis gehouden die zich in het 'Breug- heliaanse tijdperk' zal afspelen. Een bijzonder leuk evenement is tevens de jacht op schoolrecords, waarbij het de bedoeling is uit te blinken in zaken als lucifertorentje bouwen, achteruit fietsen, paalzitten en vogelnestje han gen. Er is zelfs al een aanmelding voor de 100 m figuurzagen. De gevestigde records zullen worden opgenomen in het "Guinness Book of Records". Er worden miss- en mister Durendaelver- kiezingen gehouden en de meer artis tieke leerlingen voeren o.a. een wagen spel, cabaret en jazzballet op. Goedwillige ouders hebben de taak op zich genomen om op die dag te zorgen voor een "lustrumhap" zodat niemand na twintig rondes achteruitfietsen van zijn fiets zal vallen van de honger. U ziet, het wordt een fantastisch schouwspel en de scholengemeen schap Durendael verzoekt dan ook iedereen om op donderdag 28 juni eens te komen zien waartoen men op school in staat is buiten het halen van diplo ma's. Geen gedraai, kom naar vijf jaar Durendael. Rik Oerlemans (leerling 4-havo). Het Instituut Voor Natuurbescher- mingseducatie is opgericht in 1960 met het doel om in ons land op zo groot mogelijke schaal de noodzaak van natuurbehoud te propageren. Met toenemende bedreiging van ons leefmilieu, denkt u maar aan de water bodem en luchtverontreiniging, is dit niet langer het werk van een handjevol idealisten, maar een levensopdracht voor iedereen! Natuurbescherming is geen hobby: het is de keiharde realiteit die ons dwingt samen de gevaren die er zijn onder ogen te zien. Onze afdeling Oisterwijk is nu bezig met twee basiscursussen en een cursus voor opleiding tot natuurgids. Op bijgevoegd wandeloverzicht 1979- 1980 vindt u de zomeravondwande- lingen van juni tot en met augustus, 1 per week beginnend om 19.00 uur en de zondagmiddagwandelingen, i.h.a. op de eerste zondag van de maand, van september tot en met mei. Bovendien is er de mogelijkheid om excursies aan te vragen voor bepaalde groepen zoals Scholen, bejaarden, geestelijk invaliden en blinden etc. Hiertoe neemt men contact op met P. Adriaansen, Lisstraat 12, Oisterwijk, tel. 04242-3310. Dit om plaats, tijd, duur en vergoeding t.b.v. de vereniging vast te stellen. tHNESftnk PC 4»W». JTpc 0%^ BANCAO-LJALIA

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 4