Ga ook na carnaval Ligtvoet-ig door hot levon! RUGKLACHTEN? (LÏGTVÖËT^ J. WILLEMS Café Draaiboompje" BURO’18 GROOTSE CA RNA VALSA VONDEN in 't Draaiboompje! Boerenbond Pierewaaiers blaoike 04243-2268 V oisterwijKsevx De Redaktie. GEZONDHEIDSSCHOENEN Industrieweg 13 - Moergestel - Telefoon 04243-1867 Rootven 36 - Moergestel Hild 1 - Moergestel INDUSTRIEWEG 10 MOERGESTEL - TEL. 04243-2389 MET ELKE DAG 'N GOED ORKEST!!! Rugklachten zijn te wijten aan een slecht bed. Daarom, als uw bed niet goed is, kom dan naar ons en laat U adviseren wat goed is. Natuurlijk bij uw woninginrichting Literatuurprijsje 1979 In het Pierewaaiersblaoike stonden een zestal ingezonden artikelen. De prijsjes hiervoor werden door de jury als volgt toe gekend: (maximaal te behalen punten 18): 1. H. v. Berkel, Het Cirkus (11 punten); 2. R. Denissen, Carnavalsoptocht (10 pun ten); 3. T. Verhof, Hallo ja, minsen van Gèssel (8 punten); 4. R. Denissen, Carna val (7 punten); 5. T. Verhof, Stille wens (6 Het verzamelen van de misintenties is daardoor nog meer noodzaak, men ziet dit echter niet als een probleem. Doopplechtigheden, voorbereiding van trouwparen zou zoveel mogelijk gecombi neerd kunnen worden. Indien noodzakelijk zou een gebedsdienst als zondagsplicht kunnen volstaan. Tot slot zagen alle groepen het voor de Moergestelse kerkgemeenschap echt niet zo somber in, mits we maar de begelei ding en bediening kunnen behouden van een pastores. Mevrouw A. van Oort, voorz. van de K.V.O., sloot de goed geslaagde avond met een passende passage uit de nieuw jaarsbrief van de ons allen bekende Rector Merks. Rectificatie rundveebeoordeling. Vorige keer hebben wij alleen de eerste prijswinnaar vermeld. Intussen hebben wij de volledige uitslagen binnengekregen. Voor de rundveebeoordeling waren er bij de eerste 15: Norlo Denissen 142 p., H. Ketelaars 138 p., Jan v.d. Bosch 132 p., J. Op 't Hoog 125 p., Ant. v. Hest 125 p.. Jan van Hest 124 p., A. Mulders 118 p., H. v. Roessel 117 p. Voor het juiste gewicht schatten van 2 runderen waarvan het gewicht resp. 716 en 525 kilo was, was de uitslag als volgt (achter de naam is het geschatte verschil op de 2 samen): Jan Op 't Hoog 36 kilo, A. Mulders 44 kilo, Corn. Bierkens45 kilo, R. Vermeer 51 kilo, Fr. v.d. Meijdenberg 59 kilo, Norlo Denissen 69 kilo, M. Kete laars 81 kilo. punten); 6. T. Verhof, Weet U (3 punten). Wij verwachten de prijswinnaars zaterdag 24 februari in Den Boogaard, waar zij om streeks 16.00 uur uit handen van Stads prins Jan I de prijsjes zullen ontvangen. Wij hopen dat er volgend jaar nog meer artikeltjes zijn. U kunt ze het hele jaar door inzenden! Pierewaaierspuzzle Bij de puzzel in 't Pierewaaiersblaoike staat vermeld dat de uitslag vóór 18 febru ari ingeleverd moest zijn bij G. Simons, Bosstraat 14a of bij J. Denissen, Burg. Maeyerstraat 9. Aangezien de krant echter later is bezorgd dan voorzien was, kunt U de uitslag tot en met zaterdag 24 februari bij bovenge noemde adressen inleveren (gooi ze maar in de brievenbus). Wij wensen U veel puz- zelgenotü! I r k f v v V c Zaterdag, zondag, maandag en dinsdag: Zondagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur: GROTE KINDERMIDDAGÜ! welzijn, natuur, geestelijke en lichamelijke