(Carnavalsoptocht 1979 bevolking gessel L.. 500 99 -r 145-z r Reform-cosmetica in voorraad! Dames- en heren diabetici.... NIEUW! VERSMARKT M. DENISSEN slechts l 4 8 fjggwg j rr I Uislag volwassenen Karnavalsoptocht Categorie; Grote en kleine wagens Omschrijving Waardering kunt <o 3 Help de oudjes Namens de jury, Adnillus ‘A’’ WA, Als u dit leest is het Moergestels Karnavalgebeuren alweer voorbij. Wel licht voelt u nog wat natrillen in de spieren en is er nog wat van al of niet grote katers blijven hangen, maar het feest is voorbij. Het Karnaval is voor velen, ook in ons Gessel toch steeds opnieuw een feest van eenheid, een feest waaraan iedere, niet te sombere, inwonere met volle teugen geniet. Zelfs velen, die in het gewone leven niet zo openbaar optreden, ziet u met Karnaval in vele gelegenheden vooraan staan, hetzij in het genieten, beleven, hetzij als mede organisator, soms zelfs als mid delpunt van het grote gebeuren. Ook de jury van de gezamenlijke Karnavalsver- enigingen is uit gewone Gessels Karna- deelnemers via teksten eens wat meer duidelijkheid brengen in hun bedoelin gen. Langs de weg staan mensen die het in onduidelijke gevallen niet begrij pen en dat zouden wij beslist onvolledig moeten noemen. Met weinig hulpmid delen kan een goede informatie gege ven worden. Het moet ons van het hart, dat de deelnemers aan de optocht 1979 het de jury enorm lastig gemaakt hebben. Vooral het motto „Gessel blijft een circus" heeft velen op leuke en inhoudsvolle ideeën gebracht. Zowel de uitvoeringen als de uitgebeelde onder werpen vertoonden een zo hoog niveau dat soms geringe verschillen in de totale waarderingspunten, een deelnemer bui ten de prijzen deed vallen. Het aantal prijzen is nu eenmaal beperkt. Het is opvallend, dat de kwaliteit van het gebodene met het jaar stijgt. Dit bete kent dat Karnaval in onze plaats steeds meer tot een belangrijke gebeurtenis, misschien wel de belangrijkste gebeur tenis van een jaar, is uitgegroeid. Ook snel reageren op plaatselijke gebeurte nissen, uiteraard op humoristische, karnavaleske wijze uitgebeeld, is een sterke zijde van onze plaatsgenoten. Dit jaar was dit wel zeer duidelijk te merken aan de reacties op het slechts enkele dagen tevoren aftreden van onze wet houder. Als u de mensen ziet lachen, goed ziet reageren op het gebodene, is hiermede aangetoond dat de deelnemer begrijpt wat karnavalesk betekent. Nogmaals dus, de jury had er dit jaar weer veel moeite mee, om tot een prijsvaststelling te komen. Wij hebben deze moeite er graag in het belang van de Gesselse Karnavalviering voor over gehad. Wij zijn ervan overtuigd dat niet ieder het met de uitslagen eens zal zijn. U kunt er echter van op aan, dat de jury haar best heeft gedaan om tot een eerlijke, onpersoonlijke beoordeling te komen. Wij hopen het komend jaar weer de gemeenschap van dienst te kunnen zijn. Dan volgen hierna de volledige uitsla gen van de jurering van de volwassen; Militairen naar Libanon Kar Na Val Heidi Boer en Boerin in circus Oud-Libanongangers u Wagens; 1 Bestek '81 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 Wij hebben nu het hele assortiment "Paul Penders SUIKERVRIJ APPEL-SINAASAPPEL-AARDBEIEN- KERSENGEBAK Kerkstraat 2 - Moergestel Kinderoptocht; Individuelen; 1 Peter van Heidi 2 Verkeersbrigadiers 2 Circus 3 Peppi en Kokki Grote groepen; 1 De 12 maanden v/h jaar 2 Vergeet-me-nietjes 3 Circus Categorie; Groepen van meer dan twee personen Categorie; Individuelen max. 2 perso nen De veugel is gevleugen 1 't Kan nog kommen (film over Gèssels circus 2 Houd Moergestel schoon 3 Gladheidbestrijding 4 Chrisje van Riel 5 Moergestel meer inwoners 1 Jaar van het kind Aanmoedigingspre mie Op weg naar LiBaNon Dweilstertjes van Heregoed Blaashal tennisklub Brabant van toen Sallikesleukdoen Schonste perdjes - t W valsgenieters samengesteld. U gerust aannemen dat de meesten veel liever langs de kant van de optocht zouden genieten, dan alsmaar draven van opstelplaats naar de verschillende passeerpunten om toch maar zoveel mogelijk iedere deelnemer aan de op tocht een waardering te geven, die hem toekomt. De buitenstaander heeft er geen idee van, en misschien is dat nog maar gelukkig ook, hoeveel werk er zit aan een zo goed mogelijke beoordeling. Het blijft natuurlijk mensenwerk en het kan best zijn dat niet alle bedoelingen van de deelnemers bij de jury zijn overgekomen, hoezeer wij ons best doen. Als wij dan ook een klacht zouden moeten uiten, dan is het dat de Wagens Karnavalsverenigingen. (C.V. De pierewaaiers buiten mededinging) Karnavalsvereniging de Moezelnippersl Karnavalsverening de Durdraaiers 2 Karnavalsvereniging de Dorstvlegels 3 ALLEEN BIJ ONS EEN HELE WEEK: F NEW j... s* D

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 5