LoU KETELAARS 00 a 1 1 Tuinkruiden Bloemzaden Groentezaden enz. CEESOP'THOOG Voor de Eerste Communie hebben wij een grote sortering geschenken o.a. meisjeshorloges Jongenshorloges Kettinkjes - bedels Armbandjes Nog wat korte berichten P.V. Moergestel Wagenspel KPJ Volwassenen- brigadieren Groot Gildefestijn te Moergestel Gilde "St. Catharina" r i RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTELTEL.04243 1287 MEER DAN BLAW AU BLOEMSIERKUNST SS HILVARENBEEK: Apollostraat 3 - Telefoon 04255-2651 Wij hopen op een grote opkomst op de vergadering van 2 mei in het gemeen tehuis en wij blijven vertrouwen op de medewerking van vele dorpsgenoten bij dit zo sympathieke werk voor onze kleine medeburgertjes. de werkgroep Verkeersveiligheid kinderen. Uitslag wedvlucht Vilvoorde 15-4-1979. Eerst geconstateerde duif 9.38.47 uur. Comb, de Laat 1-6-11-12-15 L. v.d. Branden 2-5-7 J. v. Haren 3-4-8 Comb. Ligtvoet 9-13-14 A. Damen 10. Uitslag wedvlucht St. Ghislain 22-4-79. Eerst geconstateerde duif 10.40.45 L. v.d. Branden 1-4-5-6-16-20 J. van Haren 3-8-17 A. Damen 2-13 Comb, de Laat 7-10-12-14-18 Comb. Ligtvoet 9-11-15-19. MOERGESTEL: Korenstraat 34 - Telefoon 04243-1794 r '•■j H 1 VOOR DE AANSTAANDE COMMUNIEFEESTEN Vlotte LOIS en ROB'S ribbroeken en spijkerbroeken, gecombineerd met leuke blouses. Ook in meisjesjurkjes en rokjes is er een grote keus in de nieuwe zomerkleuren kobalt, rood, geel. Kom gerust eens kijken of bekijk onze etalages eens. Komp/imenten Onze komplimenten gaan uit naar de Boszichtschool, en wel speciaal naar de heer Klomberg en zijn kollega's. In plaats van het traditionele Paasvoetbal- tournooi waaraan slechts 22 scholieren kunnen deelnemen, organiseerden zij voor de gehele schooljeugd "een dagje zwembad". Er werd druk gezwommen en gespeeld in het water; ringen duiken, water-polo enz. Bij de diverse wed- strijd-onderdeeltjes bestond de jury uit welwillende moeders, die er samen met de leerkrachten voor de jeugd een onvergetelijke halve dag van maakten. Felicitaties We feliciteren Ries Ligtvoet die in Eind hoven afgelopen donderdag 'n schoe nenzaak opende. Natuurlijk onder de gevestigde naam op schoenengebied "Ligtvoet Schoen". Een bijzonder mooie winkel met maar liefst 3000 paar schoenen. De zaak staat aan de Jan Heynslaan te Eindhoven, winkelcen trum "Mensfort". Onze hartelijke gelukwensen voor Ries en we wensen hem veel sukses. Nog meer felicitaties Onze felicitaties gaan ook uit naar alle kinderen die de komende zondag of de volgende zondagen hun eerste com munie doen. Hopelijk beleven zij alle maal een fijne dag en voor de diverse ouder^ hopen we natuurlijk op een beetje goed weer. Proficiat allemaall HORLOGER - JUWELIER Rootven 47 - 5066 A V Moergestel - Tel. 04243-1393 Op maandag 30 april, koninginnedag, zal de toneelgroep van de KPJ om half 8 op het St. Jansplein een wagenspel op voeren. Gekozen is het spel "Ik heb een jasje gekocht" van Frits Kroes. Zoals de titel al aan geeft, draait alles om een jasje. In een typische volksbuurt wonen Neut je en Kaai Slok met hun dochter Saskia. Tijdens een dronken bui koopt Neutje een hermelijnen jasje van de mars kramer Loetje Leep. Zijn vrouw neemt hem echter het jasje af, doch Platje Plezier (een lid van een dievegge-bond) steelt dit jasje weer van haar. Als spoedig blijkt dat het jasje een bijzonder jasje is. Prins Kaz Kabat hoopt nl. d.m.v. dat jasje een hem passende vrouw te vinden. Zijn lakei Prullo moet er voor zorgen dat het jasje in handen komt van het mooiste meisje dat er maar te vinden is. Zij wordt dan de vrouw van de prins. In wiens handen het jasje uiteindelijk terecht komt, wordt in het spel wel duidelijk. Voorafgaande aan de opvoering van dit spel op een echte "platte wagen" wordt een folkloristische rondtocht door Moergestel gehouden. Naast de gilden en de drumbandfanfare zullen ook de spelers aan het wagenspel in deze op tocht meelopen. Iedereen kan bij de stoet aansluiten. Om kwart over 7 verzamelen we ons op het St. Jansplein om te kijken naar het spel van de sterk vernieuwde en ver jongde toneelgroep van de KPJ. De regie is in handen van Sjan Abrahams. Tot maandag. 