RALEKSH a Verhuur van containers CEESOP'THOOG Gebr. v. Dijck B.V. Vinkenberg 19a, Moergestel, Tel. 04243-1395 J. VOGELS afd. Korfbal s.v. Roef! Natuurdiaserie Boerenbond KPJ-nieuws ZE Mi >ss* i" ip X) v. z. B- n- BLOEMSIERKUNST Gidsen a: it Aannemer van grondwerken en inritverharding. Levering alle soorten straatstenen, rode split enz. HILVARENBEEK: Apollostraat 3 - Telefoon 04255-2651 Te koop: Peugeot 204, 40.000 km gelo pen, i.z.g.st. Te bevr.: Tilburgseweg 36, Moergestel (na 5 uur). Gevraagd: machinaal houtbe werkers en ervaren meubelma kers. Prettige werksfeer en hoog loon. Inlichtingen: Dhr. Smits of Dhr. Hurkmans, Seda Meubel b.v., Industrieweg 10, Moergestel, Tele foon 04243-2389. Te koop: eiken ledikantje commo- dekast i.g.st. Telefoon 2350. TE KOOP: Moderne 4-deurs hang-legkast in lichte slijplak. Te bevr.: v. Dijck, van Rijckevorsellaan 23, Telefoon 04243-1644 |d in MOERGESTEL: Korenstraat 34 - Telefoon 04243-1794 Tweewielerspecialist Rootven 62-68 - Moergestel Tel. 04243-1435 sn in >ij Fietsen die zich onderscheiden. UW EERSTE KEUS! Zie onze etalage! r, n n Ie m in sr Bt m jf t. ilt u a- ir. 0. <<t<l Dinsdag 13 februari 1979 organiseert het I.V.N. afd. Oisterwijk en Omstreken een lezing met dia beelden in de zaal van Hans de Brouwer te Moergestel. Hiervoor heeft zij dhr. J. Matheeuwsen uit Oirschot uigenodigd die een zeer mooie en interessante serie toont over vlinders. De beelden zijn voorzien van een zeer goede tekst en maken om beide kwaliteiten uw bezoek meer dan waard. Na de pauze volgt er een serie, welke eveneens handeld om de natuur. Iedere belangstellende is van harte wel kom op deze avond welke om 20.00 uur begint. Als van ouds is de toegang gratis. Op 30 jan. hield de R.K. Boerenbond haar alg. jaar- en ledenvergadering in 't Draaiboomke aanwezig 80 leden waaroder de erevoorzitter W.J.C. v. Dijk en S. Meulepas van de R.L.V.D. Na het welkomstwoord memoreerde de voorzitter dat onze organisatie een druk jaar achter de rug had. De meeste ak- tiviteiten werden door de leden goed bezocht. De tijd van steeds grotere concentraties is de laatste tijd wat tot stilstand gekomen ook het middelgrote bedrijf heeft intussen zijn waarde bewezen. Dit geldt ook voor onze bedrijven is de landbouw. Kwaliteits verbetering is meer op de voorgrond gekomen. De tijd is er dat de boer ook eens aandacht zal moeten schenken aan de mogelijkheid van vakantie, hobby's en cultuur voor hem en zijn gezin. Over het landbouwonderwijs o.a. in Oirschot zijn afgelopen jaar wat moeilijkheden gerezen. Deze zaak is inmiddels aangekaart bij ons hoofdbe stuur. Aan het plan "buitengebied" dat binnenkort ter goedkeuring aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd hebben wij naar onze overtuiging de nodige aandacht besteed. Gezegd moet worden dat in de overlegperiode wij een goede inspraak en samenwerking hebben gehad met het Gemeentebe stuur en haar ambtenaren. Hopende zullen ook bij de raad onze bezwaren de nodige aandacht krijgen. Gezien de nieuwe wet op het verenigingsrecht zullen onze onderafdelingen moeten zorgen dat hun statuten voor 1 juli zijn goedgekeurd en ingeschreven in het bestemde register. Voorzitter ging nader in op de economische toestand in Nederland en de E.E.G. Hem is nog steeds niet duidelijk waarom bepaalde milieu groepen zo te keer moeten gaan tegen de landbouw en haar