Ö0 KETELAARS DANSEN VOOR GEHUWDEN The New Formation (Tor JAN BERTENS groeibrillant-ringen 13 MEI A.S. MOEDERDAG Zaterdag 5 mei: DEN BOOGAARD MOERGESTEL Bedevaart naar Banneux op 20 mei aanstaande, onder leiding van Landelijke Caritas Banneux ND afdeling Nederland. Prijs f 20,- p.p. Kinderen f 14,50 J. VOGELS o I I I Wederom aantrekkelijk moederdagidee van Streek VVV Bach’s Mattheus- passion, 250 jaar I I I I 4 I 4 I e I I I I I o I I I I I I I I O I I o I I o I I o I I o I e, -nieuws A Vraag hier vrijblijvend inlichtingen. a Opgeven bij: MUZIEK: I I AANVANG: 20.30 UUR. Alleen toegang voor het oudere publiek. HORLOGER - JUWELIER Rootven 47 - 5066 A V Moergestel - Tel. 04243-1393 I 1 I Tweewielerspecialist Rootven 62-68 - Moergestel Tel. 04243-1435 Fietsen die zich onderscheiden. UW EERSTE KEUS! Zie onze etalage! Raadhuisstraat 7 - Moergestel Goedkoop goed uit eten Veel kinderen (en ook vaders) dien zo goed en zo kwaad als het gaat, een warme maaltijd samen te stellen op Moederdag. Om dat nu te voorkomen, is Streek VVV Hart van Brabant gaan praten met horeca-ondernemers in de hele regio. Het resultaat was geweldig. Vele horeca-bedrijven, verspreid over het hele Hart van Brabant, zijn op het initiatief van de Streek VVV ingegaan, een Moederdag-Menu te maken. Dit jaar ovor de derde keer. Een menu dat erg verzorgd zal zijn, maar zonder "liflafjes". Uitgegaan is van een menu zoals men het wellicht thuis ook zou bereiden. Een voorgerecht, een hoofd gerecht en een nagerecht. En de prijs? Ongelooflijk! f 8,75 per persoon. En dan te weten dat het tourist-menu al zo'n f 4,50 méér kost! De informatiegids over alles op recre atief gebied ligt gratis klaar voor u. De bedrijven die meedoen aan dit Moe- derdag-menu zijn in een folder vermeld, die gratis verkrijgbaar is bij: Streek VW Hart van Brabant, Spoorlaan 416A, 5038 CG Tilburg, tel. 013-436131. 5.Het eerste deel. vervolg Nadat een vrouw Christus vervolgen heeft geëerd door kostbare reukstof over zijn hoofd te gieten, horen we weer een koor die de ergernis van de apostelen over deze in hun ogen grote verspilling weergeeft, waarbij de bits gezongen woorden: „Dieses Wasser hatte mogen teuer verkauft und den Armen gegeben werden" meesterlijk hun opwinding weergeeft. De eerste aria met voorafgaand recita tief is geschreven voor alt. In dit recitatief wordt nader ingegaan op de goedheid van de vrouw die het reuk werk uitgoot, waarna in de aria de alt als een persoon uit ons midden Christus vraagt haar tranen te aanvaarden als teken van rouw. De fluiten in de begeleiding illustreren duidelijk het val len van de druppels. De elf apostelen (Judas is er niet bij) vragen even later aan Jezus in een elf maten lang koortje (let op de ingebouwde symboliek) waar het Paaslam moet worden bereid. De halve sluiting van dit koortje verbeeldt prachtig de vragende vorm. Wanneer tijdens dit laatste avondmaal de leerlin gen om beurten vragen ,,Herr, bin ich's?", bemerken we weer diezelfde symboliek: de vraag klinkt namelijk weer elf maal, op vragend weifelende toon, waarna, na het koraal waarmee het Christenvolk zijn schuld erkent en het antwoord van Jezus, Judas als twaalde komt met de lomp gestelde vraag ,,Bin ich's, Rabbi?". Dan komt het moment van de instelling van de eucharistie, waarin Bach de reciterende toon van de Christuspartij prachtig heeft uitgewerkt. Vooral de zin „trinket alle daraus" enz. is adembe nemend mooi. Jezus gaat met aposte len op weg naar de Olijfberg. We zagen reeds hoe de opwaartse gang tegen de berg op in de begeleiding werd uitge beeld. Mooi ook is de realistische uitbeelding als Jezus zegt: „Ik zal de herder slaan en de schapen van de kudde zullen worden verstrooid" en de omhooggaande lijn bij „auferstehe". Tweemaal wordt het verhaal dan nog onderbroken door een koraal, voordat Christus in de Hof van Olijven komt, waar zijn angst en bedroefdheid onein dig mooi wordt weergegeven in de melodie waarop Bach Christus laat zingen: „Meine Seele ist betrübt bus in den Tod". Al eerder zagen we hoe hierna de tenor en het koor dit gegeven nader uitwerken. lekadee: Zaterdag 5 mei a.s. wordt in de Tilburgse Stadsschouwburg de jaarlijk se leKaDee gehouden. Op die dag zal iedere kring een kultureel programma van éen uur verzorgen. Voor de kring Tilburg zullen wij ons stuk "Met de KPJ naar Zuid-Amerika” opvoeren, en wel van 11 tot 12 uur 's morgens in de grote zaal. Naast doorlopende opvoeringen van de verschillende kringen (zowel in de grote zaal als in de Studiozaal) zijn er ook verschillende tentjes met infor matie en hoeken waar je creatief bezig kunt zijn. De dag wordt 's avonds be sloten met een groot feest, waaraan medewerking wordt verleend door de groep "The Bill Bradley Band". Ieder een is op deze dag van harte welkom. Je moet wel op eigen vervoer gaan. Er zijn geen kosten verbonden aan deze dag. Vrijdagavond 4 mei gaan we ons stuk nog twee maal goed oefenen, want het is al meer dan 4 weken geleden dat we dat voor het laatste gedaan hebben. Iedereen wordt om half 8 (en niet om 8 uur zoals eerst gezegd) verwacht bij Wim van Oort. Breng alle kledingstuk ken en benodigheden mee. We brengen die dan zaterdagmorgen rechtstreeks naar Tilburg. Sportnieuws: Liefhebbers voor het volksdansen en pyramidebouwen kun nen alsnog meedoen. Deze worden voortaan geoefend bij Wim Wolfs, en wel op donderdag 3 mei en 10 mei om 19.00 uur. De KPJ- en Jazzoefening worden ge oefend op maandag 7 en 14 mei in de sporthal om 20.30 uur. De eerste sport dag wordt gehouden op 20 mei in Moergestel en de tweede op 17 juni in Oisterwijk (dus niet op 10 juni). Degenen die mee willen doen aan de diplomadag (atletiek) op 13 mei te Ois terwijk kunnen zich nog tot uiterlijk 5 mei opgeven bij Jose, Erma of Jan. Excursie: Op vrijdagavond 11 mei gaan we op excursie naar een kaasmakerij in Udenhout. Belangstellenden worden om 19.15 uur verwacht op het St. Jansplein. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. We gaan met de fiets.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 4