1 i Het is alweer bijna drie maanden gele den dat wij in Moergestel gestart zijn met het inschakelen van volwassenen brigadiers bij het helpen oversteken van de schoolkinderen. Wij zijn er al aan gewend geraakt, want 5x per dag staan onze trouwe jeugd en volwassen briga diers in weer en wind op de gevaarlijke oversteekplaatsen en helpen de kinde ren oversteken. Wij staan er al niet meer bij stil wat deze vrijwilligers geheel kosteloos en in vrije tijd en groot en thousiasme doen voor de veiligheid van onze kinderen. Het loopt allemaal geweldig goed, er zijn voldoende vrijwilligers en de inzet is groot. Maar: misschien kan het nog beter en nog veiliger. Maar: zo nu en dan valt er iemand uit vanwege ziekte, werk, verhuizen etc. Om de ervaringen, die in de eerste drie maanden zijn opgedaan, te bespreken, worden alle volwassenen-brigadiers uitgenodigd voor een vergadering op woensdag 2 mei om half 9 (20.30 uur) in de burgerzaal van het gemeentehuis. Alle ideeën en voorstellen die tot ver beteringen kunnen leiden, zijn dan van harte welkom. Om invallers en reserve mensen te wer ven, indien iemand van de huidige medewerkers uitvalt, nodigen wij ieder die bereid is om ook mee te werken, uit om ook naar de vergadering van 2 mei te komen, leder past in de huidige groep, de leeftijden variëren van 25 tot 80 jaar, beide seksen zijn vertegen woordigd en uit elke hoek van Moerges tel komt wel iemand. Bovendien is een ruime keuze aanwezig om vaak of slechts enkele keren dienst te doen. Ouders van nieuwe leerlingen voor kleuter en basisschool, die bij het opge ven van hun kind het opgave formulier van de verkeersgroep niet hebben inge leverd, kunnen dit alsnog doen via de schooi, via ons secretariaat (Burg. Maeijerstraat 13) en op de vergadering van 2 mei. Op zondag 9 september zal er te Moer gestel een Liefdadigheidsfestijn plaats vinden waaraan 'n 35-tal gilden zullen deelnemen. Deze zullen in een gebrui kelijke kleurrijke optocht door de straten van ons Brabantse dorp trekken. Ook zullen zij na deze rondgang gaan strijden om de hoogste eer te behalen door schietwedstrijden, vendelen, trommen, dansen en standaardrijden te paard. Deze folkloristische gebeurtenissen trekken telkens weer zeer veel publiek. Het "Liefdadigheidsfestijn" wordt spe ciaal gehouden met als doel om de netto opbrengst over te dragen aan het gehandicapte kind. Er wordt voor deze gelegenheid, spe ciaal voor dit doel bestemd, een pro grammaboekje uitgegeven waarin Ere- begunstigers en advertenties worden opgenomen. Graag vermelden wij u bij deze het rekeningnummer 13.45.20.017 bij Rabobank te Moergestel t.n.v. 'Lief dadigheidsfestijn 1979' om u in de gele genheid te stellen ook een steentje bij te dragen tot het bereiken van het ge stelde doel, nl. het lenigen van de nood van het gehandicapte kind. In en om de gemeente van Moergestel zal door enkele commissieleden ge tracht worden een inzameling te hou den in de vorm van begunstigers en adverteerders. Voor eventuele meerdere inlichtingen omtrent dit Gildefestijn kan eenieder zich vervoegen bij de secretaris van het comité, Bosstraat 14 te Moergestel. Gildebroeders, Namens het Oranje-co- mité is ons verzocht om deel te nemen aan de optocht op Koninginnedag met de 2 andere plaatselijke Gilden, Drum fanfare Moergestel en K.P.J. Graag geven wij hieraan onze mede werking en wij verwachten dan ook jullie allemaal op 30 april a.s. om 18.30 uur aan de Boszichtschool. Verder iedere maandagavond vanaf half zeven schieten op het schietterrein in de Heuvel bij onze Hoofdman Harrie Wolfs.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 7