veredeling. Onze landbouwbedrijven in Midden-Brabant behoren tot de beste ingerichte ter wereld. Zij zorgen voor de deviezen t.g.v. een flinke export van vele kwali- 27 jan. Asp. 2 ingedeeld asp. poule 5 5 teams. Uitslagen: Zigo 5 - Roef 2 3-0 Roef 2 - KVO 2 0-2 Roef 2 - DSV 3 2-3 Hilko 3 - Roef 2 1-0 Doelpunten van Margret Ketelaars en Karin Berkel. Geheel ontmoedigd door het grote verschil in grootte begonnen onze meisjes hun eerste wedstrijd die dan ook verloren werd. Het verschil was n.l. dat deze grote meisjes nog net asp. waren en de andere teams allen maar net asp. of asp. aangevuld met oudste pup. Daarna werd vol goede moed verder gespeeld en ondanks dat ze erg geod hun best deden, waren de resultaten mager, 'n Fijne sportieve westrijd werd gespeeld tegen DSV 3, Hilko 3 en KVO 2. Al bij al is dit tournooi een goede leerschool geweest voor onze asp. 2. Volgende keer meer succes! Afscheid José van de Dries Op 20 jan. heeft José na 5 jaren trouwe dienst, afscheid van ons genomen. Op de arreslee werd ze ingehaald door de kabouters. Na een fijne morgen van spel, zang, toneel en veel traktaties, besloten wij de morgen. José, bedankt!! Welpen Op 2 februari LI. werden er weer 4 nieuwe gidsen geïnstalleerd. Ook de voorzitter, de aalmoezenier en de ouders van de nieuwelingen waren hierbij aanwezig. De avond stond in het teken van een ganzenbordspel waarbij de 4 gidsen verschillende proeven moesten afleggen. Daarna ging men over tot de officiële installatie en tot besluit was er nog een spel met de ouders. De sfeer was gezellig en het was een zeer geslaagde avond. teitsartikelen. Verder zorgt een boer voor 7 arbeidsplaatsen in Nederland en dat is tegenwoordig toch ook een belangrijke zaak. Het "gezinsbedrijf" heeft zich ondanks de structurele moei lijkheden goed staande weten te houden en zal dat in de toekomst ook blijven doen. De goede samenwerking in E.E.G. verband blijft een moeilijke zaak. Op monetair gebied zijn er momenteel weer grote problemen en aan de overschotten markt wordt dikwijls op de verkeerde manier aandacht besteed. Tot slot deelde hij nog mede dat het bestuur besloten had tot aanstelling van een Sub. Zaakvoer der per 1 aug. a.s. en wel in de persoon van Jan Jonkers. Het is de bedoeling dat deze na een gedegen stageperiode de huidige zaakvoerder zal opvolgen. Na goedkeuring van de notulen gaf de secretaris een verslag van de werk zaamheden der vereniging over het jaar 1978. In de gehouden bestuursver kiezing werden herkozen de heren: A. Horrevorts, P. Ketelaars en Henr. van Oort. Zaakvoerder gaf verslag over de balanscijfers en de resultaten van de economische instelling over het boek jaar 1977/1978. De totale kg omzet was 40.657 ton voor een waarde van ruim f 15.000.000,-. De omzetstijging van de veevoeders was 9% en overschreed de 28.000 ton. Ook de meststoffen gaven voor 't eerst sinds enkele jaren weer een stukje stijging te zien van 12%. De financiële resultaten waren bevredigend. Aan de leden zal een forse terugbetaling plaatsvinden van f 2,70 tot f 3,- per 100 kg afgenomen mengvoeder en f 0,80 tot f 1,- over de afgenomen mest stoffen. De resterende winst van f 56.590,- zal op de reserve worden bijgeschreven. Na de nodige uitleg gaven de leden goedkeuring aan de balans en resulta ten rekening. Na een korte pauze hield de zaak voerder nog een inleiding over het prijs- verloop