Bloemkool 278 109 Verse kassla 229 Helder witlof 69 Hutspot 69 Rode kool Vers 9esnedon 298 189 189 Golden delicious 269 298 Perssinaasappelen Groentehal Crisje Granny Smith Golden delicious Navelsinaasappelen Voor al Uw licht- en krachtinstallaties: Tel. 04243 - 1147 PbflNTENKWEKERU Wim Willems Landelijk erkend installateur Rootven 74 - Verslag parochieavonden Pastorale vorming K.P.J.-nieuws Carnavals optocht! Hagelwitte nu 2 kroppen per kilo Vers gesneden zak zak Verse raapsteeltjes en kasspinazie 2 kilo vol sap 8 stuks Franse per kilo vol sap 12 stuks Pr. Irenestraat 11 - Moergestel - Tel. 1806 Grote handappelen per kilo Tot ziens. LITURGIE VOOR KINDEREN. i L SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: 04243 1442 Het voorjaar nadert weer, er is een grote sortering tuin- en bloemzaden aanwezig. Vraag naar de gratis katalogus hierover. Ook zijn er kweekkastjes voor in de huiskamer. Tevens uw adres voor kamerplanten, snijbloemen en potterie. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 I I I I Vele mensen in onze christelijke gemeenschap zijn betrokken op de liturgie voor kinderen: in kindernevendiensten en gezinsdiensten. Dat is niet altijd een gemakkelijke opgave. We kunnen ons daarom voorstellen, dat velen van hen behoefte hebben om ervaringen met elkaar uit te wisselen en om ideeën op te doen. Om deze mensen te helpen en te stimuleren wordt in het dekenaar Oisterwijk een cursus georga niseerd, die onder leiding zal staan van Drs. R. Hart, pastoraal werker te Moergestel. Deze cursus "liturgie voor kinderen” wordt ge houden op 5 maar, 19 maart en 26 maart telkens van acht tot tien uur in de school "Durendael”, Poirterstraat 1 Oisterwijk. De mogelijkheid bestaat, dat in overleg met de deelnemers de cursus verder wordt uigebouwd tot meerdere avonden. Inlichtingen kan men krijgen op de pastorie. Opgave voor de cursus voor 20 februari a.s. bij: Dekenaat Oisterwijk, Raadhuisstraat 11, Moergestel. Vanavond, woensdag 14 februari, wordt in de zaal van café ’t Draaiboompje de culturele kringkwis gehouden. De keuze van het onder werp is vrij, en ook de wijze waarop je de opdracht gaat uitwerken. Breng indien mogelijk zelf wat lippenstift en dergelijke mee. Voorkleding zullen wij proberen te zorgen. Aan het eind van de avond worden alle stukjes opgevoerd en krijg je een beoordeling voor het stukje. We rekenen op een erg grote opkomst. Dus tot vanavond. Aanvang 19.30 uur. Vrijdagavond 16 februari gaan we weer oefenen voor de culturele gezinsdag. We gaan het hele programma doorwerken, dus iedereen wordt verwacht. Zorg dat je je rol(len) kent en breng alvast de kleding mee die je denkt te gaan dragen. We oefenen in de bovenzaal van de Boerenbond en beginnen om half 8. Het kringkamavalsbal van de KPJ wordt gehouden op vrijdagavond 23 februari in Den Boogaard. Voor aspiranten is er een kar- navalsbal in Boxtel op donderdagavond 22 februari. Aspiranten die interesse hebben om daar naar toe te gaan moeten zich voor a.s. zondag opgeven bij iemand van de aspiranten commissie. Wij zorgen voor auto's. Op 11, 18 en 25 januari zijn in Den Boogaard weer de avonden gehouden voor alle parochianen over het kerkgebeuren in onze parochie, een vervolg op de in 1975 en 1977 georganiseerde avonden "Rondom de kerk” en "Op weg met elkaar”. Dit keer was het thema: "De vele wegen en de ene weg” en ging het met name over de toekomst van onze kerkgemeen schap De opkomst, ongeveer een 140 personen over de drie bijeenkomsten verdeeld, kan niet geweldig genoemd worden. Te wijten misschien aan het barre weer? Opmerkelijk was in elk geval de afwezigheid van de jongeren. Uitgangspunt voor deze aovnden waren twee brieven va Bisschop Bluyssen; die hij vorig jaar geschreven heeft en wel: "De vele wegen en de ene weg” en "Naar 1985”. Naast de eerste brief is een diaserie gemaakt, door Jan Geerts en met tekst van de pastoor, die gaat over de ver scheidenheid die er in de betrokkenheid opde kerk is en over de verandering die de kerk zal moeten doormaken. Deze diaserie werd op de parochieavonden vertoond. In "Naar 1985” vraagt de bisschop aandacht voor de opbouw van de plaatselijke geloofsgemeenschap voor de toekomst, voor wat we nu moeten doen, wil de kerk straks nog goed kunnen functioneren. Pastoor van den Broek ging hier nader op in en schetste met behulp van wat schema’s en overzichten, een duidelijk beeld van de toekomstige situatie, wanneer niet meer voor elke parochie een priester beschikbaar zal zijn. Naast de pastoraal werker zullen dan vooral leken-vrijwilligers klaar moeten staan die de priester helpen bij het vervullen van zijn taak. Via werkgroepen, zoals er in onze parochie al diverse zeer actief zijn, zal dit opgebouwd worden. Van alle parochianen zal het een zeker begrip vragen en een zelf mee willen denken en doen. Na de uiteenzetting van de pastoor kregen de aanwezigen de gelegenheid om met elkaar eens te praten en te denken over wat men tot dan toe gezien en gehoord had. Dit gebeurde in een zevental gespreksgroepen, aan de hand van een vooraf opgegeven vraag, die betrekking had op het kerkgebeuren in onze parochie nü en vooral in de toekomst. Er werd zo’n drie kwartier druk gediscussieerd in de groepen, waarna de gespreksleider van elke groep verslag uitbracht. Tot besluit werd de moge lijkheid geboden voor vragen, opmerkingen enz. Gezien het belang van het besprokene voor alle parochianen, heeft de parochieraad besloten om tot een vervolg op deze avonden te komen. Dit gaat gebeuren in de eucharis tievieringen in het weekend van 3 en 4 maart. In de week die daaraan vooraf gaat wordt huis aan huis een brochure (het bekende gele papier) bezorgd waarin de pastoor alles nog eens op een rij zet en tevens een overzicht geeft van wat er uit de gespreksgroepen naar voren is gekomen. Gooi die folder nou niet meteen weg, maar lees hem eens door en denk er eens over na. geschreven regels, dit om diskwalificatie te voorkomen. De bordjes voor de senioren deel nemers kunt u afhalen ’s zondags vanaf 12.00 uur bij café-rest. H. de Brouwer, mits u een deelnemersformulier hebt ingevuld en inge stuurd. De deelnemende kinderen komen bijeen vanaf 13.15 uur aan de Boszichtschool. Ook zullen zij zoals vorig jaar een mooie onderscheiding opgespeld krijgen. Een nieuwtje in de optocht is dit jaar dat de Stads prins en de hofhouding van de Pierewaaiers voorop gaan om bij aankomt aan het ge meentehuis samen met de edelachtbare heer Burgemeester de optocht gade te slaan. De organisatoren hopen dat alle Moergestelnaren zich weer voor honderd procent inzetten om er weer iets groots van te maken. Ook willen wij u allen erg veel succes toewensen met de voorbereidingen. P.S. Mocht u geen inschrijfformulier hebben, dan kunt u deze bekomen bij P. van Berkel, Burg. Mayerstraat 14 Moergestel. Alaaf—-Alaaf—-Alaaf. Langs deze weg willen de organisatoren er iedereen nog eens op attent maken, dat op zondag 25 februari 's middags om 14.00 uur de traditionele optocht weer van start gaat. Om deze optocht zo goed mogelijk te laten verlopen willen wij alle deelnemers nog eens oproepen tijdig op de Scheerman aanwezig te zijn. De osptellingsplaats is te bereiken vanaf de Schoolstraat (bij de molen) via de Scheerman naar het opstellings terrein. De organisatoren gaan er zonder meer van uit, dat ook dit jaar iedere deelnemer zich houdt aan de voor- voor hen die zich bezighouden met INDUSTRIEWEG 10 MOERGESTEL - TEL. 04243-2389

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 8