gezondheid. Is er alleen maar aandacht voor de leegte om ons heen of toch ook voor cultuur, gemeenschapsopbouw, ver enigingen e.d. De doelstelling zal ook uit moeten gaan naar de omgang met elkaar, de verzorging van de relatie thuis en el ders. Medeverantwoordelijkheid is geen liefhebberij alleen, maar noodzaak voor In verband met het komende karnavalsge- beuren de komende week praktisch geen aktiviteiten in de boerenorganisaties. Wij wensen allen veel leut met de karnavals- dagen. De parochieavond welke de Boerenbond, K V.O. en K.P.J. organiseerde op dinsdag 13 februari was een zeer geslaagde avond. De plm. 60 aanwezigen waren echter wel in hoofdzaak N.C.B.- en K.V.O.-leden. Pastoor v.d. Broek zorgde voor de ge spreksstof met het onderwerp: "In de kerk zitten, staan of lopen". Hij ging in op het tijdperk van vóór 1950 met de voordelen: duidelijkheid, rust en zekerheid. Echter met de nadelen van eenzijdigheid van ge zag, verstarring van geloof en passief toe zien. In 1964 doorbrak Paus Johannes de 23e de verstarring in de kerk. Er werd ruimte geschapen voor persoonlijk geloof, eigen geweten en meedoen in de liturgie. Na dien is er veel veranderd, leder is verant woordelijk krachtens de zending als chris ten. De tijd vraagt ook om een nieuwe le vensstijl. Priesters zijn er onvoldoende om alles te begeleiden. Door hen zal een be wuste keus gemaakt moeten worden uit de vele taken binnen de kerk. Iedere chris ten zal aktief moeten meedenken en zelf moeten meewerken in de parochie. In een nieuwe levensstijl zal niet alleen be langstelling moeten zijn voor het bedrijf, welvaart, consumptie e.d., maar ook voor een goed funktioneren van onze parochie gemeenschap. De opbouw van een leven dige gemeenschap dient bij allen goog ge noteerd te staan, zowel bij pastores als leken. Over de verdeling van de werkzaamheden van de pastores en de indeling in aantal uren per week bleek een goede overeen stemming met de pastoor zelf. Gevolgen zijn dan wel minder missen op zaterdag en/of zondag. Voorlopig te beginnen met 2 op zaterdag en 2 op zon dag. Proefsgewijze starten met gebeds diensten ter vervanging van de mis, vond men aanbevelenswaardig. Vervanging van de mis door een gebedsdienst bij be paalde gelegenheden of festiviteiten van verenigingen zou goed mogelijk zijn. Het zou zelfs door hen zelf georganiseerd kun nen worden. Mocht U vóór vrijdag 23 februari echt nog geen aflevering van de 16e uitgave van 't Pierewaaiersblaoike hebben ontvangen, dan kunt U deze afhalen bij J. Denissen, Burg. Mayerstraat 9. Na de inleiding werden een 6-tal discus siegroepen gevormd, ieder met een ver schillende opdracht om tesamen te be spreken. Enkele belamgrijke conclusies m.i.z. waren: Indien er werkelijk priester nood komt, is men zeker bereid om aktief mee te werken in de kerkgemeenschap. Een goede verantwoorde begeleiding van de aktieve leek in de kerkgemeenschap zal echter nodig zijn. Onvoldoende be kendheid bleek er nog steeds te bestaan omtrent het bestaan en de werkwijze van de verschillende werkgroepen. Verder vond men een juiste samenstelling en tij dige verniewing van deze groepen nood zakelijk voor het goed funktioneren. n’Oe"'e^04243-2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 4