van de mengvoeders in de laatste 3 jaren en over zijn toekomst verwachtingen. Hij besteedde verder aandacht aan de steeds duurder wordende granen en de t.g.v. hiervan in de plaats komende bijprodukten zoals tapioca, dierlijk vet en de bijprodukten van de granen. Dankzij de snel voort schrijdende technische ontwikkeling in de mengvoederindustrie en de verbe terde onderzoekmethoden is het mogelijk nog een zak mengvoeder te produceren van hoge kwaliteit tegen in vergelijking tot de granen lage prijs. Dit geeft de Nederlandse veredelingssector een flinke steun in zijn moeilijke con- curentiepositie. Om op langere termijn de veevoeders op eenzelfde prijsniveau te houden was nog een moeilijke zaak. De vele factoren spelen hierbij nog een rol zoals willekeurige aankopen van Rusland en of China. Mogelijke mis lukte graanoogsten in bepaalde wereld delen. De sterke fluktuering van de verschillende geldvaluta's e.d. Voor het komende halfjaar voorzag hij echter een rustige prijzen markt. In de mededelingen ging de voorzitter nog wat nader in op het plaatsen van cadavertonnen -het schoonhouden- wa t erin mag e.d. Verder deed hij een hartelijke aanbe veling voor de komende aktie van de restauratie van de kerktoren. H.Wolfs deed tot slot nog enkele mededelignen over onze medewerking aan de in standhouding van de Moergestelse courant. Gekomen aan 't einde van een zeer vruchtbare vergadering dankte de voorzitter alle leden voor hun opkomst en positieve bijdrage tot het zo goed slagen van deze jaarvergadering. A. Jonkers secr. Dinsdag 13 febr. 's avonds om 8 uur in 't Draaiboomke een bijeenkomst voor alle N.C.B.- K.V.O.- en K.P.J. leden. Dit wordt een speciale avond voor de agrarische parochieleden. Inleider: Pas toor v.d. Broek. Onderwerp: In de kerk, zitten - staan of lopen. Zoals elk jaar verwachten de besturen een grote opkomst. Als u er bent zorgen wij voor de koffie. Op vrijdag 9 februari a.s. wordt de jaarlijkse kringdropping gehouden. Dit is een dropping waaraan alle afdelingen van de kring Tilburg deelnemen. Alle belangstellenden worden om 19.15 uur verwacht bij Jan Bertens. De kosten voor deze dropping bedragen f 2,50 voor leden en f 5,- voor niet-leden. Het karnavalsbal van onze eigen karnavals- vereniging "de Moerspitters" wordt gehoude op zaterdagavond 10 februari, in café 't Draaiboompje. De muziek wordt verzorgd door de groep Remem ber. Ook andere afdelingen zijn uit genodigd. Deze avond begint om 8 uur. Pasjes meebrengen. Dinsdagavond 13 februari is er een gespreksavond samen met de NCB en KVO. Het onderwerp die avond zal zijn: "In de kerk zitten, staan of lopen". Belangstellenden zijn om 20.00 uur van harte welkom in het zaaltje van café 't Draaiboompje, Hild 1 Woensdag 14 februari wordt de cul turele kringkwis gehouden. Voor het eerst sinds enkele jaren doet onze afdeling weer mee. We verwachten dan ook een erg grote opkomst. Belang stellenden worden om half 8 verwacht in de zaal van café 't Draaiboompje. Meer informatie vindt je in het KPJ- krantje. Bij de welpen zijn er op 20 januari 11 welpen geïnstalleerd. Hierbij waren ook de ouders aanwezig. Na de officiële installatie en het afleggen van de belofte werden er nog enkele leuke spelletjes gedaan. Wij wensen deze 11 "nieuwe" welpen veel succes bij onze horde. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1979 | | pagina 3